Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα!!! Καλά αποτελέσματα με τους γιατρούς λοιπόν εσείς που πάτε τώρα. Εγώ αργώ ακόμα.... (εμότικον να τρώει τα νύχια του δεν έχει!) Κούλα παιδί μου...πώς να του το πεις του ανθρώπου δεν ξέρω....κράτα πάντως κανένα μπακλαβά, κανένα προφιτερόλ, καμιά πάστα να τον γλυκάνεις πρώτα... Εγώ ευτυχώς (κι αν κατά πρώτον όλα μας πάνε καλά και...και...και...) με το που τελειώνει η άδεια ανατροφής τυχαίνει να ξεκινάει η άδεια κύησης...οπότε ουτε αναρρωτικές, ούτε τπτ άδειες μαϊμού... Όλα κανονικά και με το νόμο. Επίσης δε θα έχω προλάβει να πάω σχολείο ώστε να χρειαστεί να εγκαταλείψω τάξη.... Μόνο που στο σχολείο θα με περιμένουν γιατί όπως πάντα υπάρχει έλλειψη από δασκάλους και πέρυσι διορίστηκα, με είδαν, χάρηκαν και στο δίμηνο απάνω τους κούνησα το μαντήλι! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δημόσιος υπάλληλος είμαι. Και την άλλη φορα μου είπαν να δουλεύω από σπίτι και να με πληρώνουν ή να μου δίνουν άδεια αλλά να μου λείπει. Όταν είμαι σπίτι θέλω να είμαι σπίτι χαλαρή με την οικογένεια μου και όχι να αγχώνομαι για την δουλειά. Και εξάλλου δεν ξέρω και άν θα με αφήνει το παιδί να κάνω την δουλειά μου.

Και όταν θέλω να βγω έξω δεν θέλω ναμαι με την έγνοια ότι έχω δουλειά και ότι δεν τέλειωσα.

Για μένα προσωπικά δεν μου αρέσει αυτό.


vdfHp2.png

zjpop3.png

V0Hpp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ θα είχα το μυαλό μου στη δουλειά είναι η αλήθεια αν ήμουν στο σπίτι μου... Αφού έχεις τη δυνατότητα να φύγεις κάνε το. Να χαίρεσαι και το παιδάκι σου, να είσαι και πιο χαλαρή στην εγκυμοσύνη. Εγώ θα είχα λωλαθεί στο σχολείο... δε μπορώ να φανταστώ τι παιδί θα έβγαζα αν είχα και τα μικρούλια να με κουζουλαίνουν κάθε μέρα. Χώρια τις αρρώστιες που φοβόμουν...ούτε ανεμοβλογιά έχω περάσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάρες. Μελίνα με λένε Νεκταρία μου. Σήμερα πήγα να δώσω πάλι αίμα για β δείγμα. Αφού ήταν όλα καλά τι το θέλανε το β δείγμα; Γίνεται να έχασα τα αντισώματα μου μέσα σε 2 βδομάδες; :rolleyes: Μήπως πήγανε βόλτα; :roll:Τέσπα.

Δομνίνα περιμένουμε τα νέα σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλημέρα, καλημέρα!

Να' μαι κι εγώ... Λοιπόν η στέρηση εξόδου πήρε αναστολή με εντολή γιατρού και ναι επιτέλους μπορώ να βγαίνω από το σπίτι για να πηγαίνω τουλάχιστον καμιά βολτίτσα.. Η αποκόλληση εξαφανίστηκε κατά 80% και ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος..

Μεγαλώσαμε κιόλας, είδαμε λεκιθικό σάκκο με εμβρυϊκά στοιχεία και είδα και το σποράκι μου σαν μια άσπρη κουκίδα... το χαμόγελο μου είχε φτάσει μέχρι τα αφτιά αν όχι και παραπάνω..

Ο γιατρούλης μου πολύ καλός, μου είπε ότι πάμε πολύ καλά και ότι θέλει να με ξαναδεί σε μια βδομάδα ακριβώς μήπως και ακούσουμε την καρδούλα.. Από 5 χιλιοστά ο σάκος έφτασε τα 13!

Κορίτσια πετάω!!!

Κι όσο γι' αυτό που λες Κούλα μου κι εγώ έχω μια συνάδελφο η οποία αυτή τη βδομάδα έμεινε εντελώς μόνη της διότι η άλλη κοπέλα είχε κανονίσει ταξίδι στο εξωτερικό και δεν μπορούσε φυσικά να το ακυρώσει..

Κι εγώ την σκέφτομαι όλη μέρα αλλά προέχει φυσικά το μωράκι μου!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νεκταρία μου είμαι σίγουρη ότι θα έχεις καλά νέα... Και ίσως δείτε και τι είναι...

Εγώ ανυπομονώ τώρα να'ρθει η άλλη Πέμπτη για να ακούσουμε καρδούλα αν μας κάνει τη χάρη φυσικά ο πρίγκηπας ή η πριγκήπισσα...

Είναι κι αυτό ένα άγχος αλλά θα το νικήσουμε κι αυτό..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νεκταρία μου είμαι σίγουρη ότι θα έχεις καλά νέα... Και ίσως δείτε και τι είναι...

Εγώ ανυπομονώ τώρα να'ρθει η άλλη Πέμπτη για να ακούσουμε καρδούλα αν μας κάνει τη χάρη φυσικά ο πρίγκηπας ή η πριγκήπισσα...

Είναι κι αυτό ένα άγχος αλλά θα το νικήσουμε κι αυτό..

Nαι ναι! Όλα καλά θα πάνε! Α φύλο δεν παίζει να μου πει! Ο γιατρός μου είναι πολύ εχέμυθος, τον ξέρουν όλοι ότι δε λέει εύκολα το φύλο κι ας το ξέρει. Στο 1ο μου το είπε με το ζόρι στην 20η εβδομάδα!!! Λίγο ήθελα και θα το μάθαινα στη Β επιπέδου!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που την κρατάς πάνω από το χέρι κι αν κάνει κύκλο ή μπρος-πίσω βγαίνει ανάλογα το φύλο? Ούτε που θυμάμαι πώς γίνεται αλλά δεν τα πιστεύω κιόλας να σου πω την αλήθεια. Και κάτι κινέζικα ωροσκόπια και τέτοια κορίτσι μου βγάζανε αλλά έκανα τον μπέμπη μου!

Link to comment
Share on other sites

Δομνινα πολύ ευχάριστα νέα σου πολύ χαίρομαι αντε να προσέχεις όμως πάλυ εεεε.. μην το παρακάνεις! Αλήθεια ποιο είναι το κόλπο αυτό με την βέρα ? Για πες το μου και μένα να το δοκιμάσω :D

Μαλλον τέλος του μήνα εμένα που θα κάνω την αυχενική θα μου πει. Θα δούμε


vdfHp2.png

zjpop3.png

V0Hpp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...