Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

στο γαμο εκλεγα απο το κρυο την ειχα δαγκωσει απο το χιονι

Δικαιολογίες!!!! :lol: :lol: Κι εμένα έκανε κρύο αλλά είμαι σίγουρη ότι εσύ θα κρύωνες περισσότερο! :tongue: Αφού μου λες και χιόνι.... Ποποπο!!

Link to comment
Share on other sites

μικιο μου ειναι παλουκι κατασταση απο οσο ξερω απο πολλες μαμαδες τα δοντια αλλα λογικα θα τελειωνεται σε λιγο καιρο ετσι δεν ειναι?ποσα εχει τωρα?

Έχουμε δρόμο!! Έχουμε 8 δοντάκια και βγάζει τώρα 2 τραπεζίτες. Μένουν ακόμα άλλα 10 νομίζω? Άργησε, έβγαλε το πρώτο 8 μηνών.

Link to comment
Share on other sites

καλε επρεπε να δεις πηγα κ παντρευτηκα την ημερα που ειχε αποκλειστει ολη η αθηνα απο τα χιονια με το πεδιλο το χιονι εφτανε σμεχρι την μεση του ποδιου οταν βγηκαμε απο την εκκλησια


glitterfy-flpbk110035832823734.gif

lO1R0SO.jpglO1Rp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι οντως σωστα τα λεει η ερευνα μονο που οι δικοι τοκετοι αρχισαν και οι 2 απο το δευτερο σταδιο:shock:

Κι εμένα ο χρόνος πέφτει ολίγον έξω στο άρθρο. Γιατί με τάραξαν στην ωκυτοκίνη και σε 3 ώρες γέννησα! :tongue: Δημητρούλα μου με έναν πόνο! Και σε όλες σας το ίδιο εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε δρόμο!! Έχουμε 8 δοντάκια και βγάζει τώρα 2 τραπεζίτες. Μένουν ακόμα άλλα 10 νομίζω? Άργησε, έβγαλε το πρώτο 8 μηνών.

σωστα αλλα 10 μενουν.κ ο δικος μου 7.5 εβγαλε το πρωτο.η κορη μου παλι το πρωτο το εβγαλε 4.5.

12 μηνων ειχε ολα της τα δοντια.ο γιος μου τα εβγαζε αργα αργα .η κορη εβγαζε κ 2 και 3 μαζι.


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ο χρόνος πέφτει ολίγον έξω στο άρθρο. Γιατί με τάραξαν στην ωκυτοκίνη και σε 3 ώρες γέννησα! :tongue: Δημητρούλα μου με έναν πόνο! Και σε όλες σας το ίδιο εύχομαι!

σε ευχαριστω κουκλα και σε σενα το ιδιο!εγω σε 2 ωρες την εκανα την μεγαλη και 15 λεπτα τον μικρο.αλλα χωρις προκληση

εσενα σου εκαναν προκληση δηλαδη?γιατι?ειχες περασει την ΠΗΤ??


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

καλε επρεπε να δεις πηγα κ παντρευτηκα την ημερα που ειχε αποκλειστει ολη η αθηνα απο τα χιονια με το πεδιλο το χιονι εφτανε σμεχρι την μεση του ποδιου οταν βγηκαμε απο την εκκλησια

Απαπα! Πώς δεν έπαθες και τίποτα! Εμένα έκανε πολύ κρύο κι έβρεξε κιόλας όταν πήγα να βγάλω 2 μέρες μετά φώτος όπως αυτές που έχω στο προφίλ τις καλλιτεχνικές του γάμου. Φυσικά αρρώστησα κι έκανα 39 πυρετό μετά. Αλλά άξιζε τον κόπο! Εδώ είναι άλλη μίαhttp://www.karekarephoto.gr/ στο gallery 2 με εμένα και τον άντρα μου καθιστούς στην καρεκλίτσα και το τραπεζάκι στο παλιό λιμάνι των Χανιών! Μακάρι να ψοφούσα δεν το μετάνιωσα καθόλου! Ο τύπος ζωγραφίζει!

Link to comment
Share on other sites

σωστα αλλα 10 μενουν.κ ο δικος μου 7.5 εβγαλε το πρωτο.η κορη μου παλι το πρωτο το εβγαλε 4.5.

12 μηνων ειχε ολα της τα δοντια.ο γιος μου τα εβγαζε αργα αργα .η κορη εβγαζε κ 2 και 3 μαζι.

αδερφάκια κι όμως τόση διαφορά ε??? Κι εμένα άργησε ο άντρας μου. Κι εγώ πάλι έβγαλα 4μηνών το 1ο. Μακάρι να μου μοιάσει η κόρη να ξεμπερδεύουμε γρήγορα τουλάχιστον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σε ευχαριστω κουκλα και σε σενα το ιδιο!εγω σε 2 ωρες την εκανα την μεγαλη και 15 λεπτα τον μικρο.αλλα χωρις προκληση

εσενα σου εκαναν προκληση δηλαδη?γιατι?ειχες περασει την ΠΗΤ??

4 μέρες μετά την ΠΗΤ και δεν είχα κανένα σημάδι ότι θα γεννήσω! Τράχηλος σκληρός και ψηλά χωρίς διαστολή εννοείται και μωρό ψηλά! Ακόμα γκαστρωμένη στο 1ο θα ήμουν αν δεν έμπαινα με πρόκληση! :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

γενικα η μεγαλη τα εκανε ολα πιο νωρις απο τον μικρο.εκτος απο το μπουσουλημα.ο μικρος 5.5 μηνων αρχισε να μπουσουλαει:shock: η μεγαλη 7.5

η μεγαλη περπατησε 11,5 μηνων .ο μικρος την ημερα που εγινε 1 ετων εκανε τα πρωτα βηματα

η ραφαελα εκοψε τα αλεσμενα 11 μηνων

ο αλεξ 27 :shock:

η ραφαελα 2,5 ετων δεν υπηρχε λεξη που να μη μπορει να πει.μετρουσε αγγλικα ελληνικα γερμανικα μεχρι το 10 και ηξερε την ελληνικη ΑΒ να την λεει ηξερε ολα τα χρωματα ελληνικα και γερμανικα ολα τα ζωα και γενικα εκανες κανονικη συζητηση μαζι της.επισηςαπο 2 ετων διαλεγει μονη της ρουχα:evil:

ο αλεξανδρος γινεται 3 ετων τον ιανουαριο και κανει απλες προτασεις ακομα 4-5 λεξεων

δε ξερω γιατι τοσο μεγαλη διαφορα αναμεσα στα 2.κ μου κακοφαινοταν στις αρχες γιατι εκανα συγκριση(μεγαλο λαθος βεβαια μετα το καταλαβα) και ελεγα γιατι γιατι ο αλεξ να ειναι πιο πισω και με ειχε φαει το αγχος.τον ετρεξα σε γλωσσοθεραπευτη αλλα μου ειπε οτι δε χρειαζεται τιποτα.απλα ειναι το στυλ του και οτι γενικα τα αγορια αργουν σε σχεση με τα κοριτσια.φυσικα εχει κ εξαιρεσεις


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Nαι τοέχω ακούσει κι εγώ ότι τα αγόρια αργούν! Επίσης έχει να κάνει και με το γεγονός ότι είναι 2ο παιδί! Και το πρώτο λαμβάνει πιο πολλά ερεθίσματα και προσοχή από τους γονείς οπότε μαθαίνει και πιο γρήγορα δεξιότητες που έχουν να κάνουν με τις γνώσεις, την ομιλία...

Τα αγόρια τα πάνε καλά στις κινητικές δεξιότητες! Και στις σκανταλιές φυσικά!!! :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

ναι για τις κινητικες δεξιοτητες το εχω διαβασει κ εγω.

επισης για την σκανταλια τι να πω...τα εχω δει ολα μαυτο το παιδι...δεν υπαρχει κατι που να μη το εχει χαλασει!ηρθε το στεγνωτηριο σημερα που μου ειχε παραγγειλει ο αντρας μου.ε μολις το ειδε χεστικε απο τη χαρα του!ετρεξε αμεσως να το επεξεργαστει!ασχετα που το ελεγε ''ντητηλιο'' (πλυντηριο:rolleyes:) πατουσε ολα τα κουμπια.δε το ειχα στην πριζα φυσικα.τον εχω μαθει απεξω τι ειναι...μιλαμε αστραφτε το ματι του!το σκεπασα με μια πετσετα και του λεω''αστο τωρα κανει νανι!'' και μια ωρα μετα πηγε μεσα στο μπανιο που το βαλαμε για να κανει τσισα στο γιογιο του κ ειδε το στεγνωτηριο και μου κανει ''σσσσ μαμα! ντητηλιο νανι!'' οτι και καλα κοιμαται το στεγνωτηριο:rolleyes:

ασχετως μετα που κοπανουσε και φωναζε και ετρεχε μεσα στο σπιτι:tongue:


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

ναι για τις κινητικες δεξιοτητες το εχω διαβασει κ εγω.

επισης για την σκανταλια τι να πω...τα εχω δει ολα μαυτο το παιδι...δεν υπαρχει κατι που να μη το εχει χαλασει!ηρθε το στεγνωτηριο σημερα που μου ειχε παραγγειλει ο αντρας μου.ε μολις το ειδε χεστικε απο τη χαρα του!ετρεξε αμεσως να το επεξεργαστει!ασχετα που το ελεγε ''ντητηλιο'' (πλυντηριο:rolleyes:) πατουσε ολα τα κουμπια.δε το ειχα στην πριζα φυσικα.τον εχω μαθει απεξω τι ειναι...μιλαμε αστραφτε το ματι του!το σκεπασα με μια πετσετα και του λεω''αστο τωρα κανει νανι!'' και μια ωρα μετα πηγε μεσα στο μπανιο που το βαλαμε για να κανει τσισα στο γιογιο του κ ειδε το στεγνωτηριο και μου κανει ''σσσσ μαμα! ντητηλιο νανι!'' οτι και καλα κοιμαται το στεγνωτηριο:rolleyes:

ασχετως μετα που κοπανουσε και φωναζε και ετρεχε μεσα στο σπιτι:tongue:

Xαχαχα!!!! Τι πλάκα που έχουν ρε συ!!!! "ντητηλιο νάνι"!!! Ανυπομονώ να αρχίσει τις κουβέντες κι ο δικός μου. Τετραπέρατος κι ο δικός μου που λες...

Οπότε στην ηλικία του δικού σου θα βγάζει κι εμένα τα μάτια σε όλα τα ηλεκτρικά ε??

Φαντάσου τόσο μικρός και μπορεί να:

Κουρδίζει παιχνίδια. (πολύ λεπτή δεξιότητα για τόσο μικρό ή είναι ιδέα μου?)

Βιδώνει-ξεβιδώνει καπάκια στα μπουκάλια!

Βρίσκει όλα τα κρυφά κουμπάκια από τα παιχνίδια οπότε δεν κάνει ότι πρέπει για να λειτουργήσουν (πχ να βάλει το κέρμα στο κουμπαρά για να παίξει μουσική) αλλά πατάει το κρυφό κουμπάκι στη σχισμή που μπαίνει το πλαστικό κέρμα για να παίξει μουσική!

Ανοίγει κλείνει και κλειδώνει ξεκλειδώνει μπαλκονόπορτες και βάζει τα κλειδιά στη σχισμή στην πόρτα! :shock:

Και πολλά άλλα πολύπλοκα πράγματα και το τρομερό είναι ότι δεν του τα έχει δείξει κανείς!! Πώς τα ανακαλύπτουν όλα... μου λες??

Φυσικά έχει βάλει πλυντήριο μόνος του. Έκλεισε την πόρτα,γύρισε σε πρόγραμμα και πάτησε και το "έναρξη" μάλλον επειδή του έκανε εντύπωση που αναβόσβηνε το φωτάκι επάνω. Αν του μάθω να βάζει και τη σκόνη θα με βοηθάει στις δουλειές! :lol:

Kαι μου έχει κάψει φαγητό επειδή γύρισε όταν έπλενα τα πιάτα το διακόπτη του ματιού στο 9 από το 6 που το είχα! :tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...