Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Από σιγά-σιγά! Κάνε αντιγραφή σε έγγραφο word, αποθήκευσέ το στον υπολογιστή και από σιγά-σιγά! :tongue:

Μόλις τωρα αυτο έκανα! ;) Εμείς θέλουμε και κανένα 45' να πάμε μαιευτήριο.Ούτε μπάνιο δεν θα προλάβω να κάνω. Καλά αν πω στον άντρα μου περίμενε να ισιώσω και το μαλλί, θα έχουμε λιποθυμίες! χιχιχι!


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πολύ καλό σαιντ,αν είχε και καμιά εικόνα ή κανα βιντεάκι θα ήταν τέλειο!

Link to comment
Share on other sites

θελω λεπτομεριες

ποσες ωρες κρατησε η γεννα

ποσο ηταν το κεφαλι????

ποσο σκιστικες?

ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ:rolleyes:

40+4 εβδομάδες με μωρό όχι εμπεδωμένο, σκληρό τράχηλο καθόλου διαστολή.

Πρόκληση, υπόθετο προσταγλανδίνης+ορό ωκυτοκίνης, έσπασε ο ντοκ τα νερά.

3 ώρες συνολικά κράτησε όλη η γέννα 2,5 ώρες πόνοι με τη μισή τελευταία ώρα τους δυνατούς πόνους. Μισή ώρα μάξιμουμ ήταν η εξώθηση. Εύκολη, χωρίς παρεμβάσεις,με εκοψε ο γιατρός (Ελλαδιστάν καλή μου!!! Εδώ κόβουν σχεδόν όλοι. Οπότε τι λάδια και ξύδια λες...Εγώ έβαζα ειδικό τζελ στο περίνεο από Αγγλία το είχα παραγείλει κι έκανα και Κέγκελ αλλά εδώ δεν έχει τέτοια... οι γιατροί κόβουν.

Πολύ καλό και συνεχές πλύσιμο στα ράμματα, οπότε έπεσαν πολύ γρήγορα και δεν με πόνεσαν ούτε με τράβηξαν καθόλου! Άλλη απορία??:tongue:

Link to comment
Share on other sites

την ωρα που ερχεται ο πονος πρεπει να παρεις αναπνοη βαθεια και σιγα σιγα απο τη μυτη και να την βγαλεις σιγα σιγα απο το στομα.αυτο μειωνει τον πονο.καλα λεει η μικιο.

και επισης στις εξωθησεις δε πρεπει να φωναζεις ουτε να εχεις ανοιχτο στομα.πρεπει να σπρωχνεις με κλειστο στομα χωρις να φωναξεις.αλλιως η δυναμη παει προς τα πανω.ενω αν κλεισεις το στομα και δε φωναξεις παει προς τα κατω.μολις τελειωσει η εξωθηση κανεις αλλη αναπνοη του στυλ ''λαχανιασμενου σκυλου'' δε ξερω πως να το εξηγησω χαχαχ

αυτο βοηθαει το μωρο να κατεβει...στον επομενο πονο παλι αναπνοη απο τη μυτη σιγα σιγα και εκπνοη σιγα σιγα απο το στομα.

εξωθηση με κλειστο στομα και χωρις φωνη(κ με κλειστα ματια)

λαχανιασμα σκυλου για να κατεβει το μωρο!

αυτα μου κανανε εμενα.


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

40+4 εβδομάδες με μωρό όχι εμπεδωμένο, σκληρό τράχηλο καθόλου διαστολή.

Πρόκληση, υπόθετο προσταγλανδίνης+ορό ωκυτοκίνης, έσπασε ο ντοκ τα νερά.

3 ώρες συνολικά κράτησε όλη η γέννα 2,5 ώρες πόνοι με τη μισή τελευταία ώρα τους δυνατούς πόνους. Μισή ώρα μάξιμουμ ήταν η εξώθηση. Εύκολη, χωρίς παρεμβάσεις,με εκοψε ο γιατρός (Ελλαδιστάν καλή μου!!! Εδώ κόβουν σχεδόν όλοι. Οπότε τι λάδια και ξύδια λες...Εγώ έβαζα ειδικό τζελ στο περίνεο από Αγγλία το είχα παραγείλει κι έκανα και Κέγκελ αλλά εδώ δεν έχει τέτοια... οι γιατροί κόβουν.

Πολύ καλό και συνεχές πλύσιμο στα ράμματα, οπότε έπεσαν πολύ γρήγορα και δεν με πόνεσαν ούτε με τράβηξαν καθόλου! Άλλη απορία??:tongue:

εδω δε κοβουν καλε...πολυ σπανια το κανουν..επισης ουτε ξυριζουν ουτε κανουν κλυσμα!:evil:αφου δεν εχεσα κανεναν παλι καλα!μια γνωστη μου κ στις 2 γεννες του καταχεσε!:lol::lol::lol::lol:


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μόλις τωρα αυτο έκανα! ;) Εμείς θέλουμε και κανένα 45' να πάμε μαιευτήριο.Ούτε μπάνιο δεν θα προλάβω να κάνω. Καλά αν πω στον άντρα μου περίμενε να ισιώσω και το μαλλί, θα έχουμε λιποθυμίες! χιχιχι!

45λεπτο????καλα που εμας απεχει 3 λεπτα με το αυτοκινητο.αν ηταν κ σε μενα 45 λεπτα θα τον εκανα στο δρομο τον μικρο...θα εφτανα νοσοκομειο και το μωρο θα θηλαζε :tongue:


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

εδω δε κοβουν καλε...πολυ σπανια το κανουν..επισης ουτε ξυριζουν ουτε κανουν κλυσμα!:evil:αφου δεν εχεσα κανεναν παλι καλα!μια γνωστη μου κ στις 2 γεννες του καταχεσε!:lol::lol::lol::lol:

Ε ναι...συγνώμη κιόλας αλλά με τόσο σπρώξιμο είναι αναμενόμενο! Και φυσικά εκείνη την ώρα δεν πρέπει να σκέφτεσαι μην τυχόν και πάθω κανένα τέτοιο ατύχημα και σε πιάσουν οι ντροπές και δε σπρώχνεις καλά... Οπότε καλιά έχω το κλίσμα φιλενάδα! :lol:

Κορίτσιααααα μιλάμε για πολύ σπρώξιμο!!!! :tongue:

Link to comment
Share on other sites

αποκλειεται να τα θυμαμαι ολα αυτα παει θα τα γραψω σε κασσετοφωνακι να τα ακουω

Κι εγώ αυτά έλεγα στη μαία! Να την μαγνητοφωνήσουμε για να τα θυμόμαστε καλύτερα! :lol: Αλλά τελικά εκείνη την ώρα όλα τα θυμήθηκα! Μπορούσα να κάνω κι αλλιώς θα μου πεις?? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι...συγνώμη κιόλας αλλά με τόσο σπρώξιμο είναι αναμενόμενο! Και φυσικά εκείνη την ώρα δεν πρέπει να σκέφτεσαι μην τυχόν και πάθω κανένα τέτοιο ατύχημα και σε πιάσουν οι ντροπές και δε σπρώχνεις καλά... Οπότε καλιά έχω το κλίσμα φιλενάδα! :lol:

Κορίτσιααααα μιλάμε για πολύ σπρώξιμο!!!! :tongue:

εγω δεν εσπρωξα πολυ ευτυχως! στο πρωτο 3-4 φορες λαθος γιατι γκαριζα και δεν επαιρνα αναπνοες.και μετα 3-4 κανονικα κ βγηκε.

στον γιο μου 3 φορες εσπρωξα και ακουσα κλαμα.αφου δε το πιστευα ελεγα '''τι???βγηκε???'':tongue:


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω δεν εσπρωξα πολυ ευτυχως! στο πρωτο 3-4 φορες λαθος γιατι γκαριζα και δεν επαιρνα αναπνοες.και μετα 3-4 κανονικα κ βγηκε.

στον γιο μου 3 φορες εσπρωξα και ακουσα κλαμα.αφου δε το πιστευα ελεγα '''τι???βγηκε???'':tongue:

Yπέροχες στιγμές όμως εεε??? Ποπο τις θυμάμαι και συγκινούμαι! Μετά δεν ένιωθες ότι μπορείς να κινήσεις βουνά??

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε κορίτσια μάλλον ο γιατρός είναι πολύ άνετος. όταν του είπα για μαθήματα και για μαία μου είπε μην ανησυχείς εκείνη την ώρα θα τα μάθεις όλα. Βλέπω στο τέλος να μου κάνει καισαρική και γι'αυτό να μην με προετοιμάζει! :twisted: :twisted:


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ όταν αντίκρισα για 1η φορά το μωρό όλο έλεγα: "Δεν το πιστεύω! Δεν το πιστεύω!" Αφού με περιπαίζαν οι γιατροί! :lol: Mέχρι να συνειδητοποιήσεις ότι έχεις μπροστά σου το πλασματάκι που σε κλωτσούσε τόσο καιρό,να δεις πώς είναι, σα χαμένη ένιωθα!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε κορίτσια μάλλον ο γιατρός είναι πολύ άνετος. όταν του είπα για μαθήματα και για μαία μου είπε μην ανησυχείς εκείνη την ώρα θα τα μάθεις όλα. Βλέπω στο τέλος να μου κάνει καισαρική και γι'αυτό να μην με προετοιμάζει! :twisted: :twisted:

Α καλάααα!Μην τον ακούς παιδί μου! Βρες εσύ από μόνη σου μια μαία! Να σε μάθει. Και αν σου δώσει δικιά του μαία μόνο τελευταία στιγμή να μην της δώσεις φράγκο! Δεν κάνουν και τπτ! Εγώ μιλάμε όσο σκέφτομαι την εκμετάλλευση της χαράς του νέυ γονιού και πόσα λεφτά φεύγουν σε άχρηστους ανθρώπους που δε βοήθησαν ουσιαστικά με πιάνει τρέλα! Αυτή τη φορά θα μοιράζω τα ευρώ εκ των υστέρων κι όχι εκ των προτέρων! Γιατί μόλις τα τσεπώσουν εξαφανίζονται!!! :?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...