Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Χαχαχαχα με τη θεωρία τα χω πολύ καλά, είμαι διαβασμένο κορίτσι!

Στη πράξη βέβαια....εεεε....δεν είναι όλα τόσο εύκολα!

Πρέπει να σαι πολύ ψύχραιμος, σταθερός και πολλά άλλα δύσκολα.

Τεσπά....στη προσπάθεια!

Καλά, για τα γαϊδούρια εκεί γύρω...ειναι και πολλά ρε γμτ!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια!

Τι κανουν τα μωρακια σας? Η δικια μου εχει ησυχασει πολυ, λετε να μην εχει χωρο και να μην χωραει να κανει κολοτουμπες?

Δυστυχως εχουν επιστρεψει και οι ανακατουρες!!! :twisted::twisted::twisted:

Επιτελους τελειωνουν οι εργασιες στο σπιτι, εχω κουραστει το σπιτι εμιζε με σταβλο εδω και καμια βδομαδα. Επρεπε να γινουν ομως καποια πραγματα ομως γιατι με το μωρο θα ειναι αδυνατο!

Βαψαμε το δωματιο της μικρης, την Δευτερα θα βαλω την ταπετσαρια με θεμα την χιονατη και την Τριτη θα ερθουν τα επιπλα! Ανυπομονω να αρχισω να βαζω τα πραγματα στην θεση τους!


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσακι μου τελεια τα νεα σου!το δωματιακι της πριγπηπισσας σας θα ειναι υπεροχο..περασε ο καιρος εε?

ποτε με το καλο υπολογιζετε την γεννα?εμεις πριν τις γιορτες αν πανε ολα καλα αλλιως μπορει και λιγο πιο νωρις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μεχρι 15-25 Νοεμβριου υπολογιζει ο διαβητολογος μου, εκτος απροοπτου βεβαια!

Στις γιορτες θα εχει ξεπεταχτει η μπουμπουκα!!!

Θα ανεβασω φωτογραφιες απο το δωματιο οταν τελειωσει, μακαρι να βγει καλο!


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

γιατι σημερα κοντεψα να παιξω ξυλο με εναν μλκ!!!

μου ανεβασε την πιεση!

πηγα να παρκαρω κοντα στο σχολειο γυρω στα 15-20 μετρα ειχε θεσεις για 2 αυτοκινητα ανετα βγαζω αλαρμ βαζω οπισθεν και ξαφνικα εμφανιζεται ενας τυπος πεζος και και καθετε απο πισω κατεβαζω το παραθυρο λεω θελετε κατι?

μου λεει μην παρκαρεις οριστε λεω? θελω να ξεφορτωσω πραγματα....του λεω 5 λεπτα να αφησω το παιδι.Οχι μου λεει να φυγεις! Χριστιαννε μου θελω να αφησω το παιδι που γραφει οτι απαγορευτε? μα ειναι μαγαζι μου λεει ε και 8 το πρωι θα ανοιξει?ουτε εχει κωνους ουτε απαγορευτε το παρκινγκ! Οχι να φυγεις να πας να κανεις τον κυκλο απο κατω.Τα παιρνω εγω κοιτα δεν θελω να κανω τον κυκλο θελω να παρκαρω βαζω οπισθεν και αρχιζει και μου χτυπαει το παμπριζ!!!η Εφη τα παιξε!!εγω εβραζα! του λεω ενα εισαι πολυ μλκ και εφυγα.Αλλα του την φυλαω....ασε που αποκλειεται να ψωνισω απο το μαγαζι ΠΟΤΕ και εννοειτε οτι θα το πω σε όλους τους γειτονους!

αλλα ευτυχως στο ΙΚΑ δεν ταλαιπωρηθηκα καθολου!!σπανιο!

Αχ βρε Μαρακι μου υπαρχουν πολλοι τρελοι αναμεσα μας!!

Καλησπερα κοριτσακια!

Τι κανουν τα μωρακια σας? Η δικια μου εχει ησυχασει πολυ, λετε να μην εχει χωρο και να μην χωραει να κανει κολοτουμπες?

Δυστυχως εχουν επιστρεψει και οι ανακατουρες!!! :twisted::twisted::twisted:

Επιτελους τελειωνουν οι εργασιες στο σπιτι, εχω κουραστει το σπιτι εμιζε με σταβλο εδω και καμια βδομαδα. Επρεπε να γινουν ομως καποια πραγματα ομως γιατι με το μωρο θα ειναι αδυνατο!

Βαψαμε το δωματιο της μικρης, την Δευτερα θα βαλω την ταπετσαρια με θεμα την χιονατη και την Τριτη θα ερθουν τα επιπλα! Ανυπομονω να αρχισω να βαζω τα πραγματα στην θεση τους!

Μεχρι 15-25 Νοεμβριου υπολογιζει ο διαβητολογος μου, εκτος απροοπτου βεβαια!

Στις γιορτες θα εχει ξεπεταχτει η μπουμπουκα!!!

Θα ανεβασω φωτογραφιες απο το δωματιο οταν τελειωσει, μακαρι να βγει καλο!

Κριστυ μου αντε με το καλο να μπειτε σπιτι να ησυχασετε!!

αν καταλαβα καλα θα γεννησεις λογω σακχαρου πιο νωρις... τελικα κοριτσακια μονο εγω θα μεινω τοσο πισω 28/12 αν παμε φυσιολογικα!! αντε να περνουμε σειρα με το καλο κοριτσακι μου ολα καλα να ειναι!!

αντε βαλε φωτο να δουμε φιλακια πολλα.


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω μια απορια.... εγω εχω Π.Η.Τ 28/12 αν γινει ετσι!! δεν θα κατσω και 4 μερες στο μαιευτηριο? που θα κανω πρωτοχρονια ρε γμτ????

ενταξει εννοειται οτι θα ειναι η πιο ευτυχισμενη στην ζωη μου!!! αλλα θα προτιμουσα να ημασταν στο σπιτακι μας οι τρεις μας ε????


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαριαεφη παμε για φυσιολογικο εκτος αν προκυψει κατι. γυναικολογος και διαβητολογος δεν εχουν κανενα προβλημα με τον φυσιολογικο. Θα το αποφασισουμε ομως τοτε, αναλογα την θεση του παιδιου και αλλους παραγοντες που δεν μου τους ειπε.

Margioula δεν μετακομιζω εγω, η πατουσιτσα μετακομιζει. Εγω απλα κανω μαρεμετια στο σπιτι. Εβαψα το δωματιο της μικρης, εβαψα κατι υγρασιες στο υπολοιπο σπιτι και το χειροτερο αντικατεστησα πολλα πλακακια που ειχαν σπασει λογο κακης τοποθετησης απο τον πλακα (το σπιτι το χτισαμε πριν 2 1/2 χρονια).

Επειδη εχεις ΠΗΤ 28/12 δεν σημαινει οτι θα γεννησεις και εκεινη την ημερομηνια αλλα πως θα γεννησεις ΜΕΧΡΙ τις 28! Μπορει να γεννησεις 1 ή 2 βδομαδες πιο πριν, κανεις δεν ξερει.

Βρε κοριτσια φτιαχνεται βαλιτσα. Εγω δεν εχω ασχοληθει καθολου, σκεφτομαι ομως αυριο να παω να παρω πιζαμουλες για το μαιευτηριο.

Εχουν αρχισει και πριζονται τα ποδια μου, ευτυχως δεν εχω λευκωμα και υψηλη πιεση. Πριζονται μετα απο ορθοστασια και οταν τα εχω κρεμασμενα πολυ ωρα.


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι καρδουλα μου το ξερω οτι μπορει να ερθει πιο νωρις ο τοκετος υπολογιζω αν ερθει ακριβως στην ωρα του, αλλα εχεις δικιο ειναι πολυ σπανιο συνηθως 36-38 εβδομαδων γεννανε! εγω π.χ γεννηθηκα 34 και δεν χρειαστηκα και θερμοκιτιδα 3400kg θρεφταρι. πολλα πολλα φιλακια

με το καλο να τακτοποιηθειτε!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

γιατι σημερα κοντεψα να παιξω ξυλο με εναν μλκ!!!

μου ανεβασε την πιεση!

πηγα να παρκαρω κοντα στο σχολειο γυρω στα 15-20 μετρα ειχε θεσεις για 2 αυτοκινητα ανετα βγαζω αλαρμ βαζω οπισθεν και ξαφνικα εμφανιζεται ενας τυπος πεζος και και καθετε απο πισω κατεβαζω το παραθυρο λεω θελετε κατι?

μου λεει μην παρκαρεις οριστε λεω? θελω να ξεφορτωσω πραγματα....του λεω 5 λεπτα να αφησω το παιδι.Οχι μου λεει να φυγεις! Χριστιαννε μου θελω να αφησω το παιδι που γραφει οτι απαγορευτε? μα ειναι μαγαζι μου λεει ε και 8 το πρωι θα ανοιξει?ουτε εχει κωνους ουτε απαγορευτε το παρκινγκ! Οχι να φυγεις να πας να κανεις τον κυκλο απο κατω.Τα παιρνω εγω κοιτα δεν θελω να κανω τον κυκλο θελω να παρκαρω βαζω οπισθεν και αρχιζει και μου χτυπαει το παμπριζ!!!η Εφη τα παιξε!!εγω εβραζα! του λεω ενα εισαι πολυ μλκ και εφυγα.Αλλα του την φυλαω....ασε που αποκλειεται να ψωνισω απο το μαγαζι ΠΟΤΕ και εννοειτε οτι θα το πω σε όλους τους γειτονους!

αλλα ευτυχως στο ΙΚΑ δεν ταλαιπωρηθηκα καθολου!!σπανιο!

Για όλα τα παραπάνω ένα εχω μόνο να πώ... NO COMMENTS!!! :confused::confused::confused:

Ο κόσμος οχι απλώς δεν πάει καλά ειναι πολύ βαρεμένος!!!!

Καλησπερα κοριτσακια!

Τι κανουν τα μωρακια σας? Η δικια μου εχει ησυχασει πολυ, λετε να μην εχει χωρο και να μην χωραει να κανει κολοτουμπες?

Δυστυχως εχουν επιστρεψει και οι ανακατουρες!!! :twisted::twisted::twisted:

Επιτελους τελειωνουν οι εργασιες στο σπιτι, εχω κουραστει το σπιτι εμιζε με σταβλο εδω και καμια βδομαδα. Επρεπε να γινουν ομως καποια πραγματα ομως γιατι με το μωρο θα ειναι αδυνατο!

Βαψαμε το δωματιο της μικρης, την Δευτερα θα βαλω την ταπετσαρια με θεμα την χιονατη και την Τριτη θα ερθουν τα επιπλα! Ανυπομονω να αρχισω να βαζω τα πραγματα στην θεση τους!

Καλημέρα Christie!! Τώρα αν σου πώ οτι κ μένα εχει ησυχάσει αρκετά σε σχέση με 3 εβδομάδες πρίν? Πιστεύω κ εγώ οτι σαν να στριμώχτηκαν τα λουλούδια μας γι αυτό!! Θα σου έρθουν τα έπιπλα την άλλη εβδομάδα? Τέλεια!!!!!!!!! Εμένα μου είπαν 20 Οκτωμβρίου μήπως ειναι αργά τελικά τι λές?

Μεχρι 15-25 Νοεμβριου υπολογιζει ο διαβητολογος μου, εκτος απροοπτου βεβαια!

Στις γιορτες θα εχει ξεπεταχτει η μπουμπουκα!!!

Θα ανεβασω φωτογραφιες απο το δωματιο οταν τελειωσει, μακαρι να βγει καλο!

Εντωμεταξύ πρώτα ο θεός στις ίδιες ημερομηνίες γεννάμε με το καλό! Γιατί ενώ κανονικά η ΠΗΤ μου είναι 8/12 ο γιατρός μου είπε οτι μάλλον θα το πάρουμε στις 37 ή 38 εβδομάδες γιατι το βάρος του ειναι αρκετά καλό κ επίσης δεν θέλει να ρισκάρει με φυσιολογικό τοκετό για να μην κάνω υπογλυκαιμίές κτλ λόγω σακχάρου. Οπότε κ μένα εκει μου βγαίνουν οι νέες ημερομηνίες!!

Το δωματιάκι θα βγεί σίγουρα τέλειο!!!!! Με το καλό :P

Δεν μου λές τα ρουχαλάκια τα έπλυνες?


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

κριστυ μου οπως και αν ερθει (φυσιολογικα ή καισαρικη) το αποτελεσμα μετραει: το κοριτσακι σου!

πολλες φορες Μαργιουλα μου η ΠΗΤ ειναι τελειως τυπικα απλα οπως ειπε και η κριστυ μας ειναι η τελευταια προθεσμια...μπορει να γεννησεις και πιο νωρις...οπως εγινε και με εσενα!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω μια απορια.... εγω εχω Π.Η.Τ 28/12 αν γινει ετσι!! δεν θα κατσω και 4 μερες στο μαιευτηριο? που θα κανω πρωτοχρονια ρε γμτ????

ενταξει εννοειται οτι θα ειναι η πιο ευτυχισμενη στην ζωη μου!!! αλλα θα προτιμουσα να ημασταν στο σπιτακι μας οι τρεις μας ε????

Μαργιούλα μου τι κάνεις κοριτσάκι μου? Πως πάς?


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

κριστυ μου οπως και αν ερθει (φυσιολογικα ή καισαρικη) το αποτελεσμα μετραει: το κοριτσακι σου!

πολλες φορες Μαργιουλα μου η ΠΗΤ ειναι τελειως τυπικα απλα οπως ειπε και η κριστυ μας ειναι η τελευταια προθεσμια...μπορει να γεννησεις και πιο νωρις...οπως εγινε και με εσενα!

Συμφωνώ απολύτως Μαράκι μου!!! Το αποτέλεσμα μετράει και κυριώς η ασφάλεια του μωρού κ όχι τα θέλω τα δικά μας!!! Κι'εγώ ήθελα να γεννήσω φυσιολογικά αλλά εφόσον ο γιατρός μου φοβάται οτι ο μπέμπης τόσες ώρες θα ταλαιπωρηθεί δεν θα το συζητήσω καν εννοείται οτι θα κάνω καισαρική!!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...