Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Γειά σας κορίτσια...

      Συγχαρητηρια σε οσες ειστε εγκυουλες ευχομαι να πανε ολα ηρεμα και ομορφα οπως μας αξιζει μετα απο οσα περνάμε!!!!!

      Καλή δύναμη στα κορίτσια που προσπαθούν ή είναι στην αναμονή χοριακης! 

      9η ημέρα σήμερα μετά την 8η εμβρυομεταφορα, έκανα τεστ εγκυμοσυνης που δείχνει πιο νωρίς και μου έβγαλε γραμμη αλλά πολύ αχνη. Το θετικό της ιστορίας είναι οτι στα τόσα χρόνια πρώτη φορά στις τόσες εξωσωματικές + προσπάθειες μόνοι μας είδα γραμμή σε τεστ εγκυμοσυνης...το λες και ιστορική στιγμή 😆. Το αρνητικό ειναι οτι για να έχω 9η ημέρα τόσο αχνη γραμμη αυτό σημαίνει σιγουρα χαμηλή χοριακη 😔... Έχω ξαναπάρει χοριακες 5-15 που θεωρούνται γκρίζα ζώνη και πάντα έπεφταν....Χοριακη θα κανω τη Δευτέρα....

      Καλημέρα και συγχαρητήρια! Εγώ ένατη μέρα,χθες δλδ,είχα χοριακη 58 και όπως είπε ο γιατρός είναι λίγο χαμηλή.Αυριο έχω επαναληπτική και θέλουμε να διπλασιαστεί.. Ποιο τεστ έκανες εσύ?από πόσες μονάδες δείχνει?Σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη τη Δευτέρα και μια ακόμα μεγαλύτερη την Τετάρτη ❤️

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Εμένα τα μωρά είναι

μπέμπης 7κιλά και 63 πόντους

μπέμπα 5600 και 62 πόντους

Θα αρχίσουμε κρέμες σε 2 εβδομάδες περίπου και ανυπομονώ πολύ! Ο μπέμπης είμαι σίγουρη θα τη φάει όλη η μπέμπα που είναι δύσκολη στο φαγητό δεν ξέρω...

Με σκόνη δηλαδή ξεκινάμε κρέμες; Εγώ νόμιζα φρούτα.

Την αποστείρωση την κόψατε; Εμείς είπε η παιδίατρος να την κόψουμε όταν θα αρχίσουμε φαγάκι, τώρα δηλαδή, αλλά μου φαίνεται περιττό πλέον αφού γλύφουν τα πάντα και όλο κάτι χώνουν στο στόμα τους.


CrCmp2.png

1295335bgma5fa4kz.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσακια καλημερα!!Ευχομαι σε ολες σας χρονια πολλα και καλη Ανασταση.Να ειστε καλα και σεις και οι οικογενειες σας!!!!Καλο Πασχα!!!

Αγγελικουλα περιμενω μηνυμα για βολτα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλημερα!!Ευχομαι σε ολες σας χρονια πολλα και καλη Ανασταση.Να ειστε καλα και σεις και οι οικογενειες σας!!!!Καλο Πασχα!!!

Αγγελικουλα περιμενω μηνυμα για βολτα!!!!!

Κοριτσάκι μου ειμαι Σπέτσες απο το Σαββάτο!!!! θα σου στείλω πμ θα ερθεις καμία βόλτα να πάμε καροτσάδα? Να φτιάξει λιγάκι ο καιρός όμως να μην κρυώσουν!!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες και μπεμπάκια!!!! Σας γράφουμε απο τις Σπέτσες, έχουμε έρθει απο το Σαββάτο!!! Ο καιρός βέβαια δεν ειναι κ ο καλύτερος αλλά δεν πειράζει θα φτιάξει!! Ήδη απο σήμερα ειναι πολύ καλύτερα!

Ο μπέμπης μας εδω εχει θεριέψει για τα καλά βρε κορίτσια...μέχρι που χθες φάγαμε την 1η μας τούμπα και έκλαιγα με αναφιλητά..αστε τα...δράμα...

έπαιζε στο γυμναστήριο πάνω στον καναπέ και ξαφνικά κάνει κάποια αεροπλανικά και βρέθηκε στο πάτωμα...την συνέχεια την φαντάζεστε...ευτυχως παναγία μου δεν ειχαμε δράματα...μόνο δεξιά στον κρόταφο εχει ενα σημαδάκι κατά τα άλλα μας βοήθησε ο θεός χρονιάρες μέρες...

Γενικά...εχει φοβερή εξέλιξη κάθε μερα που περνάει..τόσο που πλέον δεν το πιστέυω... |Σήμερα ξυπνάει κ του εχω ενα μόμπιλο πανω απο το κρεββατι..παω να δω τι κανει (γιατι συνηθως το κοιταει κ γελαει κανενα μισαωρο..) και τι να δω? ειχε γυρίσει διαγώνια τα ποδια παρακαλώ πάνω στα κάγκελα του κρεβατιου και το νανι του στα χερια να παιζει...


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες κοριτσακια και μπεμπακια.....

ελπιζω να ειστε ολοι καλα, να ξεκουραζεστε και να περνατε καλα. Και εμεις μια χαρα απολαμβανουμε τις γιορτινες μερες με τα παιδια! Πηγαμε και παιδιατρο εχτες και για τους δυο εξεταση και εμβολιο. Ενταξει ο Μαριουλης ειναι αστερι σε ολα του παρα πολυ καλη αναπτυξη αλλα αυτο που εντυπωσιασε την παιδιατρο ειναι η ομιλια του. Μιλαει παρα πολυ καθαρα και οχι λεξουλες και ετσι κανονικες προτασεις και διαλογο κανουμε πλεον.

Και πο Χαρουλης μια χαρα!7200 και 63 ποντους υψος πολυ καλυτερα με την παλινδρομηση. Βεβαια συνεχιζουμε σιροπακι και υπολαλλεργικο γαλα. και απο τον αλλο μηνα φρουτοκρεμα.....

Σας το πα?Δεν σας το πα!ειμαι πολυ ευτυχισμενη απο τοτε που εχω τα παιδακια μου..............

Ευχομαι σε ολες υγεια καλο πασχα και καλη ανασταση

Μην χανεστε!!!!!!!


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου χριστος ανεστη και χρονια πολλα σε ολες σας!!!

Ευχομαι οτι καλυτερο σε εσας και στις οικογενειες σας και του χρονου να ειμαστε ολοι καλα και να κυνηγαμε απο πισω τα μπεμπακια μας που θα τρεχουν πια τετοια περιοδο του χρονου...

Φιλια σε ολες


f1OTp2.png

pNHkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια που ειστε?

εεεε μαζευτειτε!!!

Χριστος Ανεστη, να χαιρομαστε τους εορταζοντες μας, του χρονου θα γιορταζουμε και εμεις του Αγιου Γεωργιου!!!

πολλα φιλακια σε ολες......


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου και μπεμπάκια...... Χρόνια πολλά, και του χρόνου να είμαστε όλοι καλά!!!!! Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες όλους (είναι και πολοί) αλλά και στους μέλλοντες (Μαργιούλα).

πως περάσατε?? φάγατε?? εμείς πολύ καλά, την Κυριακή γυρνάγαμε από ψησταριά σε ψησταριά, βέβαια κουράστηκε η μικρή και στο τέλος ψιλογκρίνιαζε γιατί εκεί που πήγαινε να κοιμηθεί, φευγαμε οπότε βγες από το καρ΄τσι, μπες στο κάθισμα, ξύπνα γιατί φτάσαμε και ξαναμπες στο καρότσι. Αφού δεν μας έβρισε πάλι καλα΄.... χαχαχαχαχα τη δευτέρα όμως ξεκουραστήκαμε. Φάγαμε στα πεθερικά μου γιατί γιόρταζε πεθερός-κουνιάδα κ ανηψιός (ναι σε μία οικογένεια όλοι αυτοί).

Την Τρίτη δυστυχώς χάσαμε την γιαγιά του άντρα μου. 95 χρονών (και κάτι ψιλά που τα κρύβανε τότε) αλλά κορίτσια πήγε "όρθια" και τα μυαλά στο κεφάλι της. μέχρι πριν μια εβδομάδα πήγαινε μόνη της τουαλέτα. οκ στεναχωρηθήκαμε αλλά πήγε από βαθιά γεράματα. τέλοσπάντων πήγαμε στην κηδεία στο χωριό της, και φυσικά ήταν όλες οι θείτσες μαζεμένες εκεί που δεν πολυήξεραν εμένα ως γυναίκα του Νικήτα και άρχισε το σούσουρο.... εντωμεταξύ δεν μου έχειο πέσει η κοιλιά ακόμα και φαίνομαι οτι είμαι 3 μηνών και άρχισαν καλή ξελευτεριά κλπ...... εεεεεε το βράδυ φυσικό ήταν να έχω πονοκέφαλο. ξεμετιάστηκα μόνη μου αλλά τίποτα. χτες το πρωί εμετούς (συγνώμη κιόλας πρωι-πρωι), ζαλάδες, δέκατα αφού δεν μπορούσα να ταίσω τη μικρή. αντι για φρούτα γάλα της έδωσα και κοιμόμουνα όλη μέρα. ευτυχώς που η μικρή δεν είχε απαιτήσεις χτες. λες και το ήξερε!!! τα καλούλι μου!!! μέχρι 38 πυρετό έφτασα χτές. Σήμερα μάλλον είμαι λίγο καλύτερα. θα δείξει αργότερα.

ο καιρός πάλι χάλια, θέλω να πάμε και παιδίατρο αυτή την εβδομάδα αλλά δεν το βλέπω. από Δευτέρα. σας φιλούμε όλες τις μανούλες και όλα τα μπεμπάκια!!!!

και πιστεύω να μην ξαναχαθώ.... χαχαχαχαχαχα


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου ηρθε η πρωτη ημερα της ανοιξης καπως μουντη!!αλλα που θα παει θα φτιαξει ο καιρος.... καλο μηνα!!!!

Ζουνιτσα μου και του χρονου με την μπεμπα σου να τρεχει δεξια και αριστερα και εσυ να κυνηγας, καλα δεν εχουμε ιδεα τι μας περιμενει,οσον αφορα την εγκυμοσυνη και εγω σαν 3 μηνων εγκυος ειμαι, βρε κοριτσια τι εγινε δεν φευγει η κοιλια???? και μακαρι να παμε ολοι στα χρονια της γιαγιας σας και να φυγουμε ετσι, εμεις μεχρι την Παρασκευη θα παμε για το εμβολιο


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλή Πρωτομαγιά!!! καλό μήνα!!!

Μαργιούλα μου εγώ που έχω κάνει καισαρική μου είπαν οτι μετά από το εξάμηνο θα αρχίσει να πέφτει και περιπου στο χρόνο θα επανέλθω.... τι να πω!!?? πάντως υπάρχουν και σώματα που λες και δεν γέννησαν ποτέ!!!! δεν πειράζει όμως αφού έχουμε θυσαυρούς μέσα από αυτή την κοιλίτσα!!!!!! χαχαχαχα

και εσείς να είστε καλά και όλα τα παιδάκια του parents αλλά και όλου του κόσμου!!! εγώ θα πάω αύριο παιδίατρο και είμαι περίεργη να δω το βάρος της.

αυτά!!! φιλάκια πολλά κοπελες.......


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,Καλό μήνα και Χριστός Ανέστη!

Εμείς γυρίσαμε μόλις εχθές από τις Πασχαλινές μας διακοπές,όντως παρατεταμένες φέτος!

Δόξα το Θεό όλα ήταν καλά και δεν αρρώστησε κανένα παιδάκι οπότε είχαμε τρία στα τρία!

Ζουνίτσα να ζήσετε να τη θυμόσαστε τη γιαγιά!

Μεγειά και τα νέα δοντάκια babyofmine!

Aggeliki κουράγιο και για την πρώτη σας τούμπα γιατί το μωρό το έχει ξεπεράσει ήδη!Εμένα μου είχαν πέσει και τα δύο μου παιδιά από το κρεβάτι κατά το άλλαγμα κι εχω βάλει στοίχημα ο τρίτος να μην μου τη φέρει!Αλλά είναι σα γατάκια.Αν πέσω εγώ κατά τον ίδιο τρόπο με φορείο θα με πάρουνε.

Κρίστυ κρεμούλες?Από τώρα?

Θα σε μαλώσω.Κι εμένα οι οδηγίες του παιδίατρου είναι άλλες αλλά δεν πρόκειτε να δώσω του μπέμπη κρεμούλα από τον 5ο μήνα αντικαθιστώντας με κρέμα οποιοδήποτε πολύτιμο γεύμα με μαμίσιο γάλα τουλάχιστον μέχρι να κλείσουμε τους 6 μήνες!Η Λαμπρινή μου έμαθε το κουτάλι με τις φρουτόκρεμες.Κι όσο για κρέμα είχα αγοράσει ένα κουτί με φακελάκια κρέμα της νουνού που έβγαλε κάποια στιγμή για να μην χαλάει αν αργούμε να φάμε κρέμα και ακόμη έχω στο ντουλάπι!

Κι επίσης σκέφτομαι από τώρα κατά τον Ιούλη να σταματήσω το θηλασμό που ξέρω ότι τους κάνει σπουδαίο καλό εντούτοις προσωπικά βαρέθηκα και αισθάνομαι ότι θηλάζω μια ζωή μαζί και με την κόρη μου στο καπάκι και ο μπέμπης!

Και λέω ότι εγώ θα το αποφασίσω γιατί το γάλα ρέει άφθονο και λοιπές δικαιολογίες στερεύουν!

Φιλιά πολλά σε όλες!


B1nVp3.png MDOOp2.pngzkyMp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κρίστυ κρεμούλες?Από τώρα?

Θα σε μαλώσω.Κι εμένα οι οδηγίες του παιδίατρου είναι άλλες αλλά δεν πρόκειτε να δώσω του μπέμπη κρεμούλα από τον 5ο μήνα αντικαθιστώντας με κρέμα οποιοδήποτε πολύτιμο γεύμα με μαμίσιο γάλα τουλάχιστον μέχρι να κλείσουμε τους 6 μήνες!Η Λαμπρινή μου έμαθε το κουτάλι με τις φρουτόκρεμες.Κι όσο για κρέμα είχα αγοράσει ένα κουτί με φακελάκια κρέμα της νουνού που έβγαλε κάποια στιγμή για να μην χαλάει αν αργούμε να φάμε κρέμα και ακόμη έχω στο ντουλάπι!

Κι επίσης σκέφτομαι από τώρα κατά τον Ιούλη να σταματήσω το θηλασμό που ξέρω ότι τους κάνει σπουδαίο καλό εντούτοις προσωπικά βαρέθηκα και αισθάνομαι ότι θηλάζω μια ζωή μαζί και με την κόρη μου στο καπάκι και ο μπέμπης!

Και λέω ότι εγώ θα το αποφασίσω γιατί το γάλα ρέει άφθονο και λοιπές δικαιολογίες στερεύουν!

Φιλιά πολλά σε όλες!

Κι εγω ετσι ελεγα αλλα το μωρο ηταν σαν το ζηταγε, μας εβλεπε να τρωμε και τσιριζε. της ετρεχαν τα σαλια. απο την μερα που ξεκινησαμε στερεες τροφες το παιδι ηρεμησε! Για καμια εικοσαρια μερες ετρωγε ανα 1.5-2 ωρες μερα και νυχτα! κουραστηκα πολυ! Την Τριτη ξεκιναμε και χορτοσουπα! Μπορει μολις ξεκινησουμε φαγητο να το κοψω το ρυζαλευρο. Προς στιγμην ομως της αρεσει πολυ και την κραταει χορτατη. Εχω την γκρινια απο τα δοντια δεν αντεχω να την βλεπω και να πειναει! ειμαι υπερ του θηλασμου αλλα το ενστικτο μου, μου λεει να της ξεκινησω στερεες τροφες, η παιδιατρος ειχε σκοπο να ξεκινησουμε αργοτερα και στις γραπτες οδηγιες που μου εδωσε γραφει στερεες τροφες απο τον 6ο μηνα αλλα μετα απο συζητηση μαζι μου θεωρησε και εκεινη οτι το παιδι ειναι ετοιμο να ξεκινησει τροφες!

δεν εχω σκοπο να σταματησω τον θηλασμο. θα τον κρατησω μεχρι να αποφασισει η μικρη να αποθηλασει.


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

καλο μηνα!!!!!!!!!!

ανοιξε ο καιρος και ειμαστε βολτα ολο το πρωι! η μικρη οσο ειμαστε εξω ειναι μια χαρα, κουραζεται κιολας και οταν γυριζουμε κοιμαται καμια ωριτσα!

εχει απιστευτα σαλια και ολο τριβει τα δοντια της, καποιες φορες κλαει και σπαραχτικα το καημενο! το λυπατε η ψυχη μου. θα τραβηξουμε μεγαλο ζορι μεχρι να σκασουν μυτη τα δοντακια!

Σας φιλω!!!!


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα κοριτσάρες μου!!!!:P

Επιστρέψαμε κ εμείς ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ την Κυριακή το μεσημεράκι..μην με πείτε αχάριστη αλλά ειλικρινά σας μιλάω ανακουφίστηκα!!! Όπως και να το κάνεις δεν είναι το ίδιο να ζεις στο ίδιο σπίτι με τους γονείς σου και το παιδί πάει κ τελείωσε...Το σπίτι στο νησί είναι μικρούλι με ένα μπάνιο και η παραμικρή φασαρία να ακούγετε στο δωμάτιο του μπέμπη..ο μικρός ειχε μάθει απο το σπίτι μας ψιλοηρεμία και καταλαβαίνετε φαντάζομαι..γενικά ήταν κομματάκι δύσκολο για όλους μας και ετσι με το που πατήσαμε το πόδι μας στο σπίτι ανακουφιστήκαμε όλοι!!!!! Και του χρόνου να ειμαστε καλά θα εχει μεγαλώσει το νινί και δεν θα είναι τόσο δύσκολο να συμβιώσουμε τόσοι άνθρωποι μαζί!!

Εντωμεταξύ βρε κορίτσια με εχει πιάσει μια συγκίνηση...άλλο πράγμα σας λέω..Καταρχήν με το που φτάνουμε στο σπίτι μας και αρχίζω να μαζεύω βλέπω στο κομοδίνο μου μια πετσετούλα που εβαζα το βράδυ για να ακουμπάω το μπιμπερό, το γαλατάκι κτλ...ε τι ήταν να το δώ? Με έπιασαν τα κλάμματα γιατί τώρα το νινί μου δεν τρώει πλέον τα βράδια...σκεφτόμουν πόσο γρήγορα μεγαλώνει και με έπιανε μελαγχολία..

Μετά πάω στο δωμάτιο του και βλέπω την φωτογραφία που μας τράβηξε ο πατέρας του στο μαιεύτήριο έτοιμοι για αναχώρηση...νατα πάλι τα κλαμματα... Τώρα αν σας πώ οτι μου λείπει υπερβολικά που ήταν μωρουλάκι τι έχετε να πείτε? Ελπίζω οχι οτι ειμαι του γιατρού...:P:p:p

Εχω μετανιώσει πάραααααααααα πολύυυυυυυυυυυ που δεν το πάλεψα πολύ με το θέμα του θηλασμού και εχω ορκιστεί οτι την επόμενη φορά θα κάνω τα πάντα για να θηλασω οχι σαν αυτην την φορα που με πήρε απο κάτω.. οκ του εδωσα 2 μήνες το δικό μου με το θήλαστρο αλλά κακά τα ψέμματα είναι υπέροχη αίσθηση να θηλάζει κανονικά..ακόμα θυμάμαι και συγκινούμαι στο νοσοκομείο που θήλαζε κανονικά...τώρα τι τον έπιασε μετά κανείς δεν ξέρει...τελοσπάντων τι τα θυμήθηκα τώρα...οτι εγινε εγινε απο δω κ πέρα ειναι το θέμα τι θα κάνω!

Γενικά με εχει πιάσει κάτι με τον μπέμπη και τον σφίγγω στην αγκαλιά μου λες και θα φύγει φαντάρος? ΘΑ ΖΉΣΩ????? τι εχω πάθει μου λέτε???


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...