Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια κι απο μας..!!!

Αγγελικουλα πολυ κουκλος ο γιος σου. Να σου ζησει και να ειναι παντα ετσι χαμογελαστος. Οσο για τον καιρο που περναει μη σε παιρνει απο κατω... πιστεψε με τα καλυτερα ερχονται με τα παιδια. Αργοτερα που θα αρχισει να σου μιλαει, να σε φιλαει, να σε αγκαλιαζει, να σου πει "μαμα σ'αγαπω..". Ασε που θα κανεις κι αλλο παιδακι οποτε θα τα ξαναζησεις αυτα τα μωρουδιακα. Οσο για το θηλασμο καταλαβαινω την απογοητευση σου, αλλα τωρα που ξερεις τι εφταιξε την επομενη φορα θα τα καταφερεις σιγουρα.

Margioula και Garouf τι ακριβως αλλεργια εμφανισαν τα μπεμπακια σας??Εχω κοψει κι εγω ολα τα γαλακτοκομικα γιατι εχω δει αιμα στα κακακια του. Και κανω καιλιγο διατροφη ταυτοχρονα μπας και χασω κανενα γραμμαριο.. Μονο με τα γαλακτοκομικα που εχω κοψει νιωθω τετοια στερηση... πως τα καταφερνεις margioula να τρως μονο αυτα??? Μπραβο. Περιμενω τους 6 μηνες μηπως δω καποια βελτιωση. Πειτε μου παντως με ενδιαφερει πολυ...

Κι εμεις εχουμε μεινει πισω με το βαρος αλλα τωρα αρχιζουμε να παιρνουμε τα πανω μας.. ειμαστε τωρα 6300 και ευτυχως αρχισε να τρωει λιγο καλυτερα γιατι πριν μου τρεχανε τα γαλατα και αυτος τιποτα.

Ερωτηση στις θηλαζουσες...το πρωι δεν ξυπνατε μουσκεμα απο το γαλα??? Και φοραω και επιθεματα αλλα επειδη εδω και 1 εβδομαδα το μωρο σταματησε να ξυπναει να φαει το βραδυ γινομαι χαλια...

Φιλια σε ολες και στα μπεμπακια σας!


f1OTp2.png

pNHkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Τι ωραία που είναι τα μπεμπάκια σας! Μargioula η κόρη σου είναι μια κούκλα, δεν μείνατε πίσω καλέ, απλά τα αγόρια μας βιάζονται να μεγαλώσουν.

Αγγελική τι όμορφο και χαρούμενο μωρό που είναι αυτό! Και έχεις κάθε δικαίωμα να καμαρώνεις τον γιόκα σου!

Ζουνίτσα κρίμα το μικρό ζουζουνάκι που πρέπει να κάνει την επεμβάσουλα. Ελπίζω να μην ταλαιπωρηθείτε πολύ.

Garouf εμένα ο Φλοισβος από Ν. Ιωνία μου είναι κομματάκι μακριά (και με συγκοινωνίες λίγο δύσκολο) αλλά αν το κανονίσετε, θα βρω αμάξι και θα κατέβουμε.

Αχ αυτός ο θηλασμός! Απορώ αν υπάρχει καμιά μαμά που να θήλασε χωρίς προβλήματα...

Εγώ ξεκίνησα θέλοντας πολύ να θηλάσω, στο μαιευτήριο θήλασα (έδωσα και συμπλήρωμα γιατί δεν ηρεμούσε ο μικρούλης) αλλά όταν ήρθαμε σπίτι άρχισε να μειώνεται το βάρος του παιδιού και να αυξάνεται ο ίκτερος, οπότε ο παιδίατρος πρότεινε συμπλήρωμα. Οι θηλές μου εντωμεταξύ είχαν ματώσει εφόσον είχα το μωρό στο στήθος για 3ωρα και 4ωρα και δεν χόρταινε το καημενούλι. Σιγά σιγά το συμπλήρωμα έγινε το κύριο γεύμα και εγκατέληψα τον θηλασμό. Την 20η μέρα αποφάσισα να ξαναρχίσω τις προσπάθειες μετά από συνάντησή μου με σύμβουλο θηλασμού, οπότε ξεκίνησα με θήλαστρο για αύξηση της παραγωγής και το μωρό στο στήθος σε κάθε γεύμα. Το θήλαστρο το κράτησα για έναν μήνα γιατί ήταν για μένα πολύ ψυχοφθόρο. Όταν ξεκίνησα με το θήλαστρο, μετά από τρεις 20λεπτες αντλήσεις έβγαζα 20ml και όταν το άφησα έβγαζα το πολύ 30ml σε κάθε άντληση. Τώρα συνεχίζω να βάζω το μωρό σε κάθε γεύμα στο στήθος (για μισή ώρα περίπου) και τα πρωινά δεν δίνω καθόλου συμπλήρωμα, αφενός γιατί το στήθος μου τρέχει γάλα, αφετέρου γιατί οσες φορές είχα ετοιμάσει γάλα, δεν το έπινε και το πετούσα. Αυτό προσωπικά το θεωρώ μεγάλη επιτυχία γιατί το μωράκι μου πήρε μητρικό γάλα (έστω και λίγο). Αν έμενα με τις συμβουλές των μαιών στο μαιευτήριο, τελικά δεν θα του έδινα καθόλου μητρικό γάλα.

Γεια σας κοριτσια κι απο μας..!!!

Αγγελικουλα πολυ κουκλος ο γιος σου. Να σου ζησει και να ειναι παντα ετσι χαμογελαστος. Οσο για τον καιρο που περναει μη σε παιρνει απο κατω... πιστεψε με τα καλυτερα ερχονται με τα παιδια. Αργοτερα που θα αρχισει να σου μιλαει' date=' να σε φιλαει, να σε αγκαλιαζει, να σου πει "μαμα σ'αγαπω..". Ασε που θα κανεις κι αλλο παιδακι οποτε θα τα ξαναζησεις αυτα τα μωρουδιακα. Οσο για το θηλασμο καταλαβαινω την απογοητευση σου, αλλα τωρα που ξερεις τι εφταιξε την επομενη φορα θα τα καταφερεις σιγουρα.

Margioula και Garouf τι ακριβως αλλεργια εμφανισαν τα μπεμπακια σας??Εχω κοψει κι εγω ολα τα γαλακτοκομικα γιατι εχω δει αιμα στα κακακια του. Και κανω καιλιγο διατροφη ταυτοχρονα μπας και χασω κανενα γραμμαριο.. Μονο με τα γαλακτοκομικα που εχω κοψει νιωθω τετοια στερηση... πως τα καταφερνεις margioula να τρως μονο αυτα??? Μπραβο. Περιμενω τους 6 μηνες μηπως δω καποια βελτιωση. Πειτε μου παντως με ενδιαφερει πολυ...

Κι εμεις εχουμε μεινει πισω με το βαρος αλλα τωρα αρχιζουμε να παιρνουμε τα πανω μας.. ειμαστε τωρα 6300 και ευτυχως αρχισε να τρωει λιγο καλυτερα γιατι πριν μου τρεχανε τα γαλατα και αυτος τιποτα.

Ερωτηση στις θηλαζουσες...το πρωι δεν ξυπνατε μουσκεμα απο το γαλα??? Και φοραω και επιθεματα αλλα επειδη εδω και 1 εβδομαδα το μωρο σταματησε να ξυπναει να φαει το βραδυ γινομαι χαλια...

Φιλια σε ολες και στα μπεμπακια σας![/quote']

Κοριτσακια Καλημερα!!!!!

Κλεο μου η κορη μου ξεκινησε να κανει κολικους, με βλεννες και αιμα στα κακακια.. στην αρχη εκοψα και εγω τα γαλκτοκομικα και συνεχιζαν τα συμπτωματα ωσπου τα εκοψα πολλα αλλα τωρα εχει σχεδον 2 μηνες που ειμαστε χωρις αιμα και βλεννες!!

Βελισακι τι να πω σε θαυμαζω πραγματικα!!!!!!!!!! χωρις να βαζεις το μπεμπη σου να θηλαζει τοσους μηνες μετα αντληση χαρας το κουραγιο σου!!!

Να τολμησω να πω οχι στον φλοισβο μου πεφτει πολυ μακρια!!! και η μπεμπα ειναι δυσκολη αλλα θελω πολυ να ερθω!!!! αυτο το Σαββατο θα ερθουν οι νονοι της Γαμωτο, πως να το κανουμε, θα μπορουσαμε Κυριακη?????


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε? Πως τα περνατε? Χαθηκαμε παλι...

Ο μπεμπης μου ειναι καλα δοξα το θεο...Κατι ποναλακια εχουμε ακομα στην κοιλια. Ποτε θα περασουν ρε γαμωτο...

Μεσα στο Πασχα εχουμε αλλαξει 3 γαλατα...του διναμε το Novalac για τους κολικους και επειδη μου εβγαζε γουλιες και φαινεται να εχει πεπτικα προβληματακια, η γιατρος μου εδωσε το Frezy Lac (βιολογικο). Πονουσε ομως η κοιλια του και τωρα του δινουμε απο την Κυριακη το Nan Sensitive... Αντε να δουμε ποσα γαλατα θα αλλαξουμε.Ο θηλασμος φυσικα συνεχιζεται αλλα το βραδυ κατα τις 9-10 του δινω μετα το βυζι μπουκαλι μηπως και κοιμηθει λιγο παραπανω... Την νυχτα συνεχιζουμε να ξυπναμε!!!

Κρεμες ακομα δεν του δωσαμε. Σε καμια εβδομαδα μαλλον που θα εινα 5,30...αλλα το μωρο μου θελει απεγνωσμενα να φαει!!!

Μας κοιταει καλα καλα οταν τρωμε και ανοιγει το στομα του συνεχεια..η γιατρος ομως δεν με αφηνει ακομα...

Αυτα τα νεα μας σε γενικες γραμμες..Σας φιλω ολες και τα μπεμπομπουτακια σας!!!


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βελισακι τι να πω σε θαυμαζω πραγματικα!!!!!!!!!! χωρις να βαζεις το μπεμπη σου να θηλαζει τοσους μηνες μετα αντληση χαρας το κουραγιο σου!!

Μάλλον δεν τα έγραψα καλά. Τον μπέμπη τον έβαζα και τον βάζω σε κάθε γεύμα για να θηλάσει. Άντληση έκανα μόνο για έναν μήνα (παραπάνω δεν άντεχα).

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι...... ξαναπήγαμε παιδίατρο σήμερα και έχουμε λαρυγγίτιδα!!!!!! όχι που θα ξεφευγαμε!!!!! δεν είναι βαριά μορφή, ούτε εμπύρετη οπότε αναμένουμε να δούμε πως θα πάει. είναι ίωση της εποχής και έχουμε μικροί-μεγάλοι. και λέω έχουμε γιατί και εγώ δεν πάω πίσω. όχι λαρυγγίτιδα αλλά μια ιωσούλα με λαιμό την περνάω και εγώ. αναμένουμε να δούμε αν επειδινωθει ο βήχας (μέχρι τώρα είναι μια στο τόσο και ξερός) και αλλάξει (με φλέγμα) θα πάρουμε 48 σταγόνες κορτιζονούχες μια φορά και τέλος. οπότε υπομονή!!!! αλλά ευτυχώς καοιμάται τα βράδια. ρουφάμε και τις μύξες με το otrisalin και κάπως την παλευουμε.

καλό βράδυ και καλό ξημέρωμα!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μάλλον δεν τα έγραψα καλά. Τον μπέμπη τον έβαζα και τον βάζω σε κάθε γεύμα για να θηλάσει. Άντληση έκανα μόνο για έναν μήνα (παραπάνω δεν άντεχα).

Εχεις δικιο κοριτσακι μου, το ξαναδιασα!!!!

οποτε εφοσον θηλαζει εξακολουθει να πινει απο το πολυτιμο γαλατακι της μανουλας του!!! τελεια


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι...... ξαναπήγαμε παιδίατρο σήμερα και έχουμε λαρυγγίτιδα!!!!!! όχι που θα ξεφευγαμε!!!!! δεν είναι βαριά μορφή, ούτε εμπύρετη οπότε αναμένουμε να δούμε πως θα πάει. είναι ίωση της εποχής και έχουμε μικροί-μεγάλοι. και λέω έχουμε γιατί και εγώ δεν πάω πίσω. όχι λαρυγγίτιδα αλλά μια ιωσούλα με λαιμό την περνάω και εγώ. αναμένουμε να δούμε αν επειδινωθει ο βήχας (μέχρι τώρα είναι μια στο τόσο και ξερός) και αλλάξει (με φλέγμα) θα πάρουμε 48 σταγόνες κορτιζονούχες μια φορά και τέλος. οπότε υπομονή!!!! αλλά ευτυχώς καοιμάται τα βράδια. ρουφάμε και τις μύξες με το otrisalin και κάπως την παλευουμε.

καλό βράδυ και καλό ξημέρωμα!!!!!

Ζουνιτσα μου περαστικα σας!!! ευχομαι το ζουζουνακι σου να γινει πολυ γρηγορα καλα χωρις να το παρετε ειδηση!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις παλι χθες πηγαμε και καναμε το 6πλο εμβολιο....ευτυχως ολα καλα!!! η μικρη εχει ψηλωσει και αλλο και το κεφαλακι της εχει μεγαλωσει, αλλα δεν εχει παρει πολλα κιλα απο το 50% επεσε στο 25% οριακα μεν αλλα επεσε!!! ο γιατρος μου ειπε να μην ανησυχω για τον θηλασμο εχει να κανει με την παλλινδρομηση...... αμαν πια να περασει να ησυχασουμε, σημερα το πρωι την ταϊζα αρκετη ωρα στο τελος μου κανει εμετο και παει...... πωπω ειναι πολυ ασχημο να το θηλαζεις επι τοση ωρα και να το βγαζει ετσι.....μετα πως να βαλει κιλα γμτ?????

ΑΑΑΑαααααα σημερα θα φαω ψαρι μου επετρεψε ο γιατρος, οχι οτι χαιρομαι ιδιαιτερα γιατι φοβαμαι μην την πειραξει και δεν αντεχω αλλο.

χάλια ειμαι ε!!!! η αληθεια ειναι οτι με εχει παρει απο κατω,φιλακια σε ολες.


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία που είναι τα μπεμπάκια σας! Μargioula η κόρη σου είναι μια κούκλα, δεν μείνατε πίσω καλέ, απλά τα αγόρια μας βιάζονται να μεγαλώσουν.

Αγγελική τι όμορφο και χαρούμενο μωρό που είναι αυτό! Και έχεις κάθε δικαίωμα να καμαρώνεις τον γιόκα σου!

Ζουνίτσα κρίμα το μικρό ζουζουνάκι που πρέπει να κάνει την επεμβάσουλα. Ελπίζω να μην ταλαιπωρηθείτε πολύ.

Garouf εμένα ο Φλοισβος από Ν. Ιωνία μου είναι κομματάκι μακριά (και με συγκοινωνίες λίγο δύσκολο) αλλά αν το κανονίσετε, θα βρω αμάξι και θα κατέβουμε.

Αχ αυτός ο θηλασμός! Απορώ αν υπάρχει καμιά μαμά που να θήλασε χωρίς προβλήματα...

Εγώ ξεκίνησα θέλοντας πολύ να θηλάσω, στο μαιευτήριο θήλασα (έδωσα και συμπλήρωμα γιατί δεν ηρεμούσε ο μικρούλης) αλλά όταν ήρθαμε σπίτι άρχισε να μειώνεται το βάρος του παιδιού και να αυξάνεται ο ίκτερος, οπότε ο παιδίατρος πρότεινε συμπλήρωμα. Οι θηλές μου εντωμεταξύ είχαν ματώσει εφόσον είχα το μωρό στο στήθος για 3ωρα και 4ωρα και δεν χόρταινε το καημενούλι. Σιγά σιγά το συμπλήρωμα έγινε το κύριο γεύμα και εγκατέληψα τον θηλασμό. Την 20η μέρα αποφάσισα να ξαναρχίσω τις προσπάθειες μετά από συνάντησή μου με σύμβουλο θηλασμού, οπότε ξεκίνησα με θήλαστρο για αύξηση της παραγωγής και το μωρό στο στήθος σε κάθε γεύμα. Το θήλαστρο το κράτησα για έναν μήνα γιατί ήταν για μένα πολύ ψυχοφθόρο. Όταν ξεκίνησα με το θήλαστρο, μετά από τρεις 20λεπτες αντλήσεις έβγαζα 20ml και όταν το άφησα έβγαζα το πολύ 30ml σε κάθε άντληση. Τώρα συνεχίζω να βάζω το μωρό σε κάθε γεύμα στο στήθος (για μισή ώρα περίπου) και τα πρωινά δεν δίνω καθόλου συμπλήρωμα, αφενός γιατί το στήθος μου τρέχει γάλα, αφετέρου γιατί οσες φορές είχα ετοιμάσει γάλα, δεν το έπινε και το πετούσα. Αυτό προσωπικά το θεωρώ μεγάλη επιτυχία γιατί το μωράκι μου πήρε μητρικό γάλα (έστω και λίγο). Αν έμενα με τις συμβουλές των μαιών στο μαιευτήριο, τελικά δεν θα του έδινα καθόλου μητρικό γάλα.

Vellisaki μου σ ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια !!!! :P Τελικά όλες εχουμε περάσει διάφορα σχετικά με τον θηλασμό αλλά χαίρομαι ειλικρινά που η πλειοψηφία τα εχει καταφέρει, ευχομαι στο επόμενο μωράκι να τα καταφέρω κ εγώ μου δίνετε κουράγιο!!!

Σχετικά με την συνάντηση εμένα μου αρέσει πολύ και το Mall για καφεδάκι αν θέλετε το κάνουμε κ εκεί για όσες κοπέλες ειναι μακριά τι λέτε?

Γεια σας!

Αχ κορίτσια τι ωραία που μιλάτε για τα αγγελούδια σας!

Και που να δείτε ότι και στο τρίτο ακόμη τα ίδια πράγματα αισθάνεσαι!

Εγώ εχθές το βράδυ που ξύπνησε κατά τις μία του έλεγα μηνμεγαλώνεις άλλο εσύ μωράκι μου να μείνεις μικρούλι να σε έχει η μαμά το μωράκι της!Μεγάλα παιδιά έχουμε!Και είχε ξυπνήσει ο κακομοίρης με κλάματα γιατί ναι μεν ανακάλυψε το ότι μπορεί να πάει από ανάσκελα μπρούμητα αλλά δεν καταφέρνει το αντίθετο και κλαίει!

Ο δε μπαμπάς φωνάζει καθε μέρα να ακούσουμε όλοι που τον είπε "μπαμπά"!

Κορίτσια ο θηλασμός για μένα πλέον είναι το πιο αυτονόητο,απαραίτητο και σωστό πράγμα!Στην εξαιρετική περίπτωση που δεν ξέρω ποια μπορεί να είναι,αλλά πάντα σπανιότατα δεν μπορεί πραγματικά η γυναίκα να θηλάσει!Η σκύλα που τα καταφέρνει βλέπετε δεν έχει σόγια και παιδιάτρους γύρω της!Εγώ καμένη είμαι στον μεγάλο μου γιο!Το πείσμα μου με βοήθησε με την κόρη μου και ναι τώρα στο μωρό έχω να πω πως δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα,θήλασα από την αρχή και δεν σήκωσα μύγα στο σπαθί μου από κανέναν!

Να χαιρόμαστε όλες τα μπεμπάκια μας!

Δειλά δειλά να πω πως μια συνάντηση στο Φλοίσβο ΣΚ όμως με βρίσκει κι εμένα να θέλω.Ο άντρας μου πάει εκεί για ποδηλατάδα με την κόρη του σε κάθισμα στο ποδήλατο του και το μεγάλο γιο με δικό του ποδήλατο από πίσω.Γιατί λοιπόν κι εγώ να μην πάρω το καρότσι μου και το μπέμπη μου και να σας βρω εκεί?

Λενα μου ευτυχως που με καταλαβαίνεις γιατι προς στιγμήν νόμιζα οτι τρελάθηκα χαχαχαχαχαχαχαα εσένα σε βολέυει ο Φλοισβος ή μήπως το mall?

Γεια σας κοριτσια κι απο μας..!!!

Αγγελικουλα πολυ κουκλος ο γιος σου. Να σου ζησει και να ειναι παντα ετσι χαμογελαστος. Οσο για τον καιρο που περναει μη σε παιρνει απο κατω... πιστεψε με τα καλυτερα ερχονται με τα παιδια. Αργοτερα που θα αρχισει να σου μιλαει' date=' να σε φιλαει, να σε αγκαλιαζει, να σου πει "μαμα σ'αγαπω..". Ασε που θα κανεις κι αλλο παιδακι οποτε θα τα ξαναζησεις αυτα τα μωρουδιακα. Οσο για το θηλασμο καταλαβαινω την απογοητευση σου, αλλα τωρα που ξερεις τι εφταιξε την επομενη φορα θα τα καταφερεις σιγουρα.

Margioula και Garouf τι ακριβως αλλεργια εμφανισαν τα μπεμπακια σας??Εχω κοψει κι εγω ολα τα γαλακτοκομικα γιατι εχω δει αιμα στα κακακια του. Και κανω καιλιγο διατροφη ταυτοχρονα μπας και χασω κανενα γραμμαριο.. Μονο με τα γαλακτοκομικα που εχω κοψει νιωθω τετοια στερηση... πως τα καταφερνεις margioula να τρως μονο αυτα??? Μπραβο. Περιμενω τους 6 μηνες μηπως δω καποια βελτιωση. Πειτε μου παντως με ενδιαφερει πολυ...

Κι εμεις εχουμε μεινει πισω με το βαρος αλλα τωρα αρχιζουμε να παιρνουμε τα πανω μας.. ειμαστε τωρα 6300 και ευτυχως αρχισε να τρωει λιγο καλυτερα γιατι πριν μου τρεχανε τα γαλατα και αυτος τιποτα.

Ερωτηση στις θηλαζουσες...το πρωι δεν ξυπνατε μουσκεμα απο το γαλα??? Και φοραω και επιθεματα αλλα επειδη εδω και 1 εβδομαδα το μωρο σταματησε να ξυπναει να φαει το βραδυ γινομαι χαλια...

Φιλια σε ολες και στα μπεμπακια σας![/quote']

Cleo μου σ ευχαριστώ πολύ εύχομαι όλα τα νινάκια μας να ειναι πάντοτε γερά και ευτυχισμένα!! Καλά απο τώρα σκέφτομαι την στιγμή που θα μου λεει μαμα σ αγαπω και πεθαινωωωωωωωωωωωωωωωωω

Εσυ τι λες για την συνάντηση?


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε? Πως τα περνατε? Χαθηκαμε παλι...

Ο μπεμπης μου ειναι καλα δοξα το θεο...Κατι ποναλακια εχουμε ακομα στην κοιλια. Ποτε θα περασουν ρε γαμωτο...

Μεσα στο Πασχα εχουμε αλλαξει 3 γαλατα...του διναμε το Novalac για τους κολικους και επειδη μου εβγαζε γουλιες και φαινεται να εχει πεπτικα προβληματακια, η γιατρος μου εδωσε το Frezy Lac (βιολογικο). Πονουσε ομως η κοιλια του και τωρα του δινουμε απο την Κυριακη το Nan Sensitive... Αντε να δουμε ποσα γαλατα θα αλλαξουμε.Ο θηλασμος φυσικα συνεχιζεται αλλα το βραδυ κατα τις 9-10 του δινω μετα το βυζι μπουκαλι μηπως και κοιμηθει λιγο παραπανω... Την νυχτα συνεχιζουμε να ξυπναμε!!!

Κρεμες ακομα δεν του δωσαμε. Σε καμια εβδομαδα μαλλον που θα εινα 5,30...αλλα το μωρο μου θελει απεγνωσμενα να φαει!!!

Μας κοιταει καλα καλα οταν τρωμε και ανοιγει το στομα του συνεχεια..η γιατρος ομως δεν με αφηνει ακομα...

Αυτα τα νεα μας σε γενικες γραμμες..Σας φιλω ολες και τα μπεμπομπουτακια σας!!!

Μαριλενάκι μου καλώς όρισες :) Μωρέ καταλαβαίνω την ταλαιπωρία του μικρού σου γιατι κ εμεις μέχρι να καταλήξουμε στο γάλα περάσαμε πολλά... λίγο υπομονή και όλα θα φτιάξουν άλλωστε σιγά σιγά απο τον άλλο μήνα θα μπούμε και σε στερεές τροφές οπότε όλα θα μπουν στην σειρά τους. Ζηλευει δηλαδη ε? χαχαχαχα θα εχει πολύ πλάκα ο μικρούλης

μακια πολλά κ απο μαςςς

καλησπέρα και πάλι...... ξαναπήγαμε παιδίατρο σήμερα και έχουμε λαρυγγίτιδα!!!!!! όχι που θα ξεφευγαμε!!!!! δεν είναι βαριά μορφή, ούτε εμπύρετη οπότε αναμένουμε να δούμε πως θα πάει. είναι ίωση της εποχής και έχουμε μικροί-μεγάλοι. και λέω έχουμε γιατί και εγώ δεν πάω πίσω. όχι λαρυγγίτιδα αλλά μια ιωσούλα με λαιμό την περνάω και εγώ. αναμένουμε να δούμε αν επειδινωθει ο βήχας (μέχρι τώρα είναι μια στο τόσο και ξερός) και αλλάξει (με φλέγμα) θα πάρουμε 48 σταγόνες κορτιζονούχες μια φορά και τέλος. οπότε υπομονή!!!! αλλά ευτυχώς καοιμάται τα βράδια. ρουφάμε και τις μύξες με το otrisalin και κάπως την παλευουμε.

καλό βράδυ και καλό ξημέρωμα!!!!!

Αχ βρε ζουνίτσα μου τι να πω...περαστικά σας!!! Η αλήθεια ειναι οτι αυτός ειναι ο μόνιμος φόβος μου...να αρρωστήσει το μωρό όμως ειναι αναποφευκτο κάποια στιγμή να γίνει..να προσέχετε πολύ να περνετε την αγωγή σας και όλα θα στρώσουν υπομονήηηηηηηηηηηη μακια πολλα στην φραουλένια μου

Εμεις παλι χθες πηγαμε και καναμε το 6πλο εμβολιο....ευτυχως ολα καλα!!! η μικρη εχει ψηλωσει και αλλο και το κεφαλακι της εχει μεγαλωσει, αλλα δεν εχει παρει πολλα κιλα απο το 50% επεσε στο 25% οριακα μεν αλλα επεσε!!! ο γιατρος μου ειπε να μην ανησυχω για τον θηλασμο εχει να κανει με την παλλινδρομηση...... αμαν πια να περασει να ησυχασουμε, σημερα το πρωι την ταϊζα αρκετη ωρα στο τελος μου κανει εμετο και παει...... πωπω ειναι πολυ ασχημο να το θηλαζεις επι τοση ωρα και να το βγαζει ετσι.....μετα πως να βαλει κιλα γμτ?????

ΑΑΑΑαααααα σημερα θα φαω ψαρι μου επετρεψε ο γιατρος, οχι οτι χαιρομαι ιδιαιτερα γιατι φοβαμαι μην την πειραξει και δεν αντεχω αλλο.

χάλια ειμαι ε!!!! η αληθεια ειναι οτι με εχει παρει απο κατω,φιλακια σε ολες.

Αχ βρε φιλενάδα..τώρα να σου πω οτι δεν σε νιώθω θα σου πω ψέμματα... μην νομίζεις κ εμεις ακόμα παλέυουμε με την παλινδρόμηση την ρημάδα.. κάποιες μέρες τρώμε κάποιες άλλες όχι..εξαρτάται πως θα του κάτσει..εννοείται οτι ακομα πινουμε επαντορεν και μαλοξ...αλλα ελππιζω οτι απο τον επομενο μήνα που θα παρουμε κρεμουλα θα σταματησει αυτη η ιστορια ειδωμεν..τωρα σχετικα με τα κιλακια αληθεια σου λεω να μην ανησυχεις και αν τυχων ο γιατρος εβλεπε οτι ι μικρουλα σου δεν ηταν φυσιολογικη θα σου εδινε κρεμα απο τωρα!!! στο λεω με απολυτη ειλικρινεια γιατι τον ρωτησα κ εγω για το ιδιο ακριβως πραγμα.. να μην φοβασαι ολα θα στρωσουν!! μακια στην κοιλιτσα της να δωσεις απο μενα :P


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα σας κοριτσια και χρονια πολλα.Εμεις περασαμε ενα αθλιο πασχα.Η μικρη μου με αντιβιωση και φοβερο βηχα και εμεις να προσπαθουμε να μην κολλησει ο μικρος...μεχρι που κολλησε...οχι πολυ βηχα αλλα τρομερο μπουκωμα...και οσο προσπαθουσαμε να γινει καλα ο μικρος τοσο η μικρη ερχοταν χειροτερα απ το σχολειο.Θα μου πειτε γιατι πηγαινε σχολειο?Γιατι την εχει κυριευσει η ζηλια και ολη τη μερα ειναι πανω απ το μικρο...του φωναζει,τον βριζει,τον χτυπαει...να σας πω την αληθεια την λυπαμαι πολυ αφου νομιζω οτι το περναει σαν αρρωστια που την βασανιζει...δεν πηγαμε καμια μερα εκκλησια,βγηκαμε λιγο την κυριακη του Πασχα που δε δουλευε και ο αντρας μου.Αφηστε τη βολτα με το καροτσι...βασανιστηριο...η μικρη θελει να το σπρωχνει...κλαιει,φωναζει....αρκει να σας πω οτι εχω παει 53 κιλα απ την ταλαιπωρια...

Αγγελικουλα σου ζητω συγνωμη που δε σε πηρα τηλεφωνο.Να σου πω την αληθεια φοβομουν μη σας κολλησουμε αν ερχομαστε σε επαφη αφου θα ειχα σιγουρα και τη μικρη μαζι μου...ελπιζω ομως να ξαναερθετε το καλοκαιρι να τα πουμε...

Περαστικα σ ολα τα μωρακια που ταλαιπωρουνται.Κι εμεις εχουμε ΓΟΠ και ξερω τι ειναι...αρχισαμε σιγα σιγα κρεμα με τη συμφωνη γνωμη του γιατρου επειδη ο μικρος δεν επινε καθολου γαλα και παμε πολυ καλυτερα...

Σας φιλω ολες.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την συνάντηση εμένα μου αρέσει πολύ και το Mall για καφεδάκι αν θέλετε το κάνουμε κ εκεί για όσες κοπέλες ειναι μακριά τι λέτε?

Α μπράβο, στο mall μπορούμε κι εμείς καλύτερα, θα έρθουμε με τον ηλεκτρικό:P. Να προτείνω ένα πρωινό την επόμενη εβδομάδα? Ποια μέρα σας βολεύει καλύτερα?

Link to comment
Share on other sites

Α μπράβο, στο mall μπορούμε κι εμείς καλύτερα, θα έρθουμε με τον ηλεκτρικό:P. Να προτείνω ένα πρωινό την επόμενη εβδομάδα? Ποια μέρα σας βολεύει καλύτερα?

Super λοιπόν τα λέμε εκεί!!! Εμένα με βόλευει καλύτερα Πέμπτη πρωί γιατί δεν μαγειρέυω εκείνη την ημέρα στέλνω τον άντρα μου στην μαμά του και τρώει χααχαχαχα αν ομως δεν μπορειτε οι υπόλοιπες το κανονίζω


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...