Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Καλη επιτυχια για τα κοριτσια που σημερα εχουν Αυχενικες!!! τωρα καταλαβα γιατι μαλλον μπερδευτηκατε με την ημερομηνια που θα κανω αυχενικη το τικερακι λεει 14 παρα 1 μερα αλλα κανονικα ειμαι 1 βδομαδα πισω! θα το αλλαξω οταν την κανω ποια και ξερουμε ακριβη ηλικια Κυησης!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλε σιγα μη με διορθωσετε για δυο μερες διαφορα.Ελπιζω να μη χρειαστει ν αλλαξουν

με ουτε και το χρωμα!Μου φαινεται παραξενο που μαι μπλε αλλα μ αρεσει.Εχω φαει πολυ πλυση εγκεφαλου απ τις φιλες μου που ναι ολες αγορομανες!

Λογικο ειναι μετα απο 2 κοριτσια να θελεις και ενα αγορακι! απο οτι εχω ακουσει απο μαμαδες που εχουν 1 και 1 ειναι τελειος διαφορετικα μωρακια! ειδομεν! και οι υπολοιπες!:D


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Τελείωσα την αυχενική μου διαφάνεια, ελέγχθηκαν όσα είναι να ελεγχθούν, εκτός από τα αιματολογικά που αργούν (PAPP-A) και πήγαν όλα πολύ καλά!Είδαμε το μωράκι μας!!! Μεγάλωσε πολύ!!! αρχίζει κ φαίνεται κανονικά επιτέλους!!!Πήραμε και DVD να το βλέπουμε κ σπίτι!!!χαχααχαχχααχ να μας κάνει παρέα!

Κ από ότι είπε ο γιατρός, το πιθανότερο να είναι αγόρι!!! Ακούς Μαρουσκάκι???? Στα χνάρια σου βαδίζω, αλλά θα σταματήσω εδώ!!! χχαχαχα...καντε μας μπλέ!!!!


qtTWp3.png

DCxtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Τελείωσα την αυχενική μου διαφάνεια, ελέγχθηκαν όσα είναι να ελεγχθούν, εκτός από τα αιματολογικά που αργούν (PAPP-A) και πήγαν όλα πολύ καλά!Είδαμε το μωράκι μας!!! Μεγάλωσε πολύ!!! αρχίζει κ φαίνεται κανονικά επιτέλους!!!Πήραμε και DVD να το βλέπουμε κ σπίτι!!!χαχααχαχχααχ να μας κάνει παρέα!

Κ από ότι είπε ο γιατρός, το πιθανότερο να είναι αγόρι!!! Ακούς Μαρουσκάκι???? Στα χνάρια σου βαδίζω, αλλά θα σταματήσω εδώ!!! χχαχαχα...καντε μας μπλέ!!!!

Αχ... αυτό επιβεβαιώνει όσα συζητούσαμε τ'οτε για την οικογένεια και τα χ και ψ ε??Αχ....ελπίζω εγώ να είμαστε η εξαίρεση:tongue::tongue::tongue: Χαζούλα, μια χαρά είναι δυο αγοράκια, θα κάνουν παρεάκι τρελό, μετά τα δυο παιδιά ίδιου φύλου αρχίζεις να βαριέσαι κάπου....:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Πάω για πινακάκι!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλη επιτυχια για τα κοριτσια που σημερα εχουν Αυχενικες!!! τωρα καταλαβα γιατι μαλλον μπερδευτηκατε με την ημερομηνια που θα κανω αυχενικη το τικερακι λεει 14 παρα 1 μερα αλλα κανονικα ειμαι 1 βδομαδα πισω! θα το αλλαξω οταν την κανω ποια και ξερουμε ακριβη ηλικια Κυησης!

Ε άλλαξε βρε μανάρι και το τικεράκι μετά την αυχενική....χαχα, τι σου λέω τώρα ε??:tongue::tongue::tongue:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Mανούλες Αυγούστου 2015!

-maria gazi 4/8 ☺ αυχενική

-Marouskaki 4/8 ☺ αυχενική

-Stogiaki 6/8 ☺ αυχενική

-Magda18 7/8 ☺αυχενική

-Crochetmania 5-8/8 ☺ καρδούλα

-November rain 9/8☺ αυχενική

-μέλι 14/8 ☺ αυχενική

-Love is in the air 12/8☺καρδούλα

-Evangelia_kapa 13/8☺καρδούλα

-Elafi 16/8 ☺καρδούλα

-Χρύσαδήμητρα 16/8 ☺αυχενική

-Marianthi27 18/8 ☺καρδούλα

-Vagelio 19/8 ☺καρδούλα

-lucy1980☺καρδούλα

-Meldan 20/8 ☺καρδούλα

-Eirinaki 1981 24/8 ☺καρδούλα

-ARCA 24/8☺καρδούλα

-Lolita ?/8

-Chrimai 26/8 ☺καρδούλα

-Litsaballet 27/8 ☺καρδούλα

-Aura 27/8 ☺καρδούλα

-Biscomania ?/8

-Τάνια -ιούνιος 29/8☺καρδούλα

Η πάνω πλευρά έγινε ουράνιο τόξο, άντε να κατεβούμε και προς τα κάτω!Με το καλό στα κοριτσάκια που έχουν αυχενική αυτές τις μέρες, καλά αποτελέσματα!:P:p:p


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Τελείωσα την αυχενική μου διαφάνεια, ελέγχθηκαν όσα είναι να ελεγχθούν, εκτός από τα αιματολογικά που αργούν (PAPP-A) και πήγαν όλα πολύ καλά!Είδαμε το μωράκι μας!!! Μεγάλωσε πολύ!!! αρχίζει κ φαίνεται κανονικά επιτέλους!!!Πήραμε και DVD να το βλέπουμε κ σπίτι!!!χαχααχαχχααχ να μας κάνει παρέα!

Κ από ότι είπε ο γιατρός, το πιθανότερο να είναι αγόρι!!! Ακούς Μαρουσκάκι???? Στα χνάρια σου βαδίζω, αλλά θα σταματήσω εδώ!!! χχαχαχα...καντε μας μπλέ!!!!

χαχαχαχαχαχα το θα σταματησω εδω ξαναπες το! και εγω ετσι ελεγα!!!!!!! :mrgreen::mrgreen:


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!Τι κάνετε? Καλα αποτελεσματα στα κοριτσακια που εχουν αυχενικες αυτες τις μερες!

Κι εγω ειμαι προς μετακομιση... Αλλα σε κανα μηνα θα αρχίσω να κοιταω...

Λοιπον ρωτησα για ρη ζαχαρινη και απαγορευεται!!!!!!!! Οπως και τα προιοντα λαιτ να τα αποφευγω μου είπε. Αν δεν θελω ζαχαρη μπορω να χρησιμοποιώ στεβια.Κατι για φαινυλεκτονουρια (κάτι τέτοιο) δν θυμαμαι λεπτομέρειες κ οτι μπορει να επηρεασει το μωρο.

Ρε τι πάθαμε...η φαινυλκετονουρία νομίζω είναι όταν σου λείπει κάποιο ένζυμο και κάτι δε μπορεί να μεταβολίσει ο οργανισμός, αλλά τι ακριβώς...Κι εμένα τέσσερις εγκυμοσύνες κανείς δε μου είπε ποτέ για ζαχαρίνη και λάιτ προϊόντα κλπ...Τι να πω, γηράσκω αεί διδασκομένη!:roll::roll:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χαχαχαχαχαχα το θα σταματησω εδω ξαναπες το! και εγω ετσι ελεγα!!!!!!! :mrgreen::mrgreen:

Ρε σεις...εδώ το νινί μου δεν έχει βρακί να βάλει λέμε...εγώ πιο σίγουρη από σας τα έχω δώσει όλαααααααααααα!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα το αλλαξω αλλα μετα την αυχενικη :mrgreen::tongue:

Ε ναι..για να είναι σωστές κι οι βδομάδες...;););) Και να το βάψεις ροζ (στο εύχομαι!) ή μπλε (ας μη σχολιάσω χαχαχαχα:tongue::tongue::tongue::tongue:).....


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι..για να είναι σωστές κι οι βδομάδες...;););) Και να το βάψεις ροζ (στο εύχομαι!) ή μπλε (ας μη σχολιάσω χαχαχαχα:tongue::tongue::tongue::tongue:).....

θα ηθελα ροζ και για μενα και για σενα! γερα να ναι πανω απο 'λα και κοριτσια!!!:mrgreen::roll::roll: ας κανουν αγορια οι κοριτσομανες βρε αδερφε!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα ροζ και για μενα και για σενα! γερα να ναι πανω απο 'λα και κοριτσια!!!:mrgreen::roll::roll: ας κανουν αγορια οι κοριτσομανες βρε αδερφε!

E μα χαχα!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολες.Τι κανετε?Εγω σημερα απ το πρωι πεταω στα συννεφα καθως εμαθα για μια πολυ καλη μου φιλη οτι ειναι εγκυος.Ζει εξωτερικο μονιμα πια,ο αντρας της ολη μερα στη δουλεια και το ηθελε οσο τιποτα αλλα δεν ερχοταν.Ειχαν αρχισει να σκεφτονται για υιοθεσια,εξωσωματικη ουτε να ακουσει δεν ηθελε.Τωρα πλεει σε πελαγη ευτυχιας.Αν πανε ολα καλα θα ναθ κι αυτη μανουλα Αυγουστου.Απο την αρνηση της να κανει τεστ εφτασε δυο μηνων με χοριακη 89000!!!!!!!Πολυ συγκινηθηκα.Συχνα σκεφτομαι ποσι τυχερα ειναι τα μωρακια μας που χωρις να το ξερουν ακομη,θα πανε σε οικογενειες που τα περιμενουν και τ αγαπουν.Ποσα αλλα δε θα χουν την ιδια τυχη...Μαγδα μπραβο για τα αποτελεσματα σου.Τωρα για το φυλο...ε δε σου πε και σιγουρα.Σημερα τους εφτιαξα σουβλακια με πιτουλες,τζατζικακι,πατατουλες,τσακισα δυο και τωρα παω για ξαπλες.Φιλουμπες


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...