Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Καλησπερα στην ομορφη παρεα μου!

Λοιπον δεν εχει βρεθει ακομα σπιτι γιατι προχθες συζυτησαμε και καταληξαμε σε μετακομιση.Αυτο να φανταστειτε θα μας παρει σιγουρα κανα διμηνο,ισως και παραπανω,μακαρι βεβαια να βρεθει κατι πιο νωρις,αλλα θελει πολυ προσοχη γιατι εδω στην πολη εχει πολυ υγρασια και δεν θελω να μπουμε σε τετοιο σπιτι,επισης θελω να εχει 3-4 υπνοδωματια.Για να δουμε κοριτσια τι μου επιφυλλασει το μελλον...Μακαρι να πανε ολα καλα στο τελος!

Στο ίντερνετ έχει διάφορα site από μεσίτες που μπορείς να μπεις να δεις σπίτια με φωτογραφίες, ούτως ώστε να έχεις μια ιδέα τι υπάρχει και να μην ξεκινήσεις στα τυφλά


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα σε όλες! Τελείωσα την αυχενική μου διαφάνεια, ελέγχθηκαν όσα είναι να ελεγχθούν, εκτός από τα αιματολογικά που αργούν (PAPP-A) και πήγαν όλα πολύ καλά!Είδαμε το μωράκι μας!!! Μεγάλωσε πολύ!!! αρχίζει κ φαίνεται κανονικά επιτέλους!!!Πήραμε και DVD να το βλέπουμε κ σπίτι!!!χαχααχαχχααχ να μας κάνει παρέα!

Κ από ότι είπε ο γιατρός, το πιθανότερο να είναι αγόρι!!! Ακούς Μαρουσκάκι???? Στα χνάρια σου βαδίζω, αλλά θα σταματήσω εδώ!!! χχαχαχα...καντε μας μπλέ!!!!

Συγχαρητήρια για τα καλά αποτελέσματα! Να βγουν και τα αιματολογικά και όλα καλά να πάνε!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολες.Τι κανετε?Εγω σημερα απ το πρωι πεταω στα συννεφα καθως εμαθα για μια πολυ καλη μου φιλη οτι ειναι εγκυος.Ζει εξωτερικο μονιμα πια,ο αντρας της ολη μερα στη δουλεια και το ηθελε οσο τιποτα αλλα δεν ερχοταν.Ειχαν αρχισει να σκεφτονται για υιοθεσια,εξωσωματικη ουτε να ακουσει δεν ηθελε.Τωρα πλεει σε πελαγη ευτυχιας.Αν πανε ολα καλα θα ναθ κι αυτη μανουλα Αυγουστου.Απο την αρνηση της να κανει τεστ εφτασε δυο μηνων με χοριακη 89000!!!!!!!Πολυ συγκινηθηκα.Συχνα σκεφτομαι ποσι τυχερα ειναι τα μωρακια μας που χωρις να το ξερουν ακομη,θα πανε σε οικογενειες που τα περιμενουν και τ αγαπουν.Ποσα αλλα δε θα χουν την ιδια τυχη...Μαγδα μπραβο για τα αποτελεσματα σου.Τωρα για το φυλο...ε δε σου πε και σιγουρα.Σημερα τους εφτιαξα σουβλακια με πιτουλες,τζατζικακι,πατατουλες,τσακισα δυο και τωρα παω για ξαπλες.Φιλουμπες

Συγχαρητήρια για την φίλη σου! Πράγματι, είναι σε πολύ καλύτερη μοίρα τα δικά μας παιδάκια. Η προηγούμενη δουλειά μου ήταν σε ορφανοτροφείο. Τραγικές καταστάσεις και απίστευτα μεγάλη ανάγκη για μητρική αγκαλιά...


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Ελπίζω όλες να είστε καλά. Έχω κάποιες απορίες, μιας και πλησιάζει η μέρα της αυχενικής. Βασικά... πόσο κοστίζει; Όσο μια απλά επίσκεψη; Και οι αιματολογικές εξετάσεις; Τις καλύπτουν τα ασφαλιστικά ταμεία; Μετά από αυτές τις εξετάσεις πότε και ποια είναι η επόμενη εξέταση που θα πρέπει να κάνουμε;


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Ελπίζω όλες να είστε καλά. Έχω κάποιες απορίες, μιας και πλησιάζει η μέρα της αυχενικής. Βασικά... πόσο κοστίζει; Όσο μια απλά επίσκεψη; Και οι αιματολογικές εξετάσεις; Τις καλύπτουν τα ασφαλιστικά ταμεία; Μετά από αυτές τις εξετάσεις πότε και ποια είναι η επόμενη εξέταση που θα πρέπει να κάνουμε;

Εγώ νόμιζα ότι είναι μια απλή υπερηχογραφική επίσκεψη, αλλά κοστίσε σήμερα 110 ευρώ! όμως υπάρχουν διάφοροι τρόποι να μειωθεί η τιμή (να μη μπω σε λεπτομέρειες, μη νομιμα). Το ΡΑΡΡ-α το καλύπτει το κράτος με συμμετοχή 25 % από τον ασφαλισμένο. Η επόμενη σοβασή εξέταση είναι ο υπέρηχος β επιπέδου στο δεύτερο τρίμηνο, κάπου στον 5ο-6ο.

Σήμερα επίσης πληροφορήθηκα ότι λόγω κάποιας φρέσκιας εγκυκλίου ο γιατρός δεν μπορεί να σου γράψει ότι εξετάσεις αίματος χρειάζεσαι, πχ. θυρεοειδή, ή ότι άλλο χρειαστεί έκτακτο, έχει συγκεκριμένο όριο!!! εκεί τα πήρα!!!Ελπίζω να το ανακαλέσουν αυτό γιατί είναι της παλιάς κυβέρνησης.


qtTWp3.png

DCxtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια αν ολα πανε καλα την Τρίτη πρεπει να παω επειγοντως για σουτιεν!!!!! Πνιγομαι πια σε ολα οσα εχω... Να παω σε μαγαζι με ρουχα εγκυμοσυνης ε???? Τι προτείνετε οι πιο έμπειρες?????


MYfKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χρυσό μας μπράβο σου! Αλλά δεν ρωτήσατε το φύλο γιατί δεν θέλατε? ή ξεχαστήκατε? Όλα καλά λοιπόν χωρίς άγχος και καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου! Νομίζω πως ως το τέλος και αυτού του μήνα θα έχουν ολοκληρωθεί οι αυχενικές! Οπότε με το καλό και οι υπόλοιπες!;)

Καλησπερα κοριτσακια!!!βασικα δεν ειδε κατι αλλιως θα το ελεγε και επειδη στη κορη μου μας ειχαν πει στην αυχενικη οτι θα ειναι αγορι!!!!!ειπαμε να μην ρωτησουμε ακομα στη β' επιπεδου ειναι πιο σιγουρο!!!!

Αλλα να σας πω και την αληθεια μου σε αυτο το μωρο σκεφτομαστε να μη ζητησουμε να μαθουμε το φυλο γινεται?????:roll:


uAVIp3.png

sWUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Kάναμε κι εμείς την αυχενική μας και πήγαν όλα καλά, δοξα τω Θεώ. Ενα μωράκι με τα όλα του, πατουσίτσες, αγκώνες, όμορφο και ζουμπουρλουδικο. Κάναμε και υπερηχο 3D, το κρατάω και το κοιτάω ολη την ώρα.

Ολα φαινονται φυσιολογικά, και η αυχενικη 1.3mm. Αποτελεσματα εξετασεων αίματος την Παρασκευή.

Τον ρωτήσαμε και για το φύλο και είπε ότι στη Γερμανία το απαγορεύει ο νόμος να στο πουν τόσο νωρις, οταν δεν είναι σίγουρο. Κουφό;

Κατα τη διάρκεια του υπερηχου όμως, μας ειδε έτσι ενθουσιασμένους και είπε δεν είναι σίγουρο, αλλά πιο πολύ για κοριτσάκι δείχνει!!! Tι το θελε να το πει, το έδεσε κόμπο ο μπαμπάς μας, τελείωσε, η κόρη του και η κόρη του.

Δεν αλλάζει και η ΠΗΤ μας.

Συγχαρητήρια και στα υπόλοιπα κοριτσια μας, χαρηκα με τα καλά αποτελεσματα όλων. Πάντα τέτοια! Aντε και στις υπόλοιπες που ακολουθούν, με το καλο


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Kάναμε κι εμείς την αυχενική μας και πήγαν όλα καλά, δοξα τω Θεώ. Ενα μωράκι με τα όλα του, πατουσίτσες, αγκώνες, όμορφο και ζουμπουρλουδικο. Κάναμε και υπερηχο 3D, το κρατάω και το κοιτάω ολη την ώρα.

Ολα φαινονται φυσιολογικά, και η αυχενικη 1.3mm. Αποτελεσματα εξετασεων αίματος την Παρασκευή.

Τον ρωτήσαμε και για το φύλο και είπε ότι στη Γερμανία το απαγορεύει ο νόμος να στο πουν τόσο νωρις, οταν δεν είναι σίγουρο. Κουφό;

Κατα τη διάρκεια του υπερηχου όμως, μας ειδε έτσι ενθουσιασμένους και είπε δεν είναι σίγουρο, αλλά πιο πολύ για κοριτσάκι δείχνει!!! Tι το θελε να το πει, το έδεσε κόμπο ο μπαμπάς μας, τελείωσε, η κόρη του και η κόρη του.

Δεν αλλάζει και η ΠΗΤ μας.

Συγχαρητήρια και στα υπόλοιπα κοριτσια μας, χαρηκα με τα καλά αποτελεσματα όλων. Πάντα τέτοια! Aντε και στις υπόλοιπες που ακολουθούν, με το καλο

μπραβο με το καλο!!!μολις με πηραν και μενα και μου ειπαν οτι βγηκαν και οι αιματος και ειναι πολυ καλες!!!:D


uAVIp3.png

sWUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο κοριτσια,ολα τελεια.Ετσι να συνεχισουμε ολες μας.Τα νινακια ολα μας το παιζουν νομιζω πολυ καλα και ησυχα και θα την πατησουμε οταν με το καλο βγουν!!!!!!!Χρυσα μου αυτι που την κορη σας την εβγαζαν γιο νομιζω ειναι πιο σπανιο.Το αντιθετι ακουω συχνα.Ευαγγελια οι γερμανοι αποδεικνυουν τη φημη τους ακομη και σ αυτον τον τομεα.Μα να απαγορευεται?Τι φοβουνται,μην παει κανενας τρελαρας και ζηταει τα ρεστα για ενα υπαρκτο η ανυπαρκτι τσουτσουνι?Τι να πω?Παντως να ξερεις παιζεθ οντως τρελο παθος αναμεσα σε μπαμπα και κορη.Η μελινα τωρα που μεγαλωσε να δεις τι του κανει...δεν με αφηνει να τον φιλησω,μου λεει ειναι ολοδικος μου και τετοια.Γι αυτι ο αλλος την εχει δει μαχαραγιας και ηθελε και τριτη κορη!Αρκα αναλογως τι σουτιεν θες.Αν σε βολευουν αυτα που φοραγες ως τωρα απλα θες μεγαλυτερο νουμερο θα πας σε κανονικο μαγαζι.Ακομη και κατι πιο ανετο να θες π.χ χωρις ενισχυση η χωρις μπανελες παλι θα βρεις σε κανονικο μαγαζι.Εγω απο μαγαζι με πραγμ εγκυμοσ ειχα παρει μονο σουτιεν θηλασμου,που δε με βολεψαν κιολας.Πολυ χοντροκομμενα.Εμενα εχουν αρχισει και μ ενοχλουν ολα τα κατω εσωρουχα.Πρεπει κι εγω να ψωνισω.


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Mανούλες Αυγούστου 2015!

-maria gazi 4/8 ☺ αυχενική

-Marouskaki 4/8 ☺ αυχενική

-Stogiaki 6/8 ☺ αυχενική

-Magda18 7/8 ☺αυχενική

-Crochetmania 5-8/8 ☺ καρδούλα

-November rain 9/8☺ αυχενική

-μέλι 14/8 ☺ αυχενική

-Love is in the air 12/8☺καρδούλα

-Evangelia_kapa 13/8☺αυχενική

-Elafi 16/8 ☺καρδούλα

-Χρύσαδήμητρα 16/8 ☺αυχενική

-Marianthi27 18/8 ☺καρδούλα

-Vagelio 19/8 ☺καρδούλα

-lucy1980☺καρδούλα

-Meldan 20/8 ☺καρδούλα

-Eirinaki 1981 24/8 ☺καρδούλα

-ARCA 24/8☺καρδούλα

-Lolita ?/8

-Chrimai 26/8 ☺καρδούλα

-Litsaballet 27/8 ☺καρδούλα

-Aura 27/8 ☺καρδούλα

-Biscomania ?/8

-Τάνια -ιούνιος 29/8☺καρδούλα

Μπράβο και στην Ευαγγελία μας!Μια ακόμη κοράκλα για να τρελάνει το μπαμπά της!:P:p:p

Χρύσαδημητρα, φυσικά και γίνεται να μη μάθεις το φύλο.Απλώς το λες στο γιατρό σου κι εκεί που θα κάνεις τη β επιπέδου.Ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία είσαι που το επιλέγει!;););)

Αρκούλι, κι εγώ να πάρεις μεγαλύτερο νούμερο θα σου πρότεινα.Σουτιέν εξειδικευμένο από τώρα?Κάτσε να πας στον ένατο να δεις πού θα φτάσει το στήθος (μη σου πω πού θα φτάσει στο θηλασμό:mrgreen::mrgreen::mrgreen:).

Σήμερα γιορτάζω!Μπήκαμε στον τέταρτο, πέρασαν τα πολλά ζόρια ζήτωωωωω!!!

Meldanaki, σήμερα η αυχενική έτσι?Καλά αποτελέσματα!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

μπραβο με το καλο!!!μολις με πηραν και μενα και μου ειπαν οτι βγηκαν και οι αιματος και ειναι πολυ καλες!!!:D

Τέλεια κορίτσι! Πάει κι αυτό. Γεμίσαμε καλά νέα


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο κοριτσια,ολα τελεια.Ετσι να συνεχισουμε ολες μας.Τα νινακια ολα μας το παιζουν νομιζω πολυ καλα και ησυχα και θα την πατησουμε οταν με το καλο βγουν!!!!!!!Χρυσα μου αυτι που την κορη σας την εβγαζαν γιο νομιζω ειναι πιο σπανιο.Το αντιθετι ακουω συχνα.Ευαγγελια οι γερμανοι αποδεικνυουν τη φημη τους ακομη και σ αυτον τον τομεα.Μα να απαγορευεται?Τι φοβουνται,μην παει κανενας τρελαρας και ζηταει τα ρεστα για ενα υπαρκτο η ανυπαρκτι τσουτσουνι?Τι να πω?Παντως να ξερεις παιζεθ οντως τρελο παθος αναμεσα σε μπαμπα και κορη.Η μελινα τωρα που μεγαλωσε να δεις τι του κανει...δεν με αφηνει να τον φιλησω,μου λεει ειναι ολοδικος μου και τετοια.Γι αυτι ο αλλος την εχει δει μαχαραγιας και ηθελε και τριτη κορη!Αρκα αναλογως τι σουτιεν θες.Αν σε βολευουν αυτα που φοραγες ως τωρα απλα θες μεγαλυτερο νουμερο θα πας σε κανονικο μαγαζι.Ακομη και κατι πιο ανετο να θες π.χ χωρις ενισχυση η χωρις μπανελες παλι θα βρεις σε κανονικο μαγαζι.Εγω απο μαγαζι με πραγμ εγκυμοσ ειχα παρει μονο σουτιεν θηλασμου,που δε με βολεψαν κιολας.Πολυ χοντροκομμενα.Εμενα εχουν αρχισει και μ ενοχλουν ολα τα κατω εσωρουχα.Πρεπει κι εγω να ψωνισω.

Από ότι μου εξήγησε ο γιατρός, υπήρξαν μερικοί τρελοί που σκέφτηκαν να κάνουν έκτρωση γιατί είχαν άλλη προτίμηση στο φύλο. Οπότε ο νόμος το απαγόρευσε μέχρι τη β επιπέδου που είναι πιο προχωρημένη η εγκυμοσύνη. Οι Γερμανοί δεν αστειεύονται παιδί μου. Απορώ πως χαλάρωσε ο γιατρός και μας το είπε.


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ωωω έγινα ροζ! Eυχαριστώ marouskaki!

ARCA όσο για τα σουτιέν, αστο, έχω κι εγω το ίδιο πρόβλημα. Και πήγα και σε μαγαζιά για εγκυμοσύνη, λέω τι στο καλό, θα έχει καλά σουτιεν για έγκυες, όλες το ίδιο θεμα έχουμε. Αστο τζίφος. Μην κάνεις τον κόπο. Εγώ έχω και μεγάλο στήθος, και τώρα με την εγκυμοσύνη προβλέπω να είμαι δυο βυζιά που περπατάνε, δεν με βολεψαν καθόλου. Ούτε στήριξη, ούτε ποιότητα, ούτε εμφάνιση. Οπότε πήρα κι εγώ κανονικό σουτιέν σε μεγαλύτερο μέγεθος.

Κορίτσια μου καλή επιτυχία στις σημερινές αυχενικές και σε αυτές της υπόλοιπης βδομάδας. Πολύ γούρι αυτο το φορουμ, χαίρομαι πολύ να διαβάζω καλά νεα.

Να πω επίσης ότι η εμπειρία μου μεχρι στιγμής από το γερμανικό σύστημα είναι πολύ θετική. Οι Γερμανοί είναι μεν κάπως ψυχροί αλλά αποτελεσματικοί. Και πολλή οργάνωση βρε κορίτσια. Κάθε φορά στο ιατρείο έχει συγκεκριμένη διαδικασία. Δίνω πάντα ούρα, μετά μου παίρνουν πίεση, βάρος, αιμοσφαιρίνη. Τα πάντα καταγράφονται σε ένα ειδικό βιβλιαράκι που μας έδωσαν και πρέπει να το έχω πάντα μαζί μου. Εκεί είναι σημειωμένες όλες οι λεπτομέρειες, οι μελλοντικές επισκέψεις προγραμματισμενες μέχρι τέλους, τι είναι να γίνει ακόμα από εξετάσεις, τί εγινε μέχρι στιγμής και έχεις να συγκρίνεις κάθε μήνα την πρόοδο. Και ότι εξετάσεις χρειάζονται γίνονται επιτόπου στο ιατρείο, ούρα, αίμα, τα πάντα. Και όλα καλύπτονται από την ασφάλεια. Μου έφυγε ένα άγχος που είδα ότι είναι προσεκτικοί, γιατί είχα πίστη στους Ελληνες γιατρούς και στον γιατρό μου ειδικά και φοβόμουν την αλλαγή


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...