Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

marouskaki σε ευχαριστουμε πολυ που κρατησες το πινακακι μας στις μανουλες ιουνιου !

κοριτσια μου ευχομαι με ενα γελιο ολες σας, με ενα γερο παιδί κ εσεις καλα για να το αναθρεψετε! ειναι μαγεία...ζηστε το ...καθε λεπτο..

Παρακαλώ, ευχαρίστησή μου!!Τι κάνει ο μπομπιράκος σου?Ευχαριστούμε για τις ευχές!!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μωρε ναι έχεις δικιο πρέπει να νιώθουμε και ομορφες ανέβαινει η ψυχολογία. Εγω εχω καταστρέψει ολα μου τα βαμβακερά εσωρουχα γιατι απο την αρχη έβαζα αμυγδαλελαιο και βούτυρο καριτε σε κοιλιά και περιφέρεια οποτε θελω πληρη ανανεωση μετα εχω πεταξει πολλά. Ειναι απίστευτο οτι σε λιγες βδομαδες θα εχουμε τα μωράκι μας αγκαλιά! ! Α ο μπέμπης μας είναι στα 2100 μαλλον ξεχασα να σας το πω! Και παρολο που ειναι μονοκερος η μητρα εχει χωρο ακομα μου εειπε ο γιατρός:lol:

Οοο μεγάλωσε και ο δικός σου!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλεναδες μου!Μεγαλωνουν τα μπεμπακια μας πλεον γρηγορα και δεν καταλαβαινουμε ποτε πλησιαζει ο καιρος....:tongue:Χθες βραδυ πηγαμε για καφε και πιτσα με τους κουμπαρους μας και για να χαλαρωσουμε και λιγο μιας και θα ειναι απο τις τελευταιες Ιουλιατικες εξοδους μας.

Λοιπον πανες τις chicco παρηγγειλα και εγω το νο2 και μου ηρθανε χθες,μια κουτα μεγαλη με 260? νομιζω πανες......παει και αυτο...Διαβασα τι προιντα αγορασε η καθεμια για τα μπανακια σας,την ενυδατωση του μωρου κλπ,εγω εχω planet για τα ρουχα, της mustela για το συγκαμα και το μπανιο του μωρου, ενυδατικη θα παρω της frezyderm αργοτερα ομως οχι απο τωρα ,τι αλλο??Ολα ειναι πλυμενα, τακτοποιημενα,μονο την κουνουπιερα θελω να βρω να την πλυνω και αυτην και να φτιαξω την βαλιτσα σιγα σιγα.Για μενα αγορασα 2 νυχτικακια ως το γονατο και 2 τυπου baby doll.Εχω και 2 ρομπες καλοκαιρινες με κοντο μανικακι,στο χρωμα λιγο ασχετη θα ειμαι γιατι ειναι θαλασσι η μια και εκρου η αλλη αλλα τι να κανω? Να παω να παρω ροζ??οχι.....εχω και μια μαυρη σατεν,αλλα μαυρο χρωμα δεν θελω να φοραω οταν γεννησω στο μαιευτηριο(προκαταληψεις) αν και ειναι ωραιο ρομπακι με δαντελα ...και απο μεσα:evil::evil: θα φοραω τις σερβιεταρες και τις βρακοζονες!!!!τι σεξυ Θεε μου , η δαντελα με μαρανε χαχαχα

Καποια κοπελα εγραψε οτι πηρε σερβιετες τις Τena.Ειχα παρει και εγω στην δευτερη γεννα και δεν με βολεψαν ιδιαιτερα.ειναι τεραααααααααστιεςςςςςςςςςς και βγαινουν εξω απο το βρακι λογω μεγεθους,δηλαδη νομιζω τις φορανε στην ακρατεια ουρων τοσο μεγαλες ειναι.Εγω θα παρω ενα κουτι σερβιετες λοχειας απο το φαρμακειο και μετα τις always για την νυχτα.Προσωπικα μετα τις 3-4 μερες δεν εχω παρα πολυ αιμα,μια κανονικη ροη οποτε δεν νομιζω να χρειαστω πιο πολλες σερβιετες λοχειας.

Τωρα στο θεμα των βρακιων: εγω ειχα αγορασει απτην αρχη της εγκυμοσυνης μεγαλα εσωρουχα,οταν εσεις μου φοραγατε τα stringακια Λολομπριτζιτες μου.....Τα περισσοτερα εχουν να φανε ποδι μετα την γεννα,γιατι εχουν ξεχειλωσει καποια πιο παλια εχουν ξεφτισει και με λιγα λογια τα βλεπω και νευριαζω που αναγκαζομαι να φοραω αυτα τα αθλια βρακια σαν τη γιαγια μου τη Φροσω.....

Λοιπον παω να φτιαξω πρωινο να φαω γιατι εχω παρει μονο 25 κιλα και επανερχομαι χαχαχα:D:D:D:D


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλεναδες μου!Μεγαλωνουν τα μπεμπακια μας πλεον γρηγορα και δεν καταλαβαινουμε ποτε πλησιαζει ο καιρος....:tongue:Χθες βραδυ πηγαμε για καφε και πιτσα με τους κουμπαρους μας και για να χαλαρωσουμε και λιγο μιας και θα ειναι απο τις τελευταιες Ιουλιατικες εξοδους μας.

Λοιπον πανες τις chicco παρηγγειλα και εγω το νο2 και μου ηρθανε χθες,μια κουτα μεγαλη με 260? νομιζω πανες......παει και αυτο...Διαβασα τι προιντα αγορασε η καθεμια για τα μπανακια σας,την ενυδατωση του μωρου κλπ,εγω εχω planet για τα ρουχα, της mustela για το συγκαμα και το μπανιο του μωρου, ενυδατικη θα παρω της frezyderm αργοτερα ομως οχι απο τωρα ,τι αλλο??Ολα ειναι πλυμενα, τακτοποιημενα,μονο την κουνουπιερα θελω να βρω να την πλυνω και αυτην και να φτιαξω την βαλιτσα σιγα σιγα.Για μενα αγορασα 2 νυχτικακια ως το γονατο και 2 τυπου baby doll.Εχω και 2 ρομπες καλοκαιρινες με κοντο μανικακι,στο χρωμα λιγο ασχετη θα ειμαι γιατι ειναι θαλασσι η μια και εκρου η αλλη αλλα τι να κανω? Να παω να παρω ροζ??οχι.....εχω και μια μαυρη σατεν,αλλα μαυρο χρωμα δεν θελω να φοραω οταν γεννησω στο μαιευτηριο(προκαταληψεις) αν και ειναι ωραιο ρομπακι με δαντελα ...και απο μεσα:evil::evil: θα φοραω τις σερβιεταρες και τις βρακοζονες!!!!τι σεξυ Θεε μου , η δαντελα με μαρανε χαχαχα μαύρο σατέν?Μμμμμ...άστο για να αποπλανείς το σύζυγο σε κανα τρίμηνο χαχα!

Καποια κοπελα εγραψε οτι πηρε σερβιετες τις Τena.Ειχα παρει και εγω στην δευτερη γεννα και δεν με βολεψαν ιδιαιτερα.ειναι τεραααααααααστιεςςςςςςςςςς και βγαινουν εξω απο το βρακι λογω μεγεθους,δηλαδη νομιζω τις φορανε στην ακρατεια ουρων τοσο μεγαλες ειναι.Εγω θα παρω ενα κουτι σερβιετες λοχειας απο το φαρμακειο και μετα τις always για την νυχτα.Προσωπικα μετα τις 3-4 μερες δεν εχω παρα πολυ αιμα,μια κανονικη ροη οποτε δεν νομιζω να χρειαστω πιο πολλες σερβιετες λοχειας.

Τωρα στο θεμα των βρακιων: εγω ειχα αγορασει απτην αρχη της εγκυμοσυνης μεγαλα εσωρουχα,οταν εσεις μου φοραγατε τα stringακια Λολομπριτζιτες μου.....Τα περισσοτερα εχουν να φανε ποδι μετα την γεννα,γιατι εχουν ξεχειλωσει καποια πιο παλια εχουν ξεφτισει και με λιγα λογια τα βλεπω και νευριαζω που αναγκαζομαι να φοραω αυτα τα αθλια βρακια σαν τη γιαγια μου τη Φροσω.....

Λοιπον παω να φτιαξω πρωινο να φαω γιατι εχω παρει μονο 25 κιλα και επανερχομαι χαχαχα:D:D:D:D

Της ΤΕΝΑ είναι ακράτειας?Λοχείας να πάρετε κορίτσια, από φαρμακείο, όχι ακράτειας!!Αλήθεια, always χρησιμοποιείς?Τις σιχαίνομαι, εδώ και χρόνια μόνο everyday, είναι πιο απαλές,βαμβακερές, με τις always όλο ερεθισμούς είχα....:roll::roll::roll::roll:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.Τι κανετε?Σηκωθηκα το πρωι με τελεια διαθεση αλλα τα κοριτσια ειχαν αλλη αποψη και μεσα σε δυο ωρες μς εβγαλαν off.Κοντεψαν να σπασουν το πατινι που πηραμε χθες,η μια δαγκωνε,η αλλη τραβαγε μαλλι.Τωρα τις πηγα στο μπαμπα μου και ηρθα τελικα για περιποιηση που τη χρειαζομαι οσο τιποτα για να ηρεμησω.Κι εγω τα εσωρουχα μιας χρησεως δεν τα βολευομαι,εχω παρει δικα μου τεραστια της γιαγιας που λεει και η νοβεμπερ.Επισης και τις δυο φορες λοχεια ειχα πολυ λιγες μερες.Χρησιμοποιησα τις μεγαλες τοτ μαιευτηριου δυο τρεις μερες και μετα δικες μου για μεγαλη ροη.Μαρουσκακι καλη ξεκουραση για οσο λειπουν τα γιοκαρινια σου.Οποτε μπορεσεις συμπληρωσε και τα δικα μας κιλακια.Ειμαστε 2.035kg.Μadata μοου οι φατσουλες που κανουβ μεσα στην κοιλιτσα ειναι μαγικες.Εμας την τελευταια φορα εβγαζε τη γλωσσιτσα της κι ο γιατρος μου πε οτι εγλειφε τον πλακουντα!!!Απ τη μια γλυκα κι σπ την αλλη μπλιαξ.Πριν λιγο ζυγιστηκα κι επαθα ευχαριστο σοκ γιατι ειμαι στα δεκα κιλα.Πραγματικα σοκαριστηκα γιατι ειχα εβδομαδες να ζυγθστω και τρωω τον αμπακο.Εχω κανει μια κοιλια τεραστια που χωραει δυο μωρα αλλα τιποτα αλλο.Φιλια σε ολες


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια.Τι κανετε?Σηκωθηκα το πρωι με τελεια διαθεση αλλα τα κοριτσια ειχαν αλλη αποψη και μεσα σε δυο ωρες μς εβγαλαν off.Κοντεψαν να σπασουν το πατινι που πηραμε χθες,η μια δαγκωνε,η αλλη τραβαγε μαλλι.Τωρα τις πηγα στο μπαμπα μου και ηρθα τελικα για περιποιηση που τη χρειαζομαι οσο τιποτα για να ηρεμησω.Κι εγω τα εσωρουχα μιας χρησεως δεν τα βολευομαι,εχω παρει δικα μου τεραστια της γιαγιας που λεει και η νοβεμπερ.Επισης και τις δυο φορες λοχεια ειχα πολυ λιγες μερες.Χρησιμοποιησα τις μεγαλες τοτ μαιευτηριου δυο τρεις μερες και μετα δικες μου για μεγαλη ροη.Μαρουσκακι καλη ξεκουραση για οσο λειπουν τα γιοκαρινια σου.Οποτε μπορεσεις συμπληρωσε και τα δικα μας κιλακια.Ειμαστε 2.035kg.Μadata μοου οι φατσουλες που κανουβ μεσα στην κοιλιτσα ειναι μαγικες.Εμας την τελευταια φορα εβγαζε τη γλωσσιτσα της κι ο γιατρος μου πε οτι εγλειφε τον πλακουντα!!!Απ τη μια γλυκα κι σπ την αλλη μπλιαξ.Πριν λιγο ζυγιστηκα κι επαθα ευχαριστο σοκ γιατι ειμαι στα δεκα κιλα.Πραγματικα σοκαριστηκα γιατι ειχα εβδομαδες να ζυγθστω και τρωω τον αμπακο.Εχω κανει μια κοιλια τεραστια που χωραει δυο μωρα αλλα τιποτα αλλο.Φιλια σε ολες

Aχου το μωρέ! Εξερευνούσε το περιβάλλον της! Τι άλλο έχει εκτός απο χεράκια και γλωσσίτσα για να δει τι υπάρχει γύρω της!

Καλή ξεκούραση και καλή χαλάρωση σήμερα, να το ευχαριστηθείς! Ωραίο πράγμα η περιποίηση, άλλος άνθρωπος νιώθεις μετά. Τι επειδή είμαστε με την κοιλιά μέχρι απέναντι παύουμε να είμαστε γυναίκες? :P


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Της ΤΕΝΑ είναι ακράτειας?Λοχείας να πάρετε κορίτσια, από φαρμακείο, όχι ακράτειας!!Αλήθεια, always χρησιμοποιείς?Τις σιχαίνομαι, εδώ και χρόνια μόνο everyday, είναι πιο απαλές,βαμβακερές, με τις always όλο ερεθισμούς είχα....:roll::roll::roll::roll:

Συμφωνώ μαζί σου για τις always, κι εμένα δεν με βόλεψαν ποτέ. Παντα everyday, και δεν έχει εδώ στη Γερμανία! Κλαψ..


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!

Βλέπω όλες είμαστε καλά, φτου μη μας ματιάσω. Τρώμε την ουρά τώρα.

Δεν το πιστεύω οτι την άλλη εβδομάδα κιόλας θα έχουμε τα πρώτα γεννητούρια.

Εγώ έχω λιώσει από τη ζέστη, αυτό το σαββατοκύριακο σύμφωνα με τις Γερμανικές εφημερίδες παίζει να είναι το πιο ζεστό που καταγράφηκε ποτέ στη Γερμανία. Μεχρι το σούπερ μάρκετ πετάχτηκα μόνο για προμήθειες διημέρου και δεν ξαναβγαίνω. Θυμίζει καλές αυγουστιάτικες ελληνικές ζέστες. Μόνο που πουθενά στη Γερμανία δεν υπάρχει air condition ούτε για δείγμα. Ουτε στα σπίτια, ούτε στα λεωφορεία, ούτε στα ΜΜΜ γενικότερα ούτε πουθενά. Δεν είναι προετοιμασμένοι να αντιμετωπίζουν τέτοιες ζέστες.

Κατά τα άλλα είμαστε καλά και εγώ και η μπουμπούκα μου, κουνιόμαστε πολύ, δεν βολευόμαστε, προσπαθούμε να απλωθούμε και δεν χωράμε, κλωτσάμε τα πλευρά της μαμάς και πιέζουμε την κύστη της. Από τη μια ανυπομονω να το γνωρίσω αυτό το πλασματάκι, από την άλλη νομίζω πως θα μου κακοφανεί που δεν θα την έχω πια μέσα μου. Νομιζω οτι θα νιώθω το σώμα μου άδειο.. Την απήλαυσα την εγκυμοσύνη μου, θα στεναχωρηθώ λίγο όταν τελειώσει.

Κι εγώ επίσης ετοιμάζω βαλιτσούλα και ρουχαλάκια. Κορίτσια δυο ερωτήσεις σας έχω. Με τι σκεπάζουμε το μωρό το χειμώνα και με τι το καλοκαίρι? Αλλού διαβάζω για υπνόσακο και αλλού για πάπλωματάκι. Και το καλοκαίρι αν εχει τρελή ζέστη γυμνούλι κοιμάται? Η μήπως με ένα σεντονάκι?

Και επίσης, γιατί όλες λέτε οτι θα πάρετε μεγάλα εσώρουχα? Αν πάρω να φοράω αυτά που φοράω και τώρα, που μου είναι μια χαρά άνετά δεν κάνει? Υποτίθεται οτι θα πέσει και η κοιλιά μετά τη γέννα


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ, ευχαρίστησή μου!!Τι κάνει ο μπομπιράκος σου?Ευχαριστούμε για τις ευχές!!

:D

αχ ερωτας ειναι...τον χαζευω κοριτσια..θα το δειτε κ εσεις οι πρωτομανουλες κυριως γιατι οι αλλες ξερετε.. τρωμε συνεχεια, με ενα βυζι εξω ειμαι ολη την ωρα κ πολυ το χαιρομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως κοριτσια σχετικα με τις σερβιετες πηρα της TENA το σλιπακι που ειναι για ακρατεια κ στο μαιευτηριο με βολεψανε τρελα! μολις ηθελα να την αλλαξω τσουπ την εγβαζα κ την πεταγα. ασε που δεν λερωθηκα ποτε!

σημειωση: εγω γεννησα φυσιολογικα. δεν ξερω αν οι κοπελες που θα γεννησουν με καισαρικη τις βολεψει γιατι μπορει να τις ενοχλει στην τομη. ισως με καισαρικη βολευει καλυτερα οι μεγαλες σερβιετες λοχειας . εγω ειχα παρει της Sani. της χρησιμοποιησα μονο στο σπιτι κ για λιγο.. με εσκαγαν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


:D

αχ ερωτας ειναι...τον χαζευω κοριτσια..θα το δειτε κ εσεις οι πρωτομανουλες κυριως γιατι οι αλλες ξερετε.. τρωμε συνεχεια, με ενα βυζι εξω ειμαι ολη την ωρα κ πολυ το χαιρομαι!!!

Aχ να τον χαίρεσαι!! Να σου ζήσει!! Πως τα πάτε με το θηλασμό?


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

:D

αχ ερωτας ειναι...τον χαζευω κοριτσια..θα το δειτε κ εσεις οι πρωτομανουλες κυριως γιατι οι αλλες ξερετε.. τρωμε συνεχεια, με ενα βυζι εξω ειμαι ολη την ωρα κ πολυ το χαιρομαι!!!

Να τον χαίρεσαι κορίτσι μου να σου ζήσει..έχεις τρελαθεί.Ε;και.Εγώ ανυπομονώ για εκείνη την στιγμή να την χαζεύω την μπεμπουλα μου θα αποτρελαθω τελείως...


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευαγγελια μου τι κανεις?Ζεσταινεσαι ε?Ε δε νομιζω να κρατησει πολυ.Εφτασε η ωρα αυριο του δημοψηφισματος,τι να επιφυλασσει αραγε το προσεχες μελλον για μας και τα παιδακια μας?Τι ακουγεται εκει που ζεις για την ελλαδα και την κατασταση μας απ τον απλι κοσμο εννοω,οχι τοσο απ τους πολιτικους.Μας εχουν παρει στο ψιλο?Εμεις αποψε εχουμε το παρτυ μας κι αβυπομονω βα δω γελαστες φατσουλες.


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευαγγελια μου τι κανεις?Ζεσταινεσαι ε?Ε δε νομιζω να κρατησει πολυ.Εφτασε η ωρα αυριο του δημοψηφισματος,τι να επιφυλασσει αραγε το προσεχες μελλον για μας και τα παιδακια μας?Τι ακουγεται εκει που ζεις για την ελλαδα και την κατασταση μας απ τον απλι κοσμο εννοω,οχι τοσο απ τους πολιτικους.Μας εχουν παρει στο ψιλο?Εμεις αποψε εχουμε το παρτυ μας κι αβυπομονω βα δω γελαστες φατσουλες.

Zεσταίνομαι ναι, έχω ανοίξει τα παράθυρα μπας και κάνει λίγο ρεύμα. Επίσης λείπει και ο άντρας μου και βαριέμαι!

Εδώ στη Γερμανία, συναναστρέφομαι κόσμο από παντού και με ελάχιστους Γερμανούς. Η αλήθεια είναι ότι έχει βουίξει ο τόπος αλλα εμένα αποφεύγουν να με ρωτάνε για να μη με φέρουν σε δύσκολη θέση. Χθες σε μια μπυραρία μια Γερμανίδα από την παρέα με ρώτησε, αφού πρώτα μου ζήτησε συγνώμη που αναφέρεται στο ζήτημα, αν είναι πολύ δύσκολα για τον κόσμο αυτές τις μέρες στην Ελλάδα και αν θα πάει να ψηφίσει ο κόσμος. Συζητήσαμε πολυ όμορφα και ήρεμα. Φαντάζομαι θα υπαρχει και κόσμος που μας κοροιδευει, όπως και κόσμος που μας καταλαβαίνει, σε όλες τις χώρες. Εγώ μεχρι στιγμής ρατσισμό δεν βίωσα. Μια φίλη μου που μένει Αγγλια μου λεει οτι εχει βαρεθει να ακούει ότι οι Έλληνες είναι τεμπέληδες. Το κλασικό στερεότυπο των τελευταίων χρόνων.

Προσωπικά μέσα σε αυτό το φορουμ δεν θα ήθελα να αναφερθω σε πολιτικά θέματα, αλλά αγωνιώ κι εγώ όπως και όλοι οι Έλληνες σε όλο τον κόσμο, για το τι θα μας ξημερώσει τη Δευτέρα.

Θα πω μόνο πόσο πολύ έχω απογοητευτεί για το διχασμό που επικρατεί αυτή τη στιγμή. Οι μεν βρίζουν τους δε και είναι όλοι τοσο σίγουροι ότι ξερουν τη σωστή απάντηση, ενώ κανείς δεν ξέρει το ερώτημα. Στην πραγματικότητα κανείς μας δεν ξέρει τι θα γίνει όποιο και να είναι το αποτέλεσμα. Προς τι αυτή η έχθρα λοιπόν? Γιατι η μια πλευρά δεν σεβεται τα επιχειρήματα της άλλης? Πώς είμαστε τόσο σίγουροι ποιο είναι το σωστό? Γιατι πρεπει να βριζόμαστε? Γιατί να αποκαλούμε ο ένας τον άλλο προδότη?

Λυπάμαι που οι έλληνες είναι τόσο θερμόαιμος λαός, χωρίς ψυχραιμία, χωρίς παιδεία. Σε τέτοιες κρίσιμες στιγμές ο πολιτισμός δεν φαίνεται από το τι πιστεύεις αλλά από το πως διαχειρίζεσαι τη γνώμη που έχεις και τη γνώση που νομίζεις οτι έχεις.

Και μια ζωή οι Έλληνες σε κρίσιμες στιγμές στην ιστορία τρωγόμαστε μεταξύ μας και ξεκινάμε εμφυλίους.

Εύχομαι αύριο να είναι η αρχή για κάτι καλύτερο, να είναι το τέλος των χειρότερων που ζήσαμε, και ένα μάθημα για όλους μας.


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!

Βλέπω όλες είμαστε καλά, φτου μη μας ματιάσω. Τρώμε την ουρά τώρα.

Δεν το πιστεύω οτι την άλλη εβδομάδα κιόλας θα έχουμε τα πρώτα γεννητούρια.

Εγώ έχω λιώσει από τη ζέστη, αυτό το σαββατοκύριακο σύμφωνα με τις Γερμανικές εφημερίδες παίζει να είναι το πιο ζεστό που καταγράφηκε ποτέ στη Γερμανία. Μεχρι το σούπερ μάρκετ πετάχτηκα μόνο για προμήθειες διημέρου και δεν ξαναβγαίνω. Θυμίζει καλές αυγουστιάτικες ελληνικές ζέστες. Μόνο που πουθενά στη Γερμανία δεν υπάρχει air condition ούτε για δείγμα. Ουτε στα σπίτια, ούτε στα λεωφορεία, ούτε στα ΜΜΜ γενικότερα ούτε πουθενά. Δεν είναι προετοιμασμένοι να αντιμετωπίζουν τέτοιες ζέστες.

Κατά τα άλλα είμαστε καλά και εγώ και η μπουμπούκα μου, κουνιόμαστε πολύ, δεν βολευόμαστε, προσπαθούμε να απλωθούμε και δεν χωράμε, κλωτσάμε τα πλευρά της μαμάς και πιέζουμε την κύστη της. Από τη μια ανυπομονω να το γνωρίσω αυτό το πλασματάκι, από την άλλη νομίζω πως θα μου κακοφανεί που δεν θα την έχω πια μέσα μου. Νομιζω οτι θα νιώθω το σώμα μου άδειο.. Την απήλαυσα την εγκυμοσύνη μου, θα στεναχωρηθώ λίγο όταν τελειώσει.

Κι εγώ επίσης ετοιμάζω βαλιτσούλα και ρουχαλάκια. Κορίτσια δυο ερωτήσεις σας έχω. Με τι σκεπάζουμε το μωρό το χειμώνα και με τι το καλοκαίρι? Αλλού διαβάζω για υπνόσακο και αλλού για πάπλωματάκι. Και το καλοκαίρι αν εχει τρελή ζέστη γυμνούλι κοιμάται? Η μήπως με ένα σεντονάκι?

Και επίσης, γιατί όλες λέτε οτι θα πάρετε μεγάλα εσώρουχα? Αν πάρω να φοράω αυτά που φοράω και τώρα, που μου είναι μια χαρά άνετά δεν κάνει? Υποτίθεται οτι θα πέσει και η κοιλιά μετά τη γέννα

Εγώ το καλοκαίρι θα την σκεπάζω με πικεδένια κουβερτούλα, εκτός και αν έχει τις τρελές ζέστες οπότε με ένα σεντονάκι μόνο. Αλλά έτσι όπως πάει ο καιρός δεν βλέπω να κάνει και πολύ καλοκαίρι... Τον χειμώνα με υπνόσακο θα την έχω. Θεωρώ ότι είναι πιο βολικός γιατί δεν θα ξεσκεπάζεται. Εγώ δεν πήρα μεγάλα εσώρουχα. Απλά πιο φαρδιά σαν στυλ


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...