Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Δεν μπορω να κανω τιποτα με το ticker τα εχω δοκιμασει ολα.....δε γινεται τιποτα.Μηπως να λουστω με ultrex??:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

μαλλον βαζεις λαθος τικερακι πρεπει να βαλεις αυτο που λεει BBcode!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Δηλαδη εσας σας δινουν 17 μηνες μετα την γεννα και 2 μηνες πριν γεννησεις?(για τριτο-τεταρτο -πεμπτο παιδι).Εμενα μου δινουν για το τριτο παιδι, 17 μηνες συνολο,και για το πριν και για το μετα,δηλαδη 4 μηνες πριν τη γεννα,9 μηνες μετα τη γεννα και 3 μηνες επειδη ειναι τριτο παιδι.Δηλαδη εγω επιστρεφω στη δουλεια οταν ειναι το παιδι ενος ετους.Στα 2 προηγουμενα οταν ητανε τα παιδια 9 μηνων.Καταλαβες τιποτα η' τα ειπα μπερδεμενα?Τελοςπαντων οτι δινουνε παντως στις μανουλες καλο ειναι,να ειναι κοντα στα μωρακια τους να τα μεγαλωνουν.Πως γεννησατε κοριτσια φυσιολογικα η' καισσαρικη?

Εγω δουλευω σπιτι οποτε ολα αυτα δεν με απασχολουν ειμαι αφεντικο του εαυτου μου :D καισαρικη τα 2 καισαρικη και το τριτο πρωτα ο θεος! τρεμω στην ιδεα παλι του χειρουργειου αλλα τι να κανουμε εχω καιρο ακομα να το συνηθισω...


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, πλάκα έχουμε, εγώ μπαίνω αξημέρωτα μιλάω μόνη μου, η november μες στη μέρα, η crochet νύχτα, χαχα!:tongue::tongue: Εγώ γέννησα και τα 3 φυσιολογικά στο Νοσοκομείο της πόλης μου χωρίς αναισθησία και το ίδιο ελπίζω και τώρα.:roll::roll:

Crochetmania (έχετε και πολύ μεγάλα νικ όλες σας βρε!), έχεις κι εσύ πρωτάκι ε?Πώς πάτε?Έχεις ξεκινήσει να νιώθεις πεσμένη ή αναγούλες?Ρωτάω γιατί είσαι πιο μπροστά απ' όλες!Για τις 22 αυτό σκέφτηκα κι εγώ, να πάω να ακούσω μια και καλή καρδιά, στο πρώτο είχα πάει 5 εβδομάδων, δεν είδαμε τίποτα και ξαναπήγα μετά στις 7 να ακούσω καρδιά.Αυτή τη δουλειά θα κάνω????:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Novemberrain, σύνολο άδειας 17 μήνες από τους οποίους θα πάρω τους 14 -πρώτα ο Θεός- και τους 3 θα τους παίρνω έναν έναν για τα καλοκαίρια που δεν θα έχουν σχολείο τα παιδιά μου.Έτσι είχα κάνει και στον τρίτο γιο.

Loveisintheair, πού είσαι??


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! και για μενα να μπαίνω και να γράφω με την ησυχία μου δεν είναι εύκολο πράγμα..λίγο η δουλειά λίγο η μικρή...πάει η μέρα!

εγώ θα πάω στον γιατρό την Παρασκευή ....δεν νομίζω ότι έχω αυτή την υπομονή για να περιμένω περισσότερο..όταν τον πήρα τηλέφωνο και μου είπε για Παρασκευή..πολύ μου φάνηκε!

Μια χαρά άδεια θα πάρεις marouskaki ...εγώ στη μικρή πήρα τους 4 μήνες που δίνει το ΙΚΑ...και τώρα...αν με αφήσουν να 40ησω...τυχερή θα είμαι...ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ βλέπεις!!

Μόνο να καταφέρω να το θηλάσω θέλω..να έχω το χρόνο να συντονιστούμε...

Τη μικρή μου τη θηλάζω ακόμα..και δεν ήταν ότι πιο εύκολο..μέχρι να καταλάβει η μια την άλλη...γιατί ήταν ένα μωρό κολλημένο στο στήθος...έτσι...χωρίς λόγο..χωρίς κολικούς...χωρίς πείνα...χωρίς..τπτ!Η αλήθεια είναι ότι τώρα λόγω και της εγκυμοσύνης θέλω να την σταματήσω..αλλά δεν πίνει κανένα γάλα...έχει μήπως καμία μανούλα καμιά ιδέα?

Δυστυχώς ενώ είχα μια υπέροχη εγκυμοσύνη....χωρίς ζαλάδες, αναγούλες,αίμα, ενοχλήσεις..τελευταία στιγμή γύρισε και τυλίχτηκε( 2 μερες πριν με πιάσουν οι πόνοι...το κατάλαβα..μάλλον το ένιωσα ότι κάτι έγινε)...και ενώ με έπιασαν οι πόνοι....περιμέναμε ...αλλά δεν κατέβαινε με τπτ....κλάμα εγώ......με πείραξε πολύ...

Τώρα ελπίζω να μπορέσω με φυσιολογικό...


eNortjKzUjIyMrWwtFCyBlwwFbMC3w,,61.png

eNortjKzUjIyMrU0tVSyBlwwFasC3Q,,19.png

eNortjKzUjIytDS2NFeyBlwwFagC3A,,48.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! και για μενα να μπαίνω και να γράφω με την ησυχία μου δεν είναι εύκολο πράγμα..λίγο η δουλειά λίγο η μικρή...πάει η μέρα!

εγώ θα πάω στον γιατρό την Παρασκευή ....δεν νομίζω ότι έχω αυτή την υπομονή για να περιμένω περισσότερο..όταν τον πήρα τηλέφωνο και μου είπε για Παρασκευή..πολύ μου φάνηκε!

Μια χαρά άδεια θα πάρεις marouskaki ...εγώ στη μικρή πήρα τους 4 μήνες που δίνει το ΙΚΑ...και τώρα...αν με αφήσουν να 40ησω...τυχερή θα είμαι...ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ βλέπεις!!

Μόνο να καταφέρω να το θηλάσω θέλω..να έχω το χρόνο να συντονιστούμε...

Τη μικρή μου τη θηλάζω ακόμα..και δεν ήταν ότι πιο εύκολο..μέχρι να καταλάβει η μια την άλλη...γιατί ήταν ένα μωρό κολλημένο στο στήθος...έτσι...χωρίς λόγο..χωρίς κολικούς...χωρίς πείνα...χωρίς..τπτ!Η αλήθεια είναι ότι τώρα λόγω και της εγκυμοσύνης θέλω να την σταματήσω..αλλά δεν πίνει κανένα γάλα...έχει μήπως καμία μανούλα καμιά ιδέα?

Δυστυχώς ενώ είχα μια υπέροχη εγκυμοσύνη....χωρίς ζαλάδες, αναγούλες,αίμα, ενοχλήσεις..τελευταία στιγμή γύρισε και τυλίχτηκε( 2 μερες πριν με πιάσουν οι πόνοι...το κατάλαβα..μάλλον το ένιωσα ότι κάτι έγινε)...και ενώ με έπιασαν οι πόνοι....περιμέναμε ...αλλά δεν κατέβαινε με τπτ....κλάμα εγώ......με πείραξε πολύ...

Τώρα ελπίζω να μπορέσω με φυσιολογικό...

Vbac?Tο σκέφτεσαι ε?Όσο για το θηλασμό...η αδερφή μου θήλαζε το γιο της μέχρι τον 6ο-7ο μήνα της δεύτερης εγκυμοσύνης της (έχουν 18 μήνες διαφορά τα παιδιά της).Αν δεν έχεις θέμα με συσπάσεις κλπ δεν κάνει κακό ο θηλασμός.Εγώ τον τρίτο το θήλασα 2,5 χρόνια, μετά με το ζόρι έπινε γάλα...Ρώτα και το γιατρό σου, αν και δεν ξέρω κατά πόσο υποστηρίζει το θηλασμό, αν δεν τον υποστηρίζει....δύσκολα να σου πει να συνεχίσεις....


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευτυχώς ο γυναικολόγος μου είναι υπερ του θηλασμού δεν θα έχω θέμα μαζί του σε αυτό το θέμα.Εγώ το λέω για τη μικρή..μήπως και κοιμηθούμε τη νύχτα χωρίς μεταμεσονύκτια κλάματα...με έχει κουράσει η βραδυνή αυπνία..και δεν το κάνει επειδή πεινάει...έτσι μόνο για να πίασει το στήθος!

το vbac εγώ το σκέφτομαι από την ώρα που με είχανε στο τραπέζι για καισαρική. Αφού μου έδειξαν την μικρή και ήμουν λίγο στα χαμένα...ρωτούσα και ξαναρωτούσα...μπορώ να γεννήσω φυσιολογικά? μπορώ? παράκρουση έπαθα !!!! και μετά με τον θηλασμό!


eNortjKzUjIyMrWwtFCyBlwwFbMC3w,,61.png

eNortjKzUjIyMrU0tVSyBlwwFasC3Q,,19.png

eNortjKzUjIytDS2NFeyBlwwFagC3A,,48.png

Link to comment
Share on other sites

ευτυχώς ο γυναικολόγος μου είναι υπερ του θηλασμού δεν θα έχω θέμα μαζί του σε αυτό το θέμα.Εγώ το λέω για τη μικρή..μήπως και κοιμηθούμε τη νύχτα χωρίς μεταμεσονύκτια κλάματα...με έχει κουράσει η βραδυνή αυπνία..και δεν το κάνει επειδή πεινάει...έτσι μόνο για να πίασει το στήθος!

το vbac εγώ το σκέφτομαι από την ώρα που με είχανε στο τραπέζι για καισαρική. Αφού μου έδειξαν την μικρή και ήμουν λίγο στα χαμένα...ρωτούσα και ξαναρωτούσα...μπορώ να γεννήσω φυσιολογικά? μπορώ? παράκρουση έπαθα !!!! και μετά με τον θηλασμό!

Για τον ύπνο και το θηλασμό έχω να σου πω τα εξής:Τον πρώτο μου γιο το θήλασα μέχρι 7 μηνών.Ξυπνούσε κάθε βράδυ, καθόταν κανα δίωρο και ξανακοιμόταν.Δεν άντεξα, αποθήλασα.Με το μπιμπερό άρχισε να κοιμάται όλη νύχτα.Το δεύτερο γιο το θήλασα 13 μήνες.Ξυπνούσε κάθε βράδυ κι έτρωγε.Αποθήλασα...συνέχισε να ξυπνάει:confused::confused::confused::confused: Οπότε θέλω να καταλήξω ότι είναι ρίσκο.Δε σημαίνει ότι με το ξένο θα γλιτώσεις τα ξυπνήματα.Μπορεί ναι, μπορεί όχι.Αυτά για το θηλασμό!:D:D:D


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια επανηλθα!!!!!Σημερα ηταν το πρωτο ραντεβου με το μωρο μου:rolleyes::rolleyes:Λοιπον,ευχαριστα τα νεα κοριτσακια μου:ειδαμε μια μαυρη τρυπα:confused: μεσα στη μητρα,το αυγουλακι ειχε πεσει απο την αριστερη ωοθηκη,και μεσα στη μαυρη τρυπα ειχε τον λεκιθικο σακο.Δηλαδη το ΜΩΡΟ ΜΟΥ??Τι ομορφη που ητανε αυτη η μαυρη τρυπουλα,τι χαριτωμενη.Ωχ παει τρελαθηκα απτην χαρα μου σημερα,λοιπον επομενο ραντεβου την αλλη τεταρτη για καρδουλα στις 17 Δεκ/ετσι ειπε ο γιατρος.Ειμαι πολυ χαρουμενη!Αντε βρε κοριτσια ευχομαι σε ολες τα πιο ευχαριστα νεα να εχουμε.......:P:p


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω δουλευω σπιτι οποτε ολα αυτα δεν με απασχολουν ειμαι αφεντικο του εαυτου μου :D καισαρικη τα 2 καισαρικη και το τριτο πρωτα ο θεος! τρεμω στην ιδεα παλι του χειρουργειου αλλα τι να κανουμε εχω καιρο ακομα να το συνηθισω...

Και εγω καισσαρικη και στα 2,οποτε θα την φαμε παλι την χατζαρα,αχαχαχαχ τετοιοι πονοι τις επομενες μερες,ουτε στον εχθρο.Αρα λογικα παλι θα γεννησουμε και 2 βδομαδες πιο νωρις.Εγω τον γιο μου τον γεννησα 36+1 μερα και την κορη 37+4 μερες.Στον γιο ειχα διαγνωστει με ανεπαρκεια τραχηλου και τοσο αντεξε ο τραχηλος μου και στην κορη δεν ειχα τιποτα απολυτως,απλα ειχα κουραστει και κλεψαμε λιγες μερες πριν τις 38 βδομαδες προγραμματισμενα.Για να δουμε,η τριτη φορα θα ειναι και η τυχερη?Εσεις ποια βδομαδα γεννησατε?


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Loveisintheair πιπιλα εχεις δωσει?λοιπον δεν ειμαι και η πιο ειδικη γιατι το πρωτο το θηλασα 4 μηνες και το δευτερο 2,5 μηνες σε συνδυασμο με ξενο γιατι το γαλα μου δεν ητανε και το πιο χορταστικο τελικα,παρολο που τα παιδια μου ητανε μοσχαρακια.Το στηθος σου το εχει για παρηγορια γιαυτο σου λεω για πιπιλα.Η αυπνια ειναι σημαντικο πραγμα,θα νιωθεις μονιμως κουρασμενη.Και φροντισε να ξεκουραστεις λιγο πριν γεννησεις για δευτερη φορα.Αυτο ειχα παθει εγω.Μπηκα να γεννησω στο μαιευτηριο οντας κουρασμενη απο το πρωτο παιδι και βγηκα ψοφια απο την ταλαιπωρια και αντιμετωπη με 2 μωρα που περιμενανε την μανα τους.Αντε βρες κουραγια και ξεκινα παλι απτην αρχη:(:(:(


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


november rain τι ωραία!!! πέρασε η πρώτη αγωνία!!!!άντε και στην καρδούλα τώρα!!εγώ θυμάμαι όταν πήγα στον γιατρό την πρώτη φορά και είδαμε το σάκο...είχα ξενερώσει..και εγώ δεν ξέρω τι περίμενα να δω!!!!

πιπίλα δίνω από τις 40 μέρες!!την έχω κρεμασμένη πάνω της και όποτε τη θυμάται τσουπ στο στόμα...χωρίς πιπίλα θα ήμουν στο Δαφνή!!!

και είναι αυτό που λες....πρέπει να ξεκουραστώ λίγο....να γύρω στο μαξιλάρι μου και να μην ακούσω έστω για μια νύχτα τπτ!!!!

κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι...που μου σφηνώθηκε στο μυαλό από το πρωί...?

έχετε πολλά συμπτώματα...?τι θέλω να πω...εγώ είχα μόνο τους πόνους περιόδου...οι οποίοι από χτες δεν υπάρχουν....ξέρω ότι μάλλον είμαι υπερβολική...αλλά τώρα μου μπήκε στο μυαλό...και αγχώνομαι...


eNortjKzUjIyMrWwtFCyBlwwFbMC3w,,61.png

eNortjKzUjIyMrU0tVSyBlwwFasC3Q,,19.png

eNortjKzUjIytDS2NFeyBlwwFagC3A,,48.png

Link to comment
Share on other sites

november rain τι ωραία!!! πέρασε η πρώτη αγωνία!!!!άντε και στην καρδούλα τώρα!!εγώ θυμάμαι όταν πήγα στον γιατρό την πρώτη φορά και είδαμε το σάκο...είχα ξενερώσει..και εγώ δεν ξέρω τι περίμενα να δω!!!!

πιπίλα δίνω από τις 40 μέρες!!την έχω κρεμασμένη πάνω της και όποτε τη θυμάται τσουπ στο στόμα...χωρίς πιπίλα θα ήμουν στο Δαφνή!!!

και είναι αυτό που λες....πρέπει να ξεκουραστώ λίγο....να γύρω στο μαξιλάρι μου και να μην ακούσω έστω για μια νύχτα τπτ!!!!

κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι...που μου σφηνώθηκε στο μυαλό από το πρωί...?

έχετε πολλά συμπτώματα...?τι θέλω να πω...εγώ είχα μόνο τους πόνους περιόδου...οι οποίοι από χτες δεν υπάρχουν....ξέρω ότι μάλλον είμαι υπερβολική...αλλά τώρα μου μπήκε στο μυαλό...και αγχώνομαι...

Δεν εισαι υπερβολικη κατ'εμε,εχεις την αγωνια σου.Ετσι λειτουργω και εγω δυστυχως.Ποτε θα πας στον γυναικολογο?εχεις κλεισει ραντεβου?και εγω δεν εχω κανενα συμπτωμα ιδιαιτερο προς το παρον γιαυτο πηγα στον γιατρο,να ηρεμησει το μεσα μου.Και ηρεμησα!Ειναι νωρις για συμπτωματα παντως περα απο λιγη υπνηλια,ισως και συχνοουρια.Παντως για να σε κανω να ηρεμησεις απο τη στιγμη που δεν βλεπεις αιμα,αυτο ειναι καλο.Σημαινει πως ολα κυλανε οπως πρεπει.....


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, ρε november θα με πεθάνεις με τη μαύρη κουκίδα!!!Χαχα, τρελοκομείο!Φαντάζομαι πανηγύρια άμα ακούσεις και καρδιά ε?Καλά, εκεί θα χοροπηδάω κι εγώ.Στις 17 σου είπε για καρδιά?Πόσο θα είσαι τότε?

Love, κι εμένα οι πόνοι περιόδου και μέσης που είχα έχουν εξαφανιστεί κι έχει αρχίσει μια ελάχιστη αναγούλα, ελάχιστη, αλλά αν θυμάμαι καλά από την 6η και κάτι αρχίζει δυναμικά.Εγώ γέννησα 38+1 τον πρώτο, 39+1 τον δεύτερο, 38+4 τον τρίτο οπότε τώρα πάμε για....39+4, άρα θα γεννήσω 7 Αυγούστου:tongue::tongue::tongue::tongue: Πάντως όλα γεννήθηκαν Τρίτη κι ο άντρας μου μου είπε να κανονίσω να ΜΗΝ γεννήσω Τρίτη (γιατί θα είναι αγόρι κι αυτό τότε χαχαχαχα!)


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο κακομοιρης εχει γυαλισει το ματι του με τοσα αγορια,τον φανταζομαι.Περιμενει την κορη και αυτος οπως ελεγε και ο δικος μου,¨ενα ποτηρι νερο να μου φερει στα γεραματα-εστω τις παντοφλες ρε αδερφε!¨ Στις 17 Δεκ θα ειμαι μια μερα περισσοτερη απο σενα, χαχαχαχα!!!Θαμαι.....6+4μερες? 6+5μερες?καπου εκει........ειπαμε δεν κρατιεμαι!


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ο κακομοιρης εχει γυαλισει το ματι του με τοσα αγορια,τον φανταζομαι.Περιμενει την κορη και αυτος οπως ελεγε και ο δικος μου,¨ενα ποτηρι νερο να μου φερει στα γεραματα-εστω τις παντοφλες ρε αδερφε!¨ Στις 17 Δεκ θα ειμαι μια μερα περισσοτερη απο σενα, χαχαχαχα!!!Θαμαι.....6+4μερες? 6+3μερες?καπου εκει........ειπαμε δεν κρατιεμαι!
Αχαχουχα!

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...