Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Ο κακομοιρης εχει γυαλισει το ματι του με τοσα αγορια,τον φανταζομαι.Περιμενει την κορη και αυτος οπως ελεγε και ο δικος μου,¨ενα ποτηρι νερο να μου φερει στα γεραματα-εστω τις παντοφλες ρε αδερφε!¨ Στις 17 Δεκ θα ειμαι μια μερα περισσοτερη απο σενα, χαχαχαχα!!!Θαμαι.....6+4μερες? 6+5μερες?καπου εκει........ειπαμε δεν κρατιεμαι!

Καλημέρα, χαχα, ναι, γυάλισε, είναι να μην γυαλίσει??Ναι, κάπου τόσο θα είσαι, οπότε αν δεις καρδιά, τότε εγώ 7+1 σίγουρα θα δω ε?Καλά εγώ έτσι όπως πάω στο τέλος θα το δω μια και καλή στη γέννα, αλλά τεσπα!Τι σου είπε για χάπια?Ρώτησες για το σίδηρο που έλεγες?


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημέρα! και για μενα να μπαίνω και να γράφω με την ησυχία μου δεν είναι εύκολο πράγμα..λίγο η δουλειά λίγο η μικρή...πάει η μέρα!

εγώ θα πάω στον γιατρό την Παρασκευή ....δεν νομίζω ότι έχω αυτή την υπομονή για να περιμένω περισσότερο..όταν τον πήρα τηλέφωνο και μου είπε για Παρασκευή..πολύ μου φάνηκε!

Μια χαρά άδεια θα πάρεις marouskaki ...εγώ στη μικρή πήρα τους 4 μήνες που δίνει το ΙΚΑ...και τώρα...αν με αφήσουν να 40ησω...τυχερή θα είμαι...ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ βλέπεις!!

Μόνο να καταφέρω να το θηλάσω θέλω..να έχω το χρόνο να συντονιστούμε...

Τη μικρή μου τη θηλάζω ακόμα..και δεν ήταν ότι πιο εύκολο..μέχρι να καταλάβει η μια την άλλη...γιατί ήταν ένα μωρό κολλημένο στο στήθος...έτσι...χωρίς λόγο..χωρίς κολικούς...χωρίς πείνα...χωρίς..τπτ!Η αλήθεια είναι ότι τώρα λόγω και της εγκυμοσύνης θέλω να την σταματήσω..αλλά δεν πίνει κανένα γάλα...έχει μήπως καμία μανούλα καμιά ιδέα?

Δυστυχώς ενώ είχα μια υπέροχη εγκυμοσύνη....χωρίς ζαλάδες, αναγούλες,αίμα, ενοχλήσεις..τελευταία στιγμή γύρισε και τυλίχτηκε( 2 μερες πριν με πιάσουν οι πόνοι...το κατάλαβα..μάλλον το ένιωσα ότι κάτι έγινε)...και ενώ με έπιασαν οι πόνοι....περιμέναμε ...αλλά δεν κατέβαινε με τπτ....κλάμα εγώ......με πείραξε πολύ...

Τώρα ελπίζω να μπορέσω με φυσιολογικό...

Καλημερα!!!!! δεν θελω να σε απογοητευσω,αλλα δυσκολα θα γεννησεις φυσιολογικα ειναι πολυ συντομα απο την πρωτη γεννα και δυσκολα γιατρος θα ρισκαρει......


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, πλάκα έχουμε, εγώ μπαίνω αξημέρωτα μιλάω μόνη μου, η november μες στη μέρα, η crochet νύχτα, χαχα!:tongue::tongue: Εγώ γέννησα και τα 3 φυσιολογικά στο Νοσοκομείο της πόλης μου χωρίς αναισθησία και το ίδιο ελπίζω και τώρα.:roll::roll:

Crochetmania (έχετε και πολύ μεγάλα νικ όλες σας βρε!), έχεις κι εσύ πρωτάκι ε?Πώς πάτε?Έχεις ξεκινήσει να νιώθεις πεσμένη ή αναγούλες?Ρωτάω γιατί είσαι πιο μπροστά απ' όλες!Για τις 22 αυτό σκέφτηκα κι εγώ, να πάω να ακούσω μια και καλή καρδιά, στο πρώτο είχα πάει 5 εβδομάδων, δεν είδαμε τίποτα και ξαναπήγα μετά στις 7 να ακούσω καρδιά.Αυτή τη δουλειά θα κάνω????:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Novemberrain, σύνολο άδειας 17 μήνες από τους οποίους θα πάρω τους 14 -πρώτα ο Θεός- και τους 3 θα τους παίρνω έναν έναν για τα καλοκαίρια που δεν θα έχουν σχολείο τα παιδιά μου.Έτσι είχα κάνει και στον τρίτο γιο.

Loveisintheair, πού είσαι??

Εχω πρωτακι ναι!!!!! με δυσκολευει λιγο γιατι το μυαλο του ειναι στο παιχνιδι και κανει φασαρια στην ταξη :-P απο συμπτωματα οχι πολλα πραγματα καθε μεσημερι γινετια αφορητη η ναυτια!!! αλλα κουρασμενη δεν νοιωθω!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγω καισσαρικη και στα 2,οποτε θα την φαμε παλι την χατζαρα,αχαχαχαχ τετοιοι πονοι τις επομενες μερες,ουτε στον εχθρο.Αρα λογικα παλι θα γεννησουμε και 2 βδομαδες πιο νωρις.Εγω τον γιο μου τον γεννησα 36+1 μερα και την κορη 37+4 μερες.Στον γιο ειχα διαγνωστει με ανεπαρκεια τραχηλου και τοσο αντεξε ο τραχηλος μου και στην κορη δεν ειχα τιποτα απολυτως,απλα ειχα κουραστει και κλεψαμε λιγες μερες πριν τις 38 βδομαδες προγραμματισμενα.Για να δουμε,η τριτη φορα θα ειναι και η τυχερη?Εσεις ποια βδομαδα γεννησατε?

38 και 1 τον μεγαλο

26 εβδομαδων τον μικρο 2290 σε βαρος λογο ανεπαρκεια πλακουντα


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, χαχα, ναι, γυάλισε, είναι να μην γυαλίσει??Ναι, κάπου τόσο θα είσαι, οπότε αν δεις καρδιά, τότε εγώ 7+1 σίγουρα θα δω ε?Καλά εγώ έτσι όπως πάω στο τέλος θα το δω μια και καλή στη γέννα, αλλά τεσπα!Τι σου είπε για χάπια?Ρώτησες για το σίδηρο που έλεγες?

Καλημερουδια!εισαστε καλα εγκυουλες? εγω περα απο λιγα νευρα παραπανω ειμαι πολυ καλα.Λοιπον για χαπια μου ειπε να μην παρω τιποτα,ουτε σιδηρο,λεει οτι ειμαι υγειης γυναικα και δεν χρειαζεται απο τωρα τετοια,μετα τον 5ο μηνα το κοιταμε.Εκτος απροοπτου.......Marouskaki στις 22 Δεκ που θα πας εννοειτε οτι θα ακουσεις καρδουλα,μην σου πω κιολας οτι το μωρο θα μιλαει και θα σου πει"ρε μανα που χαθηκες εσυ"?:tongue::tongue::tongue:


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

38 και 1 τον μεγαλο

26 εβδομαδων τον μικρο 2290 σε βαρος λογο ανεπαρκεια πλακουντα

26 βδομαδες και βγηκε 2290?πολυ ανεπτυγμενο μωρακι ε??μπηκε θερμοκοιτιδα?ειχε προβληματα?γιατι ειναι πολυ οριακη ημερομηνια οι 26 εβδομαδες.


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

26 βδομαδες και βγηκε 2290?πολυ ανεπτυγμενο μωρακι ε??μπηκε θερμοκοιτιδα?ειχε προβληματα?γιατι ειναι πολυ οριακη ημερομηνια οι 26 εβδομαδες.

26 εγραψα ωχ λαθος!!!! 36 ηθελα να γραψω :rolleyes::rolleyes::mrgreen:


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

26 εγραψα ωχ λαθος!!!! 36 ηθελα να γραψω :rolleyes::rolleyes::mrgreen:

Eνταξει μωρε ενα μικρο λαθακι 3 μηνες αποκληση!!:confused:Καλα οταν το πρωτοδιαβασα γουρλωσε το ματι μου,και κυριως με το ποσο ανετη ησουνα!Και εγω τον γιο 36+1 λογω ανεπαρκειας τραχηλου αλλα μας βγηκε λιγο μοσχαρακι[3500gr].Εντωμεταξυ την προηγουμενη μερα του τοκετου ο υπερηχος ειχε δειξει οτι ειναι 2300gr περιπου.Να βρασω τα μηχανηματα τους!!!


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλε κοριτσια τα καταφερα!!!!!!!!!Εβαλα tickers!!!Μετα απο 10 μερες πηρε μπρος η ξανθια:rolleyes:Βασικα δεν ειχα κανει αυτο που ειπε η crochetmania αλλα οκ τωρα.Ευχαριστω! Γιουπιιιιιιιιι..........


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όντως πάνω από 2 κιλά είναι αρκετά μεγάλο νινάκι, μια φίλη μου γέννησε το 4ο 2 κιλά στις 38,5 εβδομάδες!Σήμερα νιώθω πιο έντονα αναγούλες, δε μπορώ να πιω ούτε τσάι μόνο νερό και χυμό.Τουλάχιστον έτσι ξέρω ότι το σπόρι υπάρχει, ζει και βασιλεύει!Μπήκαμε στο 2ο μήνα όλε!!!Ας πανηγυρίσουμε όλες μαζί!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:November, αν θυμάμαι καλά εγώ έπαιρνα και μαγνήσιο στο πρώτο τρίμηνο, αλλά πέρασε και καιρός....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Επίσης τώρα συνειδητοποιώ ότι η κόρη σου κι ο τρίτος μου έχουν 2 μέρες διαφορά στα γενέθλια (κι ένα χρόνο, εντάξει!).Τα γλυκά υδροχοάκια μας!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγω επαιρνα διαφορα,utrogestan και κατι αλλο,δεν θυμαμαι,αλλα εχω καταλαβει οτι πολλοι γιατροι τελευταια ειναι κατα των πολλων φαρμακων να βομβαρδιζουν τις εγκυουλες.Η φυση ξερει απο μονη της και το σωμα της γυναικας φροντιζει αυτο το μωρακι που κουβαλαει.Εξαλλου παλια οι γυναικες τι περνανε απο υποκαταστατα?Λιγα και καλα και οταν επρεπε.

Ειμαι 2 μηνων εγκυος!!!!!!!!!!!!!!!!! Κερναω σημερα κοριτσια:D:D:D:D:D:D


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγω επαιρνα διαφορα,utrogestan και κατι αλλο,δεν θυμαμαι,αλλα εχω καταλαβει οτι πολλοι γιατροι τελευταια ειναι κατα των πολλων φαρμακων να βομβαρδιζουν τις εγκυουλες.Η φυση ξερει απο μονη της και το σωμα της γυναικας φροντιζει αυτο το μωρακι που κουβαλαει.Εξαλλου παλια οι γυναικες τι περνανε απο υποκαταστατα?Λιγα και καλα και οταν επρεπε.

Ειμαι 2 μηνων εγκυος!!!!!!!!!!!!!!!!! Κερναω σημερα κοριτσια:D:D:D:D:D:D

Κι εγώ κερνάω, νερό, χυμό, κανα κρακεράκι, κανα μανταρίνι, τέτοια !!!:lol::lol::lol::lol::lol:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...