Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

βρε κοριτσια..πολλες φορες οταν η μικρη τρωει φρουτοκρεμα η και καποια απο τα φαγητα αλλα κυριως με τη φρουτοκρεμα αν λερωθει η σαλιαρα η το ρουχο της (ιδιως να υπαρχει μηλο μεσα) βαφουν και δεν καθαριζουν ουτε στο χερι αν καθυστερησω να τα βαλω στο νερο..

και ετσι εχω μπλουζακια τα οποια τα προοριζω γαι την ωρα του φαγητου ωστε να μη γινονται χαλια ολα τα μπλουζακια της γιατι ακομη η μικρη ειναι ατσαλη (παρομοιως και εμεις) και πολλες φορες ξεφευγουμε απο τη σαλιαρα (την οποια απεχθανεται)

το παθαινετε και εσεις η ειμαι η μονη κακη νοικοκυρα??????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν εισαι η μονη pros μην ανησυχεις εγω πριν καθησω στυον Υ/Η επλεινα τα πανακια και τις σαλιαρες και τις εβαλα σττη χλωρινη με ζεστο νερο.

Ειναι πολυ μικρα γαι να μη λερωνοντε τοοοοοοοοοοοοοσο πολυ.:tongue::tongue::tongue::tongue:

Τα φρουτα αφηνουνε λεκεδες οπως και η ντοματα επισης.:mad::mad::mad::mad:

ποσα πολλα 'κατορθωματα' κανουνε τα μικρακια σας εμενα τπτ ουτε δοντα,ουτε παλαμακια μονο να βλεπει εμενα να κανω του αρεσει και γελαει,ουτε γεια:(:(:(:(


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

παιδια!! ειχα αρχισει να τα παιζουν τα νευρα μου και τα χερακια μου απο το πολυ τριψε τριψε σημερα το πρωι..

η θεια αφησε πολλους λεκεδες να στεγνωσουν στα μπλουζακια και στις σαλιαρες τις τελευταιες δυο μερες και τα χα σε καυτο νερο να μουλιαζουν με πρασινο σαπουνι και κοντευω να κανω πληγες απο το τριψιμο..στο τελος τα πεταξα καισ το πλυντηριο στους 50 και βεβαια παλι δεν εφυγαν..

αλλα εγω αγυριστο κεφαλι..λευκαντικο ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!

αχ..πειναω και βαριεμαι να βαλω να φαω και ο συζυγος εχει πεσει μολις τωρα διπλα στη μικρη να την ηρεμησει που εχει ανησυχιες..ε βεβαια!! την εβαλα να κοιμηθει στη κουνια της και πεταχτηκε μολις το πηρε πρεφα και ουρλιαζε σαν να την ειχαμε εγκαταλειψει..

παω να θηλασω και να κοιμηθω..

αυριο εχει φασινα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν εισαι η μονη pros μην ανησυχεις εγω πριν καθησω στυον Υ/Η επλεινα τα πανακια και τις σαλιαρες και τις εβαλα σττη χλωρινη με ζεστο νερο.

Ειναι πολυ μικρα γαι να μη λερωνοντε τοοοοοοοοοοοοοσο πολυ.:tongue::tongue::tongue::tongue:

Τα φρουτα αφηνουνε λεκεδες οπως και η ντοματα επισης.:mad::mad::mad::mad:

ποσα πολλα 'κατορθωματα' κανουνε τα μικρακια σας εμενα τπτ ουτε δοντα,ουτε παλαμακια μονο να βλεπει εμενα να κανω του αρεσει και γελαει,ουτε γεια:(:(:(:(

καθε πραγμα στον καιρο του..και εγω απορω, ανησυχω και "ζηλευω" οταν ακουω η διαβαζω κοπελες να λενε οτι το μωρο τους εκανε κατι επιπλεον αλλα καθε παιδι ειναι διαφορετικο και εξελισσεται στην ωρα που για αυτο πρεπει..βεβαια και εμεις ως περιγυρος οφειλουμε να δινουμε τα ερεθισματα.

Link to comment
Share on other sites

καθε πραγμα στον καιρο του..και εγω απορω, ανησυχω και "ζηλευω" οταν ακουω η διαβαζω κοπελες να λενε οτι το μωρο τους εκανε κατι επιπλεον αλλα καθε παιδι ειναι διαφορετικο και εξελισσεται στην ωρα που για αυτο πρεπει..βεβαια και εμεις ως περιγυρος οφειλουμε να δινουμε τα ερεθισματα.

Λογικό είναι αυτό μωρέ, εξάλλου κάθε μανούλα που θέλει να λέγεται κουκουβάγια με βούλα πρέπει να θέλει το παιδάκι της να κάνει τα πιο πολλά. :tongue::tongue::tongue:

Εμένα η μπουμπού κλείνει κ ανοίγει το χεράκι ότι μας χαιρετάει αλλά δεν μας στέλνει φιλάκια κ στενοχωριέμαι. Επίσης έχω προσέξει ότι δεν έχει πολύ φωτογένεια γίατί σε live ειναι πιο όμορφη απ'οτι στις φωτό κ αυτό δεν θα την βοηθήσει να γίνει next top model!!! :rolleyes::tongue:;):D

κορίτσια ξέχασα το πιο σημαντικό!!!!!!

ΕΚΛΕΙΣΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ!! θα γίνει 30/1/2010 ημέρα Σάββατο κ 6μμ.

Ο Πάτερ μου είπε πως δεν επιτρέπεται ο στολισμός της κολυμπήθρας κ έτσι δεν ξέρω τί να κάνω... κ τα μπαλόνια απαγορεύονται επίσης

Λέτε να βάλω καμμιά ανθοστήλη;;; Πάει για βάπτιση;;;

Link to comment
Share on other sites

οταν δεν υπηρχαν τα μπαλονια και ολα τα αλλα διακοσμητικα (οπως και καποτε δεν στολιζαν ποτε την κολυμπηθρα για την θεωρουν ιερο σκευος) το πιο κοινο διακοσμητικο ηταν οι ανθοστηλες..συνηθως μια ανθοστηλη διπλα στην κολυμπηθρα..μην ξεχναμε οτι η λαμπαδα συνηθως εχει καποια παρασταση επανω και αποτελει η ιδια διακοσμητικο..

δεν ηξερα οτι εχουν ταχθει στους σκληροπυρηνικους εκει στον Αγιο Δημητριο..

Να μαι ειλικρινης το μονο που δεν μου αρεσε ποτε σε αυτη την εκκλησια ειναι οτι το προαυλιο ειναι flat ενω το εκκλησακι της Παναγιας δυο παραλληλους πιο πισω (που ειναι παμπαλαιο και φοβερα γραφικο) ειναι υπερυψωμενο..παρομοιο με αυτο ειναι και ο Αγιος Αιμιλιανος στον οποιο παντρευτηκα και βαπτισα το παιδι μου..

μακαρι ομως αν μας αξιωσει ο Θεος να κανουμε δευτερο παιδι να μπορω να το βαπτισω Σαλαμινα στον Αγιο Νικολαο..

αντε με το καλο Jesgk

Link to comment
Share on other sites

δεν ηξερα οτι εχουν ταχθει στους σκληροπυρηνικους εκει στον Αγιο Δημητριο..

Μου έδωσαν κ ένα φυλλάδιο από την Ιερα Μητρόπολη Πειραιώς που γράφει τα πάντα για το τί πρέπει να γίνει στην βάπτιση.

αντε με το καλο Jesgk

Σέυχαριστώ προσπ μου, με το καλό να σου στείλει ο Θεος κ δεύτερο νινάκι!!

Link to comment
Share on other sites

.συνηθως μια ανθοστηλη διπλα στην κολυμπηθρα..μην ξεχναμε οτι η λαμπαδα συνηθως εχει καποια παρασταση επανω και αποτελει η ιδια διακοσμητικο..

Πόσο μπορεί να κοστίσει μια ανθοστήλη;; Στο γιο ειχα στολίσει κολυμπήθρα κ έκανε 100ευρώ. Η λαμπάδα έχει φιογκο μεγάλο κ λουλούδια με ασημόσκονη λευκά κ κόκκινες κορδέλες!! Απ'την μια σκεφτόμουν να βάλω στην είσοδο της εκκλησίας 2 μεγάλα φαναράκια που θα έχω στολίσει με κοκκινες, γκρι κ λευκές κορδέςλς κ θα έχω αναψει κ το κεράκι κ να μην αγόρασα ανθοστήλες αφού δεν μου περισσευουν κι όλας τα ευρώ.. βλακεία;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καθόλου βλακεία είναι πολύ ωραίο και μπορείς να αφήσεις τις κορδέλες λίγο πιο μακριές να σερνονται. και αν θελεις για να μην αγοράζεις έχω πολλά απο το γάμο μου, μεγάλα ασπρα φανάρια. Κοντα μενουμε μπορω να στα δανείσω με πολύ χαρά άν θελεις.

Link to comment
Share on other sites

jesgk

καλημερα καταρχην με το καλο να το βαφτισετε το ζουζουνι σας. πιο ωραια θα ειναι τα φαναρακια η ανθοστηλη που θυμιζει λιγο γαμο.

prosperous

δικιο εχεις απλα οταν διαβαζω τι κανουνε τα αλλα παιδακια ζηλευω.

Εχω ομως να σας πω ενα νεο κατι καναμε και εμεις! Απο χθες κανει ελα ελα με το ενα χερακι μας κοιταει και γελαει!!!!!!!!!!!!!!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

jesgk

καλημερα καταρχην με το καλο να το βαφτισετε το ζουζουνι σας. πιο ωραια θα ειναι τα φαναρακια η ανθοστηλη που θυμιζει λιγο γαμο.

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!

Εχω ομως να σας πω ενα νεο κατι καναμε και εμεις! Απο χθες κανει ελα ελα με το ενα χερακι μας κοιταει και γελαει!!!!!!!!!!!!!!

Συγχαρητήρια!!! Χίλια μπράβο!@!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου βλακεία είναι πολύ ωραίο και μπορείς να αφήσεις τις κορδέλες λίγο πιο μακριές να σερνονται. και αν θελεις για να μην αγοράζεις έχω πολλά απο το γάμο μου, μεγάλα ασπρα φανάρια. Κοντα μενουμε μπορω να στα δανείσω με πολύ χαρά άν θελεις.

Αννινα μου σ'ευχαριστώ πολύ, θα με βόλευε να τα δανειστώ κ στα δίνω πάλι αν τελικά καταλήξω στα φανράκια. Πιστεύω είναι καλή ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

pontikaki εις ανωτερα και τα καλυτερα ερχονται πολλλυυ συντομα!!

jesgk αν επιτρεπεται ο στολισμος εκτος εκκλησιας η ιδεα σου ειναι θαυμασια και αν βαστας οικονομικα μια ανθοστηλη ειναι καλη..οι τιμες κυμαινονται απο 60 εως 120 ευρω μονο για τις ανθοστηλες..σκεψου οτι επωνυμο ανθοπωλειο των Σεπολιων εκανε προσοφρα 180 ευρω ανθοστηλη (μια) και στολισμο κολυμπηθρας και αλλο 120 (το οποιο ειχα διαλεξει εγω) αλλα τελικα η συνθεση ηταν φτωχη και το γεμιζαν το τουλι και η πρασινα..τον εσωσε οτι μου βαλε κατι μπαλονια στις δυο εξωτερικες κολωνες και δυο μικρες στολισμενες ελιτσες στην εισοδο χαμηλα..

μην αγχωνεσαι και κανε αυτο που μπορεις και σε παιρνει..ολα θα πανε τελεια και δεν θα προλαβεις να καταλαβεις ποτε εγινε κιολας η βαπτιση!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...