Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      20/05....άλλες 10 μέρες αναμονή....ουφ! 10 μέρες η εμβρυομεταφορα αναμονή...7 μέρες τα μικροβιολογικα που ήταν κλειστά...τώρα άλλες 10 μέρες...αλλά οκ θα περάσουν...μου είπαν να μην κάνω άλλη χοριακη. Μήπως να κάνω τη Δευτέρα μόνη μου να δω που βρίσκομαι?

      να μην κάνει τπτ! είναι μια χαρά! υπομονή 

      πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εκεί θα κάτσει,στη ζεστασιά της μανουλας του❤️Είναι φυσιολογικό πάντως να ζοριζεσαι και εσύ και το μωρό όσο περνάει ο καιρός.Δεν έχει αρκετό χώρο για να κινηθεί,γι αυτό και οι κλωτσιές 

      τώρα 2 μέρες δεν αναπνέω κ καλα το βραχύ! δλδ μέχρι να κοιμηθώ μ φταίνε όλα , βουλώνει η μύτη , πονάω δεξιά , πονάω αριστερά ! χαχαχ χθες κάποια στιγμή βόγκηξα στον υπνο μ! χέστηκε πάνω τ ο άντρας μ νόμιζε γεννάω ! άστα…έχει πάει ήδη τσάντες στο αμαξι , τα χει όλα έτοιμα , ξεβρακωτη θα με σηκώσει να φύγουμε ! έχει και προτίμηση στην ώρα, λέει να είναι βράδυ να μην έχει κίνηση γιατί μέρα θα κάνουμε 1,5 ώρα να πάμε από πειραια στο μαιευτηριο !🤣

      • Μου αρέσει 1
      • Χαχα 1

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

pontikaki, πρεπει να ειναι ολα τα λεφτα οταν το κανει αυτο!!! Συγχαρητηρια.

Προσπ, πως πατε με τις δαγκωνιες; Και μενα μου χωνει ποτε-ποτε τωρα που εβγαλε τα πανω δοντια και προσπαθω να το κρατησω ελεγχομενο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια κ καλή εβδομάδα. Στο θηλασμό μου ρίχνει κ εμένα καμμια δαγκωματιά με τα δυο της δοντάκια, βέβαια εμείς είμαστε πια πολύ κοντά στον αποθηλασμό οπότε θα σταματήσουν κ οι διαγκωνιές.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και ευχαριστω για τις ευχες για τα γενεθλια μου...πανε μερες βεβαια,αλλα τωρα το ειδα!υγεια και χαρες σε ολες τις μανουλες!

διαβασα τα τελευταια ποστ και εχω να σχολιασω ...

η ιδεα να ξεκινησει απο τωρα να καθεται στο γιογιο ειναι τελεια,προσπερινα τρεχω να αγορασω πιπισκαμπω,αμεσα!!!

ποντικακι,ποσο μηνων ειναι το μικρουλακι σου???σιγουρα θα τα κανει ολα μαζεμενα οταν ερθει η ωρα ,οποτε μην ανησυχεις,σιγουρα ειναι θεμα παιδιου και οχι εξυπναδας παιδιου!ομως θελει πολυ μπλα μπλα,εγω μιλαω καθολο το 24ωρο μπορω να σου πω,αλλα το τι μαλ..κιες λεω ,μονο εγω ξερω!!!αν καταλαβαινε ο μανωλακης ,θα ειχε φρικαρει εντελως!!!!

απο δοντακια ,εμεις εχουμε 2 πανω ,2 κατω,και δεν βλεπω να κατεβαινει καποιο αλλο.....αν και ολημερα,εχει τα δαχτυλα στο στομα του και τα αναμασα!

τζες,με το καλο να γινει η βαπτιση και μη μασας !οποιος ειπε πως το καλαισθητο ειναι παντα το ακριβο,ειναι βλακας!η ιδεα με τα φαναρακια ειναι πολυ καλη!εγω τις μπομπονιερες σκοπευω να τις φτιαξω μονη(οταν ερθει εκεινη η ωρα),οχι για οικονομια,μα περισσοτερο για να κανω κατι ομορφο για το παιδι μου!

οσο για τα παιχνιδια στο τζαμπο,εχει ποικιλια μονο για πιο μεγαλα παιδακια,για τα μικρουλακια μας ,εχει πολυ λιγες επιλογες,ασε που δεν τα προτιμανε κιολας.

εμας ,η αγαπημενη ενασχοληση ειναι να περπαταει εξω απο την περπατουρα-σπρωχνοντας τη(πραγμαπολυ επικινδυνο)ΜΕΣΟΥΛΑ ΜΟΥΥΥΥΥ

να τραβαει το ακουστικο του σταθερου τηλεφωνο

να πιανει καθε ειδους πομολο-κολλημα μεγαλο σας λεω

να ανοιγοκλεινει την πορτα της κουζινας

και τελευταιο ...να κανει οτι κανω!!!!τετοιος μιμητισμος ,αν ειναι δυνατον

παωωωωω.ξυπνησεεεεε


kKhCp3.png

b5ebp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!

με το καλό jesgk!!!

prosp εγώ τα μούλιαζα με bio shoot που είναι για λεκέδες.

και μετά τα έτριβα κι έφευγαν.

στη συνέχεια με απορρυπαντικό παιδικό στο πλυντήριο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα..

με τις δαγκωνεις την παλευουμε ακομη..εως τωρα ειναι 3-4 φορε που εχω παρει κατι ξαφνικες αλλ φροντιζω τις θηλες μου με φυσιολογικο ορο που τις ξεραινει..

η πλακα ειναι οτι οταν την μαλωνω εκεινη γελαει..

λοιπον το θεμα του γιο γιο ειναι λιγο θεμα γιατι πχ εμενα η μικρη δεν πολυκαθεται..τελευταια μολις την βαζω εκει τσαντιζεται και ετσι αποφασισα να συνεχισω να προσπαθω λιγο λιγο για να κατανοησει την συνηθεια του καθομαι στο γιο γιο και τα περι εκκενωσεων θα ρθουν στην ωρα τους..

κανω εντωμεταξυ οτι σφιγγομαι και εκεινη χαζογελαει..πλακα εχουμε!!

Link to comment
Share on other sites

κάπου διάβασα ότι είναι νωρίς κι ότι καμμιά φορά μπορεί να έχουμε αντίθετα αποτελέσματα.

συνήθως στο δείχνει το παιδί.

πρέπει να μιλάει για να σου πει "κάνω κακά ή έκανα κακά"

το βλέπω κι από την ανηψιά μου.

εσύ jesgk που έχεις κι άλλο παιδάκι?

τι έκανες??

Link to comment
Share on other sites

Μερες

Ρε προσπ υπερβολικα νωρις δεν είναι????

Εστω κ μετον τροπο που το κανεις πιστευω πως δεν έχει ερθει η ωρα...

γεια σου γιουπι με το γιουπακι!γιατι το βρισκεις τοσο υπερβολικα νωρις?υποτιθεται πως το καλοκαιρι που μας ερχεται θα ξεκινησουν οι 1ες πραγματικες προσπαθειες προς αυτην την κατευθυνση,οποτε γιατι να μην το βαλουμε απο τωρα μεσα στο παιχνιδι τους?εγω το βρισκω χρονικα καλη εποχη.

εμεινα ενα μηνα στην αθηνα,κ η μαμα μου ηδη απο τοτε προσπαθουσε να μαθει στο μικρο να λεει τσσσ,οταν κανει τσισακια(δεν το εμαθε!),ομως αν τωρα τον ρωτησω που κανει τσσσσσσσ,μου δειχνει το τσουτσου του,αρα κατι εμαθε ....

τωρα ,το οτι η προσπ κανει πως σφιγγεται, φανταζομαι πως το κανει πιο πολυ για να γελανε οικογενειακως...,αλλα επειδη τα μικρα ειναι σφουγγαρια,καποια στιγμη θα το αντιληφθει σιγουρα...


kKhCp3.png

b5ebp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρωτα απο ολα δεν το κανω καταναγκαστικα και σιγουρα οχι καθε μερα..προσπαθω ομως να τη βαζω που και που και να της κανω τις αναλογες κινησεις (ακομη και για πλακα) για να μπει στο νοημα..και συγκεκριμενα την εχω βαλει εκει και της διαβαζα παραμυθι μπας και η σταση την κανει εστω να ουρησει ωστε να δει το αποτελεσμα..μια φορα εχει δουλεψει και νομιζε οτι ειναι νερο και εκανε χαρα..σαφως και την προλαβα πριν το αγγιξει!!

σαφως και δεν εχω απαιτηση να μαθει απο τωρα να τα κανει..και ξερω οτι ανατομικα δεν ειναι ακομη ωριμο το συστημα να μπορει να κρατιεται..αλλα οπως ξερω και αλλες περιπτωσεις η οπως λεει και η cristin ερχεται η ωρα που το παιδι καταλαβαινει τον συσχετισμο..

εμενα μεχρι τωρα μονο αν εχει κατουρηθει αρκετα αρχιζει να τραβαει την πανα της..αλλα εχει ακομη πολυυυυυυυ δρομο μεχρι να μαθει να μου λεει τι κανει..εγω ομως επιμενω..σκυυυυυλλα μανα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αχ! Θελω να κανω αδελφακι στο προσπερακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι...κλαψ!

Υπομονηηηηηηη, θα περασουν οι μηνες...

εχθες ειχαν στολισει δυο γειτονες και μου ξυπνησε ο Χριστουγεννας μεσα μου...το αλλο σκ θα βαλουμε μπροστα slowly slowly..

Link to comment
Share on other sites

αχ! Θελω να κανω αδελφακι στο προσπερακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι...κλαψ!
κοντά κοντά θα τα κάνεις προσπ μου;;;
εχθες ειχαν στολισει δυο γειτονες και μου ξυπνησε ο Χριστουγεννας μεσα μου...το αλλο σκ θα βαλουμε μπροστα slowly slowly..
Ο Χιρστούγεννας έχει ξυπνήσει κ σε εμένα ... τι θα κάνουμε το άλλο σκ έχω ένα γάμο αλλά από το παραάλλο θα γίνει της Χριστουγεννιάτικης μπάλας
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!!! ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!! Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 6 ΧΡΟΝΩΝ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑΝ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Η ΜΙΚΡΗ ΕΙΝΑΙ 10 ΜΗΝΩΝ Κ ΠΕΡΑΣΑΝ ΝΕΡΟ ΟΙ ΜΗΝΕΣ...

Να ρωτήσω ημερολογιο τους κρατάτε;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

τους πρωτους 5μηνες κρατουσα ημερολογιο τωωωωωωρα δεν προλαβαινω καρντια μου!!!

ουτως η αλλως δεν μπορω να κανω κοντα δευτερο παιδακι (οχι πριν το καλοκαιρι αν ολα πανε καλα) συνεπως μεχρι να συλλαβω και μεχρι να το κανω καλοοοοο 2011 αρα η μικρη 2,5 ετων πανω κατω..οχι και πολυ κοντα...ασε που ο συζυγος ειναι ηδη στο δρομο για τα 45 και αντι για μπαμπας θα καταληξει παπουδι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...