Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

Didimomanoules 2015!!


SalomiSofia

Recommended Posts

Σελιν, συγνωμη εαν σε στενοχωρησα. το ειπα σκεφτομενη τον εαυτο μου στην αρχη που ειχα αγχωθει πολυ με τα τρια και οι περισσοτεροι μου ελεγαν για μειωση. μονο ο γιατρος μου μου ειπε εαν δεν απορροφηθει καποιο θα το παλεψουμε για ολα. ειλικρινη δεν ηθελα να φανω καπως κ δεν ξερω καν σε ποια εβδομαδα εισαι. εγω να σκεφτεις εχω τοσο αγχος με την εγκυμοσυνη μου που τωρα που ειμαι στην 27 + εβδομαδα λεω να αρχισω σε 1-2 εβδ να κοιταζω πραγματακια... σου ευχομαι τα καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 306
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

νιηαντωνια δεν φανταζεσαι ποσο αγχονομαι και χωρις λογο απο τις ορμονες! και απο φαγητο τιποτα!! Φοβαμαι να παω να ψωνισω μονη μου νομιζω θα παθω κριση πανικου. Κοιταξα καροτσια προχθες και τιποτα για τριδυμα.

isis μου χωρις να φανω κακια η κατι αυτο που ειπες για την αποροφιση μου το λενε πολλοι και το θεωρω το πιο ασχημο πραγμα να λες σε μια εγκυο μακαρι να πεθανει το ενα για να εισαι ασφαλης!! Απλα καλυτερα να ευχομαστε ολα καλα και οχι τα ευκολα σεναρια!!!

Τα καλυτερα σας ευχομαι κοριτσια! Με εναν πονο το καθενα. Πιανει αυτη η ευχη αραγε;

Καλή μου το καρότσι είναι το λιγότερο!

Και ναι υπάρχει τριδύμων καρότσι, το έχω δει στο Ίντερνετ.

Είναι ζόρικη η εγκυμοσύνη σου, εδώ εγω με 2 κ ζορίζομαι αλλά θα τα καταφέρουμε. Και μια φίλη 3 αγοράκια γέννησε. πόσο για την μείωση που σου λένε οι διάφοροι να τους κόβεις τη φόρα. Ο γιατρός σου είναι ο ειδικός κ μόνο αυτόν θα ακούς. Βάλε φρένο σε όλους γιατί θα σε τρελάνουν. Βοήθεια θες όχι να σε ρίχνουν.

Μην ασχολείσαι με ψώνια από τώρα, έχεις καιρό.

Και να μπαίνεις να μιλάμε, βοηθάει!!!!

Εύχομαι το καλύτερο για τα μωράκια σου!!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σελιν, συγνωμη εαν σε στενοχωρησα. το ειπα σκεφτομενη τον εαυτο μου στην αρχη που ειχα αγχωθει πολυ με τα τρια και οι περισσοτεροι μου ελεγαν για μειωση. μονο ο γιατρος μου μου ειπε εαν δεν απορροφηθει καποιο θα το παλεψουμε για ολα. ειλικρινη δεν ηθελα να φανω καπως κ δεν ξερω καν σε ποια εβδομαδα εισαι. εγω να σκεφτεις εχω τοσο αγχος με την εγκυμοσυνη μου που τωρα που ειμαι στην 27 + εβδομαδα λεω να αρχισω σε 1-2 εβδ να κοιταζω πραγματακια... σου ευχομαι τα καλυτερα...

Πόσο ζυγίζουν τα μωράκια σου κορίτσι;;;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

isis δεν με στεναχωρεσες εσυ καλη μου απλα μου το λενε συνεχεια βρε κοριτσια και με αγχωνει και μου ερχετε και ενας κομπος στο λεμο οταν το ακουω! Ποτε σου ειπε για κεσαρικη εαν επιτρεπετε;; Εμενα μου ειπε μετα τις 32 βδομαδες ανα πασα στιγμη!

νικηαντωνια βοηθαει οντως πολυ να ξερω οτι δεν τα περναω μονο εγω και να περνω και γνωμες απο κοπελες που ηδη κανανε εξετασεις και ψωνια! πρεπει δυστιχως να τα βρω τα ψωνια στους επομενους δυο μηνες γιατι ο συντροφος μου ειναι στρατιωτικος και οταν με το καλο πρωτα ο Θεος επιστρεψει για 2 βδομαδες πρεπει να τα παρουμε ολα τοτε, να μετακομισουμε μαζι κτλ κτλ κτλ.... ασε πολλες σκοτουρες αλλα προς το παρον κοιταω να παρω πτυχειο!

Κοριτσια επισης το σωμα μου αλλαζει με την ημερα, ειμαι μονο 7 εβδομαδων και δεν χωραω στα παντελονια μου. Στις φουστες και στα φορεματα ναι με λιγο ρουφηγμα. :P Αλλα δεν τροω η ερημη να πεις ειναι απο το φαϊ! Και τα γονατα κοριτσια, κατι πονους δεν φανταζεστε. Και λογω δουλειας φοραω και τακουνια, αλλα τωρα σε κανενα μηνα θα αρχισω τις μπαλαρινες δεν γινετε!


PNeip3.png

tt1c7c16.aspx

Link to comment
Share on other sites

νικη αντωνια 81, τελευταια μετρηση εκανα 26εβδ+2 ημερες, 840 τα κοριτσακια και 1040 το αγορακι.

νικη αντωνια εκανες αμνιοπαρακεντηση? εισαι κ μικρη βεβαια. εγω δεν εκανα λογω τριδυμων κ το εχω στο μυαλο μου...

σελιν, δεν μου εχει πει ημερομηνια καισαρικης-εξαρταται πως θα πηγαινουν τα πραγματα, μου ειπε για μαξιλαρακια ασφαλειας, δηλ, το πρωτο να περασεις την 26-28 εβδομαδα κ το δευτερο την 30 με 32 εβδομαδα. ιδανικο θεωρει 34-35 εβδομαδα απο ο,τι εχω καταλαβει απο αλλα περιστατικα που ειχε με τριδυμα. εχω κανει και περιδεση, μπορει να στο συστησει κ ο γιατρος σου. απλα την κανεις νωρις 13η εβδ αλλα μπορει να αποδειχθει σωτηρια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

νικη αντωνια 81, τελευταια μετρηση εκανα 26εβδ+2 ημερες, 840 τα κοριτσακια και 1040 το αγορακι.

νικη αντωνια εκανες αμνιοπαρακεντηση? εισαι κ μικρη βεβαια. εγω δεν εκανα λογω τριδυμων κ το εχω στο μυαλο μου...

σελιν, δεν μου εχει πει ημερομηνια καισαρικης-εξαρταται πως θα πηγαινουν τα πραγματα, μου ειπε για μαξιλαρακια ασφαλειας, δηλ, το πρωτο να περασεις την 26-28 εβδομαδα κ το δευτερο την 30 με 32 εβδομαδα. ιδανικο θεωρει 34-35 εβδομαδα απο ο,τι εχω καταλαβει απο αλλα περιστατικα που ειχε με τριδυμα. εχω κανει και περιδεση, μπορει να στο συστησει κ ο γιατρος σου. απλα την κανεις νωρις 13η εβδ αλλα μπορει να αποδειχθει σωτηρια.

Καλημέρα κορίτσια!!!!! Πως είστε σήμερα; Εγω πολύ άβολα κοιμάμαι πλέον!

Όχι, δεν έκανα άμνιο, δεν το έκριναν απαραίτητο οι γιατροί.

Εσένα τι σου λένε;

Το βάρος των μωρών σου είναι πολύ καλό. Το δύσκολο πέρασε, αυτό να σκέφτεσαι!!!

Από εδώ κ πέρα μπορείς να είσαι πιο ήρεμη, δύσκολο, το ξέρω όμως όλα θα πανε καλά!!! Λογικό να μην μπορεί να σου πει ποτέ θα γεννήσεις.

Αλλά τα μωρά από εδώ κ στο εξής είναι βιώσιμα.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Isis κ Celine Καλωσηρθατε κοριτσια! Πωπω τριδυμα... Δεν μπορω να φανταστώ πως μπορει να ειναι... Πάντως Ίσις μια χαρα ειναι το βαρος των μωρων! Εσυ είσαι ψηλή; Σε ρωτάω γιατι οι μεγάλοσωμες μητέρες έχουν τυχόν λιγότερη καταπόνηση. Καλα ούτως η άλλως απο εδω κ μπρος φαντάζομαι πως θα ειναι πολυ δύσκολα... Με τον ύπνο τι κανεις; Εγω εκανα αμνιο με τα διδυμα κ τουλάχιστον απο οτι μπορει να δει αυτή η εξεταση ησύχασα!

Σελίν σ εσένα ευχομαι να πανε ΟΛΑ καλα στο πρωτο τριμηνο,να ξεπεράσετε αυτή την περίοδο κ να συνεχίσετε χωρις κανένα απολύτως προβλημα!

Κ εγω κοριτσια πλέον ζοριζομαι πολυ... Το βαρος ειναι πολυ κ οι υποχρεώσεις με τις κόρες μου δεν σταματάνε! Ειμαστε κ μόνοι μας με τον άντρα μου χωρις βοήθεια... Ευτυχώς τα έχουμε ετοιμάσει ολα κ πλέον περιμένουμε τον ερχομό των μωρων!

Αχ Νικηαντωνια σε καταλαβαίνω απόλυτα με τον ύπνο... Μεγάλο μαρτύριο!


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Isis κ Celine Καλωσηρθατε κοριτσια! Πωπω τριδυμα... Δεν μπορω να φανταστώ πως μπορει να ειναι... Πάντως Ίσις μια χαρα ειναι το βαρος των μωρων! Εσυ είσαι ψηλή; Σε ρωτάω γιατι οι μεγάλοσωμες μητέρες έχουν τυχόν λιγότερη καταπόνηση. Καλα ούτως η άλλως απο εδω κ μπρος φαντάζομαι πως θα ειναι πολυ δύσκολα... Με τον ύπνο τι κανεις; Εγω εκανα αμνιο με τα διδυμα κ τουλάχιστον απο οτι μπορει να δει αυτή η εξεταση ησύχασα!

Σελίν σ εσένα ευχομαι να πανε ΟΛΑ καλα στο πρωτο τριμηνο,να ξεπεράσετε αυτή την περίοδο κ να συνεχίσετε χωρις κανένα απολύτως προβλημα!

Κ εγω κοριτσια πλέον ζοριζομαι πολυ... Το βαρος ειναι πολυ κ οι υποχρεώσεις με τις κόρες μου δεν σταματάνε! Ειμαστε κ μόνοι μας με τον άντρα μου χωρις βοήθεια... Ευτυχώς τα έχουμε ετοιμάσει ολα κ πλέον περιμένουμε τον ερχομό των μωρων!

Αχ Νικηαντωνια σε καταλαβαίνω απόλυτα με τον ύπνο... Μεγάλο μαρτύριο!

Και είσαι και ένα μήνα πιο μπροστά από εμένα.

Φαντάζομαι δηλ πως θα είμαι σε ένα μήνα.

Αυτό με το ύψος ισχύει και δεν το είχα σκεφτεί.

Εσύ έχεις κ 2 παιδιά και καμία βοήθεια, Χριστέ μου πώς τα καταφέρνεις;:shock:


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Νικηαντωνια ευτυχως δεν δουλεύω κ πρεπει να πω πως ο άντρας μου ειναι μεγάλη βοήθεια! Αν δεν ηταν αυτός που ειναι, ούτε που θα το σκεφτόμουν για τριτο παιδι!

Να ξεκουράζεσαι οσο περισσοτερο μπορεις γιατι μετα θα ειναι μεγάλη η κούραση! Περισσότερη απ οσο φαντάζεσαι... Σημερα παρηγγειλα κ ενα μαξιλάρι θηλασμου για διδυμα. Απ οσο εχω διαβάσει κ απο μερικά βίντεο που είδα στο you tube πρεπει να ειναι μεγάλη διευκόλυνση. Εσυ σκέφτεσαι να θηλασεις η σου φαίνεται βουνό;


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Νικηαντωνια ευτυχως δεν δουλεύω κ πρεπει να πω πως ο άντρας μου ειναι μεγάλη βοήθεια! Αν δεν ηταν αυτός που ειναι, ούτε που θα το σκεφτόμουν για τριτο παιδι!

Να ξεκουράζεσαι οσο περισσοτερο μπορεις γιατι μετα θα ειναι μεγάλη η κούραση! Περισσότερη απ οσο φαντάζεσαι... Σημερα παρηγγειλα κ ενα μαξιλάρι θηλασμου για διδυμα. Απ οσο εχω διαβάσει κ απο μερικά βίντεο που είδα στο you tube πρεπει να ειναι μεγάλη διευκόλυνση. Εσυ σκέφτεσαι να θηλασεις η σου φαίνεται βουνό;

Βουνό δε λες τίποτα. Στην αρχή έλεγΑ όχι αλλά όλο και μου λένε να θηλάσω έστω και λίγο στην αρχή αλλά δεν ξέρω.

Δε νομίζω ότι θα τα καταφέρω..... Θα δούμε.

Δεν κουράζομαι καθόλου, δεν κάνω παρά λίγα πράγματα. Έχω βοήθεια δόξα το θεό. Δουλεύω βέβαια αλλά θα σταματήσω σύντομα.

Εσύ θα θηλάσεις ε;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα προσπαθήσω πολυ. Τα κοριτσια θηλασαν κ τα δυο κ θέλω πολυ να τα καταφέρω κ με τα μικρουλια. Θα δούμε. Οτι γίνει. Με τρομάζει πάντως λιγο η ιδέα.

Να σε ρωτήσω; Έχουν πρηστει καθολου τα ποδια η τα χέρια σου;


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω πολυ. Τα κοριτσια θηλασαν κ τα δυο κ θέλω πολυ να τα καταφέρω κ με τα μικρουλια. Θα δούμε. Οτι γίνει. Με τρομάζει πάντως λιγο η ιδέα.

Να σε ρωτήσω; Έχουν πρηστει καθολου τα ποδια η τα χέρια σου;

Προς το παρόν όχι αλλά πιστεύω ότι θα γίνει κι αυτό άμεσα.

Αρχίζουν οι ζέστες, πλησιάζουμε στο τέλος.

Εσένα ποτέ ξεκίνησαν τα πρηξίματα;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Χθες! Κ βλέπω οτι σημερα δεν υποχωρεί το πρήξιμο... Έχουν αρχίσει κ φουσκώνουν τα ποδια γύρω απο τον αστράγαλο... Στα χέρια δεν εχω, το καταλαβαίνω γιατι ακομη μου μπαίνει η βέρα.


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χθες! Κ βλέπω οτι σημερα δεν υποχωρεί το πρήξιμο... Έχουν αρχίσει κ φουσκώνουν τα ποδια γύρω απο τον αστράγαλο... Στα χέρια δεν εχω, το καταλαβαίνω γιατι ακομη μου μπαίνει η βέρα.

Πίνε πολυ νερό!!!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

κιντενιο, πας για τεσσερα? Μπραβο! εισαι κ 33 εβδομαδων, λιγο εμεινε ακομα.

εσυ νικηαντωνια απο ο,τι ειδα ειμαστε καντα, εμενα η ΠΗΤ κανονικα ειναι 21/7/15.

Κιντενιο εκανες αμνιο στα διδυμα οποτε εισαι ησυχη.

εμενα η αυχενικη ηταν καλη κ ο γιατρος μου μου ειπε να μην το διακινδυνευσουμε με 3 τρυπηματα μηπως κ εχουμε αποβολη. για αυτο δεν εκανα. ηλικιακα θα χρειαζοταν...ειμαι 42.

με τον υπνο δεν εχω προβλημα ιδιαιτερο. απλα κοιμαμαι αργα κ ξυπναω νωρις το πρωι, πχ θα ξυπνησω 5.00, μπορει να ξανακοιμηθω καμια ωρα κ καμια το απογευμα. γενικα δεν κοιμαμαι πολυ. το μονο προβλημα ειναι η ρινικη συμφορηση που εχω το βραδυ, {ρινιτιδα της εγκυμοσυνης, λογω αυξησης της αιματικης ροης στα αγγεια του βλενογοννου της μυτης).

απο υψος ειμαι 1.62. ειμαι ουτε 28 εβδ και εχω μια κοιλια πελωρια, εχω παρει 12 κιλα. απο 50 62.

νικη αντωνια δουλευεις ακομα? Μπραβο! εγω εχω σταματησει. Δεν κανω σχεδον τιποτα ολη μερα.

πρηξιμο δεν εχω ακομα. μαλλον ειναι νωρις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...