Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Didimomanoules 2015!!


SalomiSofia

Recommended Posts

Tha niwseis min anisixeis kai epidi eisai Kai adinati tha ta deis pio eukola! O mpampas fantazomai kat' enthousiasmenos e?

Tha ta ksanapeite me ti mesi sou sto mellon pros to paron lege ta me tin koilitsa :tongue:

χαχαχα, πες το ψεματα!!

Ο συζυγος τωρα πλεον που μεγαλωσε και η κοιλιτσα και φαινεται το εχει νιωσει πολυ περισσοτερο, ε ενταξει μεχρι τωρα ξεραμε οτι ειμαστε εγκυοι και βλεπαμε τα μικρακια στον υπερηχο - εγω ομως ενιωθα τα περισσοτερα εκεινος ο ερημος απλα με παρακολουθουσε! (με χαρα βεβαια αλλα πως να συμμετεχει?!)

Τωρα ειναι ξεκαθαρο πια οτι εχει κοσμο και κοσμακη μεσα η κοιλια μου οποτε πιανει χαιδευει κανει τοκτοκ και αλλα ομορφα!! Που να κουνηθουν κιολας!!


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 306
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλες . Είμαι έγκυος σε δίδυμα κοριτσάκια ετεροζυγωτα ενώ έχω ήδη μια κορουλα 25 μηνών. Αν όλα πάνε καλά γενναω αρχές Αυγούστου. Ήθελα να ρωτήσω ποιο καρότσι για δίδυμα πήρατε και όσες γέννησαν και άρχισαν να το χρησιμοποιουν αν έχουν σχόλια. Εγώ σκέφτομαι να παραγγείλω ένα της britax.


eNortjKzUjK0NLE0MVWyBlwwFb4C3Q,,98.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες . Είμαι έγκυος σε δίδυμα κοριτσάκια ετεροζυγωτα ενώ έχω ήδη μια κορουλα 25 μηνών. Αν όλα πάνε καλά γενναω αρχές Αυγούστου. Ήθελα να ρωτήσω ποιο καρότσι για δίδυμα πήρατε και όσες γέννησαν και άρχισαν να το χρησιμοποιουν αν έχουν σχόλια. Εγώ σκέφτομαι να παραγγείλω ένα της britax.

To ίδιο είχα κι εγώ στο μυαλό μου αλλά έχω παγώσει την παραγγελία μιας και το ένα μωρό μας αντιμετωπίζει σοβαρό πρόβλημα υγείας.

Το έχω δει απο κοντά και είναι τέλειο, ελαφρύ με ωραία κύλιση.

Με το καλό τα μωράκια σου!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες . Είμαι έγκυος σε δίδυμα κοριτσάκια ετεροζυγωτα ενώ έχω ήδη μια κορουλα 25 μηνών. Αν όλα πάνε καλά γενναω αρχές Αυγούστου. Ήθελα να ρωτήσω ποιο καρότσι για δίδυμα πήρατε και όσες γέννησαν και άρχισαν να το χρησιμοποιουν αν έχουν σχόλια. Εγώ σκέφτομαι να παραγγείλω ένα της britax.

Στην αρχη ειχα παρει το aria twin της περεγκο με το οποιο δν τρελαθηκα γιατι ναι μεν ελαφρυ αλλα εχει μικρες ροδες κ η κυληση ειναι ζορι οποτε σου φαινεται βαρυ οταν το σπρωχνεις. Μετα μας πηραν δωρο το b-agile της britax ε ενταξει ειναι η μερα με την νυχτα! Ειμαι πολυ ευχαριστημενη κ αν κ βαρυτερο στην κυληση ειναι σουπερ. Επισης οι θεσεις ειναι φαρδυτερες απ οτι στο αρια που ειναι θεοστενες. Φαινεται μεγαλυτερο σε ογκο αλλα κλειστο ειναι ιδιο οπως το αρια το μπριταξ. Το βαζω ανετα σε 3 πορτο κορσα! Με το καλο!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kalimera didimomanoules Kai koilitses!!

Nikiantwnia ti ginete to mikrouli sou?? Tin ekane tin egxeirisi??

Egw itane na parw ena allo alla telika teleutea stigmi mas eipan kopsane tin paragwgi Kai etsi pira kai egw britax!! Eimai poli euxaristimeni na pw giati kleinei sxetika eukola, den exei auto to ifasma pou tha s kaiei ston ilio Kai katharizei eukola. kai simfwnw oi theseis fardies, kinounte ta paidakia aneta..egw to pira San travel system Kai genika eimai poli euxaristimeni Kai apo ekeino! Me to kalo ta didimakia sou!!!!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας . Με το καλό να έρθουν όλα τα μωράκια και εννοείται να προστατεύει ο θεουλης όλα τα μωράκια και τους γονείς τους που δοκιμάζονται .


eNortjKzUjK0NLE0MVWyBlwwFb4C3Q,,98.png
Link to comment
Share on other sites

Kalimera didimomanoules Kai koilitses!!

Nikiantwnia ti ginete to mikrouli sou?? Tin ekane tin egxeirisi??

Egw itane na parw ena allo alla telika teleutea stigmi mas eipan kopsane tin paragwgi Kai etsi pira kai egw britax!! Eimai poli euxaristimeni na pw giati kleinei sxetika eukola, den exei auto to ifasma pou tha s kaiei ston ilio Kai katharizei eukola. kai simfwnw oi theseis fardies, kinounte ta paidakia aneta..egw to pira San travel system Kai genika eimai poli euxaristimeni Kai apo ekeino! Me to kalo ta didimakia sou!!!!

Ναι, την έκανε. Δεν αποκαταστάθηκε το πρόβλημα όμως αλλά έγινε το 1ο βήμα και θα ακολουθήσουν κι άλλες επεμβάσεις.

Άντεξε το χειρουργείο (οι γιατροί μας έλεγαν ότι μπορεί να την χάσουμε) πράγμα πολύ σημαντικό.

Τα αγοράκια σου τι κάνουν; Πολλά κιλά είναι τώρα;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, την έκανε. Δεν αποκαταστάθηκε το πρόβλημα όμως αλλά έγινε το 1ο βήμα και θα ακολουθήσουν κι άλλες επεμβάσεις.

Άντεξε το χειρουργείο (οι γιατροί μας έλεγαν ότι μπορεί να την χάσουμε) πράγμα πολύ σημαντικό.

Τα αγοράκια σου τι κάνουν; Πολλά κιλά είναι τώρα;

Kali mou den ksereis poso xeromai!! Eilikrina mesa apo tin kardia mou! Tha ta kataferei! Ena ena vima den peirazei, ola tha ginoun!

Ta dika mou exoune piasei to 3kilo, methaurio tha mas dei Kai o giatros Kai tha mas pei poso eimaste twra! Megalwnoume argaaaa alla stathera!!

Sas eipane twra ti tha ginei?? Tha kanei ki alles epemvaseis eipes?


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

εύχομαι σε κάθε μια ξεχωριστά να πάνε όλα καλά! τέλεια!! υπέροχα!!!

γέννησα τα μωρά μου το 2013 36+6 2780 και 2650

τα θήλασα αποκλειστικά για 9 μήνες, διέκοψα το θηλασμό λόγο εγκυμοσύνης!!!

σας ζηλεύω... ναι θα ήθελα να το ξαναζήσω!!! αν και με 3 μωράκια...

Link to comment
Share on other sites

Kali mou den ksereis poso xeromai!! Eilikrina mesa apo tin kardia mou! Tha ta kataferei! Ena ena vima den peirazei, ola tha ginoun!

Ta dika mou exoune piasei to 3kilo, methaurio tha mas dei Kai o giatros Kai tha mas pei poso eimaste twra! Megalwnoume argaaaa alla stathera!!

Sas eipane twra ti tha ginei?? Tha kanei ki alles epemvaseis eipes?

Ξεπετάχτηκαν τα παληκάρια σου, μπράβο! Η αλήθεια είναι ότι μεγαλώνουν πολύ γρήγορα, οι μέρες περνάνε σαν το νερό και κάθε μέρα αλλάζουν.

Την άλλη εβδομάδα πρώτα ο Θεός θα τηε κλείσουν την τρύπα στην καρδιά (βοτάλειος πόρος λέγεται) η οποία πολεμάει τους πνεύμονες.

Προχθές ο χειρούργος πρότεινε στον άντρα μου το ενδεχόμενο να πάμε την μικρή στο εξωτερικό (Αγγλία, Ιταλία, Ολλανδία).

Θα δούμε τι θα κάνουμε, προς το παρόν εδώ να κάνουν ότι μπορούν και βλέπουμε.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ξεπετάχτηκαν τα παληκάρια σου, μπράβο! Η αλήθεια είναι ότι μεγαλώνουν πολύ γρήγορα, οι μέρες περνάνε σαν το νερό και κάθε μέρα αλλάζουν.

Την άλλη εβδομάδα πρώτα ο Θεός θα τηε κλείσουν την τρύπα στην καρδιά (βοτάλειος πόρος λέγεται) η οποία πολεμάει τους πνεύμονες.

Προχθές ο χειρούργος πρότεινε στον άντρα μου το ενδεχόμενο να πάμε την μικρή στο εξωτερικό (Αγγλία, Ιταλία, Ολλανδία).

Θα δούμε τι θα κάνουμε, προς το παρόν εδώ να κάνουν ότι μπορούν και βλέπουμε.

3150-3200 simera! Ligo apogoiteutika alla entaksi!

Artiriako poro kardias eixame kanei Kai emeis ean thimasai! Prepei na ginei efoson to anakalipsate eutixws!!

Mia xara giatrous den exei h ellada?? Giati ekswteriko??

O mikroulis sou ti kanei??


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

εύχομαι σε κάθε μια ξεχωριστά να πάνε όλα καλά! τέλεια!! υπέροχα!!!

γέννησα τα μωρά μου το 2013 36+6 2780 και 2650

τα θήλασα αποκλειστικά για 9 μήνες, διέκοψα το θηλασμό λόγο εγκυμοσύνης!!!

σας ζηλεύω... ναι θα ήθελα να το ξαναζήσω!!! αν και με 3 μωράκια...

Ax esi Tha Mou peis alitheia!! Pws einai ena Trito mwro meta ta didima??

Sou euxomai na to zhseis Pantws ean to thelete!! Na sou zhsoun Kai ta tria!!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Ax esi Tha Mou peis alitheia!! Pws einai ena Trito mwro meta ta didima??

Sou euxomai na to zhseis Pantws ean to thelete!! Na sou zhsoun Kai ta tria!!

σα να μην έχεις μωρό... μετά τα 2 το 1 σου φαίνεται πανεύκολο (μεγαλώνουμε τα παιδιά μας χωρίς καμιά βοήθεια)

αν και έχουν πολύ μικρή διαφορά τα άφησα αμέσως μαζί δεν τους είπα μη και όχι, το έπιασαν, το επεξεργάστηκαν και τους έφυγε η περιέργεια, για 1 - 2 μήνες έκλαιγαν μαζί για να δουν ποιο θα διαλέξω (αυτό ήταν το πιο δύσκολο μέρος) αλλά τώρα όλα καλά βέβαια μερικές φορές μου έρχεται να τα ... αλλά υπομονή... όχι πάντα :( είμαι άνθρωπός και ναι μου σπάνε και εμένα τα νεύρα

Link to comment
Share on other sites

3150-3200 simera! Ligo apogoiteutika alla entaksi!

Artiriako poro kardias eixame kanei Kai emeis ean thimasai! Prepei na ginei efoson to anakalipsate eutixws!!

Mia xara giatrous den exei h ellada?? Giati ekswteriko??

O mikroulis sou ti kanei??

Πόσες μέρες μεσολάβησαν από το προηγούμενο ζύγισμα των 3κιλών;

Ο παιδίατρος τι είπε; Ποιο γάλα πίνουν;

Ναι έχει καλούς γιατρούς και αυτός που την έχει αναλάβει είναι από τους κορυφαίους της Ελλάδας αλλά επειδή είναι σπάνια περίπτωση ατρησίας οισοφάγου αυτή που έχει η μικρή και επειδή ζορίστηκαν στο χειρουργείο προχθές ίσως το είπε πάνω στην απογοήτευσή του επειδή περίμεναν καλύτερο αποτέλεσμα. Είχε σαλτάρει ο γιατρός.:shock::shock:

Θα πάμε όπου χρειαστεί πάντως προκειμένου να γίνει καλά το μωρό μας.

Ο μικρούλης είναι μια χαρά. Την Τρίτη ζύγιζε 2680 και σήμερα γίνεται 27ημερών.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Kalispera :-)

Nikiantwnia eixane perasei kapou stis 2 vdomades alla eixame mpei sto trito kilo me fora kai pistepsame pws eixame epitelous arxisei na anaptisomaste kanonika! Mallon kaname lathos! Kai stenaxwriemai giati einai sinexeia kourasmena sinexeia gkrinia kai klama! Apo gala dinw formula kanoniki kai vazw epipleon kati sakoulakia pou mou ta grafei o giatros, pou exoun extra vitamines, proteins ktl ktl... Diladi tourbo to gala! Episis dokimasoume twra na liwnw 1/4 mpiskoto dimitriakwn se igri morfi san gala kai na to anakatevw me to gala gia ena apo ta geumata kai to pinoun eutixws, ekei pernoun ligo ta panw tous. Tha doume exoume perithorio ligo akoma..

Esi min apogoitevesai, opws eipes kai esi ta panta tha kaneis gia to mwro sou! Afou einai kai se kala xeria! Fantazomai kai o giatros anthrwpos einai, tha apogoiteuetai! O antras sou ti s leei pou thn vlepei?? Twra tha leipoun ekai to ena apo to allo, thimamai ta dika mou twra kai klaiw! Ama den exoun zhsei tin prowrotita, distixws diskola se katalavenoun oi girw sou! Kala e o mikros omws exei parei ta panw tou, tha ftasei to 3o kilo! Agkalies kanete?? To gala pou tou pas to dinoun etsi opws to pas?

Eunoia fantazomai tha dokimazan na doun pia h thesi tous me ton erxomoun tou mwrou! Thelw kai egw ena trito alla me auta kai me ekeina (ligo ta mwra, ligo i aprosmena metakomisi ksana) auto to mina den dokimasame stoxeumena! Kai i ipomoni eksantlite se oles tis manoules, fisiologiko!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...