Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Nels είπε:

      Ο ενδοκρινολογος έδωσε και στον άντρα μου Q10, ίδια δόση, 400mg/μέρα, της Smile πήραμε και εμείς που είναι σχετικά οικονομικές. Επίσης στην ποιότητα των ωαρίων, σίγουρα σε περίπτωση πολυκυστικων αλλά και χωρίς όπως εγώ, βοηθάει μικρή δόση τύπου glucophage, και ο γυναικολόγος και ο ενδοκρινολογος μου τα σύστησαν, τα έκοψα όταν έμεινα έγκυος γιατί δεν είχα θέμα με το σακχαρο αλλά ο γυναικολόγος μου είχε πει ότι μπορούσα και να τα συνεχίσω.

      Από βιταμίνες μετά τις ακριβές για κάποιο διάστημα έψαξα για πιο οικονομική λύση και πήρα και εγώ τις wellwoman γιατί δεν έχουν ιώδιο που λόγω θυροειδη δεν κάνει και έχουν σχεδόν τα ίδια συστατικά με τις fertilimax κλπ

      Αχ ρε γμτ μόλις παρήγγειλα το q10 solgar(30mg 90καψουλες.) Σκέφτηκα να παίρνω μια ινοφερτ,ένα q10 και ένα μολερς τη μέρα και ο άντρας μου τα ίδια,απλά αντί για ινοφερτ,τις wellman. Για κάποιο λόγο αγχώθηκα τώρα,λες να έκανα βλακεία που παρήγγειλα αυτές τις βιταμίνες? Και σχετικά με το ιώδιο,οι ινοφερτ δεν έχουν μέσα απ' όσο είδα,βέβαια δεν έχω κάποιο θέμα με θυροειδή,παίζει ρόλο?

Didimomanoules 2015!!


SalomiSofia

Recommended Posts

κιντενιο, πας για τεσσερα? Μπραβο! εισαι κ 33 εβδομαδων, λιγο εμεινε ακομα.

εσυ νικηαντωνια απο ο,τι ειδα ειμαστε καντα, εμενα η ΠΗΤ κανονικα ειναι 21/7/15.

Κιντενιο εκανες αμνιο στα διδυμα οποτε εισαι ησυχη.

εμενα η αυχενικη ηταν καλη κ ο γιατρος μου μου ειπε να μην το διακινδυνευσουμε με 3 τρυπηματα μηπως κ εχουμε αποβολη. για αυτο δεν εκανα. ηλικιακα θα χρειαζοταν...ειμαι 42.

με τον υπνο δεν εχω προβλημα ιδιαιτερο. απλα κοιμαμαι αργα κ ξυπναω νωρις το πρωι, πχ θα ξυπνησω 5.00, μπορει να ξανακοιμηθω καμια ωρα κ καμια το απογευμα. γενικα δεν κοιμαμαι πολυ. το μονο προβλημα ειναι η ρινικη συμφορηση που εχω το βραδυ, {ρινιτιδα της εγκυμοσυνης, λογω αυξησης της αιματικης ροης στα αγγεια του βλενογοννου της μυτης).

απο υψος ειμαι 1.62. ειμαι ουτε 28 εβδ και εχω μια κοιλια πελωρια, εχω παρει 12 κιλα. απο 50 62.

νικη αντωνια δουλευεις ακομα? Μπραβο! εγω εχω σταματησει. Δεν κανω σχεδον τιποτα ολη μερα.

πρηξιμο δεν εχω ακομα. μαλλον ειναι νωρις.

Δεν πήγες στον γιατρό για την ρινίτιδα; Την είχα από 4 μηνών!

Ναι, δουλεύω αλλά θα σταματήσω άμεσα. Πητ έχω 13/7 κανονικά αλλά λόγω δίδυμων θα γεννήσω τέλη Ιούνη μάλλον.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 306
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια! Καλα μου λύσατε την απορία! Ρινικη συμφόρηση εχω κ εγω απο πολυ νωρίς κ στην αρχή νόμιζα πως κατι με κολλουσαν τα κοριτσια! Οταν ομως είδα πως συμβαινει συνεχεια χωρις να εχω αλλα συμπτωματα, είπα πως μάλλον ειναι λογω της εγκυμοσυνης χωρις να δώσω περισσότερη σημασία... Η αλήθεια ειναι πως δεν ξαναειχα στις άλλες εγκυμοσύνες.

Πωπω βρε Ίσις αν εγω παραπονιέμαι για την κοιλια μου δεν μπορω να φανταστώ τη δυσκολία που εχεις εσυ! Μπραβο σου ομως εχεις που εχεις φτάσει ως εδω! Εμενα κοριτσια ο γιατρός θέλει να περιμένουμε αν ολα πανε καλα μεχρι τις 38 εβδομαδες... Δεν ξέρω αν θα αντέξω! Την επόμενη φορά θα του πω μήπως κανουμε πρόκληση μεχρι τις 37...

Νικηαντωνια χαρα στο κουράγιο σου που δουλεύεις ακόμα! Ελπιζω μόνο να μην ειναι πολυ κουραστική η δουλειά σου!


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Koritsia mou xathika signwmi! Kalws orisate oi nees manoules!! Me to kalo kai na min akoute ti sas lene! Diskola nai tha einai alla sto telos antamivomaste dipla kai tripla!

Emeis pame poli kala, vevaia pame me ton antra mou 4 fores tin imera kai eimaste san zombie apo tin kourasi! Poli sintoma na vgoume kiolas, ekei konta na ginoume 3 minwn kai na ftasoume konta ta 2 kila! Ftou mi ta matiasw pali alla trwne kamposo, kai to peptiko mas kai to anapneustiko mas roloi!

Ipomoni koritsia kai tha gennisete stin wra sas! Egw se 3 mines lew na valw mpros gia to epomeno! mia kori epivallete e?! haha


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω πολυ. Τα κοριτσια θηλασαν κ τα δυο κ θέλω πολυ να τα καταφέρω κ με τα μικρουλια. Θα δούμε. Οτι γίνει. Με τρομάζει πάντως λιγο η ιδέα.

Να σε ρωτήσω; Έχουν πρηστει καθολου τα ποδια η τα χέρια σου;

Και ναι άρχισαν να πρήζονται και οι δικοί μου αστράγαλοι:(

Πολυ νωρίς μου φαίνεται.

Μπορώ να ξεκινήσω την άδεια την άλλη εβδομάδα. Την Δευτέρα θα πάω στο ΙΚΑ.

Δουλεύω σε λογιστικό γραφείο και ψυχολογικά κουράζομαι παρά πολύ.

Πολύ πίεση και στρες...

Koritsia mou xathika signwmi! Kalws orisate oi nees manoules!! Me to kalo kai na min akoute ti sas lene! Diskola nai tha einai alla sto telos antamivomaste dipla kai tripla!

Emeis pame poli kala, vevaia pame me ton antra mou 4 fores tin imera kai eimaste san zombie apo tin kourasi! Poli sintoma na vgoume kiolas, ekei konta na ginoume 3 minwn kai na ftasoume konta ta 2 kila! Ftou mi ta matiasw pali alla trwne kamposo, kai to peptiko mas kai to anapneustiko mas roloi!

Ipomoni koritsia kai tha gennisete stin wra sas! Egw se 3 mines lew na valw mpros gia to epomeno! mia kori epivallete e?! haha

Άντε ρε κοριτσάκι και μας ανησύχησες γλυκιά μου!!!!

Αφού είναι όλα καλά δόξα το θεό.

Άντε τα μαναρακια μου πήραν τα πάνω τους. Λίγο έμεινε, κάντε υπομονή!!

Τρίτο ε;;; Φιλενάδα εγώ δεν ψήνομαι πάντως!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σας Σαλώμη! Τι ωραία νέα ειναι αυτα; Κ αναρωτιόμουν που χάθηκες. Πωπω άντε να τα πάρετε τα μικρουλια κ σπιτι! Με το καλο! Οσο για το τριτο... Περίμενε να τα πάρετε σπιτι κ το αποφασίζετε αργοτερα!

Νικηαντωνια εμένα με βοηθάνε πολυ αυτές οι απαίσιες αντιθρομβωτικες καλτσες με το πρήξιμο.


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Koritsia poli isixia epese! Ti ginane ta didima kai ta tridima?! :tongue:

Ta dika mou megalwnoun, dinamwnoun kai omorfenoun! Vevaia mou emeine o kopos pou lene, giati oso megalwnoun olo kai pio poli moiazoun ston antra mou. Kserete pote statheropoihte to xrwma twn matiwn??? Einai megali aporia ean kserete!!

Gia to trito koritsia kserw oti ean den to kanw sintoma den tha to kanw pote. Tha me piasei i varemara tou ante twra pali apo tin arxi kai pali 9 mines?! Kai den tha to kanw me kserw :tongue: Afiste pou gia tin prwti egkimosini mas pire 2 xronia na meinw egkios! Ean mas parei kai auti ti fora dio xronia?! :shock:


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Salomi Sofia πολύ χαίρομαι που τα διδυμάκια σας πάνε τόσο καλά και πήρανε βάρος!! Ωραία μπράβο..! Η αισιοδοξία σου και η δύναμή σου σίγουρα βοήθησε πολύ! Έχετε κάνει ετοιμασίες στο σπίτι για να τα υποδεχτείτε..κρεβατάκια κτλ??

Εγώ σε καταλαβαίνω που θες τρίτο παιδάκι..Να χαρείς λίγο κι αυτά μερικούς μήνες και μετά βουρ στο ψητό!!! Κι εγώ θα ήθελα κι άλλο μωρό (τα δίδυμα αγοράκια μου είναι πέντε μηνών) όμως δεν θα ήθελα να μπω ξανά στη διαδικασία της εξωσωματικής..και σκέψου ότι τα κατάφερα με φυσικό κύκλο που είναι πιο ελαφρυά διαδικασία από άποψη φαρμάκων τουλάχιστον. Επίσης νομίζω ότι κι ο σύζυγος μου δεν πολυψήνεται!!

Δεν πειράζει καλά είμαστε κι έτσι με τα αγοράκια μας..Πάντως σε καταλαβαίνω γιατί τα παιδιά είναι απίστευτη ευτυχία για εμένα!

Σε χαιρετώ και σου εύχομαι με το καλό να τα πάρετε σπίτι σας!!

Link to comment
Share on other sites

Koritsia poli isixia epese! Ti ginane ta didima kai ta tridima?! :tongue:

Ta dika mou megalwnoun, dinamwnoun kai omorfenoun! Vevaia mou emeine o kopos pou lene, giati oso megalwnoun olo kai pio poli moiazoun ston antra mou. Kserete pote statheropoihte to xrwma twn matiwn??? Einai megali aporia ean kserete!!

Gia to trito koritsia kserw oti ean den to kanw sintoma den tha to kanw pote. Tha me piasei i varemara tou ante twra pali apo tin arxi kai pali 9 mines?! Kai den tha to kanw me kserw :tongue: Afiste pou gia tin prwti egkimosini mas pire 2 xronia na meinw egkios! Ean mas parei kai auti ti fora dio xronia?! :shock:

Πόσο ζυγίζουν δηλαδή;;;το χρώμα των ματιών δεν ξέρω πότε θα σταθεροποιηθεί αλλά τα μωρά αλλάζουν οπότε μη βασίζεσαι σε ποιον μοιάζουν τώρα.;)

Αφού είσαι ζέστη βάλτε μπρος λοιπόν!!!

Σε αυτή τη φάση θα πιάσεις πιο εύκολα, δεν υπάρχει και το άγχος της σύλληψης όπως στο πρώτο παιδί.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Vesy Den exw perasei ti diadikasia tis ekswswmatikis alla fantazomai poso psixofthora kai agxwtiki einai!! Sou euxomai na sas tixei to tixero gia to trito! Ola etoima gia ta agoria evgala na ksanaplinw na einai freskoplimena kati sentonia ktl kai telos!

νικηαντωνια81 1350gr panw katw twra!! kai eimaste se kounies opote pio eukola oi agkalies kai to taisma! kai pio aneta ta mwra! Esi pws niwtheis?? Konteveis e??


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Σαλώμη πολυ χαίρομαι με τα καλα σας νέα! Μεγάλος αγώνας... Τι να πω... Μόνο μπραβο κ σε σένα κ στον άντρα σου κ στα μικρουλια σας κ στους γιατρούς! Αφου σκέφτεστε ήδη κ το τριτο μωρο σας βρίσκω πολυ αποφασισμένους! Εχει δίκιο η Νικηαντωνια πάντως τώρα είσαι πολυ γόνιμη κ οι πιθανότητες για σύλληψη ειναι πολυ υψηλές!

Εγω ειμαι έτοιμη να εκραγώ! Σημερα αναγκάστηκα να αγοράσω ενα κολάν γιατι πλέον η κοιλια μου δεν χωράει πουθενά!


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια! Σαλώμη πολυ χαίρομαι με τα καλα σας νέα! Μεγάλος αγώνας... Τι να πω... Μόνο μπραβο κ σε σένα κ στον άντρα σου κ στα μικρουλια σας κ στους γιατρούς! Αφου σκέφτεστε ήδη κ το τριτο μωρο σας βρίσκω πολυ αποφασισμένους! Εχει δίκιο η Νικηαντωνια πάντως τώρα είσαι πολυ γόνιμη κ οι πιθανότητες για σύλληψη ειναι πολυ υψηλές!

Εγω ειμαι έτοιμη να εκραγώ! Σημερα αναγκάστηκα να αγοράσω ενα κολάν γιατι πλέον η κοιλια μου δεν χωράει πουθενά!

Α καλά τα κολάν είναι σωτήρια. Με αυτά έβγαλα ως τώρα την εγκυμοσύνη και προχθές αγόρασα καινούρια καλοκαιρινά. Βέβαια το λάστιχο πάει κάτω από την κοιλιά γιατι κ η δική μου δεν χωράει πουθενά.

Μόνο κοιλίτσα έχεις ή έχεις πάρει και στο υπόλοιπο σώμα; Μπλούζες πάντως δεν βρίσκω εύκολα!!!!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Vesy Den exw perasei ti diadikasia tis ekswswmatikis alla fantazomai poso psixofthora kai agxwtiki einai!! Sou euxomai na sas tixei to tixero gia to trito! Ola etoima gia ta agoria evgala na ksanaplinw na einai freskoplimena kati sentonia ktl kai telos!

νικηαντωνια81 1350gr panw katw twra!! kai eimaste se kounies opote pio eukola oi agkalies kai to taisma! kai pio aneta ta mwra! Esi pws niwtheis?? Konteveis e??

Μπράβο στα ζουζούνια, θα γίνουν κάτι άντρες αυτοί!!!!

Συγχαρητήρια!!!! Είστε πολύ δυνατή οικογένεια!!!

Να είστε πάντα καλά, βούρκωσα πάλι αλλά δε μπορώ, είναι και οι ορμόνες είμαι κι εγώ σκατά.

13/5 μπαίνω στον 8ο οπότε έχω καιρό.

Απλά δεν μπορώ να αποβάλλω το άγχος μου, παθαίνω κρίσεις πανικού, κοιμάμαι με δυσκολία και γενικά είμαι μια έτσι μια αλλιώς.

Τώρα που σου γράφω το δάκρυ κορομηλο.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Νικηαντωνια κουράγιο κοριτσι! Μια χαρα τα πας! Κ ετσι θα συνεχιστεί! Εγω εχω βάλει μόνο στην κοιλια! Ειναι θεόρατη! Φαντάσου 12 κιλα ολα στην κοιλια! Με κοιτάνε όλοι στο δρόμο... Αλλα σημερα με το κολάν απο τα Η&Μ σώθηκα! Ειναι εγκυμοσυνης οποτε την έχωσα μεσα την κοιλουμπα μου!


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

πηγα εχθες για εξεταση, 1250 1350 κ 1400 τα βαρη τους ειμαι 30 εβδομαδων. επομ ραντεβου 33 εβδομαδες. ολα καλα. μου ειπε ΑΛΛΑ σπιτι, ξαπλωμενη κ παμε για 35 - 36 εβδ.θα ξανακανω κορτιζονη...Μαλλον Ιασω τελικα...

Link to comment
Share on other sites

Νικηαντωνια κουράγιο κοριτσι! Μια χαρα τα πας! Κ ετσι θα συνεχιστεί! Εγω εχω βάλει μόνο στην κοιλια! Ειναι θεόρατη! Φαντάσου 12 κιλα ολα στην κοιλια! Με κοιτάνε όλοι στο δρόμο... Αλλα σημερα με το κολάν απο τα Η&Μ σώθηκα! Ειναι εγκυμοσυνης οποτε την έχωσα μεσα την κοιλουμπα μου!

Μία από τα ίδια απλά 2-3 κιλά λιγότερα. Μου είπε εχθές ότι έχω λίγο παραπάνω αμνιακό υγρό γιαυτό είναι κ μεγάλη η κοιλιά.

Πως είναι το κολάν που λες; Πήγα τις προάλλες αλλά έριξα μια φευγαλέα ματιά.

πηγα εχθες για εξεταση, 1250 1350 κ 1400 τα βαρη τους ειμαι 30 εβδομαδων. επομ ραντεβου 33 εβδομαδες. ολα καλα. μου ειπε ΑΛΛΑ σπιτι, ξαπλωμενη κ παμε για 35 - 36 εβδ.θα ξανακανω κορτιζονη...Μαλλον Ιασω τελικα...

Μια χαρά τα πανε τα μωράκια σου!!!

Όντως θέλει ξάπλα με 3 μωρά.

Κάτσε λοιπόν στο κρεβατάκι σου μπας και αποφύγουμε τον πρόωρο τοκετό.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...