Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

Didimomanoules 2015!!


SalomiSofia

Recommended Posts

Sas euxaristw vre koritsia! Kai gw sas skeftomai alla pou xronos!

9ml tous dwsame se mpimpero alla eixe kati san ipostiriksi sto mpimpero gia na mathoun na roufane! Den kserw ti akrivws itane! O Axilleas les kai to epsaxne to gala to poulaki mou to roufikse! O Leonidas mou to eftise ligo sto telos afou to ipie alla den anixisw toso oti to eftise! Tha mas poune kai simera pws pige i xonepsi kai tha prospathoume apo dw kai pera na pigenoume na tous taizoume 1 fora tin imera! Ante twra na ginoume kai 800gr na erthoume spiti mas, pou exoume dromo apo ta 360gr pou eimaste!! Alitheia poso grigora pernoun ta mwra varos? O giatros eipe 3-4 vdomades mazi me to anapneustiko.

Αχ κούκλα μου! Εμείς κλαίμε πιο πολυ μου φαίνεται.

Πολυ συγκινήθηκα, οι προσευχές μου στα αγοράκια σου.

Δεν είναι μακρυά τα 800γρ. Πω πω μια σταλίτσα θα είναι.

Μου πέρασε, όλα καλα!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 306
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Na mi m klaite vre koritsia!!! Ama einai na klaite den tha sas ta lew!! Na xereste twra p eiste egkies!!

Emas mias epiasan kolikoi me to gala!! Opote tha to allaksoume!! Mou eipan simera mati den ekleisan ta poulakia mou kai oute tsai kanei na pioume!! Aurio tha dokimasoume allo gala!

Eseis neakia den exete? Ola omala euxomai!!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Na mi m klaite vre koritsia!!! Ama einai na klaite den tha sas ta lew!! Na xereste twra p eiste egkies!!

Emas mias epiasan kolikoi me to gala!! Opote tha to allaksoume!! Mou eipan simera mati den ekleisan ta poulakia mou kai oute tsai kanei na pioume!! Aurio tha dokimasoume allo gala!

Eseis neakia den exete? Ola omala euxomai!!

Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!!!

Εγώ όλα καλά, δεν εχω κάτι καινούριο. Την άλλη Τρίτη θα δούμε τα μπεμπάκια.

Από συγκίνηση δάκρυσα εγώ. Δίνουν τέτοιο αγώνα που δε γίνεται να μην με "αγγίξει". Είναι και οι ορμόνες οπότε:roll::roll:

Θα βρείτε το γάλα που σας ταιριάζει απλά πολλά μωράκια είναι ευαισθητούλια.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

νικηαντωνια eidate ta mpempakia?? pws einai??

Koritsia tha me peite treli alla xamogelane! To exw standar to eide kai i maia kai m leei nai einai xamogela auta!! Kaname geniko check-up emeis simera to prwi kai mas eipe o giatroulis to igro ipoxwrise 95%, kai an kai akoma krisima, se mia vdomada tha stamatisoume ta varia ta xapia giati tha exei figei to igro kai den thelei na mas epivarinei allo me tosa ximika! Allaksame kai 3 galata alla auto to teleuteo to xonevoun kalitera apo ola!! Protimiseis vlepete :tongue: Kila mi rwtisete den valame gramario apo vdomada leei o giatros na elpizw gia auksisi!! Ante 800gr einai auta den tha ta ftasoume mexri telos tou aprili? Tha erthei aurio kai o pater mazi mas sto nosokomeio na mas dwsei tin eulogia tou!!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα! Σαλώμη πολυ χάρηκα με τα νέα σας!αφου υποχώρησε το υγρό τώρα θα ειναι πιο εύκολα ίσως να τρώνε κ να βάλουν βαρος! Άντε κοριτσι μου με το καλο να μεγαλώσουν λίγο ακόμα κ να τα πάρετε σπιτάκι σας!

Εμεις έχουμε γιατρό την Πέμπτη. Η κοιλια μου δεν ξέρω που θα φτάσει! Τα απογεύματα ειμαι πτώμα κ δεν μπορω να κουνηθω... Καλο σαββατοκύριακο κοριτσια!


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

νικηαντωνια eidate ta mpempakia?? pws einai??

Koritsia tha me peite treli alla xamogelane! To exw standar to eide kai i maia kai m leei nai einai xamogela auta!! Kaname geniko check-up emeis simera to prwi kai mas eipe o giatroulis to igro ipoxwrise 95%, kai an kai akoma krisima, se mia vdomada tha stamatisoume ta varia ta xapia giati tha exei figei to igro kai den thelei na mas epivarinei allo me tosa ximika! Allaksame kai 3 galata alla auto to teleuteo to xonevoun kalitera apo ola!! Protimiseis vlepete :tongue: Kila mi rwtisete den valame gramario apo vdomada leei o giatros na elpizw gia auksisi!! Ante 800gr einai auta den tha ta ftasoume mexri telos tou aprili? Tha erthei aurio kai o pater mazi mas sto nosokomeio na mas dwsei tin eulogia tou!!

Καλημέρα κορίτσια!

Salomisofia πολύ ευχάριστα νέα μας ανακοίνωσες.

Μπράβο! Όλα καλά θα πάνε. Χρόνος χρειάζεται.

Καβγάς και η ευλογία του πάτερ όπως λες.

Εγώ δεν έχω κάποιο νέο, την Τρίτη θα τα δούμε τα μωρά, ξεκίνησαν οι καούρες αλλά με sineco αντιμετωπίζονται.

Kidenio όσο για τις κοιλίτσες μας κάθε μέρα θα φουσκώνουν, 2 μωρά είναι θέλουν χώρο. Από τον 7ο και μετά είναι όντως ζόρικα.

Ευτυχώς που βοηθάει και ο καιρός, για φαντάσου να είχαμε και τις ζέστες του καλοκαιριού.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Καλό μήνα εύχομαι!!!:P:p

Πήγαμε εχθές και είδαμε τα μπεμπάκια. Μεγαλώσαμε αρκετά από τις 11 Μαρτίου. Γύρω στα 750 κ 850γραμ είμαστε.

Σήμερα όμως πονάει η κοιλιά μου, σαν πόνο περιόδου. Ενίοτε έχω τέτοια πονάκια βέβαια. Ίσως είναι και εντερικό.

Μου έγραψε εξετάσεις αίματος, καμπύλη ζαχάρου, πίεση μια χαρά, όλα καλά είπε.

Εσείς τι νέα;

Salomisofia, τα μωράκια;

Κidenio εσύ πώς είσαι κούκλα μου;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Καλό μήνα εύχομαι!!!:P:p

Πήγαμε εχθές και είδαμε τα μπεμπάκια. Μεγαλώσαμε αρκετά από τις 11 Μαρτίου. Γύρω στα 750 κ 850γραμ είμαστε.

Σήμερα όμως πονάει η κοιλιά μου, σαν πόνο περιόδου. Ενίοτε έχω τέτοια πονάκια βέβαια. Ίσως είναι και εντερικό.

Μου έγραψε εξετάσεις αίματος, καμπύλη ζαχάρου, πίεση μια χαρά, όλα καλά είπε.

Εσείς τι νέα;

Salomisofia, τα μωράκια;

Κidenio εσύ πώς είσαι κούκλα μου;

Mpravo sas!! kai akoma stis 25 vdomades eisaste!! Mporei na nai kai pou piezoun ta mwra gia na vroune xwro ta mpoumpoukia sou!! Se enoxlei poli?

Kidenio pws pas esi? I diatrofi??

Emeis taizoume 35cc simera isws ginoun 40cc :cool: Tha mas zigisoun tin paraskevi mallon alla egw pou eimai mana lew pirame varos haha (h mana kserete einai panta o kaliteros giatros hahaha!)


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα κ καλο μήνα να έχουμε! Νίκηαντωνια μπραβο στα νινακια σας! Μια χαρα ακούγονται ολα! Οι πόνοι που λες μου ακούγονται σαν συσπασεις, αλλα ειναι φυσιολογικο. Τους εχω κ εγω κ περισσοτερο το βράδυ που ειμαι κουρασμένη. Η γιατρός μου μου ειπε μεχρι δώδεκα φορες την ημέρα κ οταν γινεται τυχαία μεσα στη μερα ειναι φυσιολογικο. Προπονείται η μήτρα!

Σαλώμη 35cc ειναι μεγάλη διαφορα απο τα 10 που τα δίνατε! Σίγουρα έχουν πάρει βαρος για να εχει αυξηθεί η ποσότητα!

Αχ κοριτσια κ εγω ανυπομονώ να πάω αύριο να τα δω! Είχαμε τόσα τρεξίματα αυτές τις μερες κ επιτέλους τελειώσαμε! Αγοράσαμε καινουριο αυτοκίνητο κ καταφέραμε να πουλήσουμε το παλιό, βάψαμε το δωμάτιο των μωρων, παραλάβαμε τις ντουλάπες τους κ έπλυνα κ σιδέρωσα ολα τα ρούχαλακια τους! Κ μεσα σε ολα είχαμε κ τα γενέθλια της μεγάλης! Πάρτυ, γλυκα στο ελβετικό κ το ελληνικο σχολειο... Τώρα θα πάμε αύριο να τα δούμε κ μετα θα φύγουμε για μια μικρη εκδρομουλα το σαββατοκύριακο με τα κοριτσια. Θα μπω να σας γράψω αύριο τα νέα μας!


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπερα κ καλο μήνα να έχουμε! Νίκηαντωνια μπραβο στα νινακια σας! Μια χαρα ακούγονται ολα! Οι πόνοι που λες μου ακούγονται σαν συσπασεις, αλλα ειναι φυσιολογικο. Τους εχω κ εγω κ περισσοτερο το βράδυ που ειμαι κουρασμένη. Η γιατρός μου μου ειπε μεχρι δώδεκα φορες την ημέρα κ οταν γινεται τυχαία μεσα στη μερα ειναι φυσιολογικο. Προπονείται η μήτρα!

Σαλώμη 35cc ειναι μεγάλη διαφορα απο τα 10 που τα δίνατε! Σίγουρα έχουν πάρει βαρος για να εχει αυξηθεί η ποσότητα!

Αχ κοριτσια κ εγω ανυπομονώ να πάω αύριο να τα δω! Είχαμε τόσα τρεξίματα αυτές τις μερες κ επιτέλους τελειώσαμε! Αγοράσαμε καινουριο αυτοκίνητο κ καταφέραμε να πουλήσουμε το παλιό, βάψαμε το δωμάτιο των μωρων, παραλάβαμε τις ντουλάπες τους κ έπλυνα κ σιδέρωσα ολα τα ρούχαλακια τους! Κ μεσα σε ολα είχαμε κ τα γενέθλια της μεγάλης! Πάρτυ, γλυκα στο ελβετικό κ το ελληνικο σχολειο... Τώρα θα πάμε αύριο να τα δούμε κ μετα θα φύγουμε για μια μικρη εκδρομουλα το σαββατοκύριακο με τα κοριτσια. Θα μπω να σας γράψω αύριο τα νέα μας!

Να την χαίρεστε!!!! Με γεια το νέο όχημα, φαντάζομαι super οικογενειακό-πολυτεκνικό.:cool::cool:

Πως την παλέυεις με τόσο τρέξιμο + 2 παιδιά,εγώ λίγο να σταθώ όρθια κουράζομαι, πονάω και ξαπλώνω. Βέβαια δουλέυω μέχρι τις 4 οπότε μετά δεν μπορώ να κάνω τίποτα.

Όταν με πιάνει ο πόνος με κρατάει ώρες, δεν είναι διακεκομένος.

Η βοηθός του γιατρού που είναι άσχετη βέβαια είχε πει ότι δεν χωράνε τα μωρά κλπ.

Είσαι σχεδόν έτοιμη δηλ; Μια χαρά σε βρίσκω.:P:p

Να ξεκουραστείς και λίγο, ναι;

Περιμένουμε νέα από τα μπεμπάκια αύριο! Φιλιά!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Mpravo sas!! kai akoma stis 25 vdomades eisaste!! Mporei na nai kai pou piezoun ta mwra gia na vroune xwro ta mpoumpoukia sou!! Se enoxlei poli?

Kidenio pws pas esi? I diatrofi??

Emeis taizoume 35cc simera isws ginoun 40cc :cool: Tha mas zigisoun tin paraskevi mallon alla egw pou eimai mana lew pirame varos haha (h mana kserete einai panta o kaliteros giatros hahaha!)

Θα έχουν πάρει σίγουρα, δε μπορεί.

Σα να παίρνουν τα πάνω τους μου φαίνεται.

Εννοείται πως η μάνα ξέρει καλύτερα.

Δεν με ενοχλεί πολύ! Μάλλον στριμώχνονται, κλωτσάνε πολύ κλπ!!!

Θα περάσει!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα κ καλο μήνα να έχουμε! Νίκηαντωνια μπραβο στα νινακια σας! Μια χαρα ακούγονται ολα! Οι πόνοι που λες μου ακούγονται σαν συσπασεις, αλλα ειναι φυσιολογικο. Τους εχω κ εγω κ περισσοτερο το βράδυ που ειμαι κουρασμένη. Η γιατρός μου μου ειπε μεχρι δώδεκα φορες την ημέρα κ οταν γινεται τυχαία μεσα στη μερα ειναι φυσιολογικο. Προπονείται η μήτρα!

Σαλώμη 35cc ειναι μεγάλη διαφορα απο τα 10 που τα δίνατε! Σίγουρα έχουν πάρει βαρος για να εχει αυξηθεί η ποσότητα!

Αχ κοριτσια κ εγω ανυπομονώ να πάω αύριο να τα δω! Είχαμε τόσα τρεξίματα αυτές τις μερες κ επιτέλους τελειώσαμε! Αγοράσαμε καινουριο αυτοκίνητο κ καταφέραμε να πουλήσουμε το παλιό, βάψαμε το δωμάτιο των μωρων, παραλάβαμε τις ντουλάπες τους κ έπλυνα κ σιδέρωσα ολα τα ρούχαλακια τους! Κ μεσα σε ολα είχαμε κ τα γενέθλια της μεγάλης! Πάρτυ, γλυκα στο ελβετικό κ το ελληνικο σχολειο... Τώρα θα πάμε αύριο να τα δούμε κ μετα θα φύγουμε για μια μικρη εκδρομουλα το σαββατοκύριακο με τα κοριτσια. Θα μπω να σας γράψω αύριο τα νέα μας!

Na sou zhsei kai i kori na ti xereste, panta geri, dinati kai kalotixi!

Kidenio ta diavasa kai kourastika :tongue: Fantazomai pws niwtheis esi egkios me didima!!!!!!! Ksekourasou!! Kai ap'oti vlepw se liges meres mpeneis sti 30h evdomada kai sou menoun mono 10 panw katw!!

Megali diafora exoun parei tin anifora ta agoria mou kai den lene na stamatisoun, ftou mi ta matiasw!!

Tha perimenoume nea aurio!!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενοχλεί πολύ! Μάλλον στριμώχνονται, κλωτσάνε πολύ κλπ!!!

Θα περάσει!!!

Η βοηθός του γιατρού που είναι άσχετη βέβαια είχε πει ότι δεν χωράνε τα μωρά κλπ.

Mia xara xwrane kale ama den xwrousane tha fouskwnes ki allo, pou tha fouskwseis diladi! apla mporei to ena na enoxlei sti stasi to allo, san ta dika mou palevane gia to xwro. :tongue: Alla nomizw h Kidenio exei pio poli dikio isws na 'nai kai i mitra sou!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Mia xara xwrane kale ama den xwrousane tha fouskwnes ki allo, pou tha fouskwseis diladi! apla mporei to ena na enoxlei sti stasi to allo, san ta dika mou palevane gia to xwro. :tongue: Alla nomizw h Kidenio exei pio poli dikio isws na 'nai kai i mitra sou!

Ενοχλούνται και εχθές είπε ο γιατρός ότι ρίχνουν κουτουλίδια μιας και τα κεφαλάκια τους ήταν το ένα δίπλα στο άλλο.

Μπορεί να είναι και η μήτρα όπως λέτε.

Όσο για την βελούδινη κοιλίτσα μου μεγαλώνειειειειειειειειει!!!!!:tongue::tongue::tongue:


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...