Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Didimomanoules 2015!!


SalomiSofia

Recommended Posts

Πως σου φαίνεται το καρότσι; Για πες γνώμη γιατι αυτό νομίζω είναι το καλύτερο από όσα είδα. Δεν είναι τέλειο στην οδήγηση; Θα γεμίσει κούκλα μου με τα μωράκια σου και το καλοκαίρι θα τρελαθεί τα στη βόλτα.

Όσο για τα κρεβατακια βολεύουν τις μαμάδες που θηλαζουν αποκλειστικά νομίζω.

Είναι βολικά λόγω όγκου αλλά είναι για λίγο διάστημα.

Πόσο ζυγίζουν τώρα τα μικράκια;

Teleio einai! Kai den kolaei kiolas, kai dn einai kai toso vari opote kai me dio mikra mesa den tha nai asikoto na to skountas!!

Ta mikra mou exoune ftasei 500gr. exoume xasei poli alla kaname kai egxeirisi kai tr eimaste arrwsta kiolas kolisame io kai den mporoume oute kai gala ba arxisoume akoma! Opote -100 kai apo otan gennithikame!

Ta krevatakia ta eida xthes. Mou aresan alla afou den tha thilasw den kserw kata poso tha einai swsto na ta exw dipla mou. Vevaia skeftomai kai to desimo pou den exoume dethei toso akoma kai exoume xasei toses meres, kai tha ithela 2-3 vdomades na tous koimizw dipla mou. Mipws einai lathos omws auto?!

Esi pws pas me ta didimakia sou??


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 306
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Teleio einai! Kai den kolaei kiolas, kai dn einai kai toso vari opote kai me dio mikra mesa den tha nai asikoto na to skountas!!

Ta mikra mou exoune ftasei 500gr. exoume xasei poli alla kaname kai egxeirisi kai tr eimaste arrwsta kiolas kolisame io kai den mporoume oute kai gala ba arxisoume akoma! Opote -100 kai apo otan gennithikame!

Ta krevatakia ta eida xthes. Mou aresan alla afou den tha thilasw den kserw kata poso tha einai swsto na ta exw dipla mou. Vevaia skeftomai kai to desimo pou den exoume dethei toso akoma kai exoume xasei toses meres, kai tha ithela 2-3 vdomades na tous koimizw dipla mou. Mipws einai lathos omws auto?!

Esi pws pas me ta didimakia sou??

μια κουνια κ για τα 2 ειναι οκ για αρχη.αργοτερα παιρνεις κ 2η για να τα χωρισεις.

καλυτερα να τα χεις οοοολη μερα αγκαλιτσα κ μετα να τα βαζεις στο κρεβατακι τους...οσο πιο νωρις αποκτησουν μια ρουτινα υπνου,τοσο καλυτερο! στο λεω εγω που ποτε δεν τον κοιμισα στο κρεβατι μου.τον εχω ομως ακομα στο δωματιο μου κ μου φαινεται βουνο να τον παω στο δικο του....


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Teleio einai! Kai den kolaei kiolas, kai dn einai kai toso vari opote kai me dio mikra mesa den tha nai asikoto na to skountas!!

Ta mikra mou exoune ftasei 500gr. exoume xasei poli alla kaname kai egxeirisi kai tr eimaste arrwsta kiolas kolisame io kai den mporoume oute kai gala ba arxisoume akoma! Opote -100 kai apo otan gennithikame!

Ta krevatakia ta eida xthes. Mou aresan alla afou den tha thilasw den kserw kata poso tha einai swsto na ta exw dipla mou. Vevaia skeftomai kai to desimo pou den exoume dethei toso akoma kai exoume xasei toses meres, kai tha ithela 2-3 vdomades na tous koimizw dipla mou. Mipws einai lathos omws auto?!

Esi pws pas me ta didimakia sou??

Καλά πάνε τα ζουζούνια μου!!!!

Μισό κιλό το καθένα ζυγίζουν.

Την Τετάρτη θα επαναλάβουμε την β επιπέδου όπως έχω ήδη αναφέρει.

Κι εγώ θέλω πολύ 2 λικνάκια διότι που να χωρέσουν 2 κούνιες στο υπνοδωμάτιό μας αλλά λυπάμαι τα λεφτά γαμώτο.

Όσο για 2 μωρά σε μία κούνια ενώ το είχα σκεφτεί μου λένε ότι δεν ενδείκνυται. Θα δούμε.

Στην αρχή εγώ τα θέλω μαΖι μου, στο δωμάτιό μου για ασφάλεια.

Θύμισε μου σε τι χρώματα πήρες το καρότσι;

Επειδή το είδα live στο neonato κλείνει με το ένα χέρι, τόσο ελαφρύ!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν ενδεικνυται νικη; τι σου χουν πει;;

εγω το χω στο μυαλο μου για κανα 3μηνο να τα χω μαζι. κ γω ετσι ημουν με τη διδυμη μου.μετα το 3μηνο που γυρναγαμε στον υπνο μας.πηγαμε στις κουνιες μας


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν ενδεικνυται νικη; τι σου χουν πει;;

εγω το χω στο μυαλο μου για κανα 3μηνο να τα χω μαζι. κ γω ετσι ημουν με τη διδυμη μου.μετα το 3μηνο που γυρναγαμε στον υπνο μας.πηγαμε στις κουνιες μας

Να μην ξυπνάει το ένα το άλλο, ότι δεν θα είναι άνετα στην ίδια κούνια για παράδειγμα. Τί να πω κι εγώ έχω μπερδευτεί. Γιατί σαν λύση είναι σούπερ πάντως. Διότι όπως λες κι εσύ στο 3μηνο τα πας στο δωμάτιό τους.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

νικηαντωνια na mpeis na mas peis ti tha deiksei i deuteri b epipedou! Mauro telika to karotsi!!!

dimitra00 ti ennoeis kale oli mera agkalia? stin agkalia mou? den kanei kale oli mera stin agkalia ta mwra meta den tha feugoun me tipota na mathoun na einai autonoma!

den kserw egw nomizw einai sta mwra ean kanei na einai mazi h oxi. tha to parw telika to krevataki pou enwnete me to diko mas giati nomizw tha voithisei sto desimo otan erthoun spiti. exw idi kalatha didimwn me stand gia to dwmatio mas alla den kserw ta thelw dipla mou ton prwto kairo!! meta tha ta paw vevaia sto dwmatio tous ksexwrista.


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

νικηαντωνια na mpeis na mas peis ti tha deiksei i deuteri b epipedou! Mauro telika to karotsi!!!

dimitra00 ti ennoeis kale oli mera agkalia? stin agkalia mou? den kanei kale oli mera stin agkalia ta mwra meta den tha feugoun me tipota na mathoun na einai autonoma!

den kserw egw nomizw einai sta mwra ean kanei na einai mazi h oxi. tha to parw telika to krevataki pou enwnete me to diko mas giati nomizw tha voithisei sto desimo otan erthoun spiti. exw idi kalatha didimwn me stand gia to dwmatio mas alla den kserw ta thelw dipla mou ton prwto kairo!! meta tha ta paw vevaia sto dwmatio tous ksexwrista.

Καλημέρα και καλή εβδομάδα με δυνατά μωράκια!!!

Εγώ μπορεί να πάρω το μαύρο-κόκκινο μιας κι έχουμε και μία μπουμπού.

Το κρεβατάκι να το πάρεις, θα σε βοηθήσει άσχετα αν δεν θηλάσεις,

Τον πρώτο καιρό εννοείται ότι πρέπει να είναι μαζί μας, μη τυχόν και βγάλουν γουλίτσες πχ. Αν και μία μαμά μου είπε να τα πάω κατευθείαν στο δωμάτιό τους αλλά βλακείες.

Μην χωρίσεις τα δίδυμα αμέσως, μετά που θα τα βγάλεις από το δωμάτιό σου βάλτα σε ένα μαζί, νιώθουν ασφάλεια γιατί έχει το ένα το άλλο.

Εννοείται ότι θα σας ενημερώσω για την β την Τετάρτη, έχω αγωνία, φοβάμαι παρόλο που ο γιατρός μου είναι άριστος, έμπειρος και άξιος εμποστοσύνης. Αλλά η μάνα είναι μάνα. Πάντα ανησυχεί.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα με δυνατά μωράκια!!!

Εγώ μπορεί να πάρω το μαύρο-κόκκινο μιας κι έχουμε και μία μπουμπού.

Το κρεβατάκι να το πάρεις, θα σε βοηθήσει άσχετα αν δεν θηλάσεις,

Τον πρώτο καιρό εννοείται ότι πρέπει να είναι μαζί μας, μη τυχόν και βγάλουν γουλίτσες πχ. Αν και μία μαμά μου είπε να τα πάω κατευθείαν στο δωμάτιό τους αλλά βλακείες.

Μην χωρίσεις τα δίδυμα αμέσως, μετά που θα τα βγάλεις από το δωμάτιό σου βάλτα σε ένα μαζί, νιώθουν ασφάλεια γιατί έχει το ένα το άλλο.

Εννοείται ότι θα σας ενημερώσω για την β την Τετάρτη, έχω αγωνία, φοβάμαι παρόλο που ο γιατρός μου είναι άριστος, έμπειρος και άξιος εμποστοσύνης. Αλλά η μάνα είναι μάνα. Πάντα ανησυχεί.

Exw vgalei programa gia ta mikra haha akouste! tha parw to krevataki na ta koimizw dipla mou ta vradi. To prwi tha ta exw sti kalatha. Siga siga tha ta koimizw mono sti kalatha kai tha ta paw se allo dwmatio se auti. kai neta siga siga dta krevatia tous! Ouf m efige ena agxos hahaha!

Na min fovasai na pas thetika sto rantevou sou kai ola tha pane kala!! Efoson den anisixei kai o giatros sou na mn agxonesai oute esi!! Sou euxomai ta kalitera!!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Exw vgalei programa gia ta mikra haha akouste! tha parw to krevataki na ta koimizw dipla mou ta vradi. To prwi tha ta exw sti kalatha. Siga siga tha ta koimizw mono sti kalatha kai tha ta paw se allo dwmatio se auti. kai neta siga siga dta krevatia tous! Ouf m efige ena agxos hahaha!

Na min fovasai na pas thetika sto rantevou sou kai ola tha pane kala!! Efoson den anisixei kai o giatros sou na mn agxonesai oute esi!! Sou euxomai ta kalitera!!

Μια χαρά το βρίσκω το προγραμματάκι σας!!!

Η καλαθούνα είναι αρκετά μεγάλη και για τα 2 μωρούλια ή θα έχεις 2 κι απ'αυτές; Το βράδυ θα έχεις βοήθεια; Λένε οτι τα βράδυα είναι τα ζόρια.:cool:


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το βρίσκω το προγραμματάκι σας!!!

Η καλαθούνα είναι αρκετά μεγάλη και για τα 2 μωρούλια ή θα έχεις 2 κι απ'αυτές; Το βράδυ θα έχεις βοήθεια; Λένε οτι τα βράδυα είναι τα ζόρια.:cool:

Mia einai, poli megali gia na eimai eilikrinis! Skeftomai sti mesi na vazw mia kouverta tiligmeni gia na ta xwrizw pou kai pou. Ta exw idi parei ta epipla ktl egw, epidi edw to Genari ta vazoun ola oso oso kai simferei!

To vradi tha exw ton antra mou, pou den mporei me tipota na perimenei na erthoun ta mikra spiti, to krevati pou enwnete autos to anefere prwtos gia na ta xei apo ti meria tou! kai ton pianei kai ena agxos gia to pws tha einai wres wres me agxwnei kai emena! Tis proalles mou elege na vazoume ksipnitiri kathe 3-4 wres kai na sikonomaste gia kamia wra gia sinithisoume na ksipname! Xristiane mou tou lew apolause ipno twra pou mporeis!! :tongue:


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Mia einai, poli megali gia na eimai eilikrinis! Skeftomai sti mesi na vazw mia kouverta tiligmeni gia na ta xwrizw pou kai pou. Ta exw idi parei ta epipla ktl egw, epidi edw to Genari ta vazoun ola oso oso kai simferei!

To vradi tha exw ton antra mou, pou den mporei me tipota na perimenei na erthoun ta mikra spiti, to krevati pou enwnete autos to anefere prwtos gia na ta xei apo ti meria tou! kai ton pianei kai ena agxos gia to pws tha einai wres wres me agxwnei kai emena! Tis proalles mou elege na vazoume ksipnitiri kathe 3-4 wres kai na sikonomaste gia kamia wra gia sinithisoume na ksipname! Xristiane mou tou lew apolause ipno twra pou mporeis!! :tongue:

Δεν υπάρχει λέμε!!! Μπράβο του, είναι πολύ πρόθυμος και είσαι πολύ τυχερή.

Χαχαχαχαχα, πες του να κοιμηθεί όσο μπορεί τώρα γιατί μετά παπα!!

Τι καλός μπαμπάκας που είναι μωρέ!!:D:D

Και πολύ καλά το έκανες και τα αγόρασες αφού βρήκες καλές τιμές.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λέμε!!! Μπράβο του, είναι πολύ πρόθυμος και είσαι πολύ τυχερή.

Χαχαχαχαχα, πες του να κοιμηθεί όσο μπορεί τώρα γιατί μετά παπα!!

Τι καλός μπαμπάκας που είναι μωρέ!!:D:D

Και πολύ καλά το έκανες και τα αγόρασες αφού βρήκες καλές τιμές.

Koritsaki mou ti kaneis? Den mpikes na mas peis ta nea sou!! Euxomai ola na einai kala!!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Koritsaki mou ti kaneis? Den mpikes na mas peis ta nea sou!! Euxomai ola na einai kala!!

Όλα καλά κούκλα μου!!!!ευτυχώς!

Στο μπέμπη ήταν τελικά που συνηθίΖεται αλλά δεν ανησυχούμε. Θα τα δούμε και στο Doppler όμως τον άλλο μήνα.

Τα μικράκια σου πως είναι;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Που είσαι βρε Σαλώμη; Τι κάνουν τα νινακια σου; Σε εχω στο μυαλό μου συνεχεια! Εμεις καλα ειμαστε... Διαγνώστηκα με διαβητη κυησης κ τώρα αναγκαστικά κανω δίαιτα! Γιατι αυτα που τρώω για δίαιτα ειναι! Τα μωρά ειναι μια χαρα κ τα δυο κ ζυγιζουν λίγο πάνω απο ενα κιλό το καθένα. Τα δικά σου Νικηαντωνια; Ολα καλα;


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Που είσαι βρε Σαλώμη; Τι κάνουν τα νινακια σου; Σε εχω στο μυαλό μου συνεχεια! Εμεις καλα ειμαστε... Διαγνώστηκα με διαβητη κυησης κ τώρα αναγκαστικά κανω δίαιτα! Γιατι αυτα που τρώω για δίαιτα ειναι! Τα μωρά ειναι μια χαρα κ τα δυο κ ζυγιζουν λίγο πάνω απο ενα κιλό το καθένα. Τα δικά σου Νικηαντωνια; Ολα καλα;

Αμάν αυτός ο διαβήτης. Τελικά όσο και να προσέχει η εγκυμονούσα αυτός καραδοκεί.:evil:

Πρόσεχες εσύ όμως ε;

Μια χαρά είναι το βάρος τους. Ο γιατρός πως τα βρήκε;

Τα δικά μου καλα είναι, μισό κιλό περίπου το καθένα.

Πως νιώθεις; Ζορίζεσαι; Εγώ ώρες ώρες λέω Παναγία μου πως θα αντέξω;

Τα βράδυα κοιμάσαι;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...