Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Didimomanoules 2015!!


SalomiSofia

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 306
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω εκανα τη β επιπεδου κ αυριο παμε στον εμβρυολογο που μας παρακολουθει- εκτος της γιατρου μου- παρασκευη εχουμε ραντεβου σε παιδιοκαρδιολογο να κανουμε υπερηχο στις καρδουλες των μωρων! προληπτικα! αυτα!

Παει και η Β επιπέδου ! Μπράβο, ευχομαι τα καλύτερα αποτελεσματα.

Εμβρυολογο και παιδιοκαριδιολογο υπάρχει λογος που πηγαίνεις ή ειναι μεσα στο πρόγραμμα.? Θελω αν πώ ολες οι εγκυουλες πηγαίνουν? (ΟΧΙ τιποτα αλλο να προετοιμάζομαι ψυχολογικα :mrgreen::mrgreen: )

Οπως κι να εχει να πανε ολα καλά και σε αυτές τις εξετάσεις και να ειναι σουπερ τα μωράκια σου.


xj92p3.png
Link to comment
Share on other sites

Είσαι πολυ τυχερή που έχεις κοντά σου γιατρούς τέτοιων ειδικοτήτων.

Καλά κάνεις πάντως. Η πρόληψη είναι το παν όταν υπάρχουν τα μέσα.

Σε καρδιολόγο για σένα έχεις πάει; Εγώ όχι.

ναι θα παμε στο ωνασειο.μας ειπαν για μια πολυ καλη.

εκανα περυσι πριν γεννησω ενα τριπλεξ καρδιας γιατι εχω ανεπαρκεια τριγλωχινας βαλβιδας! μου πε η γιατρος μου να κανω ενα προληπτικα για να μη το πληρωσω στο μαιευτηριο. το εγραψα κ πηγα κ το εκανα! φετος δε ξερω,ισως να ξαναπαω αν δεν εχω βαρυνει πολυ εως τοτε!


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Παει και η Β επιπέδου ! Μπράβο, ευχομαι τα καλύτερα αποτελεσματα.

Εμβρυολογο και παιδιοκαριδιολογο υπάρχει λογος που πηγαίνεις ή ειναι μεσα στο πρόγραμμα.? Θελω αν πώ ολες οι εγκυουλες πηγαίνουν? (ΟΧΙ τιποτα αλλο να προετοιμάζομαι ψυχολογικα :mrgreen::mrgreen: )

Οπως κι να εχει να πανε ολα καλά και σε αυτές τις εξετάσεις και να ειναι σουπερ τα μωράκια σου.

ο εμβρυολογος με παρακολουθει γιατι ειναι ειδικος στα εμβρυα! του κανουμε συνεχεια ντοπλερ ,βλεπουμε αιματωση λωρου.καρδια κλπ.. η γυναικολογος μου αφενος δεν εχει τοσο συγχρονα μηχανηματα αφετερου δεν εχει κ γνωση στους υπερηχους αυτους. στη δικη μου τη γιατρο παω 1 φορα το μηνα για τα κλασικα....

για το καρδιογραφημα μου ειπαν οτι στα διδυμα ειναι καλο να γινεται προληπτικα. ο εμβρυολογος μου , μου το πε δλδ.


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι θα παμε στο ωνασειο.μας ειπαν για μια πολυ καλη.

εκανα περυσι πριν γεννησω ενα τριπλεξ καρδιας γιατι εχω ανεπαρκεια τριγλωχινας βαλβιδας! μου πε η γιατρος μου να κανω ενα προληπτικα για να μη το πληρωσω στο μαιευτηριο. το εγραψα κ πηγα κ το εκανα! φετος δε ξερω,ισως να ξαναπαω αν δεν εχω βαρυνει πολυ εως τοτε!

Κι εγώ το ίδιο λέω στον εαυτό μου, ότι όπλα θα είναι καλά.

Λογικά θα κάνω και καμπύλη ζαχάρου (μπλιαχ) τις επόμενες μέρες.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στη μονη μου κυηση δεν πηγαινα σε εμβρυολογο ! τωρα στα διδυμα παω!

Στα Χανιά δεν έχουμε οπότε δεν παίζει στη δική μου περίπτωση.

Αλλά αφού δεν είναι υποχρεωτικό οκ.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια! που ειστε;; ολα καλα;; προχθες ειχα γιατρο! ολα καλα με τ αγορια μου! 830 ο ενας,840 ο αλλος. ο τραχηλος μια χαρα επισης. μονο ο πλακουντας ειναι χαμηλος κ θελει προσοχη - πρωτοτυπο!- για μονοχοριακα διδυμακια παμε πολυ καλα -προς το παρον-... σε 3 βδομαδες θα με ξαναδει ο εμβρυολογος!


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! που ειστε;; ολα καλα;; προχθες ειχα γιατρο! ολα καλα με τ αγορια μου! 830 ο ενας,840 ο αλλος. ο τραχηλος μια χαρα επισης. μονο ο πλακουντας ειναι χαμηλος κ θελει προσοχη - πρωτοτυπο!- για μονοχοριακα διδυμακια παμε πολυ καλα -προς το παρον-... σε 3 βδομαδες θα με ξαναδει ο εμβρυολογος!

Μπραβο δημητρουλα! Ολα κτ ευχην!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Τα δικά μας μωρά ζυγίζουν 398 και 448 γρ.

Κάναμε την β επιπέδου η οποία ήταν καλή απλά ήταν λίγο αυξημένη αλλά μέσα στις φυσιολογικές τιμές η διάταση κοιλίας εγκεφάλου.

Θα το δούμε και την άλλη εβδομάδα που θα ξανά κάνω την β σε ένα εξειδικευμένο γιατρό υπερήχων.

Παρόλο που δεν είναι ανησυχητικό εμείς στενοχωρηθήκαμε:(:(:(


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Kalimera Kalisperaa kalo savvatokiriako :tongue:

dimitra Mpravo ta agoria sou!! Min agxonesai gia ton plakounta, prosoxi theloun oles oi egkimosines panta!

νικηαντωνια min agxonesai kali mou ama itan sta fisiologika epipeda! Tha perimenoume na mas peis nea apo ti deuteri b epipedou kai min stenaxwriesaiii den kanei kalo!!

Koritsia legame gia to britax e? Apo tote pou irthe kai to exoume sto spiti, xwris ta mikra akoma, to kanw mia mini volta pou kai pou kai anipomwnw na valw kai ta mikra mesa! :tongue: Volta se adeia karotsi sto spiti vevaia alla ligo trelo!! simera tha paw na dw gia ta krevatakia pou enononte me to diko mas. Alla skeftomai ean parw, tha parw ena gia didima? H tha parw dio, ena gia tin kathe meria tou krevatiou? Ti nomizete tha voleve perissotero?


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Kalimera Kalisperaa kalo savvatokiriako :tongue:

dimitra Mpravo ta agoria sou!! Min agxonesai gia ton plakounta, prosoxi theloun oles oi egkimosines panta!

νικηαντωνια min agxonesai kali mou ama itan sta fisiologika epipeda! Tha perimenoume na mas peis nea apo ti deuteri b epipedou kai min stenaxwriesaiii den kanei kalo!!

Koritsia legame gia to britax e? Apo tote pou irthe kai to exoume sto spiti, xwris ta mikra akoma, to kanw mia mini volta pou kai pou kai anipomwnw na valw kai ta mikra mesa! :tongue: Volta se adeia karotsi sto spiti vevaia alla ligo trelo!! simera tha paw na dw gia ta krevatakia pou enononte me to diko mas. Alla skeftomai ean parw, tha parw ena gia didima? H tha parw dio, ena gia tin kathe meria tou krevatiou? Ti nomizete tha voleve perissotero?

Πως σου φαίνεται το καρότσι; Για πες γνώμη γιατι αυτό νομίζω είναι το καλύτερο από όσα είδα. Δεν είναι τέλειο στην οδήγηση; Θα γεμίσει κούκλα μου με τα μωράκια σου και το καλοκαίρι θα τρελαθεί τα στη βόλτα.

Όσο για τα κρεβατακια βολεύουν τις μαμάδες που θηλαζουν αποκλειστικά νομίζω.

Είναι βολικά λόγω όγκου αλλά είναι για λίγο διάστημα.

Πόσο ζυγίζουν τώρα τα μικράκια;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...