Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θαύματα γίνονται κάθε μέρα!


Recommended Posts

Καλή Χρονιά και ευτυχισμένο το 2015 με πολλά υγιή μωρά!!

Είπα να ξεκινήσω αυτό το θέμα από ευγνωμοσύνη και με την ελπίδα να δώσω θάρρος σε όσα κορίτσια(και αγόρια)προσπαθούν αλλά δεν τα καταφέρνουν ή οι γιατροί τους έχουν αποκλείσει μια αυτόματη σύλληψη. Παρακαλώ όσες αισθάνονται ότι και η σύλληψη του δικού τους μωρού είναι ένα θαύμα(είτε πρόκειται για εξωσωματική είτε όχι)να παραθέσουν την εμπειρία τους ώστε να φανεί ότι τα θαύματα δεν είναι και τόσο σπάνια όσο νομίζουμε και ώστε όσοι προσπαθούν, να πιστέψουν ότι μπορούν να τα καταφέρουν!!:wink:

Η δική μας περίπτωση :

39 ετών εγώ,40 ο σύζυγος. Γάμος τον Ιούλιο, προσπάθειες χαλαρές μέχρι το Μάρτιο. Μετά αρχίζουμε τις εξετάσεις: σπέρμα μέτριο αλλά ιξώδες, ΑΜΗ στα όρια ανάμεσα στη χαμηλή και ικανοποιητική γονιμότητα,fsh καλή...σαλπιγγογραφία: η μεγάλη απογοήτευση: η μια σάλπιγγα κλειστή η άλλη με πολύ χαμηλή κινητικότητα. Αρχίζει ο Γολγοθάς των επισκέψεων σε διάφορους γιατρούς: Οι εξωσωματικοί κάθετοι. Κατευθείαν εξωσωματική!! Πιθανότητες για αυτόματη σύλληψη 0.05 %!!Κάποιος μας είπε για λαπαροσκόπηση για να δούμε τι ακριβώς συμβαίνει, μετά προσπάθειες για Φ.Σ. και μετά εξωσωματική. Κάποιος άλλος μας άφησε να διαλέξουμε εμείς ανάμεσα σε ελεγχόμενη ωορρηξία, λαπαροσκόπηση, σπερματέγχυση και εξωσωματική.

Αποφασίζουμε να μην κάνουμε εξωσωματική μέσα στο καλοκαίρι μετά από παρότρυνση φίλης με ανάλογη εμπειρία ώστε να μην στερηθούμε την χαλάρωση του καλοκαιριού. Τον Ιούνιο έχουμε περάσει και επιτροπή εξωσωματικής. Ύστατη προσπάθεια: Αρχίζω ομοιοπαθητική για να συνέλθω λίγο από αυτό που πέρασα!!Συνεχίζουμε να το σκεφτόμαστε, κάνουμε τεστ ωορρηξίας(hometest για πιο φθηνά) αλλά πολλές φορές δεν καταφέρνουμε να κάνουμε καθημερινά εκείνες τις μέρες για διάφορους λόγους. Τον Ιούλιο πάμε διακοπές, περνάμε πολύ καλά, χαλαρώνουμε αλλά εγκυμοσύνη δεν έρχεται. Αύγουστο πια ,πίσω στο σπίτι και τη δουλειά. Έχει μείνει 1 τεστ ωορρηξίας hometest και ένα clearblue..12 Αυγούστου: θετικό τεστ home, 13 Αυγούστου αρνητικό τεστ clerablue.Σεξ καθημερινά και πριν και μετά το θετικό τεστ.2 μέρες πριν και 2 μέρες μετά σίγουρα.. Στις 22 πάμε εξωσωματικό να μας γράψει τα φάρμακα. Τους λέω:(σύζυγο και εξωσωματικό)να μην μου έρθει πρώτα η περίοδος και μετά να τα πάρουμε ?Με κοιτάν και οι 2 σαν εξωγήινο!!:evil:...υπολογίζω ότι περιμένω περίοδο στις 26-27..Κάνω 1 τεστ εγκυμοσύνης στις 25: αρνητικό. Στις 27 το πρωί τεστ εγκυμοσύνης: ΑΧΝΑ ΘΕΤΙΚΟ!!ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ.110!!:D

Ο Άγιος Φανούριος ή η Πίστη μου μας έκαναν αυτό το δώρο! ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΕ!!

Μόλις μπήκα στον 6ο μήνα. Δεν μπορώ να ξέρω τι μέλλει γενέσθαι. Θα ησυχάσω μόλις γεννήσω ένα υγιές μωρό. Ξέρω όμως ότι η σύλληψη αυτή έγινε ενώ είχε αποκλειστεί από πολλούς γιατρούς!

ΜΗ ΣΤΑΜΑΤΑΤΕ ΝΑ ΕΛΠΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ! ΑΥΤΟΣ Ο ΜΗΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΣΑΣ ΜΗΝΑΣ!!

ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ!!:P

Υ.Σ. Στην αρχή μάλιστα είδαμε 2 σάκους αλλά μετά ο ένας εξαφανίστηκε. Λογικό, είχαμε εντοπίσει διπλή ωορρηξία τον Ιούνιο!!Τόσο υπογόνιμοι και αρχικά είχαμε δίδυμα .. Και δεν έχουμε ιστορικό διδύμων στην οικογένεια..

  • Μου αρέσει 1

Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αννα μου χρονια πολλα σε σενα κ σε ολα τα κοριτσια.Καλη Χρονια με υγεια κ πολλη αγαπη.

Μπραβο σου που μοιραζεσαι την ιστορια σου κ δινεις ελπιδα σε κοριτσια που εχουν να αντιμετωπισουν διαφορα προβληματα. . Ευχομαι να εχεις μια ηρεμη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη κ τετοια εποχητου χρονου να μας μιλας για τις σκανταλιες της μπεμπουλας σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά και ευτυχισμένο το 2015 με πολλά υγιή μωρά!!

Είπα να ξεκινήσω αυτό το θέμα από ευγνωμοσύνη και με την ελπίδα να δώσω θάρρος σε όσα κορίτσια(και αγόρια)προσπαθούν αλλά δεν τα καταφέρνουν ή οι γιατροί τους έχουν αποκλείσει μια αυτόματη σύλληψη. Παρακαλώ όσες αισθάνονται ότι και η σύλληψη του δικού τους μωρού είναι ένα θαύμα(είτε πρόκειται για εξωσωματική είτε όχι)να παραθέσουν την εμπειρία τους ώστε να φανεί ότι τα θαύματα δεν είναι και τόσο σπάνια όσο νομίζουμε και ώστε όσοι προσπαθούν, να πιστέψουν ότι μπορούν να τα καταφέρουν!!:wink:

Η δική μας περίπτωση :

39 ετών εγώ,40 ο σύζυγος. Γάμος τον Ιούλιο, προσπάθειες χαλαρές μέχρι το Μάρτιο. Μετά αρχίζουμε τις εξετάσεις: σπέρμα μέτριο αλλά ιξώδες, ΑΜΗ στα όρια ανάμεσα στη χαμηλή και ικανοποιητική γονιμότητα,fsh καλή...σαλπιγγογραφία: η μεγάλη απογοήτευση: η μια σάλπιγγα κλειστή η άλλη με πολύ χαμηλή κινητικότητα. Αρχίζει ο Γολγοθάς των επισκέψεων σε διάφορους γιατρούς: Οι εξωσωματικοί κάθετοι. Κατευθείαν εξωσωματική!! Πιθανότητες για αυτόματη σύλληψη 0.05 %!!Κάποιος μας είπε για λαπαροσκόπηση για να δούμε τι ακριβώς συμβαίνει, μετά προσπάθειες για Φ.Σ. και μετά εξωσωματική. Κάποιος άλλος μας άφησε να διαλέξουμε εμείς ανάμεσα σε ελεγχόμενη ωορρηξία, λαπαροσκόπηση, σπερματέγχυση και εξωσωματική.

Αποφασίζουμε να μην κάνουμε εξωσωματική μέσα στο καλοκαίρι μετά από παρότρυνση φίλης με ανάλογη εμπειρία ώστε να μην στερηθούμε την χαλάρωση του καλοκαιριού. Τον Ιούνιο έχουμε περάσει και επιτροπή εξωσωματικής. Ύστατη προσπάθεια: Αρχίζω ομοιοπαθητική για να συνέλθω λίγο από αυτό που πέρασα!!Συνεχίζουμε να το σκεφτόμαστε, κάνουμε τεστ ωορρηξίας(hometest για πιο φθηνά) αλλά πολλές φορές δεν καταφέρνουμε να κάνουμε καθημερινά εκείνες τις μέρες για διάφορους λόγους. Τον Ιούλιο πάμε διακοπές, περνάμε πολύ καλά, χαλαρώνουμε αλλά εγκυμοσύνη δεν έρχεται. Αύγουστο πια ,πίσω στο σπίτι και τη δουλειά. Έχει μείνει 1 τεστ ωορρηξίας hometest και ένα clearblue..12 Αυγούστου: θετικό τεστ home, 13 Αυγούστου αρνητικό τεστ clerablue.Σεξ καθημερινά και πριν και μετά το θετικό τεστ.2 μέρες πριν και 2 μέρες μετά σίγουρα.. Στις 22 πάμε εξωσωματικό να μας γράψει τα φάρμακα. Τους λέω:(σύζυγο και εξωσωματικό)να μην μου έρθει πρώτα η περίοδος και μετά να τα πάρουμε ?Με κοιτάν και οι 2 σαν εξωγήινο!!:evil:...υπολογίζω ότι περιμένω περίοδο στις 26-27..Κάνω 1 τεστ εγκυμοσύνης στις 25: αρνητικό. Στις 27 το πρωί τεστ εγκυμοσύνης: ΑΧΝΑ ΘΕΤΙΚΟ!!ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ.110!!:D

Ο Άγιος Φανούριος ή η Πίστη μου μας έκαναν αυτό το δώρο! ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΕ!!

Μόλις μπήκα στον 6ο μήνα. Δεν μπορώ να ξέρω τι μέλλει γενέσθαι. Θα ησυχάσω μόλις γεννήσω ένα υγιές μωρό. Ξέρω όμως ότι η σύλληψη αυτή έγινε ενώ είχε αποκλειστεί από πολλούς γιατρούς!

ΜΗ ΣΤΑΜΑΤΑΤΕ ΝΑ ΕΛΠΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ! ΑΥΤΟΣ Ο ΜΗΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΣΑΣ ΜΗΝΑΣ!!

ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ!!:P

Υ.Σ. Στην αρχή μάλιστα είδαμε 2 σάκους αλλά μετά ο ένας εξαφανίστηκε. Λογικό, είχαμε εντοπίσει διπλή ωορρηξία τον Ιούνιο!!Τόσο υπογόνιμοι και αρχικά είχαμε δίδυμα .. Και δεν έχουμε ιστορικό διδύμων στην οικογένεια..

ΑΝΝΑ μου θυμαμαι σαν σημερα ποσο χαρηκα με το θαυμα σου!!!και ειπα,γινονται τελικα και θαυματα!!!μετα απο ενα μηνα ομως ηρθε η δικια μου σειρα!!!ειμαι 35 χρονων και ο ανδρας μου το ιδιο,παντρευτηκαμε στα 22,ξεκινησαμε τις προσπαθειες στα 26-27,αλλα πολυ χαλαρα,και καθε φορα που ερχοταν περιοδος,μας φαινοταν τοσο περιεργο πως και δεν εμενα εγκυος,ενω οι φιλεναδες μου ,το πολυ στο πρωτο εξαμηνο ειχανε μεινει πολυ ευκολα εγκυες...καποιος απο τους εφτα γιατρους μου ειπε να κανω σαλπιγγογραφια.εκει διαπιστωσα οτι εχω μονοκερη μητρα,δηλαδη μιση μητρα με μονο μια σαλπιγγα,εκ γενετης...εκει επαθα σοκ.ηταν το 2010.στην αριστερη πλευρα,στην καλη σαλπιγγα κοντα δηλαδη,μια κυστη ενδομητριωσης,η οποια επρεπε να αφαιρεθει...δευτερο σοκ αυτο...λαπαροσκοπηση και αφαιρεση το μαιο 2010.μετα αρβεκαπ δυο φορες,ενα το εξαμηνο και περιπου το μαρτιο 2011 ηρθε η περιοδος μου...μετα ειπε ο γιατρος να προσπαθησετε μονοι σας,οποτε ολο το 2011-2012 μονοι μας,χωρις αποτελεσμα και με το γχος και την στεναχωρια καθε φορα που βλεπαμε αιμα περιοδου.βρισκω κεντρο εξωσωματικης μεσω ιντερνετ.παω και μου λεει να περασω απο επιτροπη,και ετσι το μαιου 2013 εμεινα εγκυος απο εξωσωματικη.η χαρα τοοοσο μεγαλη...αλλα την πεμτη εβδομαδα αιμα να ρεει.ξαπλα μια εβδομαδα.τρομερη αποκολληση.και στο τελος εκτης εβδομαδας παμε να ακουσουμε καρδια και δεν χτυπαγε πια...η μεγαλυτερη στεναχωρια της ζωης μου...αποξεση και μετα καταθληψη,..δεν μπορουσα να χαρω τιποτα...το κεντρο δεν πολυ μου αρεσε,αλλα ειπα να κανω και δευτερη προσπαθεια εκει.φεβρουαριος 2014 ,χαλια ωαρια.με το ζορι 4 και ενα καλης ποιοτητας..εβαλε τρια...αλλα αποτελεσμα μηδεν...τρομερη στεναχωρια...τοσες θυσιες,τοσα ψεμματα στην δουλεια και στους συγγενεις και φιλους...αποφασισα να αλλαξω κεντρο...δεν εμεινα ικανοποιημενη για διαφορους λογους ,και οσο συγκρινα τις εμπειριες κοριτσιων,τοσο περισσοτερο πειστηκα οτι δεν ημουν στο καταλληλο ανθρωπο.μου προτεινε μια φιλη απο φορουμ,εναν τιμιο γιατρο.ο οποιος ολο τον αυγουστο και σεπτεμβριο μου εκανε τοσες πολλες εξετασεις που ο αλλος ποτε δεν μου ζητησε...ειπαμε τον οκτωβριο ξεκιναμε.τελευταια περιοδος 12 σεπτεμβριου 2014.τα φαρμακα στο ψυγειο.περιμενω να ερθει περιοδος,περναει μια εβδομαδα,δεκα μερε,δεκατρεις μερες απο περιοδο,και η σκεψη οτι εχω καποια κυστη,η στην τελικη ,απο το αγχος που ξαναξεκιναω δεν ερχεται.μια φιλη απο φορουμ μου λεει κανε ενα τεστ:)))μου φανηκε πρωτοχρονιατικο αστειο.παιρνω το γιατρο,του λεω εχω καθυστερηση,μπορω να ερθω να κανουμε εναν υπερηχο να δουμε εαν ενω καποια κυστη??μου λεει,χωρις να κανεις τεστ,μην ερθεις...αναγκαστηκα αγορασα ενα τεστ.σιγουρη οτι θα ηταν αρνητικο...κι ομως...θετικοτατο!!!!!τρελλαθηκα...συγκρατημενα ομως η χαρα μας,αποτην πρωτη αποτυχια που ειχαμε...παω για υπερηχο και βλεπουμε ολοκληρο σακο!!!χαρα ,και αγχος μαζι,διοτι η εγκυμοσυνη μου θεωρειται πολυ δυσκολη.εκανα περιδεαη,διοτι δεν υπαρχει χωρος στην μητρα.τωρα ειμαι τεσσαρων μηνων.ειμαι ξαπλα,και θα ειμαι μεχρι το τελος,θα ειναι σιγουρα προωρο,αλλα ας ελπισουμε να περασψ τις 28 εβδομαδες.κοριτσια προκειται για θαυμα!!!η σαλπιγγα που εχω,η μοναδικη ειναι πολυ πιο μεγαλη απο τις κανονικες,και αυτο ειναι κακο,διοτι δεν κανει ευκολα εγκυμοσυνη,και αν κανει,την κανει εξωμητρια.τα ωαρια μου χαλια...το μονο καλο ηταν το σπερμα.ολα τα αλλα ειναι χερι θεου.οποτε κοριτσια,τα θαυματα γινονται!!!!εχομαι να σας εχουμε δωσει δυναμη να συνεχισετε να παλεψετε και μονες σας,ο.θεος ειναι μεγαλος και μια μερα θα χαρισει σε ολες μας το πολυποθητο μωρακι.δεν ξερω τι θε γινει στην πορεια,γιατι τα δυσκολα ερχονται για μενα,αλλα θελω να πιστεψω οτι το θαυμα ηρθε για να μεινει!!!!!


XbJyp3.png
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρη ότι υπάρχουν κι άλλες περιπτώσεις σύλληψης πέρα από τις πιθανότητες! Μακάρι να εμφανιστούν κι άλλες! Προσωπικά, έχω ακουσει πολλές περιπτώσεις αλλά δεν μπορώ να τις περιγράψω καθώς δεν τις γνωρίζω τόσο καλά!!


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Διάβασα τις ιστορίες σας κ πραγματικά συγκινήθηκα..

Εύχομαι να είστε κ οι 2 καλα κ να περιμένετε τα μωράκια σας !!!!!

Μπράβο σας που μοιραςτηκατε τις ιστορίες σας μαζι μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Μολις διαβασα και εγω τις ιστοριες σας.....

ευχομαι με το καλο να εχετε τα αστερακια σας στην αγκαλιτσα σας........

ο θεος να ειναι σε ολες διπλα μας και να μας χαρισει αυτο το τελειο θαυμα......

Σας ευχαριστουμε που μοιραστηκατε τις δυσκολιες σας....

μας δινετε κουραγιο μεχρι το επιθυμητο μας αποτελεσμα:)......

Να ειστε παντα καλα!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Μπράβο κορίτσια που μοιράζεστε τις ιστορίες σας μαζί μας , είναι γεμάτες θετικότητα, ελπίδα κ ευφορία. Μας δίνετε κουράγιο.

κοριτσια το μωρο μου μολις εγινε 4 μηνων :)ηταν δυσκολη η πορεια,ετσι οπως το ειχε προβλεψει ο γιατρος με 4 μηνες νοσηλειας λογω συσπασεων και γεννηθηκε 35 συν 5 εβδομαδων.αλλα οοοολα πηγαν πολυ πολυ καλα.τελος καλο ολα καλα!!!ειμαι μια ευτυχισμενη μαμα.ευχομαι τα καλυτερα κοριτσια σε ολες σας και συντομα να γεμισουν οι αγκαλιες σας!!! :)


XbJyp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια το μωρο μου μολις εγινε 4 μηνων :)ηταν δυσκολη η πορεια,ετσι οπως το ειχε προβλεψει ο γιατρος με 4 μηνες νοσηλειας λογω συσπασεων και γεννηθηκε 35 συν 5 εβδομαδων.αλλα οοοολα πηγαν πολυ πολυ καλα.τελος καλο ολα καλα!!!ειμαι μια ευτυχισμενη μαμα.ευχομαι τα καλυτερα κοριτσια σε ολες σας και συντομα να γεμισουν οι αγκαλιες σας!!! :)

Μπραβο κοριτσι μουυυυυ!!!!!!!!:DΙστοριες σαν τη δικη σου δινουν δυναμη σε οοολες εμας!!!!!!!

Παααααααντα τεττοιες χαρεεεεεεςςςς!!!!!!!!

Υπεροχες οι ευχουλες σου!!!!!!!!!!

Φιλακια στο μικρακι σουυυυυ και παντα να το καμαρωνειιιιις!!!!!:D


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπραβο κοριτσι μουυυυυ!!!!!!!!:DΙστοριες σαν τη δικη σου δινουν δυναμη σε οοολες εμας!!!!!!!

Παααααααντα τεττοιες χαρεεεεεεςςςς!!!!!!!!

Υπεροχες οι ευχουλες σου!!!!!!!!!!

Φιλακια στο μικρακι σουυυυυ και παντα να το καμαρωνειιιιις!!!!!:D

σευχαριστω παρα παρα πολυ!!!ο'τι καλυτερο ευχομαι και σεσενα :)


XbJyp3.png
Link to comment
Share on other sites

σευχαριστω παρα παρα πολυ!!!ο'τι καλυτερο ευχομαι και σεσενα :)

Ευχαριστωωωω πολυυυ πολυυυ κοριτσι μου!!!!!:D

Ευχομαι να διαβαζουμε συχνοτερα ιστοριες με τοσο οομορφο καταληξη κοριτσι μου!!!!!!:D


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
On 31/05/2015 at 4:25 PM, Kitriblue said:

Διάβασα τις ιστορίες σας κ πραγματικά συγκινήθηκα..

Εύχομαι να είστε κ οι 2 καλα κ να περιμένετε τα μωράκια σας !!!!!

Μπράβο σας που μοιραςτηκατε τις ιστορίες σας μαζι μας!

τελικα το θαυματακι μας ηρθε 35 συν 5 εβδομαδων.υγειεστατος.τωρα ειναι 23 μηνων :) να ειστε καλα κοριτσια και τα μωρα σας επισης!!!


XbJyp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...
On 3/1/2015 at 12:40 ΜΜ, Anna74 είπε:

Καλή Χρονιά και ευτυχισμένο το 2015 με πολλά υγιή μωρά!!

Είπα να ξεκινήσω αυτό το θέμα από ευγνωμοσύνη και με την ελπίδα να δώσω θάρρος σε όσα κορίτσια(και αγόρια)προσπαθούν αλλά δεν τα καταφέρνουν ή οι γιατροί τους έχουν αποκλείσει μια αυτόματη σύλληψη. Παρακαλώ όσες αισθάνονται ότι και η σύλληψη του δικού τους μωρού είναι ένα θαύμα(είτε πρόκειται για εξωσωματική είτε όχι)να παραθέσουν την εμπειρία τους ώστε να φανεί ότι τα θαύματα δεν είναι και τόσο σπάνια όσο νομίζουμε και ώστε όσοι προσπαθούν, να πιστέψουν ότι μπορούν να τα καταφέρουν!!:wink:

Η δική μας περίπτωση :

39 ετών εγώ,40 ο σύζυγος. Γάμος τον Ιούλιο, προσπάθειες χαλαρές μέχρι το Μάρτιο. Μετά αρχίζουμε τις εξετάσεις: σπέρμα μέτριο αλλά ιξώδες, ΑΜΗ στα όρια ανάμεσα στη χαμηλή και ικανοποιητική γονιμότητα,fsh καλή...σαλπιγγογραφία: η μεγάλη απογοήτευση: η μια σάλπιγγα κλειστή η άλλη με πολύ χαμηλή κινητικότητα. Αρχίζει ο Γολγοθάς των επισκέψεων σε διάφορους γιατρούς: Οι εξωσωματικοί κάθετοι. Κατευθείαν εξωσωματική!! Πιθανότητες για αυτόματη σύλληψη 0.05 %!!Κάποιος μας είπε για λαπαροσκόπηση για να δούμε τι ακριβώς συμβαίνει, μετά προσπάθειες για Φ.Σ. και μετά εξωσωματική. Κάποιος άλλος μας άφησε να διαλέξουμε εμείς ανάμεσα σε ελεγχόμενη ωορρηξία, λαπαροσκόπηση, σπερματέγχυση και εξωσωματική.

Αποφασίζουμε να μην κάνουμε εξωσωματική μέσα στο καλοκαίρι μετά από παρότρυνση φίλης με ανάλογη εμπειρία ώστε να μην στερηθούμε την χαλάρωση του καλοκαιριού. Τον Ιούνιο έχουμε περάσει και επιτροπή εξωσωματικής. Ύστατη προσπάθεια: Αρχίζω ομοιοπαθητική για να συνέλθω λίγο από αυτό που πέρασα!!Συνεχίζουμε να το σκεφτόμαστε, κάνουμε τεστ ωορρηξίας(hometest για πιο φθηνά) αλλά πολλές φορές δεν καταφέρνουμε να κάνουμε καθημερινά εκείνες τις μέρες για διάφορους λόγους. Τον Ιούλιο πάμε διακοπές, περνάμε πολύ καλά, χαλαρώνουμε αλλά εγκυμοσύνη δεν έρχεται. Αύγουστο πια ,πίσω στο σπίτι και τη δουλειά. Έχει μείνει 1 τεστ ωορρηξίας hometest και ένα clearblue..12 Αυγούστου: θετικό τεστ home, 13 Αυγούστου αρνητικό τεστ clerablue.Σεξ καθημερινά και πριν και μετά το θετικό τεστ.2 μέρες πριν και 2 μέρες μετά σίγουρα.. Στις 22 πάμε εξωσωματικό να μας γράψει τα φάρμακα. Τους λέω:(σύζυγο και εξωσωματικό)να μην μου έρθει πρώτα η περίοδος και μετά να τα πάρουμε ?Με κοιτάν και οι 2 σαν εξωγήινο!!:evil:...υπολογίζω ότι περιμένω περίοδο στις 26-27..Κάνω 1 τεστ εγκυμοσύνης στις 25: αρνητικό. Στις 27 το πρωί τεστ εγκυμοσύνης: ΑΧΝΑ ΘΕΤΙΚΟ!!ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ.110!!:D

Ο Άγιος Φανούριος ή η Πίστη μου μας έκαναν αυτό το δώρο! ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΕ!!

Μόλις μπήκα στον 6ο μήνα. Δεν μπορώ να ξέρω τι μέλλει γενέσθαι. Θα ησυχάσω μόλις γεννήσω ένα υγιές μωρό. Ξέρω όμως ότι η σύλληψη αυτή έγινε ενώ είχε αποκλειστεί από πολλούς γιατρούς!

ΜΗ ΣΤΑΜΑΤΑΤΕ ΝΑ ΕΛΠΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ! ΑΥΤΟΣ Ο ΜΗΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΣΑΣ ΜΗΝΑΣ!!

ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ!!:P

Υ.Σ. Στην αρχή μάλιστα είδαμε 2 σάκους αλλά μετά ο ένας εξαφανίστηκε. Λογικό, είχαμε εντοπίσει διπλή ωορρηξία τον Ιούνιο!!Τόσο υπογόνιμοι και αρχικά είχαμε δίδυμα .. Και δεν έχουμε ιστορικό διδύμων στην οικογένεια..

καλησπερα αν κ παλιό το μηνυμα πως τσεκάρετε την 2πλη ωορρηξία με τεστ?θερμοκρασία κρατούσες?


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...