Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα χάπια μετά την εμβρυομεταφορα τα λαμβάνετε την ίδια ώρα η και να υπάρξει 1 ώρα διάφορα δεν υπάρχει θέμα. ( Καταλάβατε έμεινα χωρίς προγεστερόνη και περίμενα να ανοίξουν σήμερα τα φαρμακεία τελευταία προγεστερόνη 11 το βράδυ και τώρα 8:20 το πρωί)

      Εγώ έχω απόκλιση μισή με μια ώρα. Πως πηγε η επαναληπτική σας?

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Και πάλι γεια σας.

Κρατάει ο μπαμπάς τον μικρούλη και έτσι σας γράφω.

Τελικά το κάναμε το ταξίδι. ΠΕΖΗ χάρη σε σένα πήγα. Ήσουν το τελευταίο μήνυμα που διάβασα και πραγματικά με έσπρωξες! Κορίτσια ο μικρός ήταν μια χαρά. Δεν είχε καθόλου πυρετούλι και πέρασε και καλά στη γιαγιά και στον παππού.

Κορίτσια μας χρειαζόταν το ταξίδι. Και σε μένα και στον άντρα μου. Ξεκουραστήκαμε και γυρίσαμε με περισσότερη δύναμη για τον μικρό! Μείναμε και 3 μέρες στην Αθήνα και τώρα είμαστε μια χαρά! Ο μικρός δεν παίζεται. Διαολάκι είναι. Κατερίν@ εμένα πάντως δεν με ακούει καθόλου. Μόλις του πω "Απαγορεύεται" σκάει στα γέλια και με γράφει...Πρέπει και εγώ να διαβάσω..

Daf από Αθήνα είσαι; Και η marigia??Ίσως κάποιο Σαββατοκύριακο που συναντηθείτε να έρθω και εγώ να σας γνωρίσω!

Όσο για τις εκπτώσεις εγώ του πήρα 2-3 μακό για την Άνοιξη και 2-3 ρουχαλάκια για 2 ετών. Δεν ξέρω πως θα είναι ο μικρός του χρόνου και δεν θέλω να παίρνω ρούχα που θα πάνε χαμένα..

Εδω και 1 βδομάδα δεν πίνει καθόλου γάλα βρε κορίτσια! Έχετε καμιά ιδέα τι να κάνω; Το βάζω στην κρεμούλα του αλλά αυτό δεν είναι λύση...

Αυτά για την ώρα. Με φωνάζει ο μπαμπάς γιατί το διαολάκι κάνει ζημιές.

Φιλιά πολλά σε όλες σας!!!

Α! η nat-lef τι κάνει;;;;


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια!

Κατερίνα καλώς ήρθατε, πολυ καλά κάνατε και πήγατε! Μπράβο, τώρα με καινούρια δύναμη να κυνηγάτε το ζουζούνι σας!

Κωνσταντία μην ανησυχείς, απ ότι ξέρω είναι πολύ συνηθισμένος ο στραβισμός, όλα καλά θα πάνε!

Κορίτσια εμείς είμαστε οn για καφέ αύριο και τα μπεμπάκια θα έχουν πλάκα!!

Σήμερα πήγαμε Κηφισιά για ψώνια (πήρα παπούτσια και κάτι ρουχαλάκια από αλλαγή δώρου στο Zara Baby) και μετά στο Mall για φαγητό με τους παππούδες και τη νονά του άντρα μου. Είδαμε και τον μπαμπα που δουλέυει εκεί και ησυχάσαμε! Τι αδυναμία πάντως έχει στον πατέρα του, παναγία μου...

Σας φιλώ, μόλις τον κοίμησα και πάω να κάνω καμιά δουλίτσα η ανεπρόκοπη που λείπω όλη μέρα!


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

νεαμανουλα εδω ειμαστε εμεις, εσυ που πηγες;!:-P

κατερινας αφου ηταν καλα ο μικρος , καλα κανατε κ πηγατε!πες εντυπωσεις, δεν εχω παει ποτε ιταλια κ ειναι απο τα ταξιδια που πρεπει να κανουμε οπωσδηποτε!!!! βαλε κ καμια φωτο απο τοπια!!;)

για το γαλα δεν ξερω να σου πω κατι συγκεκριμενο....ο αποθηλασμος πως εγινε; εβαζες στην αρχη μισο γαλα δικο σου μισο ξενο; η τον αρχισες απευθειας με ξενο;ισως να του λειπει ο θηλασμος, ισως απλα να ειναι μια φαση...ο παιδιατρος τι λεει; λογικα θα επανελθει.... αλλαζουν τοσα κ τοσα γουστα τα μωρα μας!η ερατω στην αρχη πχ δεν ετρωγε βρωμη με τι-πο-τα τωρα την τσακιζει σε 5'!με το μπροκολο το ιδιο, με το μηλο το ιδιο...θα ελεγα να μην αγχωνεσαι ...αλλα δες τι θα σου πει κ ο παιδιατρος. εννοειται οποτε βρεθεις αθηνα να μας το πεις για να κανονισουμε. το προβλημα βεβαια με μας ειναι οτι μενει η καθεμια αλλου γι'αλλου οποτε πρεπει να το ξερουμε μερικες μερες πριν!:-Pπαντως με χαρα να γνωρισουμε εσενα κ τον κουκλο αγγελο!!:)

μαριγια ξεχασα να σου ευχηθω για το νεο μπεμπακι της οικογενειας!!!να σας ζησει και να ειναι γερο!! τοσο γεννηθηκε κ η ερατουλα χιχι!!

σημερα κατσαμε με την ερατω στην κουζινα 2 ωρες κ εκανα σουφλεδακια μαυρης σοκολατας για μενα κ μπραουνις με σοκολατα γαλακτος για τον συζυγο!!τα γουστα του ο καθεις!:Dμοσχοβολησε το σπιτι σοκολατα!!εφαγα δυο κ εχω γινει τουρμπο τωρα, ελπιζω να κοιμηθω το βραδυ γιατι ξυπνησα κ πολυ αργα σημερα....τα σαββατα κραταει το πρωι ο αντρας μου την ερατω για να κοιμηθω κ σημερα ελιωσα....στις 11.30 σηκωθηκα!!!:o απιστευτο ...μου φαινεται μεσημερι πια αυτο....αχχχχχχ που φτασαμε!!! αυριο ειναι η σειρα μου αλλα ετσι κ αλλιως ο αντρουλης μου θα φυγει το πρωι για διαβασμα γιατι απο δευτερα ..εξεταστικη!!:rolleyes: να δω πως θα την παλεψουμε την εξεταστικη με το θηριακι μας!

το αλλο δεν σας το πα!πηρε υποτροφια επειδη βγηκε πρωτος στο πρωτο ετος!:tongue: κ το πρωτο δωρο που πηρε ηταν η τρεχαλιτσα που ειχαμε βαλει στο ματι για το τερατουλι για δωρο γενεθλιων αλλα δεν κρατηθηκε κ το πηρε απο τωρα!ετσι κ αλλιως μας κανει μια χαρα κ τωρα,ειναι απο 10 μηνων+ και σημερα επαιζε κ την πηγαινε περα δωθε το μισο απογευμα! εννοειται εγω απο πισω της παντα, μη σαβουρωθει το καμαρι μου!:cool:....πηρε αυτη:http://www.plantoys.com/catalog/products_detail.php?id=5123

κ ειναι φανταστικη, ειναι ολη ξυλινη κ μεσα εχει ξυλινα παιχνιδακια για κατασκευες!επισης πηρε απο την ιδια εταιρεια κ εναν κυβο με σφυρακι κ μπαλιτσες αχχ φανταστικα παιχνιδια ρε παιδια!!!

α το αλλο που ηθελα να σας πω (καλα δεν ειναι κ σοβαρο:tongue:) ..τα benetton, οπως κ τα πρεναταλ, απ'ό,τι μου ειπε μια φιλη μου, εχουν εκπτωσεις τρελες , τα μπενετον εχουν τα καλοκαιρινα με 3 κ 4 ευρω μπλουζακια, σορτσακια, φουστανακια κτλ κ τα πρεναταλ εχουν μπουφαν για χειμωνα με 10ευρω!ισως ενα μπουφαν για του χρονου της το παρω, σιγουρα θα παρω καλοκαιρινα παντως .

το αλλο που σκεφτομαι λογω εκπτωσεων ειναι να αρχισω να ψαχνω ρουχα-παπουτσια για μενα για τη βαφτιση......εχω ομως μεγαλο προβλημα γμτ!!!δεν φοραω με τιποτα κ ποτε 'καλα΄' ρουχα, ειμαι εντελως καζουαλ ,μην πω σαν φοιτητρια ,μην πω σαν παρταλι που λενε κ οι σαλονικιες!!!:tongue::tongue::tongue: τι θα βαλω που να μου πηγαινει;; κ να μην δειχνω ΞΑΝΑ σαν φοιτητρια.....εχω βαρεθει να με κοιτανε με γουρλωμενα ματια οταν λεω πως εχω παιδι....αλλα ετσι οπως ντυνομαι κ εγω....:rolleyes:

δεν βαφομαι κ ποτε....δεν φοραω κ ποτε τακουνι......δεν φτιαχνω κ ποτε το μαλλι .........οκ μια περιποιηση θα την κανω δεν ειναι θεμα, μαλλι ,νυχια κτλ, ευκολο....αλλα τα υπολοιπα;;;;;;;omg!!!!!!!!!!!αυτο ηταν , αγχωθηκα τωρα!!!!χεεεεεεεελπ!!!!!!!!!!!!:shock:

vallou σε καταλαβαινω απολυτα τωρα συνηλθαμε κ εμεις μετα απο αυτον τον απιστευτο μηνα του ξενυχτιου κ της ατελειωτης γκρινιας......αλλα βγηκαν τα σκασμενα, αντε, 16 μας εμειναν!!!!!:tongue:αντε να τα βγαλει κ η πεννουλα ολα μαζι να εισαι ησυχη τουλαχιστον περισσοτερο....ενω εμεις αμα παμε δυο-δυο.......σωθηκαμε!!!:rolleyes:

γεια σου ρε νικολη χορευταρα!!:-P

Link to comment
Share on other sites

Daf έχω πάει Μιλάνο και Ρώμη. Το Μιλάνο δεν λέει κα πολλά αλλά η Ρώμη δεν παίζεται. Τ Ε Λ Ε Ι Α! Ακριβή βέβαια, όχι τόσο στο φαγητό (4euro η πίτσα, και τι πίτσα..τεράστια), όσο στα μαγαζιά(για ψώνια). Μου άρεσε πάρα πολύ. ένα μουσείο είναι. Ευτυχώς μιλάνε και αγγλικά γιατί στο Μιλάνο είχαμε πρόβλημα, οπότε όλα πήγαν μια χαρά!

Στον μικρούλη μου για ένα μήνα έδινα ένα γεύμα ξένο, ένα από στήθος. Στις 4/01 του έδωσα τελευταίο στήθος και από τότε μέχρι και πριν μια βδομάδα έπινε μια χαρά. Βέβαια πρίν από λίγο που τον τάισα ευτυχώς ήπιε (200ml) και είμαι πολύ χαρούμενη. Οπότε θέλω να πιστεύω οτι είναι παροδικό.

Βρε κορίτσια πόσα δοντάκια βγάλατε; Εμείς μόνο 2.. :( Είναι σαν κουνελάκι!!!! :P

Daf πολύ ωραίο το δωράκι της μικρής. Εμάς η παιδίατρος μας είπε όχι περπατούρες...Ξέρετε κάτι σχετικό; Η μικρούλα σου περπατάει;;

Όσο για τη βάφτιση μη σκας και πολύ. Αφού το στυλ σου είναι "απλό" έτσι να είσαι και τότε. Μπορείς να βάλεις κάτι σε παντελόνι με πουκάμισο...Πότε θα γίνει η βάφτιση; Και εγώ δεν είμαι των "καλών" ρούχων και έτσι πήρα ένα απλό φόρεμα. Μια χαρά ήταν!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Απο που να πρωτο ξεκινησω...ποταμος τα κειμενα σας..ειδικα εσυ daf μου ατελέιωτη εμπνευση!!!!:tongue:

Λοιπον ξεκιναω απο την ταξιδιαρα της παρεας..Κατερινακι πολυ χαρηκα αν εστω και λιγο συνετελεσα στην αποφαση σου να πας το ταξιδακι με τον αντρουλη σου! Κατι ηξερα που σου ελεγα οτι θα ανανεωθειτε και θα γυρισετε περισσοτερο ορεξατοι στον μικρο σας!!! Ειδες?? Χαιρομαι που τα περασατε ομορφα, ελπιζω και εμεις καποια στιγμη να αξιωθουμε να παμε ταξιδι Ιταλια! Και ο μικρος σου τα περασε ομορφα..σας το εχω ξαναπει , μπορει να ακουγομαι ¨καπως¨ αλλα νιωθω οτι ολοι χρειαζομαστε που και που ενα διαλλειμα απο την καθημερινοτητα μας εστω και αν αυτο συμπεριλαμβανει να ειμαστε καποιες μερες μακρια απο τα μωρα μας. Το εχω κανει δυο φορες ως τωρα (εκτος απο οταν ημουν στο νοσοκομειο) και πραγματικα δεν το εχω μετανιωσει λεπτο! ΟΠως λεει και η Κατερινα γυριζεις περισσοτερο ορεξατος στην ρουτινα της καθημερινοτητας!;)

Η αλλη Κατερινα τωρα..μου αρεσουν πολυ αυτα που γραφεις, αυτα που διαβαζεις , λεγε μας που και που αυτα που μαθαινεις..γιατι να διαβασω..σκυλοβαριεμαι:cool:

Daf μου τις καναμε τις ατασθαλιες μας σημερα, και εγω εφαγα μια σοκολατοπιτα, αγοραστη βεβαια απο τον Χατζηφωτιου, ειναι θεικη!!! Πηγαμε και τη βολτουλα μας, ωραια περασαμε και ναι τα πρεναταλ εχουν πολυ καλες εκπτωσεις του πηρα κατι μπιζαμακια για του χρονου, αλλα καλοκαιρινα ακομη τουλαχιστον εδω δεν εχουν βγαλει και ουτε και τα μπενετον. Τα περιμενω πως και πως να παω να τσιμπησω τιποτα για την καλοκαιρινη μας κολεξιον που ουσιαστικα ειναι ανυπαρκτη..:rolleyes: Εχουμε πολλα ψωνια μπροστα μας και τωρα ειναι ευκαιρια!

Οσο για την εμφανιση σου, τι κριμα που δεν εισαι εδω να βγουμε καμια βολτα στην αγορα να ψωνισουμε κατι μαζι, να παρουμε κανα καλλυντικο, να παμε σε κανα κομμωτηριο (εχω καταπληκτικη κομμωτρια;)) κ.λ.π. Κριμα...κριμα!!! Αντε αναλαβετε την καποια απο Αθηνα...!!!;)

neamanoula μου αφου δε με εβγαλες για καφεδακι εσυ και η αφαντη η gio βγηκα με τους αντρες μου τι νακανω???

Αυτα..πολλα ειπαμε φιλακια!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α..ξεχασα!!!

daf μου συγχαρητηρια για τον αντρουλη σου..τελικα ειστε διαβαστερο σοι:tongue: και φυσικα με γεια το παιχνιδι, εχουμε και εμεις κατι παρομοιο οχι ξυλινο ομως απο το elc και το λατρευουμε. Επισης εχουμε και περπατουρα απο 8 μηνων. Κατερινα μου και εμενα ο παιδιατρος μου ειχε πει οχι αλλα κλασσικα εγω δεν τον ακουσα, δεν μπορεις να φανταστεις ποσο χιαρεται ο Νικολας οταν τον βαζω εκει, αλωνιζει ολο το σπιτι, παει οπου θελει, πειραζει οτι θελει και χαιερται, απλα δεν τον αφηνω πολυ ωρα καθε φορα. Ειναι σωτηρια βεβαια οταν θελω να κανω καμια δουλεια;)

Σημειωση εχουμε τεσσερα δοντακια και προχωραμε σε αλλα δυο


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

ειδες βρε πεζουλα, η εμπνευση της σοκολατας!!:tongue:

κοιτα, εγω διαφωνω μαζι σου στο να αφηνουμε τα μωρα αμα ειναι αρρωστουλικα, κατω απο περιπου 7-8 μηνων κ για πολλες μερες, οι αλλες περιπτωσεις με βρισκουν συμφωνη, γιατι ενα ξεσκασμα το θες στανταρ. κ οντως γυρνας με κεφι μετα. εδω εναν καφε πας να πιεις κ γυρνας αλλιως, που να πας κ ταξιδι!τωρα εγω προσωπικα δεν θα την αφησω γιατι θηλαζω, αλλα αυτο ειναι απο μονο του αλλη περιπτωση , βαριεμαι τρελα να διατηρησω γαλουχια με θηλαστρο:rolleyes: (α ρε κατερινα ΗΡΩΙΔΑ!!!)

αλλα οπως λεμε παντα, δεν ταιριαζουν ολοι οι τροποι σε ολους, αμα καταπιεζεσαι τρελα, ειναι χειροτερα σιγουρα!

σε εκοψα κυρια μου εισαι πολυ κοκετα:tongue:, το 'χετε εσεις οι θεσσαλονικιες βεβαια, κ οντως θα την καναμε τη βολτα στα μαγαζια , το χρειαζομαι ρε παιδια μιλαμε για πολυ στοκος με τα ρουχα:confused: κομμωτρια εχω, οκ, παρα πολυ καλη κ της οικογενειας, επισης εχω αισθητικο πολυ καλη. ολα τα αλλα που πρεπει να κανω μονη μου με προβληματιζουν!!θα σας πρηξω, δεν υπαρχει περιπτωση!!!!:tongue::lol: μπηκα στο φορουμ κ βρηκα διευθυνσεις που ποσταραν οι κοπελες με φορεματα βαφτισης....ω ρε μανουλα μου.......σας βαζω μερικα.....

με αυτο επαθα πλακα αλλα θα με βαρεσετε, το ξερω:tongue:http://www.savethequeen.com/eng.html

απο αυτο μου αρεσε το χρωμα αλλα δεν μου αρεσει το πισω του γμτ!:http://www.monsoon.co.uk/invt/65220875

αυτο σε αλλο χρωμα ή χρωματα ;;;http://www.monsoon.co.uk/invt/65217703

Κατερινα η περπατουρα δεν ειν'κακο!την κραταει, περπαταει λιγο κ καθεται οποτε κουραστει. εσυ ισως λες την στρατα, οπου πιεζει την σπονδυλικη στηλη.

αυτο που εκανε η πεζη με την στρατα μια χαρα μου ακουγεται, γιατι κ εμας μας το απαγορεψε ο παιδιατρος! απο τη στιγμη που ετσι κ αλλιως στηριζεται το παιδι μονο του κ αν το βαζουμε για λιγη ωρα κ οχι συνεχεια.....να μην ειμαστε κ υπερβολικοι!:) αλλο να εχεις στρατα ολημερις κ απο πολυ νωρις, αυτο σιγουρα δεν ειναι καλο.

πεζουλα μου ευχαριστουμε, ναι ειμαστε διαβαστεροι τρομαρα μας!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

ΠΕΖΗ και DaFμου ανοίξατε την όρεξη για σοκολάτες βραδιάτικα.. Τρελαίνομαι κι εγώ για Bitter. Eυχαριστω πολύ ολες σας για τις ευχες σας για το ανιψουδι μας! Ήταν το πιο όμορφο πρωινό ξύπνημα!! Και τα ευχάριστα νέα συνεχίστηκαν αφού ένα ζευγάρι φίλων μας που θα τους παντρέψουμε μας ανακοίνωσαν πως περιμένουνε το πρώτο τους παιδάκι όποτε εκτός από κουμπάροι θα γίνουμε και νονοί!!! Πολύ συγκινητική η μέρα κορίτσια !!!

Ανυπομονώ για τον καφέ αύριο και ελπίζω η μικρή μου είναι ήρεμη για να το ευχαριστηθώ…. Κατερινα μου, σου ειμαι υποχρεη για την εξυπηρετηση...

Αυτά! αύριο τα νεότερα,

Καληνύχτα σας!!!!

Α και ξεχασα κατι..

DaF δεν γελάσαμε καθόλου με τα γούστα σου , ακριβώς τα ίδια μου αρέσουν κι εμένα.. Ειδικά τα μονσοον είναι αγαπημένα,.. τα ρούχα της μικρής για την βάπτιση από εκεί τα πήρα... Συγχαρητήρια και στον σύζυγο και με το καλό να γίνει και πτυχιούχος!


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Daf μου παρακαλω παρακαλω..σας συγχαιρω γιατι εμεις ειμαστε ακριβως το αντιθετο τεμπελχανια πρωτης ταξης και να φανταστεις απολυτηριο λυκειου εχω 18, ε το σιχαθηκα το διαβασμα και με τις πανελληνιες, ουτε περιοδικα δεν διαβαζω απλα ξεφυλλιζω:cool:

Για τη στρατα, ολες μου οι φιλες χρησιμοποιησαν, τα παιδια τους μια χαρα ειναι με την προυποθεση παντα να μη γινεται καταχρηση. Λιγο μονο οταν θελω να κανω καμια δουλεια, μονο τοτε, κανα 15λεπτο. Την χαιρεται οσο δεν μπορεις να φανταστεις.

Οσο για τα ταξιδια, ναι εχεις δικιο ο καθενας ή μαλλον η καθε οικογενεια εχει τους δικους της ρυθμους. Εγω σας το εχω ξαναπει δεν μπορω την κλεισουρα, θελω την ελευθερια μου, τις ωρες για τον εαυτο μου αλλα και τις ωρες με τον αντρα μου. Θα μου πεις οταν αποφασισες να κανεις παιδι δεν ηξερες οτι θα κοπουν αυτα?? Ναι το ηξερα, αλλα απο τη στιγμη που εχω μια πολυ καλη μανουλα να μου προσεχει τον μικρο μου, την εχω απολυτη εμπιστοσυνη κ.λ.π. απλα την ¨εκμεταλλευομαι¨οταν θελω και μπορω. Τωρα ενα συναχι εγω προσωπικα δεν το θεωρω αρρωστια για να μου ακυρωσει καποιο προγραμμα που εχω βγαλει και γενικα με τις αρρωστιες (δεν λεω και μεγαλα λογια) προσπαθω να ειμαι cool και να μην τρελαινομαι. Σιγουρα τα μωρα μας θελουν κοντα μας αλλα μας θελουν και ευχαριστες, δηλαδη αν εγω ειμαι μεσα στα νευρα θα τα μεταφερω και στο μωρο μου οποτε?? Καλα να ειμαστε και πιστευω οτι τα μωρα μας καταλαβαινουν οτι τα αγαπαμε ακομη και αν τους λειπουμε καποιες φορες. Αλλωστε τωρα που θα λειπω στη δουλεια αρχιζω να το συνηθιζω οτι θα του λειπω:-( Και εμενα η μαμα μου με αφηνε και μια χαρα ειμαι..πως με κοβετε???:lol::lol::lol:


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Α ξεχασα παλι..μια χαρα γουστα εχεις δεν καταλαβα..! Το πρωτο δεν καταφερα να το δω αλλα τα monsoon πολυ ομορφα..εγκρινονται!!! ;)

Αε ρε τυχερουλες να ημουν εκει να ερχομουν για καφε!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


βρε πολυλογούδες....δεν σας προλαβαίνω...

daf, εδώ είμαι και γω, πού να'μαι?:D Καταρχάς συγχαρητήρια για το σύζυγο και πολύ ωραία τα δώρα της Ερατούλας!Χτες κι εμένα με πιάσαν οι υπογλυκαιμίες μου,έλειπε κι οσ ύζυγος, κι έφτιαξα σπιτικά κρουασανακια με πραλίνα φουντουκιού κι αμυγδαλάκι. Όταν γύρισε σπίτι ο σύζυγος το βράδυ είχε φέρει blackforrest από το ζαχαροπλαστείο οπότε καταλαβαίνεις τί σοκολάτα έπεσε χτες βράδυ...:D.Για τη βάφτιση πάλι οτι θες για βοήθεια λέγε...εγώ πάλι είμαι πολύ του καλού ρούχου,μου αρέσει και πάντα μου άρεζε δηλ.μικρούλα (3-4 χρονών) η μαμά μου ήθελε να μου πάρει αθλητικά παππούτσια κι εμένα το μάτι μου κολλούσε στα σκαρπινάκια, έτρεχα με αυτά και τα έβρισκα και πολύ άνετα.:rolleyes:Γενικά μου αρέσει το καλό παππούτσι αλλά και ρούχο.Εσύ που είσαι πιο casual τύπος δεν χρειάζεται να φορέσεις και τουαλέτα πχ.ένα πιο casual φορεματάκι όπως το τρίτο που έβαλες (μου άρεσε πολύ) με μία χαμηλή γοβίτσα και ένα απλό χτένσιμα, νομίζω ότι είναι σούπερ.Μακιγιάζ επιβάλλεται,κάνε το διακριτικό...σκέψου οι φωτο μένουν και θα τα βλέπεις μια ζωή...τί άλλο?αυτά νομίζω...

katerina_s πολύ χάρηκα που πήγατε το ταξίδι σας τελικά...δεν έχω πάει Ιταλία ως τώρα,πρέπει να είναι σούπερ.Αν και έχω 2 πτυχία στην ιταλική γλώσσα (γιατί σκεφτόμουν για μεταπτυχιακό στο Μιλάνο αλλά τελικά δεν πήγα) επειδή τα πήρα πριν αρκετά χρονάκια και επειδή δεν την μιλάω τη γλώσσα, νιώθω ότι τα ξέχασα όλα.Αμα το αφήνεις, σε αφήνει που λέμε.Μία βασική συνεννόηση κι αν :lol: αχχχ.με λυπεί πολύ που τα ξέχασα...άλλο θέμα..εμείς έχουμε 8 δόντια,περιμένω άλλα 4, κάθε παιδί έχει το δικό του ρυθμό. Η στράτα δεν κάνει (που έχει λουριά γύρω από τη μέση και ποπό του παιδιού) αλλά η περπατούρα που πήρε και η daf δεν έχει πρόβλημα αφού εκεί πλέον το παιδί στηρίζεται μόνο του.

marigia ξανά συγχαρητήρια.πολλά μωρά πέσαν έ???αυτά είναι τα ευχάριστα...μπράβο σας νονοί...

ΠΕΖΟΥΛΑ μη ζηλεύεις καθόλου τον καφέ των Αθηναίων σήμερα, ο δικός μας σιγοβράζεται για να τον πιούμε την άλλη Κυριακή..ω γιεςςςς....τελείωσε :lol:


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα κοριτσάκι

έχω ένα κοριτσάκι

Είμαι ένα δέντρο στη μέση τ'ουρανού

Πολλά αστέρια

πολλά λουλούδια

πολλοί καρποί

Τραγουδάω

Σ'ένα μαξιλάρι-φεγγαράκι

Το παιδί μου αποκοιμήθηκε

Όλη η πλάση στις μύτες των ποδιών

κοιτάζει απ'το παράθυρό μας

Κοιτάζει το παιδί μου που κοιμήθηκε

Όλα τ' αστέρια

μια μυγδαλιά ανθισμένη αστέρια

μπρος στο παράθυρό μας

κοιτάζει το παιδί μου που κοιμήθηκε

Ο Θεός των σπουργιτιών και των παιδιών

πίσω από μια κουρτίνα λουλουδένια

κοιτάζει το παιδί μου που κοιμήθηκε

Σιγά, μανούλα,

σιγά.

Θα το ξυπνήσεις.

Τι θόρυβο που κάνει

η πορτούλα της καρδιάς σου

καθώς ανοιγοκλείνει

στον κήπο της χαράς

Τι αγέρα που φέρνει

έτσι που ανοιγοκλείνεις

τα ματόκλαδά σου

θαμπωμένη

απ'το φεγγάρι της χαράς

Σιγά

Σιγά

Το παιδί μου κοιμήθηκε

κι εγώ τραγουδάω

Γ. Ρίτσος.

Για μένα ισχύει το ίδιο, κι ας έχω αγοράκι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Τι κάνετε μανούλες; Εμείς εδώ μια χαρά. :P

Daf εγώ έχω μια περπατούρα ή στράτα(δεν ξέρω να σου πώ) της Phiser price. Η παιδίατρος μου είπε ΤΙΠΟΤΑ απ΄όλα αυτά αλλά εγώ του πήρα. Μάλλον στράτα είναι. http://www.toys-shop.gr/product_info.php?products_id=6125&osCsid=5aog7l8dimqsno1doqdbtjdf53 Δεν έκανα καλά μάλλον ε; Anyway. Τα ρούχα που διαλέγεις είναι πολύ ωραία. :P:p Θα τα έπειρνα και εγώ άνετα! Οπότε σε βλέπω κοκέτα στη βάφτιση!!!:wink:

neamanoula αυτό που λές για τη γλώσσα έχεις απόλυτο δίκαιο. Εγώ είχα ξεκινήσει Ιταλικά και έφτασα μέχρι τον αόριστο. Μετά έμεινα έγκυος, ήρθε το μωρό και δεν ξαναδιάβασα. Σε πληροφορώ ότι με δυσκολία θυμόμουνα 5 πράγματα.:( Βέβαια δεν είναι το ίδιο με σένα που έχει 2 πτυχία! Στην Ιταλία θα καταλάβαινες τα πάντα.

marigia να σας ζήσει το μωράκι. Και άλλο μέλος στην οικογένεια! Τι ωραία. Εγώ χθες έμαθα ότι 4 φίλες μου περιμένουν παιδάκι και 2 γυναίκες φίλων μου επίσης. Το σύνολο; 6!!! Καλά πάει το θέμα κορίτσια! Άντε και στα δικά μας(χα χα)

Αυτά για την ώρα,

φιλιά !!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

marigia να σας ζήσει το μωράκι. Και άλλο μέλος στην οικογένεια! Τι ωραία. Εγώ χθες έμαθα ότι 4 φίλες μου περιμένουν παιδάκι και 2 γυναίκες φίλων μου επίσης. Το σύνολο; 6!!! Καλά πάει το θέμα κορίτσια! Άντε και στα δικά μας(χα χα)

!

Ο κόσμος λεφτά δεν έχει, και προτιμά τη διασκέδαση εντός σπιτιού...:rolleyes:πλάκα κάνω φυσικά, πολύ ευχάριστα νέα....πωπω...πολλές γένες βρε παιδιά, έτσι να καταπολεμήσουμε την υπογεννητικότητα. Επίσης πέτυχα κάπου και τη zouzounel (τη θυμάστε?) και είδα στην υπογραφή της ότι είναι έγκυος και μάλιστα στον 3ο μήνα...πωπω....εμένα μου φαίνεται πάλι κάτι μακρινό.:cool:

Σήμερα είχαμε και την πρώτη πτώση της Χριστίνας.Την κρατούσε ο μπαμπάς της ο έξυπνος (εγώ έπλενα πιάτα) και έπεσε το μωρό με το κεφάλι στα πλακάκια!!!80 εγκεφαλικά αφού την είδα την ώρα της πτώσης, πέταξα για να φτάσω εκεί και ρε παιδιά, ρε παιδιά ο καλός Θεούλης....αχχχχχ....κάτω είχε πέσει ένα μαξιλάρι από τον καναπέ και έπεσε με το κεφάλι εκεί.Ευτυχως δεν χτύπησε, φυσικά όμως τραντάχτηκε.Έκλαιγε φυσικά γιατί τρόμαξε στο πεντάλεπτο όμως το ξεπεράσαμε.Ευτυχώςςςςςςςς!!!!!!


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

ααα....κατερινιώ, μπορείς να το βάζεις το μωρό στην περπατούρα κανά τεταρτάκι όμως...κι επίσης μπορεί στην Ιταλία να καταλάβαινα τα πάντα, δεν ξέρω όμως κατά πόσο θα απαντούσα....:rolleyes::cool:


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...