Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Πράγματι είμαστε τυχερές. καθίσαμε 1 χρόνο και ήταν πολύ καλά! Εγώ απλά σκέφτομαι ότι: Θα ξυπνάω στι 5, θα φεύγω στις 5:30 για να είμαι στις 7 στη δουλειά μου. Θα σχολάω 3(ευτυχώς δεν παίζουν υπερωρίες) και θα φτάνω κομμάτια στις 4:30 σπίτι μου. θα πρέπει όμως να βρώ κουράγιο για να παίξω με τον Γιάννη μου.Δεν μου φταίει σε τίποτα...Αυτά σκέφτομαι εγώ και δεν κοιμάμαι τα βράδια....


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έχω όρεξη για κουβέντα σήμερα... χι χι! :P:p:p

Κάπου εδω όμως θα σας καληνυχτίσω γιατί προβλέπω το γνωστό ξενύχτι και άντε να βρω δυνάμεις... Πραγματικά εύχομαι να είναι τα δοντάκια του και κάποια στιγμή να αρχίσει πάλι να κοιμάται τα βράδια!

Φιλιά μανούλες!!:tongue:


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δοντακια ειναι Κατερινα μου, θα περασει!!! Οσο για τη δουλεια ας μη το συζηταμε τετοιες ωρες γιατι οπως ειπες πώς να κοιμηθουμε μετα..εφιαλτες θα βλεπουμε:mad:

Καληνυχτα σου!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε τί είστε όλες εσείς?νυχτοπούλια ε νυχτοπούλια...:lol::lol:χτες βράδυ απουσίαζα από το φόρουμ (η άλλη ξενύχτισσα μιλάει) γιατί έκανα κάτι εξωπραγματικό, είδα ολόκληρη μία ταινία....εδώ πέφτει το χειροκρότημα..:lol::lol:εντάξει με 3 διακοπές λόγω Χριστίνας, αλλά το τέλος το είδα..μανία το είχα να δω ταινία μέχρι τέλους αφού κοιμόμουνα ως συνήθως.Συγκλονιστική ήταν να τη δείτε."η ανταλλαγή"λέγεται με την αντζελίνα τζολί, είναι μία μανα που χάνει το παιδί της, ταινία εποχής και αληθινή ιστορία.Σκληρή ταινία αλλά αξίζει να τη δείτε.


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια ο μικρός ανέβασε 39 πυρετό στα καλά καθούμενα...ξύπνησε λίγο ζεστός αλλά δεν είχε κάτι, και πριν καμιά 2 ώρες ανέβασε το 39.Του έδωσε η μαμά μου αντιπυρετικό και έπεσε αλλα τα έπαιξα!!!!Τόσο ξαφνικά!!!!Δόντια ανεβάζουν τόσο πυρετό ή να φοβάμαι κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε κορίτσια ο μικρός ανέβασε 39 πυρετό στα καλά καθούμενα...ξύπνησε λίγο ζεστός αλλά δεν είχε κάτι, και πριν καμιά 2 ώρες ανέβασε το 39.Του έδωσε η μαμά μου αντιπυρετικό και έπεσε αλλα τα έπαιξα!!!!Τόσο ξαφνικά!!!!Δόντια ανεβάζουν τόσο πυρετό ή να φοβάμαι κάτι άλλο?

ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ.ΑΝ ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΣΕ ΚΑΝΑ 2ΩΡΟ ΠΑΛΙ ΠΥΡΕΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΟΥ.ΕΤΣΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΕΜΑΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ!!!!ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!

neamanoula ΜΠΡΑΒΟ που κατάφερες να δεις ταινία! Μια από τα ίδια και εγώ. Στο μισάωρο με έχει πάρει ο ύπνος....;) Καλή η πρότασή σου, να την έχουμε στα υπόψη!!!

gio_kx δεν ξέρω αν τα δόντια κάνουν τόσο πυρετό, αλλά να σου πώ για τον δικό μου. Την Τρίτη ήμασταν σε φιλικό σπίτι και ήταν μια χαρά. Το βραδυ μέσα στην τρέλα, χαρούμενος και ακμαιότατος! Την Τετάρτη το πρωί ξύπνησε και ήταν ζεστός. Το έβαλα θερμόμετρο και είχε 38,2.Λοιπόν αν είναι η γνωστή ιωσούλα που κυκλοφορεί, τότε θα σου κάνει 2 μέρες πυρετούλη (Depon ανα 6 ωρο και αν πάει 39,5 Ponstan αν 3ωρο εναλλάξ) και μετά συναχάκι και βήχα. Βέβαια θα πάρεις τον παιδίατρο σου. Ίσως θα πρέπει να τον δεί. Θα κοιτάς πάντα αν με το αντιπυρετικό το παιδί είναι δραστήριο ή μαλθακό! ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ και μην αγχώνεσαι!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μωρε μόλις πέσει ο πυρετός είναι μιά χαρα!!!!ΓΜΤ@@@@ να προσέχουμε τόσο και πάλι ίωση???

Έλεος το καημένο σε ένα μήνα 2 φορες 39 πυρετό?Τι να πω...ελπίζω να μην τον κρυώσαμε την Κυριακή στην βόλτα μας...αλλά ρε κορίτσια είχε ΤΕΛΕΙΟ ηλιο και δεν φυσούσε καθόλου!!!!Δεν αντεχε το καημένο άλλο μεσα και ειπαμε να το βγάλουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

gio μου η καλυτερη προστασια για τις ιωσεις ειναι η καθημερινη εκεθεση σε ηλιο και αν δεν βγαινει ο ατιμος, σε φως τουλαχιστον για 20'(=συνθεση βιταμινης D)

εχω μια απιστευτη γκρινιαση σημερα, μαλλον κολλησα απο την ερατω, 'οξεια γκρινιαση' οπως της λεω κ ολα μου τη σπανε...:mad: ενταξει οχι εντελως χωρις λογο κ αιτια.....εχω σπαστει με τις κουμπαριες μου πολυ μα παρα πολυ.....πρεπει να κανω κατι αμεσα , γιατι δεν λεω τι θελω και πως σκεφτομαι οτι πρεπει να γινουν τα πραγματα....τελοσπαντων .

'περαστικα' στα γλυκα ζοντακια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι μου κάνετε κοπέλες μου??? Καλά μια μέρα έκανα να μπω και διάβασα 2 σελίδες.. δεν σας προλαβαίνω λέμε… Ελπίζω να τα θυμηθώ όλα όσα σκεφτόμουν την ώρα που σας διάβαζα… Καταρχήν να ευχαριστήσω τις καλές μου Kατερινα και DaF για τα καλά τους λόγια για την Ανδριελα μου. Μαρτυριάρες όλα τα είπατε πια, και για τον χυμό με το καλαμάκι και που σηκώθηκε μόνη της από κάτω… τς τς τς φούσκωσα από περηφάνια η βαου-βαου κουκουβαου λέμε…

Ναι ναι DaF ξέχασα να το γραψω τα παιδάκια μας γευμάτισαν μαζί τους τραχανάδες τους και μετά χώνεψαν και τα δυο παίζοντας κάτω στο χαλί .. Μιλαμε ο Γιωργης ρίχνει τρελό μπουσουλημα .. δεν τον προλαβαινεις .. για μια στιγμη αφαιρεθηκαμε με την Κατερινα μιλώντας και τον βλέπω είχε πάρει δρόμο κανονικά να εξερευνησει και τα άλλα δωμάτια.. χι χι χι :lol::lol:απίστευτος ειδικά όταν κάνει αυτό με τα χειλάκια του σαν το γουρουνακι:lol:!!! Στα γενεθλιακια τους να μαστε καλά να ξαναβρεθουμε για indoor activities με τα κουτσουνακια μας…

ΠΕΖΗ θυμασαι που λεγαμε για τις πανες βρακακια που δεν βολευουν όταν κανουν κακα γιατι δεν κλεινουν??? Λοιπον βρηκα στο σουπερ τα βαβylino babygo boy k girl που εχουν στο πισω μερος στη μεση ένα αυτοκολητο οπότε σχιζεις τα πλαινα, βγαζεις την πανα , την κανεις ρολό και την κλείνεις με το αυτοκολητο. Τις δοκιμασα στην μικρη και είναι μια χαρά και είναι και 2 ευρω φθηνότερες από τις παμπερς. Επισης να σου πω κι εγω με την σειρά μου πως ζήλεψα με τις εξοδους σου κιουρια μου, θελω κι εγω χορο και ποτακι μπουχουχου….

Ξεκινω δουλεια σε 20 μερες και αισθανομαι ακριβως ετσι όπως αναφερετε ΠΕΖΗ και Κατερινας να κολλήσει ο χρόνος γίνεται??? Αν και χρειάζομαι ένα ταιμ αουτ από το μωρο που το κουβαλαω μαζί μου όλη μερα σε ότι κι αν κανω…

Κατεριν@ τι ωραια που τα γραφεις καλέ αυτά για την ανατροφη των παιδιων και τα βιβλία .. συμφωνω απολυτα μαζί σου !!!!!

Κατερινας στο επομενο καφε θα θελαμε να γνωρισουμε κι εσας είτε στην Αθηνα ειτε στην Χαλκίδα γιατι και μια εκδρομουλα δεν θα μας χαλαγε αμα εχει καλό καιρό..

Και τελος ερωτηση : Τα παιδακια σας κοιμουνται με μουσική? Εμας κοιμαται μόνο με μουσικη η οποια παιζει ολο το βραδυ στο ρεπεατ. Ακουσα πως δεν κανει όμως γιατι δεν ξεκουραζεται το μυαλό…?????


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μωρε μόλις πέσει ο πυρετός είναι μιά χαρα!!!!ΓΜΤ@@@@ να προσέχουμε τόσο και πάλι ίωση???

Έλεος το καημένο σε ένα μήνα 2 φορες 39 πυρετό?Τι να πω...ελπίζω να μην τον κρυώσαμε την Κυριακή στην βόλτα μας...αλλά ρε κορίτσια είχε ΤΕΛΕΙΟ ηλιο και δεν φυσούσε καθόλου!!!!Δεν αντεχε το καημένο άλλο μεσα και ειπαμε να το βγάλουμε!!!!

Βρε gio μου μην αισθανεσαι ενοχες που εβγαλες τον μικρο βολτα έλεος...

Το ΣΚ ειχε καλό καιρό όντως ασε που οπως λεει και η DaF χρεαζεται καθημερινα να τα βλεπει λίγος ήλιος...

Μπορει να μην ειναι ιωση αλλά δοντακια μην πανικοβαλεσαι please.

Εισαι στη δουλειά ε?? Οκ ο μικρουλης ειναι με την μανουλα σου μια χαρά και αυριο θα ειναι ακομα καλύτερα ευχομαι ...

Περαστικα και υπομονη οκ?


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

marigia θα χαρώ πολύ να έρθετε και στη Χαλκίδα. Μια βόλτα στη παραλία θα είναι τέλεια!!! Όσο για τη μουσική... εγώ του έβαζα μουσική όταν ήταν πολύ μωρό (μετά από μια περιπέτεια που είχαμε με το μωρό, ένιωθα ότι αν του έδινα πολλά ερεθίσματα θα του έκανε καλό...), αλλά κάπου διάβασα ότι με μετρό τη μουσική στα παιδιά. Δηλ φυσικά και κάνει καλό, πολύ καλό αλλά όχι σε μεγάλες δόσεις. Φυσικά σου λέω απλά κάτι που διάβασα σε ένα βιβλίο, δεν ξέρω αν στέκει όμως...

Και η δικιά μου σημερινή ερώτηση: Το πορτοκάλι πως το βάζετε στη φρουτόκρεμα; Σαν χυμό; Εμένα η παιδ μου είπε να το στύβω και να βάζω τον χυμό, αλλά μου γίνεται νερουλή...Τι κάνετε εσείς; Και επίσης βλέπω ότι δεν έχω πειραματιστεί πολύ με τα φαγητά. Κρεατοχορτόσουπα μόνο... Τον τραχανά δεν τον τρώει. Τι άλλο δίνετε στα παιδιά σας αυτό το διάστημα;;


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ θα με καταλάβετε σε λίγο καιρο-ΦΤΟΥ,ΦΤΟΥ μακριά απο όλους μας- όταν θα είστε στην δουλειά και θα χτυπάει το τηλ για τέτοιο λόγο και όχι γιατι το παιδί είπε "γαιδουράκι ντε-ντε"!!!!Ευτυχώς είναι η μανούλα μου και της έχω απόλυτη εμπιστοσύνη αλλά ότι και να είναι δεν εί΄ναι το ίδιο!!!Για την ώρα έχουμε 37,2 αλλά να δούμε πως θα παει.Πήρα ήδη τον γιατρό και μου είπε και του έδωσα ντεπόν και βλέπουμε!!!!

Το πορτοκάλι του το στίβω και βάζω φαρίν λακτέ για να σφίξει!!!!

Το τραχανά επίσης δεν το τρώει σκέτο όπότε τον βάζω αντί για ρύζι στο φαγητό του!!!

Link to comment
Share on other sites

marigia θα χαρώ πολύ να έρθετε και στη Χαλκίδα. Μια βόλτα στη παραλία θα είναι τέλεια!!! Όσο για τη μουσική... εγώ του έβαζα μουσική όταν ήταν πολύ μωρό (μετά από μια περιπέτεια που είχαμε με το μωρό, ένιωθα ότι αν του έδινα πολλά ερεθίσματα θα του έκανε καλό...), αλλά κάπου διάβασα ότι με μετρό τη μουσική στα παιδιά. Δηλ φυσικά και κάνει καλό, πολύ καλό αλλά όχι σε μεγάλες δόσεις. Φυσικά σου λέω απλά κάτι που διάβασα σε ένα βιβλίο, δεν ξέρω αν στέκει όμως...

Και η δικιά μου σημερινή ερώτηση: Το πορτοκάλι πως το βάζετε στη φρουτόκρεμα; Σαν χυμό; Εμένα η παιδ μου είπε να το στύβω και να βάζω τον χυμό, αλλά μου γίνεται νερουλή...Τι κάνετε εσείς; Και επίσης βλέπω ότι δεν έχω πειραματιστεί πολύ με τα φαγητά. Κρεατοχορτόσουπα μόνο... Τον τραχανά δεν τον τρώει. Τι άλλο δίνετε στα παιδιά σας αυτό το διάστημα;;

Ευχαριστουμε για την προσκληση και για την απαντηση σου Κατερινας μου. Για για να γινω ισως πιο σαφης εννοω νανουρισματα συγκεκριμενα τα rockabye baby διοτι μαμα-μπαμπας ροκαδες χι χι χι

Λοιπον στη φρουτοκρεμα στιβω κι εγω ενα πορτοκαλι με τα χερια ομως δηλ οχι στον στιφτη, βγαινει περιπου 50Ml χυμος. Δεν βγαινει πολύ νερουλη γιατι βαζω ενα ολοκληρο μηλο και μια μπανανα και ενα αχλαδι. Τωρα αν παρολα αυτα βγει νερουλη βαζω λίγω ρυζαλευρο σκετο (δηλ οχι ρυχαλευρο βανιλιά) Εγω παιρνω Holle απο βιο αλλα καμια φορά βάζω και ΝΟΥΝΟΥ ρυζαλ στο μπλε κουτι. Ακομα μπορεις να βαλεις καμια κουταλιά απο φαριν λακτε η κανα μπισκοτακι Νουτριτσια εξαρταται τι τρωει το παιδί εμεις γενικά αποφευγουμε τη ζαχαρι αν και καμια φορά της δινω φαριν λακτε το απογευμα αλλιως γιαουρτακι.

Απο φαγητα

Τραχανα γλυκο και ξινο μαζί με ντοματα καροτο και μοσχαρι

Χυλοπιτες επισης με καροτο ντοματα και κοτοπουλο.

Σπανακορυζο με λίγο ανιθο και κρεμμυδι που δεν το αλεθω αλλά το αφηνω και βραζει για νοστιμια.

ΕΕΕ Τι αλλό ???? Κλασσικα μετα ρυζακι με σελινο μπροκολο καροτακι και κρεας ...

Επεξεργάστηκαν by marigia

nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...