Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια! Είναι ξανθός και αν είχε πάρει τα γαλάζια μάτια του μπαμπά του θα ήταν το τέλειο μωρό (χα χα λέγε με κουκουβάγια!!):wink:

Πράγματι τεράστιο και ο μικρός δεν το πολυγουστάρει...Βέβαια νιώθω ότι είναι ασφαλής εκεί ακόμα και αν δεν είναι δεμένος...


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

marigia, το έψαξα, ναι, είναι Το πρωινό άστρο και όντως και η Daf έχει ένα στίχο στην υπογραφή της. Θα ψάξέ ω να βρω όλη τη συλλογή. Στο Πανεπιστήμιο κάναμε ένα μάθημε για το Ρίτσο, αλλά είχαμε επικεντρωθεί στα γνωστά του, Ρωμιοσύνη, ποιήματα εξορίας, Σονάτα σεληνόφωτος και τέτοια. Πιστεύω όμως ότι και τα πιο προσωπικά του, όπως αυτό ή η εαρινή συμφωνία όπου μιλάει για τον έρωτα είναι επίσης αξιόλογα. Οπωσδήποτε θα τη βρω τη συλλογή!

gio, έχεις δίκιο. Έγραφα γρήγορα γιατί ο μικρός ζουζούνιζε... Εννοώ ο καφές να γίνει μετά τις τρεις ή τέσσερις για να έχει προλάβει να γυρίσει ο άντρας μου και να κρατήσει το μικρό. Αν γίνεται βέβαια, εντάξει;

Link to comment
Share on other sites

Α, και gio, δεν θα ήθελα με τίποτα να είμαι στη θέση της αδερφής σου!! Είναι εντάξει το μωρό; Πώς το έκανε αυτό, ο Χριστός και η Παναγία!! Της κουμπάρας μου από την άλλη η μικρή μπήκε στον κάδο του πλυντηρίου... Αχ, κορίτσια, ο Θεός να φυλάει! Εγώ φοβάμαι όταν έχω το φούρνο αναμένο, μη μου ξεφύγει ο μικρός, ακουμπήσει τα χεράκιατου και καεί... Για τα μάτια της κουζίνας θα ψάξω να βρω προστατευτικά, κάπου είχα δει, δε θυμάμαι όμως πού...στο mothercare, chicco...αν ξέρει καμιά να μου πει!

Link to comment
Share on other sites

Α, και gio, δεν θα ήθελα με τίποτα να είμαι στη θέση της αδερφής σου!! Είναι εντάξει το μωρό;

Μιά χαρά είναι!!!!Είναι ήδη 7 ετών οπότε κανένα προβλημα όπως καταλαβαίνεται απλά ο επόμενος φούρνος...ασφαλίστηκα καλύτερα!!!!!!!

Για τον καφέ που λές, ούτως ή άλλως πριν τις 15:30 καμιά μας δεν μπορεί λόγω ταίσματος, οπότε ΟΚ και θα έρθουν τα κορίτσια ανατολικά οπότε ακόμη καλύτερα!!!!

Μόλις κανονίσουμε θα σου στείλω πμ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φτου σας βρε!!!!Πω πω πως άλλαξε και αυτος!!!!Ξανθούλης και κούκλος!!!

Παρεπιπτόντως έχουμε το ίδιο καθισμα φαγητού...καλό άλλά τεράστιο δεν συμφωνεις?

τελιικα το καθισματακι εχει πολυ σουξε και εμεις αυτο εχουμε και ευτυχως καθομαστε ανετα εκει χωρις γκρινιες!!!! Αλλα ασφαλες δεν το θεωρω καθως δεν τον δενω συνηθως και το τερατακι θελει να σηκωνεται ορθιο.

Για το κεφεδακι Κυριακη μεσημερι ανετα μπορω και εγω μετα τις 3. οποτε συνυεννοουμαστε και τα λεμε!;)


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια τα κατάφερα και μπήκα!

Η βόλτα είχε απίστευτη πλάκαι, περάσαμε πολύ ωραία και τα είπαμε κιόλας!

Και αν νομίζεις DaF ότι εμείς τελειώσαμε τη βόλτα στις 3 γελιέσαι! Πες της Μαριγια! Που ξύπνησε ο Γιώργος στο αυτοκίνητο και άρχισε τις γκρίνιες από την πείνα και δεν προλαβαίναμε να πάμε σπίτι να ταιστούμε οπότε ανεβήκαμε στης Μαριγιας και ταίσαμε κα τα δύο οπότε να μην παίξουν και μετά??? ΕΕΕ????? Πολύ πλάκα είχαν και τα δύο με τα παιχνίδια εκεί και είμαι συγκινημένη γιατί ήμουν μπροστά σε κάτι που έκανε η Ανδριελίτσα για πρώτη φορά, που σηκώθηκε από τον ποπό της όρθια μόνη της, τι απίστευτη!! Έχει πάρει δρόμο σας λέω!!!

Η Ερατώ ίσως είναι το πιο γελαστό μωρό που έχω δει... Θα την φάω!!!!

Κατερινάκι δόντια μου ακούγονται και υπομονή..... Ουφ....

Εμένα χτες από τη 1 μέχρι τις 2 είχε ξυπνήσει πάνω από 6 φορές, οπότε είδα κι απόειδα και τον πήραμε στο κρεβάτι. Μου φαίνεται ότι ερωτοχτυπήθηκε (ή ... Ερατοχτυπήθηκε...) και σκεφτόταν τα κορίτσια το βράδυ. Χωρίς πλάκα, όταν γυρίσαμε από τη βόλτα είχε τέτοια ενέργεια που από το απόγευμα τον έβλεπα και το σκεφτόμουν ότι δεν θα την παλέψει το βράδυ, ήταν σε υπερδιέγερση.

DaF τα φορέματα μου άρεσαν, και το δεύτερο μου άρεσε, και ΕΙΔΙΚΑ το πίσω είναι πολύ του γούστου μου (φιόγκοι κλπ;)), το τρίτο μου φάνηκε πιο βραδινό να είμαι ειλικρινής, αλλά πάρα πολύ ωραίο!! Γενικά όπως σε έχω δει, θα σου πήγαινε πολύ ένα φόρεμα πάντως! Εξάλλου υπάρχουν φορέματα για κάθε στυλ, γιατί δεν πηγαίνεις να ρίξεις καμιά ματιά να τα δεις πάνω σου?

Πεζή μου διάβασα το Ανατροφή του παιδιου βήμα βήμα που σας έλεγα, μου άρεσε πολύ, αν και τελικά νομίζω ότι δεν με έπεισε σε όλα, και σήμερα τελείωσα και το Τα παιδιά χρειάζονται όρια που μου άρεσε πολύ. Έχει πολλά πρακτικά παραδείγματα και ιστορίες από πραγματικές καταστάσεις και βοηθάει αυτό, γιατί οι γενικολογίες με μπερδεύουν χειρότερα. Πάντως το να σε καθησυχάζει κάποιος (ειδικός) ότι οκ, μπορείς να κάνεις και λάθη ως γονιός και βασικά πρέπει να είσαι ο εαυτός σου και να βελτιώνεσαι μέσα από τη σχέση με τα παιδιά σου, ακριβώς δηλαδή αυτό που ζητάς κι από τα παιδιά σου να κάνουν, να βελτιωθούν μέσα από τη σχέση τους μαζί σου, για μένα ήταν ένεση ηρεμίας γιατί έχω μάλλον αγχωθεί με το θέμα...

Πάντως μην φαντάζεστε, μπερδεύεσαι και λιγάκι με τα πολλά διαβάσματα, γιατί υπάρχουν και διάφορες σχολές. Απλά καλό είναι να ενημερωθεί κανείς και μετά να αποφασίσει τι ταιριάζει σε εκείνον και το παιδί του.

Κατερινάκι να κανονίσουμε στον επόεμνο καφέ να σε δούμε, σου έχω πει ξανά ότι ο άντρας μου είναι από Χαλκίδα?

Ήρθε ο αντρούλης μου - by the way, congrats στον DaFohusband - πάω να τον δω λιγάκι

Φιλιααα


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

A! Άντα προστατευτικό για κουζίνα έχω δει στο Ικεα, είναι ένα μεταλλικό παραλληλόγραμμο περίπου 20 πόντους που μάλλον βιδώνει πάνω ή κάπως έτσι και στέκεται όρθιο σαν εμπόδιο δηλαδή αν λές κάτι τέτοιο


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μόλις κοιμήθηκε ο μικρός διαολάκος και είπα να σας πω ένα γεια!

Κατερινάκι τα ζουζούνια μας είναι πραγματικά συνομήλικα. Μια μέρα διαφορά έχουν!!Χαίρομαι που περάσατε τόσο ωραία. έρχεστε Χαλκίδα; Αν ναι ίσως καταφέρουμε να σας δούμε και εδώ!Πάντως σε χαίρομαι που διαβάζεις! Χθές το βράδυ αυτά σκεφτόμουνα. Δηλ πως θα γίνω καλή και σωστή μαμά...Μόνο από ένστικτο;;;Anyway.. Πάντως θα το πώ για άλλη μια φορά! Τα ζουζουνάκια σας είναι σκέτη τρέλα!!

ΠΕΖΗ τι ωραία που βγήκατε! Αλήθεια ξεκίνησες δουλειά; Γενικά κορίτσια, αρχίσατε δουλειά;; Εγώ κάπου μέσα Μαρτίου θα πάω και το σκέφτομαι από τώρα...


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

ΠΕΖΗ τι ωραία που βγήκατε! Αλήθεια ξεκίνησες δουλειά; Γενικά κορίτσια, αρχίσατε δουλειά;; Εγώ κάπου μέσα Μαρτίου θα πάω και το σκέφτομαι από τώρα...

Ναι ρε συ Κατερινα, πολυ το ευχαριστηθηκα και εγω, ειχα καιρο να χορεψω , να ξεφυγω και να σας πω κατι??? Υστερα απο καιρο κρατηθηκαμε χερι χερι με τον αντρουλη μου, ακουμπουσαμε ο ενας τον αλλο και γενικα αισθανθηκα καπως διαφορετικα, οπως παλια, δε ξερω πως να σας το εξηγησω, με το μωρο νομιζω οτι στην καθημερινοτητα, χανουμε λιγακι τους εαυτους μας, τη σχεση μας και οταν τελικα βρισκομαστε μαζι μονοι και ειδικα οπως χθες που και οι δυο ημασταν σε χαλαρη διαθεση καπως η καρδια λειτουργει διαφορετικα! Παντως επιασα τον εαυτο μου να κοιταζει φωτογραφια του μικρου στο κινητο οταν ηθελα να δω την ωρα και να χασκογελαω μονη μου σκεφτομενη π.χ. την αισθηση της πατουσας του (που σημειωτεον ειναι το αγαπημενο μου σημειο πανω του:tongue:) , τη μυρωδια του κ.λ.π. Τελικα δικιο εχω που σας λεω οτι αν ξεφευγουμε που και που ξαναβρισκουμε τους εαυτους μας και γυρναμε με περισσοτερη θεληση στη ρουτινα μας!;)

Και τωρα που ειπα ρουτινα και εγω ξεκιναω δουλεια μεσα Μαρτιου στις 11 νομιζω και απο τη μια ανυπομωνω να ξεκινησω και να μπουμε σε μια ρουτινα οικογενειακως και απο την αλλη θελω να κολλησει ο χρονος και αυτος ο μηνας να περασει οσο πιο αργα γινεται.. κουλουβαχατα στο μυαλο μου δε ξερω τι θελω τελικα:rolleyes:


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ Κατερινα, πολυ το ευχαριστηθηκα και εγω, ειχα καιρο να χορεψω , να ξεφυγω και να σας πω κατι??? Υστερα απο καιρο κρατηθηκαμε χερι χερι με τον αντρουλη μου, ακουμπουσαμε ο ενας τον αλλο και γενικα αισθανθηκα καπως διαφορετικα, οπως παλια, δε ξερω πως να σας το εξηγησω, με το μωρο νομιζω οτι στην καθημερινοτητα, χανουμε λιγακι τους εαυτους μας, τη σχεση μας και οταν τελικα βρισκομαστε μαζι μονοι και ειδικα οπως χθες που και οι δυο ημασταν σε χαλαρη διαθεση καπως η καρδια λειτουργει διαφορετικα! Παντως επιασα τον εαυτο μου να κοιταζει φωτογραφια του μικρου στο κινητο οταν ηθελα να δω την ωρα και να χασκογελαω μονη μου σκεφτομενη π.χ. την αισθηση της πατουσας του (που σημειωτεον ειναι το αγαπημενο μου σημειο πανω του:tongue:) , τη μυρωδια του κ.λ.π. Τελικα δικιο εχω που σας λεω οτι αν ξεφευγουμε που και που ξαναβρισκουμε τους εαυτους μας και γυρναμε με περισσοτερη θεληση στη ρουτινα μας!;)

Και τωρα που ειπα ρουτινα και εγω ξεκιναω δουλεια μεσα Μαρτιου στις 11 νομιζω και απο τη μια ανυπομωνω να ξεκινησω και να μπουμε σε μια ρουτινα οικογενειακως και απο την αλλη θελω να κολλησει ο χρονος και αυτος ο μηνας να περασει οσο πιο αργα γινεται.. κουλουβαχατα στο μυαλο μου δε ξερω τι θελω τελικα:rolleyes:

Πρώτον: Τα ίδια ακριβώς αισθληματα έχω και εγώ για τη δουλειά!

Δεύτερον:"Υστερα απο καιρο κρατηθηκαμε χερι χερι με τον αντρουλη μου, ακουμπουσαμε ο ενας τον αλλο και γενικα αισθανθηκα καπως διαφορετικα, οπως παλια, δε ξερω πως να σας το εξηγησω,.." Αυτό ένιωσα και εγώ στην Ιταλία! Και πραγματικά δεν μετάνιωσα που πήγα. σας το είπα. Γυρίσαμε πολύ ανανεωμένοι και οι δύο. Και σαν ζευγάρι αλλα και για το μωρό μας!!!:wink:


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κατερινακι με πιανεις ακριβως το πως αισθανομαι και στο πρωτο και ειδικα στο δευτερο...!!! Αυτο ελειπε να χασεις το ταξιδακι σου!!;)


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

εχει παρει φορα το ανδριελακι λεμε!!!αχ πρεπει να ειχαν πολυ πλακα τα δυο τους, θελουμε κ εμεις indoor activities:tongue::tongue::tongue: να βρεθουμε και στα σπιτια κοριτσια!!!

α ξεχασα να πω οτι η ανδριελα παρηγγειλε πορτοκαλαδα την οποια επινε με περισση χαρη με το καλαμακι περικαλω, φοβερη ηταν!!!!

(κατερινακι μου ευχαριστουμε , τον καμαρωνω τον φυτουκλη μου:tongue:)

κατερινας σε περιμενουμε στο επομενο καφετσαι!!!:wink:

gio εμεινα με το φουρνο, ντοινγκ και ξανα ντοινγκ!!!!τα 547 εγκεφαλικα λιγα ειναι ...!κυριολεκτικα γκρεμιστηκε φουρνος, βρε το πιτσιρικι...!:shock:

αντα σαν πολλη ποιηση επεσε βλεπω:-P, ποια σχολη τελειωσες ;φιλολογος κ εσυ;

προτεινω βιβλιο για την ανατροφη ολης της οικογενειας:lol:, μας το πηρε δωρο ενας φιλος και ειναι πολυ καλο , διαβαζεται κ ευχαριστα:

"τα παιδια δεν θελουν ψυχολογο, γονεις θελουν"http://www.siderman.gr/psy hoanalysis/43/53.html

φιλω σας εχω μαθημα πρωι πρωι και γκρρρρρρρρρ:rolleyes:

πωπωωωωωω ρομαντισμος στο καφε......μια με την ποιηση μια με τους ερωτες, τι ειστε εσεις βρε;;;;

Επεξεργάστηκαν by DaF
Link to comment
Share on other sites

Σου το είπα και όταν γύρισα. Ήσουν το τελευταίο μήνυμα που διάβασα και πραγματικά με ώθησες!! Θα το μετάνιωνα αν δεν πήγαινα.. και από τη στιγμη που ο μικρός θα ήταν σε καλά χέρια...

Όσο για τη δουλειά. Μωρέ θα ήμουν ευχαριστημένη αν δούλευα 4ωρο. Αυτό θα με κάλυπτε εμένα τώρα. Να πηγαίνω πχ 9-1. Πολλά ζητάω ε;;; Θέλω όταν ξυπνάει ο μικρός να είμαι κοντά του. Αυτό με χαλάει πιο πολύ...


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο και ποιος δεν θα το ηθελε??? Ασε οχταωρο βαλε και καμια ωρα πριν προετοιμασια και διαδρομη και κανα μισαωρο διαδρομη μετα, απορω ποτε θα ξεκουραζομαστε , ποτε θα βλεπουμε τα μικρουλια μας και ποτε θα..κλ.π. κ.λ.π. Τουλαχιστον ειχαμε την ευκαιρια να καθησουμε μαζι τους ενα χρονο, κατι ειναι και αυτο αλλα και παλι...ποιος παει στη δουλεια?? Ελπιζω να μπουμε στο λουκι και να συνηθισουμε συντομα:rolleyes:


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...