Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Γειά σας κορίτσια...

      Συγχαρητηρια σε οσες ειστε εγκυουλες ευχομαι να πανε ολα ηρεμα και ομορφα οπως μας αξιζει μετα απο οσα περνάμε!!!!!

      Καλή δύναμη στα κορίτσια που προσπαθούν ή είναι στην αναμονή χοριακης! 

      9η ημέρα σήμερα μετά την 8η εμβρυομεταφορα, έκανα τεστ εγκυμοσυνης που δείχνει πιο νωρίς και μου έβγαλε γραμμη αλλά πολύ αχνη. Το θετικό της ιστορίας είναι οτι στα τόσα χρόνια πρώτη φορά στις τόσες εξωσωματικές + προσπάθειες μόνοι μας είδα γραμμή σε τεστ εγκυμοσυνης...το λες και ιστορική στιγμή 😆. Το αρνητικό ειναι οτι για να έχω 9η ημέρα τόσο αχνη γραμμη αυτό σημαίνει σιγουρα χαμηλή χοριακη 😔... Έχω ξαναπάρει χοριακες 5-15 που θεωρούνται γκρίζα ζώνη και πάντα έπεφταν....Χοριακη θα κανω τη Δευτέρα....

      Καλημέρα και συγχαρητήρια! Εγώ ένατη μέρα,χθες δλδ,είχα χοριακη 58 και όπως είπε ο γιατρός είναι λίγο χαμηλή.Αυριο έχω επαναληπτική και θέλουμε να διπλασιαστεί.. Ποιο τεστ έκανες εσύ?από πόσες μονάδες δείχνει?Σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη τη Δευτέρα και μια ακόμα μεγαλύτερη την Τετάρτη ❤️

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Α!!!! Καλέ εγώ το έχασα το τελευταίο του Greys, είδα ως εκεί που έκανε αυτή την εγχείρηση και ύστερα της κόλλησε η βελόνα ...για ενημέρωσε τι έγινε στη συνέχεια ????

Άστα να πάνε φιλενάδα!!!Κοιμήθηκα και εγω πανηγυρικά και είδα μέχρι την μέση.Θα ενημερωθώ και θα σου πώ αν και νομίζω ότι η φιλενάδα μας η ΠEZH θα μας πεί!!!!

Εγω εμεινα στον άγνωτο που έσωσε την κοπέλα!!!Εμαθα ότι είναι ο Ο Μάλει!!!Επίσης ενημερωτικά υπάρχει στην ΑΜερική ήδη ο 6ος κύκλος!!!!

Τώρα που το θυμήθηκα...η vallou αναρρώσανε?Κανένα νέο της?

Επίσης εκεινη που χάθηκε είναι η elen29!Μάλλον παρεξηγήθηκε με το fish & chips μου...:?:???::?

Επεξεργάστηκαν by gio_kx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μπραβο κατερινα στον μπεμπυρερ!!!:D ελπίζω το επομενο να μην ειναι με την 25η μαρτιου, γιατι....:tongue::tongue::tongue:!!!εμας ρε γμτ εχει τοσες μερες που βλεπω το πανω ενα τοσο δα ασπρακι κ δε λεει να σκασει...θα το πω αυριο στον παιδιατρο να το δει κ αυτος...:confused: τα κατω μας παντως...πολυ γελιο!!εμαθε σιγα σιγα κ δεν δαγκωνει τη μαμα...αχ το κοριτσι μου!

ηθελα να σας πω κι εγω για το babyswimming!!γραφτηκαμε!!!κ ξεκιναμε την αλλη εβδομαδα!!ειμαι πολυ ενθουσιασμενη, καθως λατρευω το νερο και απ'ό,τι φαινεται, αν εξαιρεσω τον πρωτο καιρο, το λατρευει κ η ερατουλα!!!αφου κλαιει καθε φορα που τη βγαζω κ δεν ειναι επειδη κρυωνει, σιγουρο.

konmar μου σε ευχαριστω, η αληθεια ειναι οτι με ειχε σκασει αυτη η ιστορια και χαιρομαι πολυ που τελειωσε...

κι εγω τη σκεφτομουν τη vallou, αντε ελπιζω να ηταν η τελευταια περιπετεια..!εχουν κ τη βαφτιση μεθαυριο!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να ρωτήσω...πότε θα στολίσετε για τις γιορτές?

ΈΧω τόση χαρα για φέτος που θα μπορούσε να στολίσω απο τώρα - άσχετα αν δεν έχω στρώσει ακόμη χάλια!!!!Κατά τις 02-03/12 καλά δεν είναι?

2-3/12??????????1 μήνα στολισμένο το σπίτι θα έχεις?(και παραπάνω από 1 μήνα...).σκόνη θα πιάσουν οι λάμπες...:D:tongue:εμείς φιλενάδα πάντως στολίζαμε πάρα πολύ αργά 23/12, ίσα που προλαβαίναμε την παραμονή!!!Τώρα με το Χριστινιώ λέω γύρω στις 15-20 Δεκέμβρη.Νομίζω ότι από τόσο νωρίς το βαριέσαι λίγο..ενώ αν γίνει εκείνες τις μέρες έχεις άλλο feeling και ανυπομονείς... πάντως ξέρω και κοπέλες που ήδη έχουν στολίσει το σπίτι και το δέντρο, σαν τα καταστήματα ένα πράγμα που από 1η Νοεμβρίου ξεκινάνε τις χαρές....ερε τί πάθαμε!!!!!:D:D:D


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά ε..μια ώρα έγραφα και κατά λαθος μου σβήστηκε το κείμενο γαμώτο...:twisted::twisted::twisted:

Σήμερα πήγαμε παιδίατρο, μας ξεψαχνησε καθως του είπαμε για τις νυχτερινές γκρίνιες μας και αφού τα βρηκε όλα καλά μας στέλνει για εξετάσεις αίματος και ούρων ώστε να αποκλείσει αναιμία και ουρολοίμωξη που προκαλεί αναστάτωση στα μωράκια. Για το φαγητό μας είπε να μην τον πιέσω ας του δώσω γάλα για καμιά βδομάδα ακόμη και μετά πάλι από την αρχή προσαρμογη..:rolleyes: Κατά τα άλλα μια χαρά είμαστε 9650 και 73 πόντους..ας ελπίσουμε να βγουν καλές οι εξετάσεις μην έχουμε τρεχάματα..:(

Καλά ρε τεμπελχανούδες κοιμηθήκατε με τέτοιο επεισόδιο???? Ντροπή σας..λοιπόν η Ίζι σε κάποια φάση ύστερα από ένα μπινελίκι που τρώσει από τον άντρα της θυμάται ξανα και εκεί που αγκαλιάζονται και χαίρονται παθαίνει ανακοπή..στο μεταξύ η Μέρεντιθ βρίσκεται με τον άγνωστο στραπατσαρισμένο ο οπόιος της γράφει ένα σύνθημα ¨007¨ και καταλαβαλινει ότι είναι ο Τζορτζ φωνάζει κ.λ.π. και παρτον και αυτον κάτω ανακοπή και τότε..δείχνει την Ίζι και τον Τζόρτζ σενιαρισμενους αυτήν με ένα φόρεμα και αυτον με τη στρατιωτική στολή να βρίσκονται στο ασανσερ αντικριστά σαν να συναντήθηκαν ¨κάπου αλλου¨ κοιτάζονται καθώς ανοίγει η πόρτα του ασανσερ και εκεί τελιεώνει. Πάντως από ότι παρακολουθώ εδώ στο φόρουμ η Ίζι θα επιζήσει τελικά αλλά ο Τζόρτζ μάλλον θα μας την ¨κανει¨και κρίμα ήταν συμπαθητικός..

gio μου το site με τα καλλυντικά είναι το www.fragrancex.com το κοίταξα πολλές κοπέλες ψωνίζουν από εκεί, κάπου γράφεις free και δεν πληρώνεις μεταφορικά. Για το τελωνείο λένε ότι καλό είναι να κάνεις μικρες παραγγελίες μέχρι 100 Ευρω και έτσι δεν πληρώνεις φόρο. Πάντως έχει συμφέρουσες τιμές, την κρέμα chanel που πάιρνω έξω την έχουν 69 Ευρώ και από εκέι θα την πάρω 45. Μεγάλη διαφορά θα δω αν είναι κανονική και αν είναι τότε δεν το συζητω συμφέρει φουλ!;)

stellas με γεια το δοντάκι σας..άντε να δούμε πότε θα έρθει και η δική μας η σειρα!!!

Κατερινα να μας θυμάσαι πιο συχνά βρε συ είμαστε ωραία παρεούλα εδω!!!;)

konmar υπομονή τι άλλο μπορουμε να κάνουμε???

Επεξεργάστηκαν by ΠΕΖΗ

ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

2-3/12??????????1 μήνα στολισμένο το σπίτι θα έχεις?(και παραπάνω από 1 μήνα...).σκόνη θα πιάσουν οι λάμπες...:D:tongue:εμείς φιλενάδα πάντως στολίζαμε πάρα πολύ αργά 23/12, ίσα που προλαβαίναμε την παραμονή!!!Τώρα με το Χριστινιώ λέω γύρω στις 15-20 Δεκέμβρη.Νομίζω ότι από τόσο νωρίς το βαριέσαι λίγο..ενώ αν γίνει εκείνες τις μέρες έχεις άλλο feeling και ανυπομονείς... πάντως ξέρω και κοπέλες που ήδη έχουν στολίσει το σπίτι και το δέντρο, σαν τα καταστήματα ένα πράγμα που από 1η Νοεμβρίου ξεκινάνε τις χαρές....ερε τί πάθαμε!!!!!:D:D:D

Α...όλα και όλα τέλος του μήνα στολιζω άλλωστε έρχεται και η γιορτή του Νικόλα και θέλω να έχουμε γιορτινή ατμόσφαιρα στο σπίτι, αλλά ούτως ή άλλως πάντα εκέινη την περίοδο στολίζω και το πιστεύετε ότι δε μου φτάνει???:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Για τη vallou μιλήσαμε μέσω π.μ. είναι όλοι καλύτερα ευτυχως αλλά έχει τρεχάματα αυτες τις ημέρες λόγω βάφτισης..!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α...όλα και όλα τέλος του μήνα στολιζω άλλωστε έρχεται και η γιορτή του Νικόλα και θέλω να έχουμε γιορτινή ατμόσφαιρα στο σπίτι, αλλά ούτως ή άλλως πάντα εκέινη την περίοδο στολίζω και το πιστεύετε ότι δε μου φτάνει???:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Για τη vallou μιλήσαμε μέσω π.μ. είναι όλοι καλύτερα ευτυχως αλλά έχει τρεχάματα αυτες τις ημέρες λόγω βάφτισης..!

Καλημέρα κοριτσάρες!!!

Και εγώ νωρις στολίζω και όντως δεν μου φτάνει!!!!Θα μπορούσα να έδω χριστούγενα όλο τον χρόνο στο σπίτι!!!

Τέσπα με το καλό η βάφτιση της vallou και να πανε όλα καλα!!!

Τι άλλα νέα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!

Τα ξενύχτια και η γκρίνια συνεχίζονται κανονικότατα!

Ελπίζω όταν βγει και το τελετυταίο δόντι να ηρεμήσουμε!

Χαίρομαι πάντως με τα δικά σας μωράκια που κοιμούνται!

Να τος πάλι που γρκινιάζει....Πάω, ούτε να γράψω δεν με αφήνει ο χαζούλης...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Εμείς κάναμε σήμερα surprise στον παππού και πήγαμε Χαλκίδα στα γενέθλιά του. Γυρίσαμε το απόγευμα και όλα καλά!! Θυμήστε μου να μην κακομάθω ΠΟΟΤΕΕ το παιδί μου, δεν αντέχεται ένα κακομαθημένο παιδί στα 3 του σας λέω.....

Λοιπόν κορίτσια είμαι στη νευχάρστη θέση να σας ανακοινώσω ότι ο άντρας μου κατέβασε τα 2 πρώτα επεισόδια του επόμενου κύκλου Greys που παίζονται Αμερική οπότε θα σας πω ποιος ζει και ποιος όχι σύντομα!

Konmar την Κυριακή θα δω τη φίλη μου που έχει γενέθλια και θα το συζητήσω για babyswimming! DaF για πες εσύ????Πού θα πάτε και πες λεπτομέρειες!!!


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

κατερινα λεπτομερειες θα σου πω μεσω πμ καλυτερα;) για ευνοητους λογους!

λοιπον ...η ερατω ειναι 9 κιλα!:tongue: και 71 ποντους!!!εξ ου και τα παχακια μας , οι κοιλιτσες μας κ τα συναφη!!!μας προτεινε βιολογικο χυμο σταφυλιου -τον πινω κι εγω αυτον!!-και πολτοποιημενα ξερα συκα ή δαμασκηνα το πρωι για τη δυσκοιλιοτητα!τελεια!!!!επισης ξεκιναμε οσπρια !ναιαιαιαιαι!!!!!φακες/ ρεβυθια/ φασολια με λιγο κρεμμυδι και δαφνη...μιαμμμμ!!!:D

πολυ χαρηκα με τη λυση του πρωινου, ηταν τοσο απλο κ δεν μας ειχε περασει καν απο το μυαλο!:rolleyes:

ηρθε κ το καροτσι μας!ειναι σουπερ και εχω καταχαρει!:tongue:τελικα πηρα απο ιντερνετ ενα πορτοκαλι-καφε πεγκ περεγκο.

αυριο η μεγαλη μερα για τη μπουμπου της vallou.. πως θα

την πει αναρωτιεμαι!:confused:

εγω βαριεμαι να στολιζω, δεν μου πολυαρεσει κιολας....αντε να βαλουμε κανενα φωτακι σε καμια γλατρα ή να κανουμε καμια κατασκευη δηλ.κανενα στεφανι, καμπανακια στολισμενα ή κερια ....ισα ισα επειδη εχουμε κ το μωρο πρωτα χριστουγεννα...:cool: ηθελα ετσι κι αλλιως να παρω λαμπακια για το δωματιο της (υφασματινες μπαλες σε αποχρωσει μωβ-ροζ) ειναι καλη ευκαιρια!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

DaF μια χαρά η Ερατούλα!!! Τι παιδί!!

Κι εγώ θέλω να ξεκινήσω όσπρια, πώς θα τα μαγειρεύεις ακριβώς, για πες?Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο, πόσες φορές δίνεις μοσχάρι την εβδομάδα?

ΣΤείλε πμ για την κολύμβηση και στείλτο και στην Konmar παράλληλα να ενημερωθούμε και οι δύο!


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


οκ κατερινα!:)

τα οσπρια απλο βρασιμο με λιγο κρεμμυδι ψιλοκομμενο και 1 φυλλαρακι δαφνης. οχι αλατι φυσικα!

μοσχαρι δεν δινω καθολου ακομα λογω πιθανης αλλεργιας..!

στον χρονο πανω θα αρχισουμε.

κοριτσια ηθελα να σας ρωτησω, θα πατε στο παρεντχολικς;εμεις λεμε ναι μεχρι στιγμης..!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κοιμήθηκε η μπέμπα μου!Τί κακό κι αυτό πριν τα μεσάνυχτα δεν κλείνουμε μάτι και είναι όλο μέσα στην γκρίνια και το κλάμα. Αφού μία δυο φορές που δεν άντεχα της φώναξα δυνατά ΣΤΑΜΑΤΑ ΠΙΑ!!!η αληθεια είναι ότι σταμάτησε αλλά με κοιτούσε με τρόμο του στυλ -δεν είναι η μαμά μου αυτή!Το σκυλομετάνιωσα και έχω τύψεις αλλά ρε παιδιά θέλει γαιδουρινή υπομονή και σου σπάει τα νεύρα στο τέλος. Θέλει 20 ώρες το 24ωρο να είναι αγκαλιά και να τη χορεύεις, τότε μόνο γελάει σαν τρελή!Δεν μπορώ άλλη αγκαλιά, οι ωμοπλάτες μου!!!!!Αλήθεια η αγκαλιά πώς κόβεται?Επίσης την αφήνω και να κλαίει αλλά δεν σταματάει....μόνο όταν έρθει η σωτήρια αγκαλιά....Αυτά.....κατά τα άλλα καλά είμαστε, τρώμε πολύ καλά, και εγώ επιτέλους ψώνισα ρουχάκια και ανανεώθηκα!!!!!!:rolleyes:καλό βράδυ σε όλες μας!!!!


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τις πήραμε τις εξετάσεις εκτος από την καλλιέργεια που θα πάρουμε από βδομάδα. Ο σίδηρος μας είναι χαμηλά αλλά ο μικροβιολόγος είπε ότι μπορεί να μη χρειαστεί κάτι...τα υπόλοιπα όλα καλά ευτυχως και ελπίζω και η καλλιέργεια να βγει καλη.

Αυτά...ο Νικόλας ακόμη να κοιμήθει, όρεξη για παιχνίδια έχει νυχτιάτικα και να πω gio ότι δεν μου τα έλεγες το απόγευμα για τον μεσημεριανό ύπνο??? Να τα τώρα τα κατορθώματα μας το πάμε για ξενύχτι απόψε..:roll::mad:

Για Αθήνα θα κατεβουμε απο βδομάδα Δευτέρα Τρίτη οπότε να έχετε το νου σας ελπίζω και εύχομαι να σας δω...

Α...με το καλό στη φιλενάδα μας vallou η βάφτιση της κορούλας της και ελπίζω να ξαλαφρώσει λιγάκι η κοπέλα μπας και καταφέρω να τη δω και αυτη..το νου σας κορίτσια μη με ρίξετε...για τελική απόφαση το πότε θα έρθουμε θα σας πω μέσα στο σ/κ.


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

πεζουλα το ελαβες το πμ;

κουραγιο μανουλιτσες με τα νυχτοπουλια σας!η ερατω παντως ξυπνησε σημερα στις 6.30, δεν μπορω να πω, κοιμαται με τις κοτες, ξυπναει με τις κοτες:rolleyes:

neamanoula σε καταλαβαινω απολυτα ...ετσι κι η ερατω ...κι εγω εχω φωναξει πανω στην απελπισια κ την εξαντληση μου κ μετα επισης ενιωθα τυψεις...:( αυτο που πιανει ειναι να καθεσαι να εξηγεις!τουλαχιστον σε εμας επιασε μια χαρα...δηλ. να λες "η μαμα κουραστηκε πρεπει να κοιμηθεις μονη σου, εγω ειμαι εδω για ό,τι χρειαστεις, αλλα κοιμησου τωρα, εισαι μωρο κ τα μωρα κοιμουνται τετοια ωρα..." της λεμε ποιο ειναι το σωστο και πως αισθανομαστε και επισης οτι την αγαπαμε.....και μπουρου μπουρου την πεισαμε...!μην γελας!:tongue:εγω πιστευω ακραδαντα οτι τα μωρα καταλαβαινουν τα παντα, οχι φυσικα τις λεξεις αλλα το νοημα, λειτουργει το ασυνειδητο τους και πως να το πω διαισθανονται αυτο που θελουμε να πουμε, αυτο που αισθανομαστε κτλ..

οκ δεν θα γινει το σουπερ μωρο, αλιμονο, αλλα νομιζω οτι με την ερατω εχουμε καλη επικοινωνια. και στο κατω κατω μωρο ειναι, πως αλλιως θα μας πει τι θελει;με το κλαμα...οποτε το ακουμε κ της λεμε αν εχει δικιο η αδικο κ που φτανουν κ τα δικα μας ορια κ αντοχες....

ελπιζω να σου εδωσα ιδεες, εννοειται οτι δεν αποτελει κανονα η δικη μας τακτικη, απλα σε εμας εκανε κι επιασε!:D

Link to comment
Share on other sites

neamanoulitsa μου και εγώ κάτι μπινελικάκια τα ρίχνω στον Νικόλα του τύπου ¨κοιμήσου επιτελους, με έπρηξες από το πρωι..κ.λ.π.¨ , απλά περνάει λίγη ώρα μέχρι να αισθανθώ τύψεις αφού τα νευρα γίνονται κρόσια και περιμένω να έρθουν στα ίσια τους και μετά να αποκτήσω ξανά συναισθήματα..:rolleyes: Βεβαια όταν έχω όρεξη ακολουθώ το στυλ της daf αλλά στη δική μας περίπτωση δεν πιάνει, κλασσικά αγοράκι που γραφει τη μαμά του μη πω πού...:rolleyes:


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...