Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κατερινα υπαρχει και το εντιτ!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

τι φατσονι αυτος ο μπεμπυρερ γλυκας ειναι!!:D

ναι ναι να μας στειλει!!!!:tongue::tongue::tongue: μακαρι να πηγαν ολα καλα σημερα και να ηρεμησε επιτελους η φιλεναδα μας!:cool:

ντοματα η δικη μου συμβουλος ειπε μετα το χρονο κ να πω την αληθεια μετα τις αλλεργιες που εβγαλε η μικρη δεν εχω αντιρρηση!:rolleyes:

για τη βαφτιση ουτε εγω ειμαι της θρησκειας και μαλιστα καθολου, ετσι κι αλλιως εχει ονομα η κορακλα, την ονοματοδοσια την καναμε οταν ηταν 3 ημερων!

.....ΑΛΛΑ: προς μεγαλη εκπληξη του συζυγου, του προτεινα να τη βαφτισουμε γιατι θεωρω τη βαφτιση το πρωτο μεγαλο κοινωνικο γεγονος στη ζωη ενος παιδιου.

ειναι η μεταβαση απο την οικογενεια στην κοινωνια , δηλ. η αναγνωριση της ως ξεχωριστου ατομου με το δικο της ονομα. ειναι μια τελετη η βαφτιση και μαλιστα πολυ χαρουμενη, οπου στο επικεντρο ειναι φυσικα το μωρο! ετσι δεν θελω να της τη στερησω!

επισης: ο νονος/νονα παιζουν σημαντικο ρολο σε αυτη τη μεταβαση, ειναι τα ατομα που τους εμπιστευεσαι το παιδι σου!δεν υπαρχει πιο τιμητικη θεση νομιζω...! στη δικη μας περιπτωση θα εχουμε ενα νονο απο την πλευρα του συζυγου και μια νονα απο τη δικη μου. Η νονα ειδικα ειναι η ιδανικοτερη, γιατι ειναι μια απο τις καλυτερες μου φιλες, είναι πολυ πιστη και το θεωρει πολυ ιερο αυτο που θα κανει!επισης εννοειται οτι λατρευει την ερατω!!:tongue:

θα σου ελεγα να το διασκεδασεις, μια βαφτιση μπορει να εχει πολυ πλακα ηδη απο την ετοιμασια της!!:D

παπλωμα κι εγω ξερω μετα το χρονο αλλα οταν κοιμαται η μικρη διπλα μου κ δεν εχει υπνοσακο τη σκεπαζω με το δικο μας που δεν ειναι απο τα πολυ φουσκωτα. στην κουνια της, τής βαζω επισης μια λεπτη μαλλινη κ μια βαμβακερη κουβερτα αναλογως τον καιρο.

Link to comment
Share on other sites

εγώ κοριτσάκια για την δική μας βάπτιση κλίνω να μην την κάνουμε καθόλου, αλλά it is not an option, καθώς ο σύζυγος είναι πειρσσότερο της θρησκείας...

Αχχχχ ο δικός μου που είναι και Θεολόγος να δεις τι τραβάω ...Κάθε Κυριακή πρέπει να κοινωνάμε το παιδί...Μια φορά που ήταν λίγο αδιάθετο και έκανε εμετούλη τόλμησα να πω πως ίσως να το πείραξε το κρασί από την θεία κοινωνία και μόνο αγιασμό δε μου έκανε για να συνέλθω και να μη βλαστημάω έτσι....


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Daf συμφωνώ μαζί σου ...

Τι κάνετεεεεεεε? Vallou να σου ζήσει η νεοφώτιστη και να είναι πάντα γερά και δυνατά και τα δυο παιδάκια σου !!!

Είχαμε επισκέψεις σήμερα ...απροειδοποίητες ... τάχαμου για έκπληξη.... ποιος??????? Η πεθερούλα μου κι ο πεθερούλης μου... χα χα χα αλήθεια εσάς σας τα κάνουν αυτά???? Γιατί εμένα μου τη δίνουν οι εκπλήξεις....

Οσων αφορά τη ντομάτα εγω τη βάζω στο Ανδριελάκι στα μακαρόνια και στον γλυκό τραχανα , την ξεφλουδίζω και βγάζω τα σποράκια όμως.

Η Ανδριέλα αυτή την περίοδο το μόνο που τρώει ευχάριστα και χωρίς κόλπα είναι το αβγό !!! Να τη δειτε πως ανοίγει το στόμα μακάρι να έκανε και για τα υπόλοιπα έτσι .... Αυτα κοπέλες μου περίμενω νέα για τη συνάντηση μας!!!

Α! Τρίτη έχουμε επετειο γάμου( εξού και το 24 11) οπότε δύσκολο για μας...

φιλιάάάά΄΄αάάά΄΄α


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για τεταρτη ελεγε η πεζη.. οποτε;;μπορεις;:confused:

μπηκατε στο αβγο ε;κι αυτο μετα το χρονο εμεις!

μπραβο η Ανδριελα! με τις τουμπιτσες πως τα πατε;

χτες τολμησα να αφησω την ερατω κατω κ πως τα καταφερε, εφτασε το τραπεζακι και πηγε να σπασει ενα φαναρακι για ρεσο! επισης πηγε να χτυπησει την κεφαλα ετσι οπως κρεμιοταν για να σηκωθει!το οποιο δεν το χει καταφερει ακομα αλλα το παλευει!:tongue: λεω εκτος απο τα αλλα μετρα (για πριζες, καλωδια κτλ) να βαλώ αφρολεξ γυρω γυρω απο το τραπεζι μας που ειναι εντελως επικινδυνο για μωρα..

γμτ εχουμε μαρμαρο στο σαλονι ολο, τι να κανω;;;;:confused: δεν φτανουν σε καθε γωνια τα χαλια!(που δεν εχω στρωσει ΑΚΟΜΑ, αλλα τελοσπαντων..:rolleyes:)

ωραια εκπληξη βρε!να τους κανεις κι εσυ μια τετοια -η μαλλον οχι καλυτερα γιατι θα παρουν θαρρος!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

..αχ Θεούλη μου τι βασανάκι μωράκι εχω?? Κοιμήθηκε πριν καμια ώρα και έχει ξυπνήσει ήδη τρεις φορες..πού θα πάει αυτή η κατάσταση?? Μου αρέσει που μέχρι πριν ένα μήνα καυχιόμουν για τον ύπνο του Νικόλα που δε με ξενύχτησε, που κοιμόταν καλά το βράδυ κ.λ.π. πού είναι όλα αυτα??? Συνήθεια κακιά και πώς θα την κόψω δε ξέρω...:rolleyes:

Αφήστε που φυσικά πίνουμε μόνο γάλα, μόλις επιστρέψουμε από Αθήνα θα τον ξαναρχίσω κρεμουλες και φαγητό, δύσκολος και σε αυτό...:rolleyes: τι φακες και όσπρια ακουω??? Εδώ τα βασικά δεν τρώει όχι να βαλω και πιο ιδιαίτερες γευσεις..

dafitsa μου δε βλέπω πολλή συμμετοχή για το καφεδάκι, εμείς εδώ οι Θεσσαλονικιες είμαστε πιο δραστήριες μου φαίνεται:tongue:..να δούμε αν θα μπορέσει και η vallou που το ευχομαι και βλέποντας και κάνοντας, μη σε αγχωσω και σε δεσμευσω που δουλέυεις κιόλας για να βρεθουμε..θα μιλήσουμε και τηλεφωνικα..;)

konmar άντε ξεκουνήσου και εσύ!!! όσο για τις εκπλήξεις..ευτυχώς δεν ζούμε τέτοιες ευτυχισμένες και απρόσμενες καταστάσεις, αλλά από τότε που από ευγένεια τους είπα να έρχονται να βλέπουν τον Νικόλα όποτε θέλουν όλο και πιο συχνά μου κουβαλιούνται και φυσικά ,μιλάμε για αρμένικες βίζιτες από το πρωί μέχρι το βράδυ..για χόρταση που λέμε..

Επεξεργάστηκαν by ΠΕΖΗ

ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Άντε να δω πότε θα ξαναμάθω να κοιμάμαι νωρίς...

Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας!! Ναι, έχουμε επίσημο όνομα! Δεν είναι ούτε σπάνιο ούτε και από τα πιο όμορφα αλλά είναι ένα πολύ αγαπημένο όνομα στην οικογένειά μου και επιπλέον το είχα τάξει στην Παναγιά το μωράκι μου μετά από τόσο κόπο που έκανα για να την αποκτήσω :rolleyes: Έτσι έχουμε πια μια μικρή Παναγιωτίτσα στο σπίτι μας! Λέω σαν μαμά να την φωνάζω με ολόκληρο το όνομα της. Μπορεί όμως και κάποιο δεύτερο να της "κολλήσουμε" για να μπορεί να επιλέξει (το Γιώτα απορρίπτεται).

Η βάφτιση πήγε μια χαρά!! Γλυφιτζούρι δεν έμεινε ούτε δείγμα, καθώς και πεταλούδες που είχα για τα μικρά. Είχα πάρα πολύ κόσμο... Ήρθαν όλοι όσοι περίμενα περίπου 160 άτομα. Η μικρή ήταν πτώμα (ξάγρυπνη σχεδόν όλη την ημέρα) και δεν μπορούσε να αντιδράσει και πολύ. Ο πάτερ ήταν 800 ετών και τα είπε ΟΛΑ!!! Βλαστήμισα το 11ποντο που φόραγα και τον νονό που΄τα έσκασε γερά και δεν έλεγε να τελειώσει.... Τα βαφτιστικά της ήταν λίγο φρουφρουδένια παραπάνω αλλά δεν πειράζει... Η νονά τα διάλεξε με αγάπη και δεν πειράζει... Εξ'άλλου είναι πιο πολύ για ενθύμιο πιστεύω.

Τα γλυφιτζούρια τα είδα από το parents- Βάφτιση και συγκεκριμένα είναι από την Mariantinos. Τα βελτίωσα λιγάκι βάζοντας μια μαλακή καραμέλα στην μέση που είχε γεύσεις και έτσι είχαν και διαφορες γεύσεις. Το ρόζ ήταν το "λάθος του μάγειρα" αφού δεν ξέρω πώς μου έγινε σαν γλάσο αλλά τελι΄κά ήταν το πιο όμορφο από όλα!

Για τη συνάντηση που λέτε ΠΕΖΗ, DAfακι και υπόλοιπα κορίτσια να το προσπαθήσουμε για Τετάρτη, αλλά δεν ξέρω αν θα φέρω και την μικρή μου μαζί.. Με το αυτοκίνητο θέλω 1,5 ώρα να φτάσω στο κέντρο και στο μετρό δεν θέλω να την βάλω.. Επιπλέον θα πρέπει κάπως νωρίς γιατί το μέσημέρι σχολάει η μεγάλη και δεν θέλω να είναι μαζί σπίτι με τη γιαγιά, γίνεται κόλαση!!!! Να το δούμε πιο πολύ πως μπορεί να γίνει...

φιλιά σε όλες..:cool:

Link to comment
Share on other sites

vallou μου εμέις με την daf λέγαμε ούτως ή άλλως για πρωί οπότε μαλλον θα βολευτούμε κάπως έτσι! Σου στέλνω π.μ. με το τηλέφωνο μου γιατί αυριο θα φύγουμε πρωί οπότε δε θα έχω υπολογιστη. Πολύ θα χαρώ να τα καταφέρουμε τελικά να βρεθούμε!!!

Να σου ζήσει και το πιτσιρικάκι σου!!!! Ωραία μας τα περιέγραψες και τα γλυφιτζούρια ήταν σίγουρο όι θα γινόνταν ανάρπαστα!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια μου!τι ωραια βρε vallou αντε μακαρι να ειναι ολα καλα απο δω κ περα χωρις αλλες αναποδιες!!να χαιρεσαι την παναγιωτα σου!!:D θελω και απο κοντα συμβουλες για τα γλυφιτζουρια!;)

εγω πια σηκωνομαι νωρις νωρις, απο τις 7 ,μην πω κ πιο νωρις,...η ερατω κοιμαται στις 9 και ξυπναει κατα τις 6.30!!!!! :shock:

οποτε μπορουμε να βρεθουμε και για πρωινο τσαι/καφε και στις 9 η στις 10 αμα θελετε!!!:cool: συνταγμα τι σας λεει;

εχω νεα κ απο το μπειμπισουιμινγκ!!!!:Dεπρεπε να την ειχαμε παει απο οταν γυρισαμε απο διακοπες, το φχαριστηθηκε και ηταν πολυ κουλ σε ολο το μαθημα!διαρκει μιση ωρα αλλα πολυ γεματη, κουραζεται το παιδι στο τελος, κανουν συνεχεια απο κατι! βεβαια δεν γκρινιαξε παρα ελαχιστα καποια στιγμουλα, ηταν πολυ ησυχη και την εκαναν και 2 βουτιες!!!!:tongue:μπηκε ο μπαμπας της σημερα, εγω την αλλη εβδομαδα...στο μαθημα ειναι 1-2 μωρακια κι ημασταν μονοι μας στο σημερινο...κατερινα, konmar θα σας στειλω πμ με περισσοτερες λεπτομερειες αργοτερα...!;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!!!

Λέτε για καφέ την τετάρτη ε???? Έχω κόλλημα ... Ο μπαμπάς μας δουλεύει το πρωί και ο μόνος τρόπος για να κατέβουμε κέντρο είναι ο Ηλεκτρικός... Λίγο δύσκολο να 'έρθω με το μωρό γιατί γίνετε χαμός στο τρένο από κόσμο .

Βέβαια ούτε μόνη μπορώ να έρθω γιατί δεν έχω που να την αφήσω ...

Κρίμα και το ήθελα πολύ...

Daf μένεις κέντρο, εσύ Πεζή θα μείνεις στη παλιά γειτονιά μου απ ότι κατάλαβα...Στο Stadio θα μείνετε αλήθεια??? Αν λέγεται ακόμα έτσι....Είναι αδικία για εσας κορίτσια που μένετε κέντρο να σας τραβήξω βόρεια...Όχι πως θα με χάλαγε βέβαια...Αν γίνεται αλλιώς άλλη φορά που θα μπορεί κι η Κατερίνα ...

Χάρηκα πολύ για τα νέα της Ερατούλας από το baby swimming!!!!! Και Ερατούλα μην τα παρατάς μπορείς μπορείς να σηκωθείς!!!!!!!!!!!! Η δικιά μου έχει φοβηθεί από την τούμπα και όταν την βάζω να σταθεί στο πάτωμα φοβάται και γαντζώνεται πάνω μου ...Είναι δυνατόν να το θυμάται ακόμα...


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κακιά Dafoula!!! Για τα 500 μηνύματα της Konmar δεν είπες τίποτα!! Τι, μόνο εγώ το ξεχειλώνω δηλαδή???? ΕΕΕ?????:D:D:D

Vallou μου συγχαρητήρια!! Να ζήσει η Παναγιώτα σου και να είναι ευτυχισμένη και καλοφωτισμένη!! Τι όμορφα!!!

Konmar μου αυτό της κάθε Κυριακής... δεν το θέλει ούτε ο Θεός!!! Χιχιχι! No offence δηλαδή...

Περιμένω νέα από κολύμβηση, το σκέφτομαι κι εγώ πολύ γιατί ακόμα έχω άδεια και είναι ευκαρία να κάνουμε βουτιές και βόλτες πιο άνετα!

Το χαζό (εγώ δηλαδή) πήγα στη φίλη μου χτες και δεν τη ρώτησα για την κολύμβηση πάλι...

Πρέπει να κάνω μεταμόσχευση μυαλού, δεν γίνεται άλλο. Χτες πήγα να φτιάξω έναν καφέ η γυναίκα, ανάβω την εσπρεσιέρα, περιμένω, ζεσταίνεται το νερό, βάζω την κούπα από κάτω, τρέχει ο καφές, βάζω και μια κουταλιά ζάχαρη, πάω να τον πιω και κόντεψε να μου βγει από τη μύτη. Καθώς βεβαίως δεν είχα βάλει κάψουλα καφέ και είχα φτιάξει με ό,τι περισσευούμενο είχε από την προηγούμενη κάψουλα που ήταν ήδη μέσα, κοινώς νεροζούμι με ζάχαρη ΜΠΛΙΑΧΧΧΧΧ πρωι πρωι!!!!!

Και ξεσήκωσα τις προάλλες την πολυκατοικία για να βρω κάποιον πρωινιάτικα να μου ανοίξει το γκαράζ να βγω με το αυτοκίνητο γιατί το δικό μου δεν έπιανε και σιχτίριζα γιατί τώρα έχω αλλάξει μπαταρίες και δεν τα φτιάχνουν όπως παλιά και μπίρι μπίρι, και αφού βρήκα έναν χριστιανό και μου άνοιξε από το μπαλκόνι του με το μαραφέτι, συνειδητοποίησα ότι πάταγα τόση ώρα το μαραφέτι που έχω για το σπίτι των γονιών μου....

Πού θα πάει αυτή η κατασταση???

Πλέον όταν μαγειρεύω βάζω κουδουνάκι για να μην κάψω και κανένα σπίτι δηλαδή και μείνουμε στο δρόμο....


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

katerin@ νομίζω ότι χρειάζεσαι επειγόντως διακοπές...:D

vallou μου να σου ζήσει η νεόφωτιστη Παναγιώτα και χαίρομαι που πήαγν όλα καλά...αστειεύεσαι, τέτοια γλιφυτζούρια και ήθελες και να περισσέψει κιόλας?τέλεια ήταν..και τα φρουφρουδένια βαφτιστικά μια χαρά είναι..τί δηλαδή?κορίτσι έχεις...προσωπικά τα λατρεύω τα φρουφρουδένια.....:rolleyes:

Άιντε Αθηναίες ξεκουνηθείτε, σας στέλνουμε την Σαλονικιά μας και θα μείνει "αφιλόξενη"?Δεν λέει....:tongue:ΠΕΖΟΥΛΑ καλό ταξίδι για αύριο, πότε επιστρέφεις?Πέμπτη?Έτσι γιανα προγραμματίσουμε το επόμενο coffee...:rolleyes::cool:


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...