Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Να ρωτήσω κάτι τα κορίτσια που πήραν θετικη χοριακη? Είχατε συμπτωματα? Εγώ ζάλη και κοπωση έχω από πριν την εμβρυομεταφορα γιατί παίρνω utrogestan από το στόμα που με επηρεάζουν αρνητικά. Μετά την εμβρυομεταφορα τίποτα. Μόνο φουσκωμα σα να έχω φάει συνεχώς ένα αρνί το οποίο επισης θεωρώ ότι είναι από τα φάρμακα. Την προηγούμενη φορά είχα καφέ κηλίδες και όντως η χοριακη βγήκε όχι θετικη ούτε και αρνητικη άρα κατι είχε πάει να γίνει.  Αυτή τη φορά....τίποτα!

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ουπς νυχτοπερπατάνε οι μανούλες στο forum????

Daf περιμένουμε λεπτομέρειες για το Babyswimming που πας, πόσα δίνεις κλπ.

Κορίτσια με τρόμαξε η μικρή μου σήμερα... Παίζουμε κάτω στη μοκέτα στο δωμάτιο της κάθε βράδυ πριν το μπάνιο αλλά η κυρία θέλει να σκαρφαλώνει όπου βρει... Πιάστηκε από ένα σκαμπό και σηκώθηκε όρθια αλλά έχασε την ισορροπία της και έπεσε με δύναμη στο πάτωμα , ευτυχώς ήμουν από πίσω και την έπιασα αλλά είδα να βγάζει σάλια με αίμα και έπαθα σοκ ...Μάλλον χτύπησε στα ούλα ή στα δοντάκια της , ήμασταν σε επιφυλακή και έτσι και συνέχιζε να βγάζει αίμα θα πηγαίναμε για νοσοκομείο..Αν και ήταν πολύ λίγο εγώ ένα φόβο τον έχω ακόμα...Έριξε πολύύύ κλάμα σας λέω ..Το ωραίο είναι πως θέλει συνεχώς να σηκώνεται μόνη της αλλά συνέχεια σαβουριάζεται η κακομοίρα. Μου φαίνεται θα πάω να της πάρω κράνος...Α και όσων αφορά το φαγητό βρήκα τρόπο να την κάνω να τρώει το μεσημεριανό τουλάχιστον : Το λεμόνι κορίτσια !!! Της δίνω και γλύφει μια κούπα λεμόνι και της χώνω κουταλιές στο στόμα !!! Ελπίζω να κρατήσει…


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου γλυκά που με σκέφτεστε!!! Σας ευχαριστώ πολύ!! :rolleyes:

Μόλις έδωσα αντιβίωση στην μεγάλη μου κορούλα και σας σκέφτηκα!

Εχω ρίξει τρελό τρέξιμο αυτές τις ημέρες και δεν ξέρω πως θα είμαι αύριο στα πόδια μου.. Σαν κουκουβάγια με βλέπω από την κούραση... :D Ελπίζω να πάνε όλα καλά μιας και φοβάμαι λιγάκι το μικρό μου νευρόσπαστο πως θα αντιδράσει :-P και φανταστείτε δεν είμαι και πρωτάρα!!

Σας βάζω φωτό από τα γλυφιτζούρια που έφτιαξα (μια μέρα ολόκληρη σχεδόν...) και νομίζω τα πέτυχα. Έκανα δύο καλάθια σαν και αυτά που βλέπετε...

http://img193.imageshack.us/i/p1070170g.jpg/

Όσο για το όνομα... αύριο είναι η γιορτή της Παναγίας οπότε...

φιλάκια σε όλες ...

Link to comment
Share on other sites

vallou τέλεια τα γλυφιτζουράκια, προκομένη μάνα όχι σαν και εμένα που δεν πιάνει το χεράκι καθόλου..άσε που βαριέμαι κιόλας:rolleyes:

Με το καλό η βάφτιση της κορούλας σου περιμένουμε νέα!!!

Τι άλλο βρε κορίτσια?? Ησυχία σήμερα στο φόρουμ Σάββατο και βολτάρουμε ε??? Εγώ περιμένω τον αντρούλη να μας πάρει να πάμε κάνα cosmos έτσι να ξελαμπικάρουμε λιγάκι!

Μου ήρθε μια φλασιά πριν που άλλαζα σεντόνια..σκεπάζει καμία το μωράκι της με πάπλωμα?? Αυτες τις ημέρες λόγω της ανησυχίας που είχε ο μικρός δεν τον έβαζα στον υπνόσακο γιατί τον παίρνω και στο κρεββάτι μας και μη σκάσει το παιδί, έτσι στο κρεββατάκι του όταν κοιμάται τον βάζω κουβέρτα. Μήπως είναι λεπτή γι αυτη την εποχή??? Απλά θυμάμαι κάπου είχα διαβάσει ότι πάπλωμα μετά το χρόνο. Ισχύει ή τζάμπα δεν το χρησιμοποιώ και είναι και ωραίο/?? Για πείτε καμιά γνώμη pleaseee!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο ρε vallou,τέλεια τα γλυφιτζούρια σου!!με 2 παιδιά χαρά στην υπομονή και το κουραγιο σου!με το καλό η βάφτιση αν δεν έγινε δηλαδή ακόμη!!!!!!

dafίτσα κι εγώ της μιλάω πάρα πολύ , τις φωνές της ρίχνω όταν κλαίει από τα νευρα της ώρα πολύ και δεν σταματά με τίποτα.....

πεζη κι εγώ ξέρω το πάπλωμα μετά τον πρώτο χρόνο αν και ξέρω κοπέλες που τα χρησιμοποιούν από νεογέννητα ακομα.


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια επιτέλους τα κατάφερα!!!

Τελευταία και καταιδρωμένη:)

Vallou με το καλό η βάφτισή σας, τα γλυφιτζούρια σας είναι τέλεια, θέλουμε τη συνταγή, αν είναι εύκολη.

DaF με γεια το καινούριο σας όχημα και καλές βόλτες:)Ζηλεύουμε πολύ με το babyswimming, θα ξεκινούσαμε σίγουρα αν είμασταν Αθήνα αλλά στη Λάρισα δε νομίζω να έχει......

Κορίτσια επιτέλους μετακομίζουμε, ο άνδρας μου δηλαδή, γιατί εγώ είμαι στο χωριό και δίνω οδηγίες τηλεφωνικά-πώς σας φαίνεται???


KIN6p2.png

Σε ποια έκσταση πάνω,σε χορό μαγικό μπορεί ένα τέτοιο πλάσμα να γεννήθηκε..........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άντε βρε ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ επιτέλους!!!! Φαντάζομαι μετακόμιση...μπρρρρ μόνο στη σκέψη παθαίνω ταράκουλο..τα Χριστούγεννα θα είσαι και εσύ τουλάχιστον εκεί?? Κανόνισε γιατί θα είμαι Λάρισα ελπίζω να σε πετύχω!!;)

Λοιπόν κορτσούδια Τρίτη κατεβαίνουμε Αθήνα πρώτα ο Θεός ,βλέπετε τώρα βρέθηκε να αρρωστήσει ο σύζυγος, με τις μάσκες τον έχουμε και από μακριά μην κολλήσουμε εγώ και το μωρο..:rolleyes: οπότε κατά την Τετάρτη να κανονίσουμε κάνα καφεδάκι, μάλλον θα μείνουμε σε ξενοδοχείο κοντά στο Καλλιμάρμαρο οπότε κέντρο νομίζω ότι θα με βολέυει καλύτερα και από ότι υπολογίζω μάλλον μεσημεριανές ώρες (βλεπετε έχω να πιω ένα σωρό καφεδες με φίλους, να δω πότε θα τους προλάβουμε όλους:confused:) εκτός και αν έχετε καμιά άλλη ιδεα αρκεί να είναι εύκολη η πρόσβαση. Εύχομαι να μαζευτουμε μανουλίτσες να γνωριστούμε...!!! Οι υπόλοιπες Θεσσαλονικιές με έχουν βάλει σε αποστολή να σας γνωρίσω!!!:tongue::tongue::tongue:

Η daf έχει το τηλέφωνο μου οπότε εσείς οι Αθηναίες που τη γνωρίζετε επικοινωνήστε καλύτερα μαζί της...γιατί δε θα έχω υπολογιστή. Ή μεχρι τη Δευτέρα στείλτε μου π.μ.να τα πούμε προσωπικα.


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

θα μεινεις κ πεμπτη ή ερχεστε για λιγο;τεταρτη εχω μαθηματα..... θα μπορουσα μονο το πρωί κατα τις 11....:roll:

παντως μην δεσμευεσαι απο μενα, ετσι κι αλλιως θα ανεβω σε ενα μηνα!;)

καλεεεεεεε ξεχασα να σχολιασω τα γλυφειτζουρια, ντροπη μου κι αισχος! τα βρηκα καταπληκτικα vallou, εκανες επαγγελματικη δουλεια!

για τη δικη μας βαφτιση τωρα, κλινω να την κανουμε σε μια εκκλησια που ο παπας ειναι θειος φιλης μας και πολυ καλος ανθρωπος, και οχι στην 'ενορια' μας οπου απ'ο,τι εμαθα ζητανε απο τους νονους και 120 ευρω.......ελεος δηλαδη!αλλα η εκκλησια ειναι σε πολυ ομορφο μερος (αλσακι)

η αλλη εκκλησια καμια σχεση δεν εχει με την περιοχη μας, αλλα θελαμε να κανουμε βαφτιση βασει παπα κυριως, να φερθει ομορφα στη μικρη μας και να μην μας ξεπεταξει....θα επικοινωνησω αυριο με τον παπα , να δουμε κ τις ημερομηνιες!

Επεξεργάστηκαν by DaF
Link to comment
Share on other sites

θα μεινεις κ πεμπτη ή ερχεστε για λιγο;τεταρτη εχω μαθηματα..... θα μπορουσα μονο το πρωί κατα τις 11....:roll:

παντως μην δεσμευεσαι απο μενα, ετσι κι αλλιως θα ανεβω σε ενα μηνα!;)

daf μου εγώ αν είναι να κανονίσουμε κάτι θα φροντίσω να ταιριάξω τους χρόνους μου, αν μπορείτε πρωί, πρωί no problem! Δυστυχως όταν θα ανέβεις μάλλον θα απουσιάζω...:rolleyes:

vallou εσύ πώς το βλέπεις??? Θα καταφέρεις να βρεθούμε??


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται θα πάω να της πάρω κράνος...Α και όσων αφορά το φαγητό βρήκα τρόπο να την κάνω να τρώει το μεσημεριανό τουλάχιστον : Το λεμόνι κορίτσια !!! Της δίνω και γλύφει μια κούπα λεμόνι και της χώνω κουταλιές στο στόμα !!! Ελπίζω να κρατήσει…

Χαχαχαχα!!! Τι παιδί!! ΠΛάκα πλάκα και ο αδερφός μου έτρωγε την λεμονόκουπα, τι να πω....

Επεξεργάστηκαν by katerin@

H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πεζή για το πάπλωμα ρώτησε και η φίλη μου τον παιδίατρό της και της είπε μετά τον χρόνο, είναι θέμα λέει βάρους του παπλώματος. Όχι οτι κατάλαβα καλά, αλλά λέει ότ ιτο καλύτερο προς το παρόν είναι οι φλις κουβρετούλες, 2 και 3 η μία πάνω στην άλλη, ή αν είναι μεγάλη την διπλώνεις στη μέση και πιάνει για 2


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

DaF ντοματούλα στις φακές όχι?? Λέω τώρα εγώ... Εντωμεταξύ όταν ήμουν έγκυος είχα κόψει το αλάτι τους 3 τελευταίους μήνες και πραγματικά το μόνο φαγητό που δεν τρωγόταν ήταν οι φακές...


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...