Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 2

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Όντως!

Εγώ 11 μήνες έκατσα με το μωρό και τον τελευταίο μήνα είχα σκυλοβαρεθεί και ήθελα να γυρίσω στη δουλειά. :roll:

αχχχ μαεστρια μου εγω ειμαι σπιτι 5 χροοοοοονια...βεβαια ολο και κατι εκανα τα καλοκαιρια τυπου part time αλλα οχι συνεχεια και δεν ηταν αρκετο για να ξεφευγω...και φετος τιποτα απολυτως...

δεν αντεχω αλλοοοοοοοοοοοοο 00020309.gif

sig.asp?img=ad1


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

λαλαλαλαλαλαλα στρουμφοτραγουδω λαλαλαλαλαλαλα στρουμφοτραγουδω...

ειπα να το ριξω στο τραγουδι μπας και ξεχασω την πεινα μου χιχιχιχιχι...μη φαω απο τωρα το μεσημεριανο...να παει τουλαχιστον 1,30 ... αχχχχχχχχχχ

ειναι πολυ ασχημο πραγμα να εισαι συνεχεια στο σπιτι...να μην δουλευεις να ξεφευγεις λιγο...

ααααααα με την ευκαιρεια να σας πω οτι ψαχνω επειγοντως για δουλεια...αν ακουσετε τιποτα σγυριχτε...

πρεπει να χω στειλει ισα με 100 βιογραφικα απο δω και απο εκει...

που θα παει θα μου κατσει...

1) γιατί πεινάς; δεν κάνει! φάε 2 φρουτάκια να ανεβάσεις τον μεταβολισμό σου που λέει και η Γεωργία! (όταν πεινάμε πέφτει ο μεταβολισμός, τρώμε κάτι σωστό και τσουπ ανεβαίνει πάλι και χάνουμε!) επίσης Νερό (κι εγώ..... θκατά με το νερό όσο είμαι στο αρκουδίσιον)

2) πες μας τί δουλειά ψάχνεις για να το κυκλοφορήσουμε! επίσης υπάρχει κάποια ενότητα εδώ στα καφέ ή στο parents για αγορά εργασίας νομίζω!

εννοείτε θα βρεις :)

Όντως!

Εγώ 11 μήνες έκατσα με το μωρό και τον τελευταίο μήνα είχα σκυλοβαρεθεί και ήθελα να γυρίσω στη δουλειά. :roll:

δεν το συζητώ, έμεινα χωρίς δουλειά για περίπου 10 μήνες πριν από χρόνια, κόντεψα να πάθω κανονική κατάθλιψη και πήρα και 10 κιλά!!!!!!!!!!!

απαπαπαπαπα

αφού λέω και να κερδίσω τζόκερ (που δεν παίζω) θα συνεχίσω να δουλεύω γιατί δεν θα χωράω από τις πόρτες και θα είμαι εντελώς παντόφλα!

Link to comment
Share on other sites

δεν το συζητώ, έμεινα χωρίς δουλειά για περίπου 10 μήνες πριν από χρόνια, κόντεψα να πάθω κανονική κατάθλιψη και πήρα και 10 κιλά!!!!!!!!!!!

απαπαπαπαπα

αφού λέω και να κερδίσω τζόκερ (που δεν παίζω) θα συνεχίσω να δουλεύω γιατί δεν θα χωράω από τις πόρτες και θα είμαι εντελώς παντόφλα!

Όταν ήμουν άνεργη, είχα γνωρίσει και τον χάζμπαντ κι αυτός τέλειωνε σπουδές τότε (δεν είναι πιπίνι, σπούδασε μεγαλύτερος :mrgreen:), περάσαμε ΤΕΛΕΙΑ, δεν είχαμε τέκνα, σκυλιά, γατιά, γυρνούσαμε όλη μέρα!!!

Αλλά κλεισμένη σπίτι με μωρό, κι όλοι οι άλλοι να δουλεύουν, είναι πίκρα.

Όταν έπαιρνα ταμείο (κανένα 8μηνο) είχε κάτσει καλή φάση που δε δούλευε κι ο καλός μου και είχαμε περάσει ζάχαρη ΣΕ λέω!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ τσιπουρίδιον. :P


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Ελιζάκι μου μπράβο που ψώνισες ωραία λαχανικά!

Θα σε κρατήσει μόνο μια σαλάτα με τυρί για μεσημέρι τώρα που είναι αρχή; μήπως να φας κοτοπουλο με σαλάτα ή μπιφτέκια με σαλάτα; Αν θυμάμαι καλά το κυρίως γεύμα σου είναι το μεσημεριανό, σωστά; Το βράδυ τί έχεις στο πρόγραμμα;

τσιπουριτσα μου μια γλυκια καλημερα και σε σενα...

εχεις δικαιο σε αυτο που λες με τη σαλατα αλλα εφτιαξα γεμιστα για τους υπολοιπους και λεω να μην φαω γεμιστα οποτε ειπα να φαω μια σαλατα με τυρακι που ειναι μια απο τις ενναλακτικες του μεσημεριανου μου...προσπαθω να τρωει ολη η οικογενεια και να μην χρειαζεται να μαγειρευω 2-3 φαγητα γιατι θα λαλησω...και σημερα τεταρτη ο αντρουλης μου νηστευει...

ελπιζω να μην την ξαναπατησω ... για αυτο θα φτιαξω μια γαβαθα κυριως με μπολικο αγγουρακι και αν με ξαναπιασει λυσα θα το ριξω στα αγγουρια...

θα το παλεψω ... οι πρωτες μερες ειναι δυσκολες...


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites

ετσι Μαεστρία μου ... αυτό δεν ήταν ανεργία αλλά καλοζωισμένος έρωτας!

ελιζάκι μου λογικό αυτό που λες αλλά να ξέρεις ότι όταν κάνεις δίαιτα πρέπει να δίνεις προτεραιότητα σε αυτό, δεν λέω να τους αφήσεις νηστικούς αλλά να σιγά σιγά να τους εντάξεις στο δικό σου πρόγραμμα (με κάποιες μικρές παραλλαγές φαντάζομαι) έτσι ώστε και να μην μαγειρεύεις 2 φαγητά αλλά και για να μην ζηλεύεις κι εσύ! εγώ ας πούμε στα γεμιστά δεν μπορώ να αντισταθώ με τίποτα! μιαμ μου τρέχουν τα σάλια και μόνο που διάβασα ότι φτιάχνεις!

καταστροφή! χιχιχιχιχιχιι

φάει να μην είσαι πεινασμένη!!!!!! η πείνα είναι ο χειρότερος σύμβουλος στη διαιτα! αχ βρε γεωργία λείπεις σε διακοπές και πρέπει να σε κάνω quote που λέμε και στα ελληνικα χαχαχαχχαχαχ:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχχχ μαεστρια μου εγω ειμαι σπιτι 5 χροοοοοονια...βεβαια ολο και κατι εκανα τα καλοκαιρια τυπου part time αλλα οχι συνεχεια και δεν ηταν αρκετο για να ξεφευγω...και φετος τιποτα απολυτως...

δεν αντεχω αλλοοοοοοοοοοοοο 00020309.gif

χε χε ακριβως μα ακριβως τα ιδια εχουμε σπιτι κουραγιο οι δυσκολες μερες περασαν

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γοργονάρες μου!

Genie Καλή Αρχή!!!!! Με το καλό τα χασίματα!

Να προτείνω κι εγώ 1-2 πραγματάκια;

όταν έχουμε κρεας ή κοτόπουλο καλό είναι να αποφεύγουμε τον συνδιασμό με υδατάνθρακες, ας φυλάξουμε τις βραστές πατατούλες και το ψωμάκι όταν έχουμε λαχανικά ή κάποιο λαδερό (ελαφρύ πάντα) ή ψάρι

επίσης και τα όσπρια με προσοχή! θα προτεινα μία φορά την εβδομάδα και ένα λογικό πιάτο (χορταίνουμε με τη συνοδευτική σαλάτα), επίσης όπως είπε η αρχηγός δεν συνοδεύουμε με τυρί ........

όσο για το ψωμί, εγώ τρωω μόνο φρυγανιές (2 για πρωινό ή με γιαούρτι για μεσημεριανό στη δουλειά) ή τοστ οπότε δεν μπαίνω σε διαδικασία πόσες φέτες, λεπτές ή χοντρές κλπ!

Ελιζάκι μου μπράβο που ψώνισες ωραία λαχανικά!

Θα σε κρατήσει μόνο μια σαλάτα με τυρί για μεσημέρι τώρα που είναι αρχή; μήπως να φας κοτοπουλο με σαλάτα ή μπιφτέκια με σαλάτα; Αν θυμάμαι καλά το κυρίως γεύμα σου είναι το μεσημεριανό, σωστά; Το βράδυ τί έχεις στο πρόγραμμα; Κερνάς ζελαδάκι;μιαμ!

Αρχηγέ για πες τί λες; μήπως είναι προτιμότερο τις 3-4 πρώτες μέρες να τρωει κρεας, κοτόπουλο ή ψάρι με σαλάτα που θα την κρατήσουν περισσότερη ώρα;

Εγώ όταν ξεκινάω έτσι κάνω γιατί με σαλάτα και τυρί... λυσσάω! μετά από 3-4 μέρες που συνηθίζω δεν με πειράζει

ΣΥΜΦΩΝΩ απολυτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

καλησπερα τσουπρα. :mrgreen:

κοριτσια πηζωωωωωωωωωωωω :evil:


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τσιπουριτσα μου μια γλυκια καλημερα και σε σενα...

εχεις δικαιο σε αυτο που λες με τη σαλατα αλλα εφτιαξα γεμιστα για τους υπολοιπους και λεω να μην φαω γεμιστα οποτε ειπα να φαω μια σαλατα με τυρακι που ειναι μια απο τις ενναλακτικες του μεσημεριανου μου...προσπαθω να τρωει ολη η οικογενεια και να μην χρειαζεται να μαγειρευω 2-3 φαγητα γιατι θα λαλησω...και σημερα τεταρτη ο αντρουλης μου νηστευει...

ελπιζω να μην την ξαναπατησω ... για αυτο θα φτιαξω μια γαβαθα κυριως με μπολικο αγγουρακι και αν με ξαναπιασει λυσα θα το ριξω στα αγγουρια...

θα το παλεψω ... οι πρωτες μερες ειναι δυσκολες...

μπορεις να φας ενα μικρο γεμιστο με μια μεγαλη σαλατα!!!!!!!!...αλλααααααααααααα χωρις ψωμι ΟΚ???!!!


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

mpap κάτι ακόμη που θέλω να ρωτήσω είναι αν πειράζει να πίνω νερό μόνο τις πρωινές ώρες και μέχρι νωρίς το απόγευμα, δεν μπορώ να πιω νερό το βραδάκι γιατί μου χαλάει τον ύπνο ;) τώρα έχουμε και τις ζέστες μην έχω και άλλα :tongue:

elizaa δεν πειράζει σήμερα φρουτάκια και αγγουράκια, αύριο ζελεδάκι, ωραίο το φουξάκι σου και γω το έκανα μια αλλαγή, να δω ποιο θα με εκφράσει καλύτερα :P

νερακι να πινεις οποτε και οσο μπορεις....τωρα εαν σε ενοχλει το βραδυ....πιες κανα ποτηρακι....ΜΗΝ το πινεις ''μαζεμενο'' ολημερα και το βραδυ καθολου!!!!

ολα με ενα μετρο !!!! :cool:


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες εχω το συζυγο σπιτι με αδεια και ολο με διακοπτει που ναι αυτο να φαμε τι θα φαμε τι θα κανουμε εδω βγαζουμε και τα μικρα βολτιτσες ευκαιρια τα καημενα κι αυτα τοσο κλεισιμο ειχαν φαει

εκανα και το πρωτο μπανιο μετα απο 5 χρονια παρακαλω μη με ρωτησετε γιατι μαμαδοδουλεις ναι ελιζα δεν ειχα βρεξει το κορμι ή μαλλον την κορμαρα μου ειχα αφυδατωθει η γοργονα

αλλα παρολο που πηγαμε πρωι μου καηκε το γοργονομωρο μου, ο μπεμπουλης ηταν το πρωτο του και της μικρης αλλα ειναι μελαχροινουλα εκεινη

εχετε χαιρετισμους απο τη gergiamami παραθεριζει στα μερη μου και περναει ζαχαρη

χαιρετω ολες με αγαπη και μπουρμπουληθρες και δεν προλαβα να διαβασω τιποτε!

αλλα απο διαιτα μαλλον πρεπει να κανω επανεναρξη ή επανενταξη οπως και να το πεις ιδια πικρα

μιας και λεγατε καπου για χορο ριξτε ενα χασαποσερβικο να δειτε τι καει! αχ παλια ημουν σε χορευτικο σχημα τωρα μου κοβεται η ανασα σμιφ σμιφ

πλααααααααατςςςςςς ......βουταω τα λεμε

Link to comment
Share on other sites

ελιζάκι πες μας κι εδώ για τί δουλειά ψάχνεις !!!!!!!!!

μην αρχίσεις τα ενοχλώ και άλλα χαζά παρακαλώ πολύ!

εδώ είμαστε ομάδα δυνατή και εννοείτε πως μπορεί κάποια κοπέλα να έχει ακούσει κάτι ή αν ακούσει κάτι γνωρίζοντας ότι ψάχνεις να σε ενημερώσει!!!

;)

χαμομηλάκι καλημέρα!!!! μην σκας όλες στην επανέναρξη είμαστε! αν θυμάμαι καλά είσαι και εσύ στην ομάδα βαρέων βαρών όπως κι εγώ; άντε πάμε παρέα δυνατά με τσαμπουκά που λέει και η ελίζα!

για βάλε τα στοιχεία του κλαμπ μας γιατί καιρό έχω να τα δω και θέλω να πωρωθώ λιγάκι! η γραμματέας δεν είσαι;;;;; πήξεεεεεεεεεεε χιχιχιχιχιχιχιχιιχι

φιλιά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...