Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

CAFE ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Καλησπερα!!Κι εγω τωρα σας ανακαλυψα :D Ειμαστε πολλες εδω;;

Βερακι επειδη εμεις ειχαμε προβλημα(ειχα αποβολες και προωρη ανεπαρκεια ωοθηκων) αναγκαστηκαμε και καναμε εξωσωματικη με κατεψυγμενο σπερμα.Νομιζω ομως εμεις θα καταληγαμε εκει ετσι κι αλλιως λογω του θεματος μας.Τωρα χωρις να θελω να σου πω υπερβολικη λυση σ αυτο που σε προβληματιζει θα μπορουσατε παντα να κανετε σπερματεγχυση με κατεψυγμενο σπερμα.Αν εχεις ανοιχτες σαλπιγγες θα εχεις παρα πολλες πιθανοτητες. Οτι θες για τετοιο θεμα ρωτα με επειδη ειμαι παθουσα...Δεν κοστιζει υπερβολικα παντως.Μιλα με το γιατρο σου γτ στη δικη μας περιπτωση που δεν προσπαθουμε 3 χρονια καθε μηνα ισως να μη χρειαζεται ψαξιμο κλπ.Δε ξερω...

Καλησπερα ειμαι και γω γυναικα ναυτικου και προσπαθουμε να κανουμε ενα παιδακι,,, καναμε ελεγχο και ο συζυγος εχει προβλημα και μαλλον θα παμε για εξωσωματικη, δεν με νοιαζει καθολου αρκεινα χω το παιδι μας στην αγκαλια μου

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα ειμαι και γω γυναικα ναυτικου και προσπαθουμε να κανουμε ενα παιδακι,,, καναμε ελεγχο και ο συζυγος εχει προβλημα και μαλλον θα παμε για εξωσωματικη, δεν με νοιαζει καθολου αρκεινα χω το παιδι μας στην αγκαλια μου

Σε καταλαβαίνω απόλυτα και εμείς οταν αποφασίσαμε να αρχίσουμε προσπάθειες πήρα την απόφαση και πήγα μαζί του στο ταξίδι (έκατσα 4 μήνες)...σταμάτησα και την δουλειά ...δυστυχώς θέλει απο την μεριά μας πολλές θυσίες για αυτήν την δουλειά...αλλα τα ξέρεις ήδη καλά αυτα. Τώρα περιμένω την κορούλα μου είμαι στον μήνα μου.Αν και πέρασα μόνη όλη την εγκυμοσύνη μου σκέφτομαι θετικά πηγάν ως τώρα όλα καλά και ότι θα είναι εδώ στους πρώτους έξι μήνες της ζωής της μικρής μας. Ναι πιστεύω πως ένα παιδί σου δείνει άλλη δύναμη να αντέχεις τα κενά απουσίας...καλά θα κάνετε καλή επιτυχία και ο θεός μαζί σας να σας χαρίσει το αγγελούδι σας.:P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπερα,

θα ηθελα την συμβουλη σας...το αγορι μου ειναι στα καραβια...ειμαστε 6 μηνες μαζι και πραγματικα παρα πολυ αγαπημενοι χωρις κανενα προβλημα.Λειπει εδς και δυομιση μηνες..τα ταξιδια του ειναι 3-4 μηνες εκτος και 1 μηνα πισω...εφυγε τον ιανουαριο και ηταν ολα τελεια μεχρι πριν εικοσι μερες που ανεβηκε σε ενα καραβι και ξεκινησε να μου λεει οτι δεν μου αξιζει αυτο και οτι θελει να μεινει μονος του να μην με τρβαει και θελει να χωρισουμε...παρολο που εγω τον διαβεβαιωσα οτι δεν εχω κανενα προβλημα.να σας τοωισω οτι μεχρι την προηγουμενη μερα σχεδιαζαμε τι θα κανουμε οταν ερθει σε δυο σχεδον μηνες.τελικα το ιδιο βραδυ το μετανιωσε και μου ζητησε συγνωμη και μου ειπε οτι του λειπω πολυ και τα λεει αυτα και μεχρι και σημερα το πρωι ημασταν υπεροχα.Παλι ομως σημερα μου ξαναζητησε να χωρισουμε γιατι λεει δεν θα αντεξει η σχεση μας και τα ιδια παλι ενω με αγαπαει και με θελει παλι θελει να μεινει μονος του.με εχει πικρανεει πολυ ολο αυτο γιατι δεν εχουμε κανενα προβλημα σαν ζευγαρι και τ λεει κι εκεινος...πως να το χειριστω γιατι φοβαμαι μηπως ειναι ζορισμενος εκει και τα σκεφτεται ολα αυατ.δεν θελω να τον χασω..το θεωρω αδικο για τη σχεση μας

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα σας!

Αν κ βλέπω έχει περάσει πολυ καιρός απο το τελευταίο μήνυμα

@martina123 θα ήθελα να μάθω τελικά τι εγινε...

Εμένα μόλις σήμερα έφυγε το αγόρι μου έπειτα απο 3 μήνες σχέσης τέλειας κ ειμαι καταβεβλημένη..

Καλό κουράγιο σε όλες σας

Ελπίζω να βρω καμία συμπάσχουσα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα ΙΝΑ Καλωςήρθες στην παρέα μας!!Να σας ζήσει το αγγελούδι σας!! υπέροχες στιγμές !! και εμείς έχουμε μια μπουμπού 7 μηνών !!!!! από αυτό τον μήνα κάθε μέρα αλλάζει !!! πλέον καταλαβαίνει τα πάντα !!!! ο αντράς μου έφυγε ταξίδι τον προηγούμενο μήνα και είμαι μόνη με την μικρή!!! δεν προλαβαίνω τίποτα μόνη !!!απορώ πως θα περάσουν άλλοι 5 μήνες!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γεια σας κοριτσια!! πριν δυο μηνες παντρευτηκαμε. και πριν δυο εβδομαδεσ εφυγε. ειναι δευτερος μηχανικος στο εμπορικο ναυτικο. το σαββατο με πηρε τηλ αο το ιντερνετικο και μ ειπε οτι την κυριακη θα ειναι σιγκαπουρη εκτακτως και να κανω τισ ετοιμασιες να παω μαζι του μεσα γτ ειναι ευκολο λιμανι. ελα ομως που εδω στην Ελλαδαρα ολα γινονται με αργους ρυθμους εντελως εκνευριστικους. εν τελει το πλοιο φτανει σιγκαπουρη την παρασκευη, μευθαυριο δηλαδη και εμενα το διαβατηριο μου θα ειναι εδω την παρασκευη. και για το εμβολιο μου ειπαν στο μοσοκομειο οτι χρειαζεται το διαβατηριο για να γινει. ισχυει?? και πρεπει πρωτα να παω τραπεζα να πληρωσω η πρωτα να κανω το εμβολιο και μετα?? διαφωτιστε με λιγο οι πιο παλιες γτ εγω ειμαι νεα στο θεμα ναυτικων..!!!! :D:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
γεια σας κοριτσια!! πριν δυο μηνες παντρευτηκαμε. και πριν δυο εβδομαδεσ εφυγε. ειναι δευτερος μηχανικος στο εμπορικο ναυτικο. το σαββατο με πηρε τηλ αο το ιντερνετικο και μ ειπε οτι την κυριακη θα ειναι σιγκαπουρη εκτακτως και να κανω τισ ετοιμασιες να παω μαζι του μεσα γτ ειναι ευκολο λιμανι. ελα ομως που εδω στην Ελλαδαρα ολα γινονται με αργους ρυθμους εντελως εκνευριστικους. εν τελει το πλοιο φτανει σιγκαπουρη την παρασκευη, μευθαυριο δηλαδη και εμενα το διαβατηριο μου θα ειναι εδω την παρασκευη. και για το εμβολιο μου ειπαν στο μοσοκομειο οτι χρειαζεται το διαβατηριο για να γινει. ισχυει?? και πρεπει πρωτα να παω τραπεζα να πληρωσω η πρωτα να κανω το εμβολιο και μετα?? διαφωτιστε με λιγο οι πιο παλιες γτ εγω ειμαι νεα στο θεμα ναυτικων..!!!! :D:roll:

kalhspera sthn parea mas. oxi den xreiazetai alla prepei na kleiseis ranteboy sthn nomarxia soy ginetai.gia kitrino pyreto theleis?

egw eixa taksidepsh alla epeidh htan gia ameriki ayto eprepe na kanw...epishs kati sos gia to epomeno trimhno den kanei na meineis egkyos..

kalo taksidi k kalh dynamh!!!!

oti theleis ksana steile:p

Link to comment
Share on other sites

καλως σας βρηκα!!! ευχαριστω πολυ για την απαντηση... ειμαι ενημερη για την εγκυμοσυνη ρωτησα τον γυναικολογο μου! σε λιγεσ μερες θα βρισκομαι κοντα στον αντρα μου για 8 μηνες!!! !!!:eek::-o:-o:-o:-P:-P:-P:-P:-P:D:D:D:D:D πρωτη μου φορα σε τοσο μεγαλα ταξιδια και γενικως πρωτη μου φορα!!! εχω λιγο αγχος!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια !!!

Εχει μπει καμία σας σε καράβι ;;; πως ηταν ;;

Γιατί δεν νομίζω οτι παλευεται αλλιώς η κατάσταση...

Με τόσους μήνες να μην βλέπεις το αλλο σου μισό :(

Καλό σας κουράγιο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα κορίτσια !!!

Εχει μπει καμία σας σε καράβι ;;; πως ηταν ;;

Γιατί δεν νομίζω οτι παλευεται αλλιώς η κατάσταση...

Με τόσους μήνες να μην βλέπεις το αλλο σου μισό :(

Καλό σας κουράγιο ��

geia soy ti kaneis?

mphkes telika?

egw hmoyn 4 mhnes mesa me ton antra moy.

Nai einai dyskola ektos me tosous mhnes makria apo ton anthrwpo sou...

einai kai mesadyskola alla an me rwtoyses pali tha ton akolouthousa. twra exoume mia mpempoula kai den mporw.

Kala tha kaneis na ton akolouthiseis h tapeinh mou gnwmi.

steile na mas peis pws htan.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια! Εδώ και καιρό είχα ξεκινήσει να διαβάζω το cafe σας εδώ και είχα ταυτιστεί τόσο πολύ. Είμαι 26 χρόνων και ο συζυγουλης 27. Συναντηθήκαμε πριν 4 χρόνια και ερωτευθηκαμε. (Ήμασταν συμμαθητές και είχαμε να συναντηθούμε από τότε. Τα φτιάξαμε, σε ένα χρόνο αρραβωνιαστηκαμε και τον επόμενο π αντρευτηκαμε. Είχε τελειώσει τη σχολή όταν τα φτιάξαμε, αλλά χρωστούσε 20 μερες Υπηρεσία δόκιμος για να πάρει το πτυχίο. Μου είπε τότε ότι θα το καθυστερήσει και ότι αφού είμαστε μαζί δεν τον ενδιαφέρει η θάλασσα...να όμως πως τα φέραν οί καιροί...Που είναι χάλια..Που είπαμε να εκμεταλλευτούμε την ευκαιρία που. Είμαστε και οί 2 απο κεφαλλονια, οπότε μετακομίσαμε Αθήνα πριν ένα μήνα και εφυγεεεε το πρώτο μας μπαρκο. ΘΑ γυρίσει τον Φλεβάρη με το καλο, να πάρει το πτυχίο του και να μπει με βαθμό 6μηνο μάλλον..τα βρήκα λίγο σκούρα στην αρχή Αλλά τώρα το έχω πάρει απόφαση, έχω βρει τους ρυθμούς μου και είμαι μια χαρά...Όχι ότι δεν μου λείπει βεβαίως...Αλλά είναι μεγάλη η αγάπη μας και ο έρωτας μας και μια χαρά θα τα καταφέρουμε !! Καλώς σας βρήκα !!!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι πολυ florals για την απάντηση σου που το βλέπεις θετικά.

Ακόμη όχι γιατί είμαστε λίγο καιρό με το αγόρι μου αλλα σκέφτομαι απο την επόμενη φορα λογικά καλοκαιράκι να μπω.. να συνηθίζω

LilaLila δεν νομίζω οτι υπάρχει κάποιος περιορισμός απο όσο μου εχει πει τουλάχιστον το αγόρι μου . Θεωρητικά κάθεσαι όσο μπορείς .Εγω τουλάχιστον έτσι έχω καταλάβει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Όλα είναι όπως θέλεις να τα δείς πάντα έτσι δεν είναι Cookie30? χιχι όλα έχουν και τα καλά και τα κακά τους ...αλλά από το να έχεις να δείς τον πρόσωπο του ανθρώπους σου τόσους μήνες τίποτα δεν είναι πιο δύσκολο απο αυτό!! :D

Καλή δύναμη σ ' όλες μας κορίτσια να αντέχουμε τα κύματα από την στεριά!!:P

Lillian στην εταιρεία του άντρα μου ο περιοριοσμός ήταν να είσαι παντρεμένος ...και κάποιες απο υποπλοίαρχος ή δευτερός μηχανικός επιτρέπουν τις γυναίκες τους. ανάλογα την εταιρεία είναι πάντα. Επίσης είναι μεγάλη τύχη αν βρείς αλλη γυναίκα μέσα κ κάνεις λίγη παρέα γιατι δεν περνάνε οι ώρες όταν δουλεύουν...και είναι αρκετες...οποία παει μην ξεχάσει τα vomex θαυματουργα στην ναυτία όπως και τα βραχιολάκια για την ναυτία..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...