Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

CAFE ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Βεβαίως συμφωνώ ότι κάθε σχέση είναι μοναδική και ότι για να κρατήσει στο χρόνο χρειάζεται συμφωνία απόψεων..... Συμφωνώ ότι σε μία σχέση πρέπει να υπάρχει αμοιβαίος ερωτας , αγάπη και σεβασμός .... Αλλά υπάρχουν και κοπέλες που δεν μπορούν να περιμένουν ..... και είναι πάρα πολλές .... Άρα παράγοντας στην επιτυχία μιας ναυτικής οικογένειας είναι η ηθική της γυναίκας .... Όσο για τα παιδιά συνηθίζουν από μικρά σε αυτό το μοντέλο ζωής ... δεν τους φαίνεται περίεργο ....και πολλές φορές κυρίως οι γιοι όταν λείπει ο πατέρας τους προσπαθούν να αναπληρώσουν το ρόλο του ... νιώθωντας πάντα γι αυτόν ευγνωμοσύνη .... Βέβαια το τι άποψη θα έχει ένα παιδί που μεγαλώνει χωρίς τον πατέρα του θα τον αποκτήσει από τα λόγια της μαμάς .... Παραδείγμα είναι ότι αν η μαμά επαινεί τον άνδρα της που δουλεύει σκληρά για την ανατροφή της οικογένειας και την μόρφωση των παιδιών τότε αυτά θα νιώθουν γι αυτόν όχι μόνο αγάπη αλλά και ευγνωμοσύνη .....Ο ρόλος της μητέρας είναι πραγματικά δύσκολος γιατί η μητέρα έχει την απόλυτη ευθύνη για την ανατροφή τους ..... :P Ά και να μην ξεχάσω ο ναυτικός πατέρας επισημαίνει συνέχεια την απόλυτη ευθύνη της μητέρας ......

Εσύ θα ξέρεις καλύτερα...εγώ ελπίζω να μάθω ;) απλά επειδή φαντάζομαι ότι θα ειναι δύσκολο να είμαι μόνη με φοβίζει κάπως. θα έχω όμως εσένα να με στηρίζεις !χαχα!;) συμφωνοι ?? χαχα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εσύ θα ξέρεις καλύτερα...εγώ ελπίζω να μάθω ;) απλά επειδή φαντάζομαι ότι θα ειναι δύσκολο να είμαι μόνη με φοβίζει κάπως. θα έχω όμως εσένα να με στηρίζεις !χαχα!;) συμφωνοι ?? χαχα!

Εννοείται ... μη φοβάσαι τίποτα .... Θα πράττεις πάντα με την λογική και τι είναι σωστό ....και θα είσαι από τις καλύτερες μητέρες ... Άντε με το καλό να έρθει το μπεμπέ σου ...... και θα τα λέμε και θα γελάμε .....και έτσι για να γελάσουμε και λίγο .....όταν είμασταν στην εφηβεία η μαμά μου έκανε τον ντεντέκτιβ .....χαχαχα:P Α να μην ξεχάσω δεν θα είσαι μόνη .... θα είσαι με την οικογένειά σου και την οικογένεια του άνδρα σου .....παππούδες, γιαγιάδες ,θείοι ....χαμός ...μην είσαι απομονωμένη και μόνη σου

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ... μη φοβάσαι τίποτα .... Θα πράττεις πάντα με την λογική και τι είναι σωστό ....και θα είσαι από τις καλύτερες μητέρες ... Άντε με το καλό να έρθει το μπεμπέ σου ...... και θα τα λέμε και θα γελάμε .....και έτσι για να γελάσουμε και λίγο .....όταν είμασταν στην εφηβεία η μαμά μου έκανε τον ντεντέκτιβ .....χαχαχα:P

χαχααχ!!και καταφερνε να βρει τιποτα!!χααχα

Link to comment
Share on other sites

χαχααχ!!και καταφερνε να βρει τιποτα!!χααχα

¨οχι δεν έβρισκε κάτι είμασταν καλά παιδιά ....αλλά όπου και να πηγαίναμε .. τσουπ ... ερχόταν να δει που είμαστε ....πολύ γέλιο .....ακόμα το θυμάμαι .... Το άλλο ήταν που μας έλεγε όταν κάναμε σκανδαλιά ...όταν θα ρθει ο πατέρα σου θα δεις τι θα γίνει ...και μεις νομίζαμε ότι θα ρθει ο δρακουμέλ .... και ο καημένος όταν ερχόταν τι γλυκός που ήταν .....!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

¨οχι δεν έβρισκε κάτι είμασταν καλά παιδιά ....αλλά όπου και να πηγαίναμε .. τσουπ ... ερχόταν να δει που είμαστε ....πολύ γέλιο .....ακόμα το θυμάμαι .... Το άλλο ήταν που μας έλεγε όταν κάναμε σκανδαλιά ...όταν θα ρθει ο πατέρα σου θα δεις τι θα γίνει ...και μεις νομίζαμε ότι θα ρθει ο δρακουμέλ .... και ο καημένος όταν ερχόταν τι γλυκός που ήταν .....!!!!:P

αχ να ξερες πόσα τέτοια όνειρα έχω κάνει... τι θα τους λέω. πως θα είναι. αλλά είμαι σίγουρη ότι θα γίνουν κατά πάσα πιθανότητα όλα αλλιώς γιατί η ζωή είναι απρόβλεπτη. αλλά είναι όμορφο αυτό! βέβαια θα ένιωθα καλύτερα να μπορούσαμε να είμαστε μαζί σε όλο αυτό αλλά πιστεύω ότι θα είμαστε απλά λίγο διαφορετικά από τα συνηθισμένα :P:p ελπίζω μόνο η επιλογή μου να είμαι με αυτό τον άντρα να μην δημιουργήσει προβλήματα στα παιδιά (γιατί έχω δει και τέτοιες περιπτώσεις). αλλά πιστεύω ότι όσο είμαστε εμείς καλά και ερωτευμένοι (όπως και οι γονείς σου) όλα θα πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ να ξερες πόσα τέτοια όνειρα έχω κάνει... τι θα τους λέω. πως θα είναι. αλλά είμαι σίγουρη ότι θα γίνουν κατά πάσα πιθανότητα όλα αλλιώς γιατί η ζωή είναι απρόβλεπτη. αλλά είναι όμορφο αυτό! βέβαια θα ένιωθα καλύτερα να μπορούσαμε να είμαστε μαζί σε όλο αυτό αλλά πιστεύω ότι θα είμαστε απλά λίγο διαφορετικά από τα συνηθισμένα :P:p ελπίζω μόνο η επιλογή μου να είμαι με αυτό τον άντρα να μην δημιουργήσει προβλήματα στα παιδιά (γιατί έχω δει και τέτοιες περιπτώσεις). αλλά πιστεύω ότι όσο είμαστε εμείς καλά και ερωτευμένοι (όπως και οι γονείς σου) όλα θα πάνε καλά!

Τα παιδιά αποκτούν τον χαρακτήρα της μητέρας .....δηλαδή τα παιδιά σου θα γίνουν όμοιά σου .... θα γίνουν ότι συναισθήματα θα τους βγάλεις ...πχ αν εσύ είσαι ερωτευμένη και ευτυχισμένη με τον άνδρα σου ....τότε θα βγάζεις στα παιδιά σου έναν ήρεμο και όμορφο χαρακτήρα και αυτά θα σε μιμηθούν ...... Αν τώρα μία άλλη γυναίκα δεν είναι ικανοποιημένη με τον άνδρα της τότε θα βγάλει τα νευρα της την λύπη της στα παιδιά της και έτσι αυτά θα παραδειγματιστούν από τον άσχημο χαρακτήρα της για αυτό και υπάρχουν παραβατικές συμπεριφορές ....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ένιωσα εγώ είναι το εξής ....Αποκτήσαμε ως παιδιά τον χαρακτήρα της μητέρας μας .....δηλαδή τα παιδιά σου θα γίνουν όμοιά σου .... θα γίνουν ότι συναισθήματα θα τους βγάλεις ...πχ αν εσύ είσαι ερωτευμένη και ευτυχισμένη με τον άνδρα σου ....τότε θα βγάζεις στα παιδιά σου έναν ήρεμο και όμορφο χαρακτήρα και αυτά θα σε μιμηθούν ...... Αν τώρα μία άλλη γυναίκα δεν είναι ικανοποιημένη με τον άνδρα της τότε θα βγάλει τα νευρα της την λύπη της στα παιδιά της και έτσι αυτά θα παραδειγματιστούν από τον άσχημο χαρακτήρα της για αυτό και υπάρχουν παραβατικές συμπεριφορές ....

ο δικός μου πάντως που μεγάλωσε σε ναυτική οικογένεια είναι ίδιος ο πατέρας του. και τρισευτυχισμένος με τη δουλειά του, με εμάς, με όλα. αντίθετα η αδερφή του έχει θεωρήσει πολύ λάθος την όλη φάση κ μάλλον λόγω του ότι η μητέρα τους (ακόμα και τώρα) έχει πολλά παράπονα από την όλη φάση και το πως πέρασε η ζωή της, πόσο μόνη ήταν και είναι. γενικά έχω διάφορα ζευγάρια στο μυαλό μου που θα θελα να μη καταλήξουμε έτσι. και έχεις δίκιο ότι εξαρτάται από εμένα (αλλά και από εκείνον εν μέρει). πολύ χαίρομαι πάντως τη συζήτησή μας γιατί εσύ τα έχεις ζήσει από μέσα σε μια καλή και ευτυχισμένη οικογένεια και με βοηθάει πολύ αυτό να ξεπεράσω τους φόβους μου :P;)

Link to comment
Share on other sites

ο δικός μου πάντως που μεγάλωσε σε ναυτική οικογένεια είναι ίδιος ο πατέρας του. και τρισευτυχισμένος με τη δουλειά του, με εμάς, με όλα. αντίθετα η αδερφή του έχει θεωρήσει πολύ λάθος την όλη φάση κ μάλλον λόγω του ότι η μητέρα τους (ακόμα και τώρα) έχει πολλά παράπονα από την όλη φάση και το πως πέρασε η ζωή της, πόσο μόνη ήταν και είναι. γενικά έχω διάφορα ζευγάρια στο μυαλό μου που θα θελα να μη καταλήξουμε έτσι. και έχεις δίκιο ότι εξαρτάται από εμένα (αλλά και από εκείνον εν μέρει). πολύ χαίρομαι πάντως τη συζήτησή μας γιατί εσύ τα έχεις ζήσει από μέσα σε μια καλή και ευτυχισμένη οικογένεια και με βοηθάει πολύ αυτό να ξεπεράσω τους φόβους μου :P;)

Είδες όμως πάλι ....τα λόγια της μαμας επηρέασαν τα παιδιά και τα παιδιά της εχουν διαφορετικές απόψεις.....!!!!Αχ αυτές οι γυναίκες..... !!!!!!!! Πάντως πιστεύω ότι μια καλόψυχη γυναίκα την αγαπά ο άνδρας πιο πολύ με το περασμα του χρόνου.....

Link to comment
Share on other sites

Είδες όμως πάλι ....τα λόγια της μαμας επηρέασαν τα παιδιά και τα παιδιά της εχουν διαφορετικές απόψεις.....!!!!Αχ αυτές οι γυναίκες..... !!!!!!!! Πάντως πιστεύω ότι μια καλόψυχη γυναίκα την αγαπά ο άνδρας πιο πολύ με το περασμα του χρόνου.....

Εγώ νομίζω ότι ειδικά για τους ναυτικούς είναι σημαντικό να μπορούν να σε εμπιστευτούν. στο δικό μου όταν συνεβη αυτό (μπορεί και απο πριν να με αγαπούσε) αρχισε να μου δείχνει τόσο έντονα την αγάπη του. και εγώ σπό την άλλη όσο δυνάμωνε για εκείνον τριπλασιαζόταν για μένα...... μετά από εκεί δεν υπήρχε στιγμή αμφιβολίας για τον καθένα. ελπίζω να είναι πάντα έτσι. κσλόψυχη δε ξέρω αν είμαι ή ποια είναι, γενικά θεωρώ ότι εμείς οι γυναίκες είμαστε λίγο κακούλες... τουλάχιστον μετσξύ μας. αλλά τον αγαπάω πολύ και δεν έχω σκεφτει στιγμή να του φερθώ άσχημα...ούτε για πλάκα. ειλικρινά σου εύχομαι σύντομα να συζητάμε τα δικά σου!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι ειδικά για τους ναυτικούς είναι σημαντικό να μπορούν να σε εμπιστευτούν. στο δικό μου όταν συνεβη αυτό (μπορεί και απο πριν να με αγαπούσε) αρχισε να μου δείχνει τόσο έντονα την αγάπη του. και εγώ σπό την άλλη όσο δυνάμωνε για εκείνον τριπλασιαζόταν για μένα...... μετά από εκεί δεν υπήρχε στιγμή αμφιβολίας για τον καθένα. ελπίζω να είναι πάντα έτσι. κσλόψυχη δε ξέρω αν είμαι ή ποια είναι, γενικά θεωρώ ότι εμείς οι γυναίκες είμαστε λίγο κακούλες... τουλάχιστον μετσξύ μας. αλλά τον αγαπάω πολύ και δεν έχω σκεφτει στιγμή να του φερθώ άσχημα...ούτε για πλάκα. ειλικρινά σου εύχομαι σύντομα να συζητάμε τα δικά σου!!

Ειλικρινά δεν μπορείς να φανταστείς πόσο συμφωνώ μαζί σου ... συμφωνώ απόλυτα σε ότι έγραψες .... ναι εμείς οι γυναίκες είμαστε κακιούλες .... και αν γίνουμε και πεθερές εκει να δεις .....Αλλά θεωρώ ότι αν η ψυχή της μητέρας είναι καλή τα παιδιά βγαίνουν ήρεμα και καλά .....Το ξέρω είναι η εξαίρεση ....

Τουλάχιστον να προσπαθήσουμε:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειλικρινά δεν μπορείς να φανταστείς πόσο συμφωνώ μαζί σου ... συμφωνώ απόλυτα σε ότι έγραψες .... ναι εμείς οι γυναίκες είμαστε κακιούλες .... και αν γίνουμε και πεθερές εκει να δεις .....Αλλά θεωρώ ότι αν η ψυχή της μητέρας είναι καλή τα παιδιά βγαίνουν ήρεμα και καλά .....Το ξέρω είναι η εξαίρεση ....

Τουλάχιστον να προσπαθήσουμε:P

εννοείται ότι θα προσπαθήσουμε!!!άλλωστε θέλουμε το καλύτερο και για τους άντρες μας και για τα παιδιά μας!;)

Link to comment
Share on other sites

εννοείται ότι θα προσπαθήσουμε!!!άλλωστε θέλουμε το καλύτερο και για τους άντρες μας και για τα παιδιά μας!;)

Έτσι πολύ σωστά ... συμφωνώ απόλυτα .....Θα προσπαθήσουμε για την ηρεμία όλων ....!!!Χάρηκα πολύ που τα είπαμε ... να είσαι καλά ... Αξιόλογες οι απόψεις σου ....!!!Έυχομαι ότι καλύτερο από καρδιάς. Α και μην ξεχάσω πιστεύω ότι ανήκεις στις καλόψυχες γυναίκες όπως και γω ....!!!!;):P φιλάκια πολλά θα χαρώ να τα ξαναπούμε .... Μακάρι να χω κανένα καλό νέο ... αλλά χλωμό το βλέπω ;) δύσκολα τα πράγματα;):P

Link to comment
Share on other sites

Έτσι πολύ σωστά ... συμφωνώ απόλυτα .....Θα προσπαθήσουμε για την ηρεμία όλων ....!!!Χάρηκα πολύ που τα είπαμε ... να είσαι καλά ... Αξιόλογες οι απόψεις σου ....!!!Έυχομαι ότι καλύτερο από καρδιάς. Α και μην ξεχάσω πιστεύω ότι ανήκεις στις καλόψυχες γυναίκες όπως και γω ....!!!!;):P φιλάκια πολλά θα χαρώ να τα ξαναπούμε .... Μακάρι να χω κανένα καλό νέο ... αλλά χλωμό το βλέπω ;) δύσκολα τα πράγματα;):P

και εγώ χάρηκα πολύ! με βοήθησες και αρκετά σα παιδί ναυτικού! σε ευχαριστώ για τις ευχές και με την ελπίδα ότι δε θα γίνω μονότονη σου ξαναεύχομαι σύντομα να γνωρίσεις έναν καλό άντρα!!:P:p..και φυσικά να μας λές τα νέα σου εδώ!

Link to comment
Share on other sites

και εγώ χάρηκα πολύ! με βοήθησες και αρκετά σα παιδί ναυτικού! σε ευχαριστώ για τις ευχές και με την ελπίδα ότι δε θα γίνω μονότονη σου ξαναεύχομαι σύντομα να γνωρίσεις έναν καλό άντρα!!:P:p..και φυσικά να μας λές τα νέα σου εδώ!

φιλιά πολλά καληνύχτα :P:p:p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

κορίτσια τι κάνετε??? έχω τόσο καιρό να μπω εδώ και όμως όπως βλέπω δεν είχαμε κανένα συνταρακτικό νέο :D

εγώ δυστυχώς είχα αλλά...:( έμεινα έγκυος με το που γύρισε ο άντρας μου αλλά δε πήγε καλά, μου κάναν απόξεση και τώρα περιμένω περίοδο για να μπορέσουμε να ξαναπροσπαθήσουμε... νιώθω λίγο ότι όλα μας πάνε στραβά...έχω εγώ το πρόβλημά μου με τις πολυκυστικές...έχουμε το θέμα της δουλειάς των ναυτικών μας που όλες ξέρετε (συναντήσεις κάθε 6 μήνες), έχω πρόβληματα με τη δουλειά μου...και τώρα και αυτό...μόλις πήγε να γελάσει λίγο το χειλάκι μου και να πω ότι επιτέλους θα κάνουμε το μωράκι μας και ότι όλα θα πάνε καλύτερα...τώρα δε μπορώ καν να κάνω σεξ :oops: (ψιλοεκνευρίζομαι με την κατάσταση των προφυλάξεων και ...)

τελος πάντων ελπίζω το νέο μήνα να τα καταφέρουμε και πάλι και αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά...προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη...:P

εσείς τι κάνετε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...