Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

      Για καλύτερα ωάρια ,αύξηση πιθανοτήτων ,πόση coq10 είναι ασφαλής να παίρνουμε; Επίσης τι άλλες βιταμίνες προτείνεται να πάρω; Βιτ Ε; Κάνει τίποτα;

      Εμένα μου είχε συστήσει 400mg ο ενδοκρινολογος, έπαιρνα 2 χάπια των 200 της εταιρείας smile που ήταν σχετικά οικονομικες. Επιπλέον έπαιρνα πολυβιταμινες pregnacare (είναι οικονομικές και τα συστατικά παρόμοια με τις γνωστές πανακριβες) και ενα χαπι τύπου glucophage (δεν είχα ζάχαρο αλλά μου ειπε ο ενδοκρινολογος ότι βοηθάει επίσης στην ποιότητα των ωαριων). Γενικα για ότι πάρεις ρώτα τον γιατρό σου πρώτα.

CAFE ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Εμείς γνωριζόμαστε από τότε που ήταν στην σχολή! Ναι σχεδόν εξάμηνα λείπει. Εγώ μέσω συμμαθητων του άντρα μου γνώρισα και κάποιες άλλες γυναίκες και κοπέλες ναυτικων. Η αλήθεια είναι ότι εάν δεν το ζήσεις δεν μπορείς να το καταλάβεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οχι γιατί στην εταιρία που είναι επιτρέπουν μόνο τις γυναίκες των δευτέρων και των πρώτων, όμως εννοείται ότι θέλω να πάω κάποια στιγμή! Εσύ; Έχεις πάει;

Ναι πριν λίγες ημέρες γύρισα!! είναι σε τάνκερ εμένα ανθυποπλοίαρχος !!Δυστυχώς ήμουν άτυχη δεν μπήκε άλλη γυναίκα κανενός.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς γνωριζόμαστε από τότε που ήταν στην σχολή! Ναι σχεδόν εξάμηνα λείπει. Εγώ μέσω συμμαθητων του άντρα μου γνώρισα και κάποιες άλλες γυναίκες και κοπέλες ναυτικων. Η αλήθεια είναι ότι εάν δεν το ζήσεις δεν μπορείς να το καταλάβεις!

Ναι η αλήθεια είναι ότι αν δεν το ζήσεις δεν μπορείς να καταλάβεις πως είναι.Επειδή δεν έχω κάποια φίλη να βιώνει το ίδιο νοιώθω ακρίβως αυτό ...ότι όσο και να το ζησητήσω με κάποια φίλη δεν μπορεί να με καταλάβει...:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι η αλήθεια είναι ότι αν δεν το ζήσεις δεν μπορείς να καταλάβεις πως είναι.Επειδή δεν έχω κάποια φίλη να βιώνει το ίδιο νοιώθω ακρίβως αυτό ...ότι όσο και να το ζησητήσω με κάποια φίλη δεν μπορεί να με καταλάβει...:D

Εγώ πλέον μετά από τόσα χρόνια (10 στο σύνολο), ένα γάμο κι ένα παιδί το έχω πάρει απόφαση και δεν μου κάνει πλέον αίσθηση! Για αρκετό καιρό όμως ένιωθα όπως κι εσύ!! Για πες μου όμως! Πώς ήταν στο καράβι! Περιμένω πώς και πώς να πάω κι εγώ να δω από κοντά πώς ζουν εκεί μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον μετά από τόσα χρόνια (10 στο σύνολο), ένα γάμο κι ένα παιδί το έχω πάρει απόφαση και δεν μου κάνει πλέον αίσθηση! Για αρκετό καιρό όμως ένιωθα όπως κι εσύ!! Για πες μου όμως! Πώς ήταν στο καράβι! Περιμένω πώς και πώς να πάω κι εγώ να δω από κοντά πώς ζουν εκεί μέσα.

Kalispera, etsi e?Makari na to synithisw kapoia stigmi,an synithizete!Na sas zhsei to paidaki sas!! Pws htan to karabi e...pantws oxi kroyazieroploio!!

Einai dyskola den mporw na pw oti einai eykolo!!kai perissotero gia mas poy to koynhma den to antexoyme. Yparxoyn stigmes pou nomiza oti eimaste se ena megalo keli.Perasame kai apo Eyrwph AMERIKI ekei kaname na pathsoyme steria mexri na piasoyme limani konta 40 meres ...gia mena htan oyfff ...fantazesai... Pantws katalaba oti ta lefta ta paidia ta bgazoyn dyskola!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kalispera, etsi e?Makari na to synithisw kapoia stigmi,an synithizete!Na sas zhsei to paidaki sas!! Pws htan to karabi e...pantws oxi kroyazieroploio!!

Einai dyskola den mporw na pw oti einai eykolo!!kai perissotero gia mas poy to koynhma den to antexoyme. Yparxoyn stigmes pou nomiza oti eimaste se ena megalo keli.Perasame kai apo Eyrwph AMERIKI ekei kaname na pathsoyme steria mexri na piasoyme limani konta 40 meres ...gia mena htan oyfff ...fantazesai... Pantws katalaba oti ta lefta ta paidia ta bgazoyn dyskola!!

Pantws an pas na moy peis na soy pw ti na pareis k ti den xreiazetai!! kai sigoura tha einai polu tuxh an mpei k allh gynaika!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλημέρα σε όλες,

Δεν ξέρω αν είναι ακόμα ενεργή η συζήτηση, αλλά αν υπάρχει κάποιο μέλος που την βλέπει και μπορεί να με βοηθήσει θα χαιρόμουν πολύ. Το θέμα είναι γυναίκες ναυτικών και εγκυμοσύνη. Εν ολίγοις πόσο γρήγορα και εύκολα καταφέρατε να μείνετε έγκυες δεδομένης της απουσίας του συζύγου και του μικρού χρονικού διαστήματος που είναι παρόν? Εμείς προσπαθούμε όταν είναι εδώ τρία χρόνια τώρα αλλά οι γιατροί λένε πως αρχίζεις να το ψάχνεις παραπανω εφόσον συμπληρώσεις ένα χρόνο συνεχών προσπαθειών. .κάτι που στην περίπτωση μας είναι ανέφικτο όπως καταλαβαίνετε. Υπάρχει κάποια με παρόμοια εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Καλημέρα σε όλες,

Δεν ξέρω αν είναι ακόμα ενεργή η συζήτηση, αλλά αν υπάρχει κάποιο μέλος που την βλέπει και μπορεί να με βοηθήσει θα χαιρόμουν πολύ. Το θέμα είναι γυναίκες ναυτικών και εγκυμοσύνη. Εν ολίγοις πόσο γρήγορα και εύκολα καταφέρατε να μείνετε έγκυες δεδομένης της απουσίας του συζύγου και του μικρού χρονικού διαστήματος που είναι παρόν? Εμείς προσπαθούμε όταν είναι εδώ τρία χρόνια τώρα αλλά οι γιατροί λένε πως αρχίζεις να το ψάχνεις παραπανω εφόσον συμπληρώσεις ένα χρόνο συνεχών προσπαθειών. .κάτι που στην περίπτωση μας είναι ανέφικτο όπως καταλαβαίνετε. Υπάρχει κάποια με παρόμοια εμπειρία;

Γεια σου Βερακι και καλωσόρισες στην ομάδα . Ναι ειναι δύσκολο οταν προσπαθείς για παιδι μ'αυτο το επάγγελμα το ξερω και απο την δικιά μας εμπειρία .Εδω ειναι δύσκολο και να μην είχε τέτοιο επάγγελμα ποσο που τον έχεις μισό χρόνο κοντα σου! Θα μπορούσα να σου εκφράσω την δίκη μου πρωσιπικη άποψη για το θέμα τι ειναι σωστό η οχι δεν γνωρίζω . εμεις μετα τον πρώτο χρόνο προσπάθειας πήγαμε για έλεγχο και εγω και ο άντρας μου . Ακολουθήσαμε μια βοήθεια του γιατρού για ενίσχυση του άντρα συνήθως βλέπεις πλέον το θέμα ειναι του άντρα .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!Κι εγω τωρα σας ανακαλυψα :D Ειμαστε πολλες εδω;;

Βερακι επειδη εμεις ειχαμε προβλημα(ειχα αποβολες και προωρη ανεπαρκεια ωοθηκων) αναγκαστηκαμε και καναμε εξωσωματικη με κατεψυγμενο σπερμα.Νομιζω ομως εμεις θα καταληγαμε εκει ετσι κι αλλιως λογω του θεματος μας.Τωρα χωρις να θελω να σου πω υπερβολικη λυση σ αυτο που σε προβληματιζει θα μπορουσατε παντα να κανετε σπερματεγχυση με κατεψυγμενο σπερμα.Αν εχεις ανοιχτες σαλπιγγες θα εχεις παρα πολλες πιθανοτητες. Οτι θες για τετοιο θεμα ρωτα με επειδη ειμαι παθουσα...Δεν κοστιζει υπερβολικα παντως.Μιλα με το γιατρο σου γτ στη δικη μας περιπτωση που δεν προσπαθουμε 3 χρονια καθε μηνα ισως να μη χρειαζεται ψαξιμο κλπ.Δε ξερω...


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βασικα μετα τα 3 χρονια σε στελνουν για εξετασεις Βερακι αλλα αν εισαι πανω ή κοντα στα 40 σου λενε μετα απο ενα χρονο.

Πόσα παιδάκια έχετε?

πως τα πάς με τα παιδιά και την απόσταση?

Όσο σκέφτομαι ότι ετσι θα κυλήσει η ζωή μας μια μαζί μία χωρια πολύ δύσκολο μου είναι..και για τα παιδιά όσο μεγαλώνουν περισσότερο.

Εμείς περιμένουμε το πρώτο μας και όσο σκέφτομαι ότι άλλο παιδί θα αφήνει άλλο θα βλέπει όσο θα μεγαλώνει και πόσο θέλει να μιλάω και εγώ στο παιδί ...με αγχώνει.

Μακάρι να υπήρχε κάτι στην στεριά παρεμφερείς να ζήσουμε φυσιολογικά εγω θα το προτειμούσα απο αυτην την κατάσταση ,αλλα που να βρεθεί τώρα πια...ισως εξωτερικό και πάλι δύσκολα. Ακόμα και οι δικοί μου ανθρωποι μερικές φορες δεν μπορουν να σε νοιωσουν όσο και να λενε καταλαβαινω όταν περνας μια τετοια κατασταση μονο μπορεις νομίζω.

Δεν έχω ούτε μια γνωστη η φιλη που αντρας της να ειναι στο επαγγελμα να τα λεμε εστω!

εψαχνα μια μερα απο φορουμ για γυναικες ναυτικων να δω σχολια και τι λενε απο εμπειριες και βρηκα μόνο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Φλορανς συγνώμη δεν σου απάντησα...Είχα διάφορα στο μυαλό μου και ξεκινάμε και βρεφικό αύριο πρώτη μέρα.

ΧΑΙΡΟΜΑΙ που είσαι εδώ να τα λέμε.Πρωτα από όλα να σου πω πως εμεις δεν είμαστε παντρεμένοι αλλά συζουμε.Δλδ όταν ειναι εδώ σχεδόν 4 μηνες το χρονο...

Ενα παιδάκι έχουμε 15 μηνων σχεδον τώρα.Ο φίλος μου έχει ακόμα ενα παιδι απο αλλη σχέση που κι αυτό το βλέπει 1 ή 2 φορες το χρόνο για λίγο.

Βασικά σαν μονογονεας νιώθω το περισσότερο καιρό και καμια φορά ξεσπαω και στο φιλο μου.Και μου λένε καποιες φίλες πως γίνεται και τσακωνομαστε αφού δεν βλεπομαστε...

Εμένα και ο πατέρας μου ναυτικός ηταν και να σου πω την αλήθεια το χειροτερο μου ηταν όταν πήρε σύνταξη και έμεινε σπίτι.Στην ουσία ζουσαμε με εναν ανθρωπο που δεν τον ξέραμε τοσο καλα(στη καθημερινότητα του δλδ).

Ποτε γέννας εσύ;Με το καλό!


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου και πάλι Βεράκι,

όπως το φαντάζομαι και για μένα μόνη όλα τα κάνεις...

τον Ιανουάριο αρχες με το καλό.

Φαντάζομαι τι τρέξιμο έχεις μόνη με το μωρο. Αρκετά πάντως λείπει 8 μηνά κάνει? εμένα 6 με 7 λείπει. 5 με 6 προσπαθεί να είναι εδώ.

Είχες και τον πατέρα σου οπότε τα ξέρεις όλα του επαγγέλματος καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Γεια σας!:D Είμαι γυναίκα ναυτικού και θα ήθελα να συνομιλήσω με άλλες κοπέλες που γνωρίζουν πόσο δύσκολη είναι αυτή η δουλεια..

Ο σύζυγος είναι μηχανικός,ταξιδεύει σε ποντοπόρα πλοία και λείπει εξάμηνα...

σε καταλαβαινω απολυτα , γιατι ειμαι και γω γυναικα ναυτικου. και αυτο δεν συνιθιζεται ποτε. καθε φορα που φευγει κλαιω συνεχως και μετραω τις μερες σαν τους φυκακισμενους να περασουν. ειναι μια δουλεια που δεν πληρωνεται με τιποτα γιατι οι στιγμες που χανουν με την οικογενεια τους ειναι ανεκτιμιτη

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες,

Δεν ξέρω αν είναι ακόμα ενεργή η συζήτηση, αλλά αν υπάρχει κάποιο μέλος που την βλέπει και μπορεί να με βοηθήσει θα χαιρόμουν πολύ. Το θέμα είναι γυναίκες ναυτικών και εγκυμοσύνη. Εν ολίγοις πόσο γρήγορα και εύκολα καταφέρατε να μείνετε έγκυες δεδομένης της απουσίας του συζύγου και του μικρού χρονικού διαστήματος που είναι παρόν? Εμείς προσπαθούμε όταν είναι εδώ τρία χρόνια τώρα αλλά οι γιατροί λένε πως αρχίζεις να το ψάχνεις παραπανω εφόσον συμπληρώσεις ένα χρόνο συνεχών προσπαθειών. .κάτι που στην περίπτωση μας είναι ανέφικτο όπως καταλαβαίνετε. Υπάρχει κάποια με παρόμοια εμπειρία;

Αυτο ακριβως με χει δυσκολεψει και εμενα. παντρευτηκαμε . πρωτο ταξιδι 11 μηνες απουσιας, δευτερο ταξιδι 9 μηνες απουσιας και τωρα ξαναεφυγε με 9 μηνη συμβαση και τα χρονια περνανε ετσι και με αγχωνει πολυ για το αν θα αποκτησουμε παιδακι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...