Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

οταν παρεις παρκοκρεββατο πες μου σε παρακαλω τι πηρες γιατι θελω να παρω και εγω....

Ευχαριστώ για το ξεμάτιασμα!

Για μόνιμα στην Κέρκυρα είχα πάρει αυτό από bimbomarket 150 ευρώ και είναι όντως πολύ καλό:

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1080310&colID=1365&itmid=1388450

Για εδώ λέω να πάρω κάτι πιο φθηνό όπως αυτό:

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&la=1&itmid=1794437&ct=1080310&colID=1373

Θα το δω σήμερα και από κοντά και θα σου πω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ναι βρε sunny ( πως σε λένε ?) το ξέρω , και δεν το γελαω καθόλου , ισα ισα και εγώ το κάνω απλά δε κάνω και τίποτα άλλο γιατί λυσανε όλοι όταν είμαστε βόλτα και τον κοιτανε λες και δεν έχουν ξαναδεί μωρό


XwAPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε sunny ( πως σε λένε ?) το ξέρω , και δεν το γελαω καθόλου , ισα ισα και εγώ το κάνω απλά δε κάνω και τίποτα άλλο γιατί λυσανε όλοι όταν είμαστε βόλτα και τον κοιτανε λες και δεν έχουν ξαναδεί μωρό

Τι κακο κι αυτο... μα νομιζουν οτι ειναι κουκλες, απο τους ξενους μεχρι τους συγγενεις...


[sIGPIC][/sIGPIC]v3aiwuyck.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το ξεμάτιασμα!

Για μόνιμα στην Κέρκυρα είχα πάρει αυτό από bimbomarket 150 ευρώ και είναι όντως πολύ καλό:

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1080310&colID=1365&itmid=1388450

Για εδώ λέω να πάρω κάτι πιο φθηνό όπως αυτό:

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&la=1&itmid=1794437&ct=1080310&colID=1373

Θα το δω σήμερα και από κοντά και θα σου πω

αυτο που πηρες για την κερκυρα αυτο σκεφτομουν να παρω γιατι το θελω για το σπιτι της μαμας μου κ θα ειναι μονιμο!παντως αν δεις κ κατι αλλο πες μου κοριτσακι!


eNortjKzUjI0MDAxMVKyBlwwFUUCyA,,17.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια. Εγω γεννησα 6 οκτωβριου οποτε στις 6 δεκεμβρη κλεινουμε 2 μηνες και παμε για το πρωτο μας εμβολιο. Η παιδιατρος μου εγραψε το Infanfix Hexa. Μου ειπε ομως να κανουμε και το Prevenar (για τον πνευμονιοκοκκο). Αυτο το δευτερο ομως διαβασα οτι το κανουν στον τριτο μηνα. Μου ειπε η γιατρος ομως οτι λογω των ιωσεων να το κανουμε νωριτερα. Δυο εμβολια την ιδια μερα ομως? Πολυ δε θα πεσει? Να τα κανουμε , λετε , με κανα δεκαημερο διαφορά? Εσεις τι κανατε με τα εμβολια, που ειστε και πιο παλιες μανουλες?


kpo44vsvb7d11lye.png
Link to comment
Share on other sites

μολις κλεισουμε το πρωτο τριμηνο με το καλο θα τον βαλω σε συμπληρωμα ΤΕΛΟΣ! τουλαχιστον το γευμα που του δινει η μαμα μου οταν ειμαι στο γραφειο. δεν το μπορω το θηλαστρο, το μισω :mad:

η αδερφη μου σημερα εχει γενεθλια και κοιταξτε τραγουδακι που της αφιερωσε μια φιλη της. πολυ πλακα (κλεινει τα 32 χι χι την καρφωσα )

Link to comment
Share on other sites

Nα 'μαι κι εγω!

Τι κανετε?

Διαβασα μεχρι την παραθεση της Γιωτας.Καλα ε,εχω παθει πλακα.

Δεν ειχα σκοπο βεβαια να κανω το εμβολιο,το ιδιο και ο αντρας μου αλλα μ'αυτα που διαβασα ενα παραπανω.Σα δεν ντρεπονται...Μας βλεπουν σαν πειραματοζωα για να γεμιζουν τις τσεπες τους.Και πως γινεται παντα καποιος αλλος να αποφασιζει για μας...ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!!

Τα ειπα και ξεθυμανα!

Λοιπον απ'την αλλη ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι ο Παντελακης μου δεν εχει παλλινδρομηση ουρων.Η εξεταση ηταν λιγο ζορι γιατι του βαλανε ενα καθετηρακι,ιδιο με αυτο της επισκληριδιου(και το εβλεπα κι ελεγα που το εχω ξαναδει,που το εχω ξαναδει) στο πουλακι του.Το γιαβρι μου ουτε μια στιγμη δεν εκλαψε.Ουτε κουνηθηκε.Τελικα το παιδακι μου ειναι πολυ ανεκτικο.

Επισης του ανοιξαν λιγο το πουλακι και μου ειπαν να το ανοιγω κι εγω στο μπανιο.Τους ειπα οτι ο παιδιατρος το απαγορευει και μου ειπαν οτι ολοι οι καινουργιοι παιδιατροι δεν αφηνουν να το ανοιγεις.Τι να πω...

Σημερα πηγα πρωτη μερα στη δουλεια ενω ηταν να παω αυριο τελικα.Δεν βαριεσαι...

Τον αφησα στον μπαμπα του και τα περασαν μια χαρα.Του αφησα και 300 γρ αντλημενο.Τον ταισα κατα τις 8 και τον εβαλα για υπνο.Κατα τις 10,λιγο πριν φυγω αρχιζει και κλαιει (ποτε δεν εχει ξυπνησει πριν τις 11.30).Παω του βαζω την πιπιλα και συνεχιζει.Λεω στον Σαββα να τον παρει αγκαλια,να του δωσει την πιπιλα και να τον ηρεμησει.Τιποτα ομως.Τον παιρνω στην αγκαλια μου μπας και...τιποτα.Ε,κι εγω τον ξαναθηλασα,ηρεμησε και ξανακοιμηθηκε.Λες και καταλαβε οτι θα φυγει η μανουλα.

Ο Σαββας χρειαστηκε να του δωσει μονο ενα γευμα 150 γρ.Στο επομενο ηρθα και του εδωσα το δικο μου.Μου ελειψε πολυ το τζουτζουκακι μου!

Να πω κι εγω με την σειρα μου οτι τον εχουμε διπλα στο κρεβατι μας στην καλαθουνα.Εχω σκοπο να τον παω στο δωματιο του οταν θα γινει 6 μηνων.Μεχρι τοτε μαλλον θα τον εχω στο παρκο.

Παω τωρα γιατι ξυπνησε.Θα σας διαβασω μετα


eNortjKzUjI0MbQwMlKyBlwwFXMCzw,,34.png

eNortjKzUjI0Nzc1NFSyBlwwFZYC0w,,18.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Nα 'μαι κι εγω!

Τι κανετε?

Διαβασα μεχρι την παραθεση της Γιωτας.Καλα ε,εχω παθει πλακα.

Δεν ειχα σκοπο βεβαια να κανω το εμβολιο,το ιδιο και ο αντρας μου αλλα μ'αυτα που διαβασα ενα παραπανω.Σα δεν ντρεπονται...Μας βλεπουν σαν πειραματοζωα για να γεμιζουν τις τσεπες τους.Και πως γινεται παντα καποιος αλλος να αποφασιζει για μας...ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!!

Τα ειπα και ξεθυμανα!

Λοιπον απ'την αλλη ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι ο Παντελακης μου δεν εχει παλλινδρομηση ουρων.Η εξεταση ηταν λιγο ζορι γιατι του βαλανε ενα καθετηρακι,ιδιο με αυτο της επισκληριδιου(και το εβλεπα κι ελεγα που το εχω ξαναδει,που το εχω ξαναδει) στο πουλακι του.Το γιαβρι μου ουτε μια στιγμη δεν εκλαψε.Ουτε κουνηθηκε.Τελικα το παιδακι μου ειναι πολυ ανεκτικο.

Επισης του ανοιξαν λιγο το πουλακι και μου ειπαν να το ανοιγω κι εγω στο μπανιο.Τους ειπα οτι ο παιδιατρος το απαγορευει και μου ειπαν οτι ολοι οι καινουργιοι παιδιατροι δεν αφηνουν να το ανοιγεις.Τι να πω...

Σημερα πηγα πρωτη μερα στη δουλεια ενω ηταν να παω αυριο τελικα.Δεν βαριεσαι...

Τον αφησα στον μπαμπα του και τα περασαν μια χαρα.Του αφησα και 300 γρ αντλημενο.Τον ταισα κατα τις 8 και τον εβαλα για υπνο.Κατα τις 10,λιγο πριν φυγω αρχιζει και κλαιει (ποτε δεν εχει ξυπνησει πριν τις 11.30).Παω του βαζω την πιπιλα και συνεχιζει.Λεω στον Σαββα να τον παρει αγκαλια,να του δωσει την πιπιλα και να τον ηρεμησει.Τιποτα ομως.Τον παιρνω στην αγκαλια μου μπας και...τιποτα.Ε,κι εγω τον ξαναθηλασα,ηρεμησε και ξανακοιμηθηκε.Λες και καταλαβε οτι θα φυγει η μανουλα.

Ο Σαββας χρειαστηκε να του δωσει μονο ενα γευμα 150 γρ.Στο επομενο ηρθα και του εδωσα το δικο μου.Μου ελειψε πολυ το τζουτζουκακι μου!

Να πω κι εγω με την σειρα μου οτι τον εχουμε διπλα στο κρεβατι μας στην καλαθουνα.Εχω σκοπο να τον παω στο δωματιο του οταν θα γινει 6 μηνων.Μεχρι τοτε μαλλον θα τον εχω στο παρκο.

Παω τωρα γιατι ξυπνησε.Θα σας διαβασω μετα

μπραβο κοριτσακι, τελεια νεα! τι καλουλης που ειναι μωρε :) παντως σε καταλαβαινω. και εγω οταν ειμαι στην δουλεια συνεχεια τον σκεφτομαι, τον λαχταραω και μου λειπει :)

Link to comment
Share on other sites

evmo ωραια τα νεα σου πολυ καλα τ αποτελεσματα μπραβονα μην ταλαιπωριεται το μωρακι σου αλλο!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Τι κακο κι αυτο... μα νομιζουν οτι ειναι κουκλες, απο τους ξενους μεχρι τους συγγενεις...

Μαριανθη σωστά ? Δε μπορώ θα σχολιάσω και εγώ για τη Πάρο !!! Είναι οι πρώτες μου διακοπές με κοριτσοπαρεα ( το 96 αν θυμάμαι καλά) μέναμε Νάουσα – πέρασα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ . Ελπίζω κάποια στιγμή να έρθουμε και οικογενειακώς …

καλησπερα κοριτσια. Εγω γεννησα 6 οκτωβριου οποτε στις 6 δεκεμβρη κλεινουμε 2 μηνες και παμε για το πρωτο μας εμβολιο. Η παιδιατρος μου εγραψε το Infanfix Hexa. Μου ειπε ομως να κανουμε και το Prevenar (για τον πνευμονιοκοκκο). Αυτο το δευτερο ομως διαβασα οτι το κανουν στον τριτο μηνα. Μου ειπε η γιατρος ομως οτι λογω των ιωσεων να το κανουμε νωριτερα. Δυο εμβολια την ιδια μερα ομως? Πολυ δε θα πεσει? Να τα κανουμε , λετε , με κανα δεκαημερο διαφορά? Εσεις τι κανατε με τα εμβολια, που ειστε και πιο παλιες μανουλες?

Γεια σου Dora εμείς το 2ο μήνα κάναμε το Hexa και στον 3ο το Neisvac & Prevenar . Γιατί δεν μιλάς καλλίτερα με τη παιδίατρο σου για την ανησυχία σου και να σου λύσει και όποια απορία έχεις ? Σχετικά με 2 εμβόλια την ίδια μέρα το κάναμε και εμείς αλλά με τη παραπάνω σειρά


XwAPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε?

Δεν θα γραψω πολλα γιατι το μωρακι μου το κρωσα παλι.Εκανε απο το πρωι παλι εκεινο το κιτρινο εμετο που λεγαμε το μεσημερι εκανε εναν περιποιημενο εμετο και μετα εκανε κιτρινοπρασινα κακα με βλεννα.Ειμαι λιγο αγχωμενη.

Απο τοτε βεβαι δεν εχει ξανακανει κατι.Η γατρος ειπε οτι κρυωσε και να αρχισω να τρωω μπανανες και μηλα.

Μπραβο evmo επιτελους θα ηρεμισετς λιγακι

Μαριανθη μου γιατι δεν εισαι καλα?

DOra Εμεις παντως καναμε το 6απλο στο δευτερο μηνα και τον πνευμονιοκοκκο θα το κανουμε δεκεμβρη που θα κλεισει τον τριτο.

Αυτα κοριτσια παω να τον κανακεψω παλι...


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

πολύ ευχάριστα τα νέα σου Ευμορφία.Μπράβο στο μπεμπούλη σου, τι καλό παιδί!!!!!!

Μαράκι πας κομμωτήριο;Άντε μπράβο, να δεις πώς θα αλλάξει η ψυχολογία σου. Εγώ το έχω καθιερώσει τώρα κάθε Παρασκευή φτιάχνω μαλλί και το ΣΚ είμαι άλλος άνθρωπος.

Νυστάζω σήμερα, τι έπαθα; Μόλις έκανα έναν ελληνικό να πιω μπας και ανοίξει το μάτι. Εμ το μεσημέρι που ο μικρός το έστρωσε στον ύπνο για κανένα δίωρο εγώ μαγείρεψα και σιδέρωσα. Τώρα το βράδυ ξανά θα κοιμηθεί, εκτός αν κατά τις 7:30 τον πάρει για κανά μισάωρο. Έτσι γίνεται κάθε μέρα εδώ και κανένα μήνα τώρα. Κάνουμε μπάνιο γύρω στις 22:30, τρώει μέχρι να τον πάρει ο ύπνος στο βυζί (κανένα μισάωρο μας παίρνει συνήθως ο νυχτερινός θηλασμός) και ξυπνάει γύρω στις 8 με 8:30. Κατά τις 9 ξανακοιμάται μέχρι τις 10, μετά παίζουμε και στις 11:30 έχουμε πάλι φαί. Ε και θα ξανακοιμηθεί γύρω στις 3 μέχρι τις 5 συνήθως, μπορεί και 5:30 αν κοιμάται μπρούμυτα. Μ' αυτή τη στάση κορίτσια ξεχνάει και να φάει. Αφού πολλές φορές τον ξυπνάω εγώ, όταν περνάει 4ωρο απ' τον προηγούμενο θηλασμό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...