Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Cafe Οκτώβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

filoudaki παρόμοια ανάπτυξη έχουν τα μικρά μας.

Εμένα μπουσούλησε κανονικά πριν από μια εβδομάδα (προηγούμενη Πέμπτη) γιατί μέχρι τώρα σερνόταν! Μέσα στο σκ πιανόταν από έπιπλα για να σηκωθεί (εντάξει σηκωνόταν και στο πάρκο και στην κούνια αλλά όχι ελέυθερα στο χώρο) και ξαφνικά την Δευτέρα άρχισε να δίνει χεράκια για περπάτημα! Ραγδαία εξέλιξη!!! Έτσι είχε κάνει και στον 7ο όλα μαζί, στον 8ο σχεδόν τίποτα και τώρα πάλι πήρε μπρος!!! Όσο για το πλυντήριο εγώ το έχω σε ντουλάπα και όταν την ανοίγω κάνει σαν τρελή, τρέχει να προλάβει να δει!!!

Κάτι άσχετο: Όταν πια δεν θέλει να φάει άλλο (τελειώνει το γεύμα) χτυπάει το κεφάλι της με το ένα ή και τα δύο χέρια αρκετά δυνατά......το κάνει αυτό κανένα άλλο μωράκι και τι να σημαίνει άραγε?

Στέλλα τι κάνει το εμβρυάκι?


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βλέπω ότι με τα κάγκελα της κούνιας λίγο πολύ όλα έχουν ένα θέμα...εγώ του έχω βάλει και δεύτερη πάντα από την κάτω μεριά...γιατί συνέχεια εβγαζε χέρια πόδια και μετά ήθελε να στριφογυρίσει και δεν μπορούσε...ή χτύπαγε το κεφαλάκι του σε αυτά...Τελικά με την 2η πάντα το έχω λύση προς το παρόν το θέμα αυτό...

Τώρα σκέφτομαί ότι θα πρέπει να βγάλω την κουνουπιέρα, γιατί σηκώθηκε μια δυο φορές στο πάρκο και φοβάμαι μην το κάνει και στο κρεββάτι και μπλεχτεί στα τούλια....εσείς τι έχετε κάνει?

Εμένα παιδια μόλις χορτάσει το φαγητό, στρίβει το κεφαλάκι του από την άλλη μεριά και δεν θέλει καθόλου να γυρίσει να με κοιτάξει...κι αν καταφέρω να του βάλω καμιά κουταλιά στο στόμα, μου κάνει μία φτού...όλο στύλ....πολύ πλάκια... Αλλά ευτυχώς, δόξα το θεό μέχρι τώρα είναι πολύ καλόφαγος...και ειδικά με αυτά που ακούω από εσάς...εμείς δεν έχουμε αντιμετωπίσει τίποτα. Τα τρώει όλα, από φαγητά...από κρέμες τρώει μόνο την Γιώτης (όλη την ποσότητα) και από γιαούρτια μόνο το Noulac...είναι επιλεκτικός αλλά τρώεί όλο το φαγητό του χωρίς να είναι καθόλου χοντρός...

Φιλάκια ...καλή ξεκούραση σε όλες μας!!!!!!!!!!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Στελλίτσα μου τι έγινε???Είδατε το σποράκι σας???

Olive μου επειδή και η δικιά μου λιγόφαγη σαν την δικιά σου είναι σε καταλαβαίνω απόλυτα...Απλά αυτό που σου είπε ο παιδίατρος μας το έχει πει κι εμάς, ότι δηλαδή όλα τα παιδάκια δεν έχουν την ίδια όρεξη και ότι κάποια μπορεί να χορταίνουν με μικρότερη ποσότητα..Εμένα το καλό είναι ότι πίνει αρκετό γάλα και τώρα τελευταία άρχισε να τρώει περισσότερο...Μπορεί κι εσένα να περνάει φάση και μετά να ξεκινήσει πάλι να τρώει..Πάντως η Έλλη είναι μια χαρά, εγώ που την είδα είναι μια κουκλίτσα και ούτε αδύνατη είναι ούτε χοντρούλα..;););)

Εμένα όταν δεν θέλει να φάει άλλο γυρνάει το κεφάλι της και σφραγίζει το στόμα και δεν της το ανοίγεις με τίποτα!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Κορίτσια και η δικιά μου τώρα τελευταία μπλέκει τα πόδια της μέσα στα κάγκελα και μου φωνάζει να την ελευθερώσω!!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:Γι'αυτό κι εγώ της έβαλα ένα μαξιλαράκι από την μια μεριά που είναι κενά τα κάγκελα και από τότε έχει σταματήσει!!!Εγώ την κουνουπιέρα την έχω μαζέψει και την έχω στριμώξει στην πίσω μεριά του κρεββατιού επειδή έχουμε το mobile μας εκεί και έβρισκε στο σίδερο της κουνουπιέρας οπότε δεν νομίζω ότι θα έχουμε πρόβλημα!!

Επίσης η παιδίατρος μας είπε σε ένα μήνα πάλι θα μας δει να κάνουμε το εμβόλιο της ηπατίτιδας νομίζω...Γενικά μέχρι τον χρόνο μας είχε πει ότι θα την βλέπει κάθε μήνα...


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eμείς από εμβόλια τα τελευταία τα κάναμε στον 7ο μήνα, και τώρα θα ξανακάνουμε (την 1η δόση Ιλαράς, Ερυθράς, Παρωτίτιδας) στον 15ο μήνα. Δηλαδή τώρα από τον 7ο είμαστε ελεύθεροι από εμβόλια... της Ηπατίτιδας Β έχουμε κάνει και την 3η δόση από τον Απρίλιο. Όμως παρ'όλα αυτά μας είπε ότι θα πηγαίνουμε 1 φορά το μήνα οπωσδήποτε να τον βλέπει και να τον μετράει...


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια καλημέρα!

το mobile δεν το δεχόταν σε καμία περίπτωση ούτε την κουνουπιέρα. τζάμπα τα λεφτά.

αυτό με την 2η πάντα μου άρεσε. το σκεφτόμουν κι εγώ.

εμείς πίνουμε το πρωϊ γάλα holle αγελαδινό 230-270, φρούτα μισή μπανάνα, ροδάκινο, βερύκοκο, κεράσια, πεπονάκι 230, μεσημέρι κοτόπουλο-μοσχάρι με πατάτα ή ζυμαρικό ή τραχανά (ντομάτα, φασολάκια, κολοκυθάκι, κρεμμύδι, μαϊδανό-σέληνο).

Ακόμα δεν έδωσα μελιτζάνα, γιατί δεν βρήκα βιολογική καλή.

μπάμιες θα δώσω ΣΚ.

απόγευμα μόνο κρέμα holle (μούσλι ή κεχρί ή σιτάρι).

τσιμπολογάει και φρούτα από εμένα ή αγγούρι ή ντομάτα ψωμί τυρί φέτα. δεν μιλάω για ποσότητα.ψίχουλα. αλλά η όρεξή της είναι για διαφήμιση!στις 9 πίνει 270-300 γάλα.

πάντως αυτό το μήνα τη βρίσκω πιο λεπτή. ευθύνεται η κίνηση, υποθέτω!

πάντως εκεί που την βάζω να παίζει πάνω στο κουβερλί, που απλώνω στο μάρμαρο για να μη κρυώνει, πάντα την βρίσκω στο μάρμαρο. το πιάνει, το χαϊδεύει, παραλίγο να το φιλήσει!

αχ, παπάκι μου! μάκια του!

Link to comment
Share on other sites

Στελλίτσα μπράβο σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά!!!!!!!!!

Αχ σήμερα είμαι πολύ χαρούμενη, γιατί έμαθα ότι η γυναίκα του αδερφού μου είναι έγκυος (το 1ο τους μωράκι - ύστερα από πολλές προσπάθειες, μία εξωσωματική κλπ - Τελικά έμεινε από μόνοι τους, φυσιολογικά) ......... τώρα είναι στο γιατρό για να δουν το σποράκι τους κι εκείνοι..........έχω τρελλαθεί ούτε δικό μου να ήταν...θα αποκτήσουμε ξαδερφάκι δηλαδή..... ήδη άρχισα να σκέφτομαι τι από τα πραγματά μας θα μπορούμε να τους δώσουμε μέχρι τότε!!!!!!!!

Sevoula,

holle είναι κάποια μάρκα κρέμας; Που την βρίσκεις στα βιολογικά ή στο σούπερ μάρκετ...μου ακούστηκε καλή ιδέα.... επίσης να σε ρωτήσω κάτι ακόμη.... δίνεις στο μωρό...ψωμάκι στο χεράκι του; εγώ φοβάμαι να το κάνω αυτό, έχουμε μόνο δύο δόντια κανονικά και τώρα ίσα που φαίνονται και τα δύο επάνω...ή αγγουράκι και ντοματούλα πως δίνεις ψιχουλάκια ; τα γλείφει για να πάρει γέυση;


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ σήμερα είμαι πολύ χαρούμενη, γιατί έμαθα ότι η γυναίκα του αδερφού μου είναι έγκυος (το 1ο τους μωράκι - ύστερα από πολλές προσπάθειες, μία εξωσωματική κλπ - Τελικά έμεινε από μόνοι τους, φυσιολογικά) ......... τώρα είναι στο γιατρό για να δουν το σποράκι τους κι εκείνοι..........έχω τρελλαθεί ούτε δικό μου να ήταν...θα αποκτήσουμε ξαδερφάκι δηλαδή..... ήδη άρχισα να σκέφτομαι τι από τα πραγματά μας θα μπορούμε να τους δώσουμε μέχρι τότε!!!!!!!!

ωραία νέα! με το καλό το ξαδερφάκι!:D

Sevoula,

holle είναι κάποια μάρκα κρέμας; Που την βρίσκεις στα βιολογικά ή στο σούπερ μάρκετ...μου ακούστηκε καλή ιδέα.... επίσης να σε ρωτήσω κάτι ακόμη.... δίνεις στο μωρό...ψωμάκι στο χεράκι του; εγώ φοβάμαι να το κάνω αυτό, έχουμε μόνο δύο δόντια κανονικά και τώρα ίσα που φαίνονται και τα δύο επάνω...ή αγγουράκι και ντοματούλα πως δίνεις ψιχουλάκια ; τα γλείφει για να πάρει γέυση;

holle είναι οι κρέμες που δίνω στην μπουμπού το απόγευμα. τις παίρνω από βιολογικά. πρώτα έδωσα ρυζάλευρο, μετά βρώμη, μετά κεχρί, μείγμα δημητριακών, σιτάρι, μούσλι. είναι χωρίς γλουτένη και γάλα. μπορείς να τις φτιάξεις με νερό ή και με γάλα. θρεπτικά και χωρίς ζάχαρη ή πρόσθετα.

ψωμάκι ψίχα πατημένο με ντοματούλα και τυράκι φέτα. μη φανταστείς ποσότητα. ψιχουλάκια για γεύση, αλλά τρελαίνεται! μέχρι και κεφτέ της έβαλα στο ψιχουλάκι, ίσα με το νύχι. είναι φαγάνα.:mrgreen::roll:

το αγγουράκι της το δίνω να το δαγκώσει από το χέρι μου, για να ελέχω ποσότητα, μη πνιγεί. το ίδιο και με την ντομάτα.κάνει ήχους ευχαρίστησης!:-D ακονίζει και τα 3 δοντάκια της. το 4ο ακόμα βγαίνει. όλα από κάτω.

γενικά με αυτόν τον τρόπο της δίνω σχεδόν ό,τι τρώμε κι εμείς όταν ζηλεύει, που ζηλεύει συχνά!

Link to comment
Share on other sites

ξέχασα το βασικότερο. οι holle βοηθούν στα κακά. κάνουμε 4-6 την ημέρα. διαφήμιση κατά της δυσκοιλιότητας η μπουμπού!

:o, σε ευχαριστώ πολύ...αλλά σ' αυτό δεν έχουμε πρόβλημα....

...κάνουμε 5-6 φορές σίγουρα.... (Σταθερή αξία που λένε!!! χιχιχιχι):wink::mrgreen::mrgreen:

Φιλιά!!!!!:-D:-D:-D:tongue:


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...