Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Απλά το καλοκαίρι πιστεύω δεν είναι τόσο καλή περίοδος με ζεστη κλπ άντε να δούμε

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

Cafe Οκτώβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

στελλα περαστικα στο βασιλακη σου ελπιζω σημερα να ειναι καλα

τενια μου να σου ζησει ο μικρος ευτυχισμενοσ και καλοτυχοσ να ειναι παντα

νατασαααααααααααααααααααααααααααααααααα........................................................................;)


an1cF220g411210MjUwbHp8MzE3NTU2MGRhfHRvIGtvcml0c2FraSBtb3UgZWluYWk.gif

as1cJNk0g410000Nzc3MTE3ZHwwMDA4OTk2ZHx0byBtb3JvIG1vdSBlaW5haSA.gif

Link to comment
Share on other sites

0002011B.gif

Μπράβο Στέλλα! Με το καλό το αδελφάκι σας!

Να ζήσουν τα νεοφώτιστα μωράκια!

Εμείς είχαμε πάει διακοπές. Περάσαμε πολύ ωραία αλλά τώρα γκρινιάζουν όλοι γιατί περιμένουν το μπανάκι τους. Τί να κάνουμε; Του χρόνου πάλι.

sig.asp?img=ad1

Link to comment
Share on other sites

Εμείς εχτες μπουσουλήσαμε!!! Ναί ναι το καναμε και αυτό!

Αλλά το καλύτερο είναι που θέλει συνέχεια να τον κρατάμε απο τα χερακια και να ...τρέχει! ναι παιδιά μιλάμε οτι τρεχει σαν τρελός! Και παει πολύ σταθερα! Θα περπατήσει σύντομα!

Στελλα πώς τα πας με την εγκυμοσύνη και την ζέστη και τον Βασιλάκη???

Εμείς διακόπες δεν θα παμε δυστύχώς!!! δουλεύει ο πανος και το καλοκαίρι. Τώρα εχει 2 βδομάδες αδεια, αλλα τα εξοδα ήταν πολλά βαφτιση μετακόμιση και θελω να παρω και αυτοκίνητο μετα το καλοκαίρι, οποτε Αθηνα. Λεμε να παμε για κανενα μπανιο μες την εβδομαδα! Αυτό θα ναι όλο! Κρίμα βεβαια, ούτε και περσι πήγαμε πουθενα ! Δεν είχα κανει ουτε ενα μπανιο. αυτα!

χτες είχαμε το παρτυ της βαφτισης που σας ειχα πει. Ηταν υπεροχα απλα είχε πολλή ζεστη και σκασαμε! Περισσεψανε παρα πολλά φαγητα απο το κετερινγκ, θα τρωμε μερες!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κορίτσια!

να χαιρόμαστε τα μπουμπούκια μας! βλέπω τα περισσότερα βαφτίστηκαν. την μπέμπα μου θα την βαφτίσουμε Παναγιώτα 22 Αυγούστου. είμαστε γεννημένες 9/10/09.

μπράβο filoudaki για το μπουσούλημα! εμένα με ενθουσίασε που είπες ότι πάει τρέχοντας!

η δική μου μπουσουλάει. στην αρχή μπουσουλούσε μόνο με την όπισθεν. τώρα έχει λίγο καιρό μπουσουλάει και μπροστά! ανακάλυψη!

τα δικά σας λένε μαμά, μπαμπά καθαρά; η δική μου λέει μαμαμαμαμα, μπαμπαμπα, γιαγιαγια και άλλα χωρίς νόημα, συνέχεια όμως!

με το γιαούρτι τί κάνετε; η δική μου δεν το τρώει με τίποτα. αναγουλιάζει. δοκίμασα μάρκες, φρούτα, τίποτα. πείτε καμία ιδέα! έχω εγκαταλείψει!

ελπίζω να τα λέμε συχνά.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Κάναμε τα μπάνια μας και γυρίσαμε. Η μπέμπα στην αρχή φοβόταν να πατήσει και στην άμμο, μετά φοβόταν το νερό και όταν ξεθάρεψε βούτηξε όλο το κεφάλι μέσα στο νερό! Πολύ γέλιο!

Διαβάζω τα νέα σας αλλά δεν υπάρχει χρόνος να γράφω.

Sevoula, εγώ σκέφτομαι να της φτιάξω smoothies με γιαούρτι, δες παρακάτω:

Συστατικά (όλα στο μπλέντερ)

1 μέτρια μπανάνα

1 ροδάκινο

1 μικρό κομμάτι πεπόνι

Λίγο χυμό πορτοκάλι

100 γραμ. στραγγιστό γιαούρτι

4-5 παγάκια (καλύτερα να μη τα βάλλεις)

Εσείς πώς τούς δίνετε το πορτοκάλι; Με ποιά φρούτα μαζί;

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες Φρόσω. Εγώ του δίνω κάθε απόγευμα ανθότυρο με μπανάνα και ροδάκινο και λίγο καρπούζι. Το καταβροχθίζει σαν τρελος! Το ανθότυρο είναι τελείως ουδέτερο στη γεύση και το δεχεται ευχάριστα. Παει πολύ με τα φρούτα. Αφού και εμενα μου αρεσει πολύ.

Αναρίτα, εγω δεν του δίνω πορτοκάλι λόγω αλλεργίας.

Link to comment
Share on other sites

Stelitsa1978,

άντε με το καλό το δεύτερο παιδάκι σου! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά.

ΑΝΑΡΙΤΑ,

πολύ καλή η συνταγή σου.. την κάναμε...και ενθουσιαστήκαμε!

Το πορτοκάλι του το δίνω με όποιοδήποτε φρούτο, δίνει γεύση...βασικά εγώ με όποια φρούτα κι αν έχω για να του κάνω την φρουτόκρεμα, για να μπορέσουν να χτυπηθούν στο μπλέντερ βάζω πορτοκάλι (ποτέ νερό, γιατί γίνεται άνοστη). Σήμερα του έδωσα και σταφύλλι πρώτη φορά και ενθουσιάστηκε...

Sevoula,

το γιαούρτι αν δεν το τρώει σκέτο, δοκίμασε να του το ανακατέψεις με κάποιο φρούτο...εγώ του το έδινα μαζί με μήλο, ή μπανάνα ακόμα και πεπόνι του έβαλα μια μέρα...τα προηγούμενα δύο όμως είναι πιο νόστιμα. Τελικά όμως βρήκα ότι το Noulac το τρώει, οπότε σταμάτησα να αναμυγνύω φρούτα, εξάλλου ήθελα να του δίνω γιαούρτι για ευκολία, όταν είμαστε κάπου (Θάλασσα, βόλτα κλπ) να μην κρατώ ζεστά νερά κρέμες...και μπολάκια...........

Όσο για τα βαφτίσια, μάλλον εμείς θα μείνουμε τελευταιοι...μια που το προγραμματίζουμε για του χρόνου τον Αύγουστο...

Christinapgr,

σίγουρα άν σταματήσουμε Ελούντα πηγαίνοντας ή γυρνώντας από διακοπές, θα σου πω, να επικοινωνήσουμε!!!!!!!

Πολλά πολλά φιλιά σε όλες!!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπερα! Απο οτι βλεπω ειστε ολες μια χαρα. Εμεις ετοιμαζομαστε για τις πρωτες οικογενειακες διακοπες. Φευγουμε την Πεμπτη για Ρεθυμνο με την ευγενικη χορηγια του κρατους, αφου πηραμε μια καλη επιστροφη απο την εφορια :tongue:. Πριν 5 μερες ειχαμε παει στον γιατρο για εμβολιο και μας ειπε πως αν θελουμε μπορουμε να τη βαλουμε στη στρατα. Καλα , ξετρελαθηκε!! Ειχε και κατι κουμπακια με μουσικη και ηχους και τα παταγε σαν τρελη, μετα εκανε βηματακια, γελασα παρα πολυ!!! Φαγαμε και ψαρι, το οποιο της αρεσε πολυ. Σημερα το κοτοπουλο σχεδον το πεταξα παλι :(. Θα την κανω γατουλα νομιζω. Σας φιλω!!!


fS4Kp3.png

ttiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια μου...Τι μου κάνετε???Εμείς είμαστε μια χαρά, έσκασε και τρίτο δόντι η μπουμπού, μπουσουλάει, πλέον στηρίζεται όρθια αν βαστιέται από κάπου και περπατάει άμα της κρατάμε τα χέρια με μικρά βηματάκια...Από φαγητό ευτυχώς τρώμε περισσότερο τώρα αλλά η φρουτόκρεμα και το γιαούρτι της αρέσουν περισσότερο..

Σεβούλαααααααααααα χαθήκαμε καλέ...Πότε θα βγούμε για καφεδάκι?????Με το γιαούρτι δοκίμασε όπως σου είπε η kdesign βάλτης φρούτα μέσα...Πάντως είναι στο παιδί πιστεύω, η δικιά μου δεν τρώει κρέμες αλλά τρελλαίνεται με το γιαούρτι..

Τένια μου να σου ζήσει το νεοφώτιστο αγοράκι σου, να ναι πάντα γερό και ευτυχισμένο και να τον καμαρώνετε!!!!

Νικ μου καλές διακοπές, καλά να περάσετε και να κάνετε πολλά μπανάκια στο όμορφο Ρέθυμνο...Κι εμένα το ψάρι της αρέσει καλύτερα από κοτόπουλο και μοσχάρι...Τις προάλλες τσάκισε φιλέτο ξιφία η κυρία και της άρεσε πολύ...

Αναρίτα και η δικιά μου με το μπάνιο στη θάλασσα τρελλαίνεται!!!Κουνάει χέρια, πόδια και δεν θέλει να βγει...Εγώ πορτοκάλι της βάζω συχνά στη φρουτόκρεμα για να μην γίνεται πολύ πηχτή αλλά και γιατί έχω καταλάβει πως της αρέσει η γεύση του...Το βάζω με διάφορα φρούτα κάθε φορά..


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

ΑΝΑΡΙΤΑ τη συνταγή σου πιθανόν να την κάνω για μένα.

πορτοκάλι δεν δίνω γιατί έχουμε μια ευαισθησία με το παπάκι μας!

filoudaki μου άρεσε αυτό με το ανθότυρο. πολλές φορές τα απογεύματα, μετά την κρέμα της τρώω τυρί, ντομάτα, ψωμί κι επειδή ζηλεύει η μικρή μου της δίνω. παρά το γεγονός ότι είναι χορτάτη, τρώει με χαρά, κάνοντας ήχους ευχαρίστησης! έχει να μοιάσει το παιδί!

ksdesign έβαλα φρούτα, αλλά τζίφος.

stellitsa1978 με το καλό, να έχεις μια τελειόμηνη ευχάριστη εγκυμοσύνη, και με το καλό το μπεμπέ, γερό και καλότυχο!

nik ψάρι δεν μας είπε ακόμα η γιατρός. από πότε ξεκινήσατε; τί ψάρι έδωσες; καλές διακοπές!

astarti κι εσείς φάγατε ψάρι; και ξιφία! μία φορά έχω φάει ξιφία στη ζωή μου. δεν είμαι τόσο οπαδός, αλλά ανυπομονώ να το δώσω στην αγαπούλα μου. όποτε θες πάμε για καφέ! όχι σήμερα όμως. πρέπει να μαγειρέψω.

μπανάκι η μικρή δεν έχει κάνει ακόμα. διακοπές δεν προβλέπονται λόγω οικονομικών, λόγω έλλειψης χρόνου, ετοιμάζουμε τα της βάφτισης. κάποια στιγμή θα την πάμε. ελπίζω σύντομα!

τί μάρκα γιαούρτι δίνετε; δοκίμασα όλυμπος βιολογικό, ιταλικά βιολογικά με κεράσι, με μύρτιλο, noulac σκέτο, με μπισκότο, με φρούτα, delta advance σε όλες τις παραλλαγές, εβολ σκέτο, με φρούτα. τί να κάνω; αναγουλιάζει.

Link to comment
Share on other sites

stellitsa κι εμένα είναι φαγανή, τρώει πολύ καλά, αλλά το γιαούρτι ούτε να το φτύσει!

ευτυχώς έχουμε καλή ανάπτυξη και δεν ανησυχώ, αλλά θα ήθελα να τρώει και γιαούρτι!

πήρα την παιδίατρο πριν λίγο και της είπα για εναλλακτικά το ανθότυρο με φρούτα, όπως είπε η filoudaki,και μου είπε μετά το χρόνο. αργότερα ξαναπροσπάθησε, είπε. μου έχει σπάσει τα νεύρα η συγκεκριμένη. αφού το παιδί τρώει τυρί φέτα με ντομάτα και ψωμάκι, όταν του δίνω, έστω λίγο, όταν ζηλεύει από εμένα, αφού όλοι οι γιατροί στο εξωτερικό δίνουν ψάρι από τον 7ο μήνα, αυτή τί φοβάται το ανθότυρο; με έχει νευριάσει! τέλη Αυγούστου πάμε για Περιστέρη, άλλη παιδίατρο.

είμαι έξαλλη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...