Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εύχομαι να πάτε 35!!! 🙏Μέχρι τότε θα είσαι στην κλινικη/νοσοκομείο για να σε παρακολουθούν?? 

      ναι δεν μπορώ να βγάλω καθόλου το όρο , 1 με πιάνουν πονοι και 2 θα εχω αίμα από την περιδεση 

      • Καλή τύχη! 1

Cafe Οκτώβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Λοιπόν, σήμερα έγινε 9ΜΗΝΩΝ & 7ημερών και η παιδίατρος χθές και τη ζύγισε 9250 - 76εκ. και συνολικά 7 δόντια. Πρόσθεσε ΨΑΡΙ και μιά ιδέα αλάτι τώρα που είναι καλοκαίρι μας είπε.

Για τη ΣΤΡΑΤΑ ξέρω ότι δεν πρέπει να κάθονται πάνω από 20΄ τη φορά και καθόλου εφόσον στέκονται μόνα τους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Πολυ καλημερα σας και σημερα! Διαβασα τα νεα σας, ειναι πολυ ωραιο που τα μικρα μας εχουν μεγαλωσει τοσο! Εμας μας φαινεται πια μεγαλο παιδακι και ιδιαιτερως πονηρο!!:tongue: Σεβουλα της εδωσα μπακαλιαρο φρεσκο, αλλα ο γιατρος μου ειπε οτιδηποτε φρεσκο μπορω. Δοντακια εχουμε 4 και στην στρατα καθομαστε το πολυ 15 λεπτα. Στελιτσα απο οτι καταλαβαινω ολα καλα!! Σας αφηνω γιατι λογω διακοπων εχω το πλυντηριο και το σιδερο σε μεγααααλα κεφια! Φιλακια σε ολες!!!!


fS4Kp3.png

ttiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στελλα τι ευχαριστα νεα ειναι αυτα με το καλο κοπελα μου να γινεις μανουλα για δευτερη φορα και τωρα σου ευχομαι με μια κορη....

Νωρις το αποφασισες για 2ο ε; μπραβο σου... εμενα δεν μου περναει ουτε καν σαν ιδεα ακομη

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια και εγω της δινω ανθοτυρο πανω απο ενα μηνα τωρα και το τρωει μια χαρα...και εμεις χθες ειχαμε παιδιατρο και μας ειπε να αρχισουμε μονο τον κροκο αβγου παρα πολυ καλα βρασμενο...δεν της εχω δωσει ακομη

Απο κιλα ημαστε 9400 και 75 ποντους υψος....

Δοντακι εχουμε 1 που φενετε καλα καλα και τωρα παει να σκασει και το διπλα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τί μάρκα γιαούρτι δίνετε; δοκίμασα όλυμπος βιολογικό, ιταλικά βιολογικά με κεράσι, με μύρτιλο, noulac σκέτο, με μπισκότο, με φρούτα, delta advance σε όλες τις παραλλαγές, εβολ σκέτο, με φρούτα. τί να κάνω; αναγουλιάζει.

εγω γιαουρτι της εχω δωσει νουλακ αλλες φορες το τρωει αλλες παλι ουτε να το δει...

ο γιατρος μου ειπε να μην της δινω γιαουρτι με φρουτα καλυτερα το απλο γιατι δεν ξερεις τι φρουτα μπορει να περιεχει καλυτερα να τα βαζεις μονη σου... εγω της βαζω μπισκοτο μεσα και το τρωει καλυτερα

οσο αφορα τα φρουτα μου ειπε να μην της δινω οσα ειναι εκτος εποχης και το μηλο,πορτοκαλι,και αχλαδι το σταματησα εδω και καιρο...

στην φρουτοκρεμα βαζω μπανανα,ροδακινο,βερυκοκο,νεκταρινι, και τωρα λεω να της δοκιμασω καρπουζι..πεπονι μου ειπε οχι γιατι ειναι βαρυ..

Ψαρι εμεις τον αλλο μηνα

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς την Τένια:

Τένια ο Χριστόφορος βγάζει τα δοντάκια του στραβά.

Πιπίλα δεν μασουλάει και θηλάζει, δηλ. ούτε μπιμπερό έχει.

Γιατί;;;;; Μπορώ να κάνω κάτι γι'αυτό.

Εμένα η παιδίατρος μου είπε όχι νωπά τυριά, όπως το ανθότυρο, γιατί μπορεί να περιέχουν μικρόβια. Και ήταν κάθετη.

Κρίμα γιατί ήθελα να του δώσω. Ανθότυρο με αβοκάντο μου είπαν ότι είναι πολύ ωραίο.

Φέτα τους δίνω αλλά από το πρωί την ξαλμυρίζω συνέχεια ε και βαρέθηκα και δεν τους πια.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς την Τένια:

Τένια ο Χριστόφορος βγάζει τα δοντάκια του στραβά.

Πιπίλα δεν μασουλάει και θηλάζει, δηλ. ούτε μπιμπερό έχει.

Γιατί;;;;; Μπορώ να κάνω κάτι γι'αυτό.

Εμένα η παιδίατρος μου είπε όχι νωπά τυριά, όπως το ανθότυρο, γιατί μπορεί να περιέχουν μικρόβια. Και ήταν κάθετη.

Κρίμα γιατί ήθελα να του δώσω. Ανθότυρο με αβοκάντο μου είπαν ότι είναι πολύ ωραίο.

Φέτα τους δίνω αλλά από το πρωί την ξαλμυρίζω συνέχεια ε και βαρέθηκα και δεν τους πια.

οχι δεν μπορεις να κανεις κατι. στραβα εννοεις οτι πετανε προς τα εξω? αν ειναι λιγο στραβουτσικα και αραια, ειναι φυσιολογικο.

αυτο με το ανθοτυρο θα το ρωτησω αυριο στη παιδιατρο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου.

Τα 2 μπροστά κλέινουν προς τα μέσα, κάνουν γωνία (κατάλαβες)

Και βγάζει τώρα ένα ακόμα κάτω αλλά πολύ μακριά από τα άλλα και κοιτάζει προς τα έξω όχι προς τα πάνω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χθές είχαμε εκπλήξεις...τον βρήκα όρθιο μέσα στο πάρκο!!!!!!!!!

Τώρα θα πρέπει να του βγάλω και την κουνουπιέρα, γιατί μπορεί να γίνει επικύνδινη!!!!!

...κορίτσια, εγώ τον βάζω στην στράτα η οποία είναι πολυμορφική, εκτός από στράτα γίνεται κουνιστή, (σαν κουνιστή πολυθρόνα) από 7 μηνών περίπου και του αρέσει πολύ γιατί εκτονώνεται...βγάζει όλη του την ενέργεια...φανταστείται ότι η στράτα μετακινείται τουλάχιστον 1,5 μέτρο από εκεί που ξεκινάει...Σαν στράτα η παιδίατρος μου απαγόρευσε να τον καθίσω γιατί μπορεί να στραβώσουν τα ισχύα (τα πόδια του)...

Τώρα αυτό με τα τυριά και τον ανθότυρο ούτε καν είχα σκεφτεί να ρωτήσω την παιδίατρο μας...αν επιτρέπεται...

Επίσης για την φρουτόκρεμα, μια πολύ καλή ιδέα είναι το αβοκάντο το οποίο την κάνει πιο παχύρευστη και τρελλαίνεται...και είναι και τρομερά θρεπτικό. Όσο για το πεπόνι εμένα δεν μου έχει πεί τίποτα η παιδίατρος και μια χαρά τον βλέπω να το τρώει...δεν τον έχει πειράξει!!!!!

Πολλά φιλάκια σε όλες:):):)


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από φρούτα της δίνω από όλα, καρπούζι, πεπόνι, ροδάκινο, μπανάνα, βερύκοκο και γενικά βλέπω ότι της αρέσουν, τα τρώει με ευχαρίστηση στη φρουτόκρεμα αλλά και σκέτα που της δίνω κανένα κομματάκι καμιά φορά το καταβροχθίζει...Για αβοκάντο δεν το είχα σκεφθεί, θα πάρω να της δώσω...

Κι εμένα η δικιά μας παιδίατρος μας είπε όχι στράτα αλλά της πήραμε αυτή τη πολυμορφική για να κάθεται λίγο αλλά δεν της πολυαρέσει...Όμως τρελλαίνεται για το ποδηλατάκι της, μπορεί να κάθεται ώρες....Και καμαρώνει κιόλας η πονήρω...:D:D:D


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

το γιαούρτι το έδωσα και με φρούτα που πολτοποίησα εγώ. πάλι τα ίδια. το έχω σταματήσει. αργότερα μάλλον θα το ξαναδώσω.

πιανόμαστε όρθιες από το πάρκο κι εμείς, όπως και στο κρεβάτι και περιμένουμε να έρθει κάποιος να μας πάρει από εκεί!

πάμε και βηματάκια, αλλά να μας πιάνει κάποιος από τα χεράκια! τί καλό παιδάκι!

χθες πήγα με τη μικρή στην αδερφή μου και η μικρή έπαιζε πιανάκι της φίσερ πράις. έπαιζε με τόσο ζήλο. λέτε να έχει έφεση σαν τον πατέρα της που έχει πάρει κάτι διπλώματα, μάλλον στο αρμόνιο; είμαι εντελώς κουκουβάγια;;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

το γιαούρτι το έδωσα και με φρούτα που πολτοποίησα εγώ. πάλι τα ίδια. το έχω σταματήσει. αργότερα μάλλον θα το ξαναδώσω.

πιανόμαστε όρθιες από το πάρκο κι εμείς, όπως και στο κρεβάτι και περιμένουμε να έρθει κάποιος να μας πάρει από εκεί!

πάμε και βηματάκια, αλλά να μας πιάνει κάποιος από τα χεράκια! τί καλό παιδάκι!

χθες πήγα με τη μικρή στην αδερφή μου και η μικρή έπαιζε πιανάκι της φίσερ πράις. έπαιζε με τόσο ζήλο. λέτε να έχει έφεση σαν τον πατέρα της που έχει πάρει κάτι διπλώματα, μάλλον στο αρμόνιο; είμαι εντελώς κουκουβάγια;;

και μενα ο μικρός μου ''παιζει'' στο κανονικό πιανο που εχουμε, αλλα ο μπαμπας του θελει να μαθει ηλεκτρικη κιθαρα!!! Μαλλον θα μαθει και τα 2!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Χάθηκα λίγο γιατί είμαι συνέχεια με την μικρή. Έχει πάθει τρομερή προσκόλληση (με εμένα) και είμαστε συνέχεια αγκαλιά. Στην αρχή τρόμαξα αλλά μετά ευτυχώς διάβασα από το βιβλίο της αμερικανικης παιδιατρικης ακαδημιας ότι η φάση λέγεται άγχος αποχωρισμού και είναι φυσιολογικότατο, είχα αρχίσει να ανησυχώ ότι κάτι έπαθε!

Πάλι καλά κοιμάται αρκετά (δεν έχει ξυπνήσει ακόμη) και προλαβαίνω λίγες δουλειές το πρωί. Ξυπνάω από τις 6 να μην μας πιάνουν και οι ζέστες!

Πάντως αυτή η φάση της έκανε πολύ καλό αφού παίζουμε συνέχεια στα playmats, μπουσουλάμε και γενικότερα εξερευνούμε τον μικρόκοσμο του σπιτιού μας!!

Εμένα πάντως εξακολουθεί να μην τρώει πχ την φρουτόκρεμα την έκοψε, μεσημεριανό 8 κουταλιές (μετρημένες), κρέμες με τίποτα! Ευτυχώς (?) τρώει γιαούρτι αλλά και σε αντικατάσταση του δεκατιανού και του απογευματινού και αυτό όχι ολόκληρο μισό το πρωί και το άλλο μισό το απόγευμα. Το βραδυνό γάλα δεν το πίνει ολόκληρο δηλ πίνει περίπου 100ml.

Έχω άγχος με το φαγητό της...λέτε να πάθει καμια αβιταμίνωση?


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...