Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Σας ευχαριστώ όλες!!! Έχω επαναληπτική την Τετάρτη. Σε αυτή την εμβρυομεταφορα το έντονο σύμπτωμα που είχα από τα μισά και μετά... και ακόμα το έχω.. είναι η δυσπεψια. Ότι τρώω το νιώθω σα να έφαγα μισο αρνί. Και τώρα έχουν ξεκινήσει και πονακια χαμηλά...τίποτα άλλο. Ουτε στήθος πρησμενο, ούτε καφέ σαν την προηγούμενη έμβρυομεταφορα που η χοριακη ανέβηκε ελάχιστα και έπεσε ούτε σαν άλλες εμβρυομεταφορες που είχα δεκατα. Και έχασα στην εμβρυομεταφορα και 1,8 σε κιλά...ότι πήρα από την κορτιζόνη στην προετοιμασία πριν την εμβρυομεταφορα το έχασα κατά την εμβρυομεταφορα γιατί λόγω της δυσπεψιας δε μπορούσα να φάω πολύ. Εσύ πως νιώθεις λογω αναμονης? Ευτυχώς είσαι εξωτερικό και Παρασκευή έχει μικροβιολογικα ανοιχτά. Ελλάδα ολα κλείνουν αύριο, Τετάρτη ξανά. 

      Σε ευχαριστώ πολύ! 🥰

       

Cafe Οκτώβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Αγαπημένες μανούλες, σας εύχομαι Καλή Ανάσταση και να περάσετε όσο πιο όμορφα μπορείτε αυτές τις γιορτές μαζί με τις οικογένειές σας! Πολλά πολλά φιλιά!!!


Μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Xρονια πολλα!! Χριστος Ανεστη! Ειστε καλα? Διαβαζω τα νεα σας τακτικα, αλλα το λαμπτοπ μου τα εχει ψιλοπαιξει και για να γραψω πρεπει να βρω ελευθερο του καλου μου, πραγμα σπανιο. Εμεις ειμαστε καλα, η Εβελινα δινει ρεστα με τις ατακες της, εγω παλι εχω γινει σαν χοντρη αγελαδα και εχω ακομη 3 μηνες , αλλα μετα εχω αποφασισει να το ραψω με το νομο. Συν τοις αλλοις εχω καποιο προβληματακι με το κυκλοφορικο και ο γιατρος μου ειπε να αποφευγω την ορθοστασια οσο γινεται για να μην γινει χειροτερο. Σεβη η μικρη ειναι τρομερη!! Κατερινα γλυκα τα μικρουλια!! Βρε κοριτσια εσεις που εχετε δυο ζουζουνια πως τα βγαζετε περα? Εχω αγχωθει απο τωρα. Επισης κατι εχω παθει και ολο εχω φοβιες μια ο,τι κατι θα παθουν τα μωρα μου (δεν εχει σημασια που το ενα ειναι ακομη στη κοιλια), μια εγω και πεφτω στα ταρταρα ψυχολογικα. Μαλλον φταινε οι ορμονες. Σας συμβαινει και εσας?


fS4Kp3.png

ttiMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χριστός Ανέστη! Χρόνια πολλά σε όλες!! Εύχομαι να περάσατε όμορφα! Εμείς περάσαμε καλά, κουραστήκαμε αρκετά, φάγαμε πολύ κι ακόμη τρώμε.... :)

nik, είναι φυσιολογικό νομίζω, χορεύουν οι ορμόνες! Προσπάθησε να μην τα λαμβάνεις υπόψη και να σε παίρνουν από κάτω. Όλα θα πάνε καλά!!!


Μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία!!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά!!!!

χρόνια ευτυχισμένα!

Xρονια πολλα!! Χριστος Ανεστη! Ειστε καλα? Διαβαζω τα νεα σας τακτικα, αλλα το λαμπτοπ μου τα εχει ψιλοπαιξει και για να γραψω πρεπει να βρω ελευθερο του καλου μου, πραγμα σπανιο. Εμεις ειμαστε καλα, η Εβελινα δινει ρεστα με τις ατακες της,

πες μας λογάκια της εβελίνας!

εγω παλι εχω γινει σαν χοντρη αγελαδα και εχω ακομη 3 μηνες , αλλα μετα εχω αποφασισει να το ραψω με το νομο. Συν τοις αλλοις εχω καποιο προβληματακι με το κυκλοφορικο και ο γιατρος μου ειπε να αποφευγω την ορθοστασια οσο γινεται για να μην γινει χειροτερο.

όλα θα πάνε καλά!

Σεβη η μικρη ειναι τρομερη!!

είναι στην πιο γλυκιά τους φάση!!!!:)

Βρε κοριτσια εσεις που εχετε δυο ζουζουνια πως τα βγαζετε περα? Εχω αγχωθει απο τωρα. Επισης κατι εχω παθει και ολο εχω φοβιες μια ο,τι κατι θα παθουν τα μωρα μου (δεν εχει σημασια που το ενα ειναι ακομη στη κοιλια), μια εγω και πεφτω στα ταρταρα ψυχολογικα. Μαλλον φταινε οι ορμονες. Σας συμβαινει και εσας?

εγώ όπως ξέρεις έχω μία κόρη. κ όμως ψυχολογικά πού κ πού είμαι ασανσέρ!!!!!!

φοβίες δεν έχω, έχει η σύσα μου!!!!! αλλά το αντιμετωπίζουμε οικογενειακώς σαν παιχνίδι!!!!!

ορμόνες γυναικείες!!!!!!!!!:P

Χριστός Ανέστη! Χρόνια πολλά σε όλες!! Εύχομαι να περάσατε όμορφα! Εμείς περάσαμε καλά, κουραστήκαμε αρκετά, φάγαμε πολύ κι ακόμη τρώμε.... :)

nik, είναι φυσιολογικό νομίζω, χορεύουν οι ορμόνες! Προσπάθησε να μην τα λαμβάνεις υπόψη και να σε παίρνουν από κάτω. Όλα θα πάνε καλά!!!

χαίρομαι που περάσατε όμορφα!!!!

πώς είναι η αννούλα;

ξεκινήσαμε να βουρτσίζουμε δόντια, επιτέλους κ μας αρέσει!

χρησιμοποιείτε οδοντόκρεμα; κ αν ναι, ποιά; πόσο συχνά;

η άλλη μας πρόοδος είναι που βγάλαμε επιτέλους τον πλάστη από τα συρτάρια της κουζίνας!!!!! εδώ κ λίγες βδομάδες!:tongue:

πότε θα ζεστάνει ο καιρός; σκέτο ψυχοπλάκωμα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλο μηνα! Που χαθηκατε ολες? ειστε καλα? τα ζουζουνια σας? εμεις καλα, εγω εχω γινει σαν ωρολογιακη βομβα ετοιμη να εκραγει και παραλληλα προσπαθω να πεισω την Εβελινα να κανει πιπι στο γιογιο. Η ατιμουλα μπορει να καθεται ωωωωρες χωρις να κανει τιποτα και μολις σηκωθει σε 5 λεπτα να τα κανει πανω της. Εσεις πως τα πατε με αυτο το θεμα? εξαιρουμενου της ολιβ και της Χριστινας που εχουν ξεμπερδεψει.


fS4Kp3.png

ttiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα! Όντως χαθήκαμε... Ελπίζω όλες να είστε καλά, το ίδιο και οι σύζυγοι και τα ζουζούνια που όλο και μεγαλώνουν και τους φαίνεται :)

Εμείς τώρα είμαστε καλά, περάσαμε κάποιες μέρες με πυρετούς, κάποιες άλλες με πονοκέφαλο και εμετούς εξαιτίας της σκόνης στην ατμόσφαιρα... Τέλος καλό, όλα καλά, δόξα τω Θεώ!

Όσον αφορά το θέμα του γιογιό, η Αννούλα κάθεται το πρωί μόλις ξυπνήσει και το απόγευμα όταν θυμηθεί και μου το ζητήσει. Όταν τη ρωτώ αν θέλει να κάνει πιπι να της φερω το γιογιό λέει πως όχι, αλλά τα κάνει στο πανί. Εν τω μεταξύ να σας πω ότι στο σχολείο πηγαίνει με το βρακάκι, όλη μέρα είναι χωρίς πανί, πηγαίνει κανονικά στην τουαλέτα χωρίς πρόβλημα από τον περασμένο Οκτώβριο! Με το που μπαίνει σπίτι το απόγευμα όμως, τα κάνει πάνω της όταν δεν της έχω πανί! Γκρρρρ! Λίγες οι φορές που κατορθώνουμε να τα κάνουμε στο γιογιο! Όσες φορές την αφήνω με το βρακάκι, το μετανιώνω μετά γιατί όλη την ώρα καθαρίζω.... Γι' αυτό της βάζω πανί και της λέω ότι τώρα που είναι μεγάλη πρέπει να πηγαίνει στην τουαλέτα και στο σπίτι όχι μόνο στο σχολείο... Περιμένω να δω την άσπρη μέρα! Ευελπιστώ ότι μέχρι το καλοκαίρι θα τα έχουμε καταφέρει, γιατί θα έχω μαζέψει και τα χαλιά και θα είμαι πιο άνετη να την αφήνω με το βρακάκι και ο Θεός βοηθός!

Κατά τα άλλα, προσπαθούμε να την πείσουμε τώρα να κοιμάται στο δωμάτιό της, γιατί ακόμη κουρνιάζει στο κρεβάτι μας... Και όταν κοιμηθεί, αν προσπαθήσουμε να τη μεταφέρουμε στο δικό της κρεβάτι, ξυπνά και αρχίζει να κλαίει... :( Τώρα που έφτιαξε ο καιρός, μουρμουρώ κάθε βράδυ ότι είναι μεγάλη, της φέρνω παραδείγματα από άλλα παιδιά που κοιμούνται στο δωμάτιό τους, αλλά δεν δέχεται με τίποτα να φύγει από κοντά μας. Σήμερα το πρωί που ξύπνησε, της είπα ότι πρέπει να αρχίσει να κοιμάται στο δωμάτιό της γιατί μεγάλωσε, αλλιώς θα πρέπει να τη στείλουμε ξανά στο βρεφικό σταθμό γιατί φαίνεται ότι είναι μικρή και μου απάντησε "θα ξεκινήσω να κοιμάμαι στο δωμάτιό μου τώρα". Το πρόβλημα είναι να το κάνει πράξη όμως!

Ευτυχώς που η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!


Μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. καλό μήνα. είμαστε με 37.4. έχουμε συμπληρώσει 1 μηνα με βήχα!!

σήμερα μετά από αρχές απριλίου που πήγε παιδικό 2 μέρες όλο κ όλο, την έστειλα, αλλά ...

κατά τα άλλα θέλει να βγάλει την πάνα, αλλά δεν σήκωσα χαλιά, ούτε συνειδητοποίησε τί ακριβώς θα κάνουμε με το βρακάκι μας!

την κυνηγάω να φοράει τις καλτσες της!

κατά τα άλλα την παλεύω!

σε ό,τι αφορά το δωμάτιό της, δεν θέλει ο μπαμπάς της να την αποχωριστεί με τίποτα. δεν το διαπραγματεύεται!

φυσικά η σύσα έχει καταβολευτεί! εγώ καλά περνάω που κοιμόμαστε οι τρεις, αλλά θα ήθελα τώρα που ζεσταίνει ο καιρός να φτιάχναμε-που δεν περισσεύουν-το δωμάτιό της κ να κοιμόταν εκεί, πιο άνετα κ πιο δροσερά!

αλλά κ αυτές οι αγκαλιές, τα χάδια στον ύπνο είναι βάλσαμο, μετά από τώσες ώρες απουσίας!

άλλωστε για πόσο θα είναι μικρό παιδί; για πόσο θα μας ζητάει αγκαλιά;

φιλιά σε όλες!

με το καλό νικ! πότε γεννάς τον γιόκα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα και από εμάς!

Είμαστε καλά και περνάμε την ημέρα μας πολύ όμορφα.

Δεν ξέρω αν ωφέλησε το γεγονός ότι ήμουν σπίτι μαζί της συνέχεια αλλά είναι πολύ συνεργάσιμη σε όλα, νομίζω ότι έχω ένα μεγάλο παιδί!

Κατά τα άλλα ανησυχώ για τον παιδικό και τις ασθένειες που αναφέρεις κι εσύ φέφη.

Δεν έχουμε καταλήξει ακόμα σε σταθμό αλλά θα πάει σίγουρα από Σεπτέμβρη.

Εγώ καλά είμαι από την άλλη, αρχίζω και σκέφτομαι το ενδεχόμενο ενός δεύτερου παιδιου...αλλά όχι άμεσα!

Φιλιά σε όλες!


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

αλήθεια όλιβ; πώς κ το σκέφτεσαι; τί σου έκανε κλικ;

γιατί εμένα μου κάνει ΚΛΙΚ όταν την βλέπω να μιλάει με τους φανταστικούς της φίλους την Νέλλη, την Μαίρη κ τον Νίκο! έχουμε κ απ' αυτά!!!!

πάντως σου το εύχομαι ολόψυχα γρήγορα να κάνεις ακόμα ένα γερό μωράκι!

Link to comment
Share on other sites

Σεβουλα εχω Πιτ. 25/7. Οπως καταλαβαινετε το καλοκαιρι προβλεπεται περιπετειωδες! Νκκ εμενα καθεται στο γιογιο αλλα δεν... Τελος παντων καθε αρχη και δυσκολη, απλα θα ηθελα ως τον ιουλιο να εχουμε μπει σε μια σειρα. Ποσες πανες θα πρεπει να αγοραζουμε πια? Κατερινα απο Σεπτεμβρη βαλε μπρος! Ετσι θα εχει προσαρμοστει και η Ελλη ωσπου να ερθει το μωρακι και εσυ θα χαλαρωσεις. Φιλια!


fS4Kp3.png

ttiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες. Είμαι στη δουλεια και ΄μόνο από εδώ μπορώ να σας γράψω. Στο σπίτι τρέχω.

Ολα καλά, επιτελους βαπτισαμε και τα παιδια. Μια χαρά πηγαν όλα. Νικ τι κάνει η κοιλίτσα σου?

Link to comment
Share on other sites

Xρονια πολλα μανουλες! Να χαιρομαστε τα ζουζουνια μας! Στελλιτσα τι κανεις? Πως παει η δουλεια? Να σας ζησουν τα παιδακια, καλοφωτιστα! Εγω ολο το βραδυ ξυνομουν! Τι φαγουρα ειναι αυτη στη κοιλια ρε κοριτσια, δεν παλευεται!!!! Η Εβελινα χθες εκανε ως το απογευμα τσισα στο γιογιο. Την κηνυγουσα καθε διωρο και την δωροδοκουσα με μικροπραγματα. Βεβαια απο το απογευμα που βγηκαμε και μετα πανα και ξερο ψωμι. Αυτο που διαπιστωσα ειναι πως αν ειναι τελειως γυμνη απο τη μεση και κατω το καταλαβαινει και τρεχει. Πολυ πλακα. Η πανα παντως ερωτας!


fS4Kp3.png

ttiMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...