Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Οκτώβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Μάλλον δεν το βλέπω για τόσο γρήγορα (βλ Σεπτέμβρη που ανέφερες Νικ)!

Πάνω που το σκέφτηκα λιγάκι παραπάνω έμαθα για απανωτές εγκυμοσύνες σε συγγενικά μου πρόσωπα και..."γέμισα" ξαφνικά!

Θα πάρω δηλαδή την δόση μου από μωρουδάκι και θα μου περάσει!

Πάντως κορίτσια αν δεν είχαμε κόψει κι εμείς τόσο νωρίς την πάνα δεν θα με προβλημάτιζε το γεγονός, όλα τα παιδάκια πάνω κάτω στα τρια την κόβουν, ιδίως την ημερήσια (η βραδυνή μπορεί να πάει μέχρι τα 4 και παραπάνω!).

Νικ εσύ θα πρέπει να ρωτήσεις και τον παιδιάτρο αν είναι κατάλληλη εποχή τώρα που έρχεται και το μωράκι προκειμένου να αποφύγετε μελλοντικά πισωγυρίσματα!

Α! Φέφη, φανταστικούς φίλους δεν έχει (κάποιους συγκεκριμένους δηλαδή!) αλλά έχει τεράστια φαντασία,όλη μέρα πλάθει ιστορίες και παίζει με τα μωράκια και τα υπόλοιπα σκυλογατοαρκουδάκια! παίζει και πολύ ρόλους πχ γιατρός, προπονητρια, κομμωτρια, οδηγος ταξι, μάγειρας, ταιζει-κοιμιζει μωρακια, πλαστελινες, τουβλακια, γυμναστικες επιδειξεις, νερά.....χαμός! Γλυκός χαμός!


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Συγνωμη για τα πιθανα ορθογραφικα πιο πάνω (ειναι λογω κουρασης)

Στελλιτσα πως τα πηγαινεις με την δουλεια;

Μπράβο για τις βαπτίσεις! Να είναι τυχερά και γερά τα παιδάκια σας!


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Κατερινα ηταν να μην γινει η αρχη. Εδω και 4 μερες τρεχουμε στο γιογιο και δεν χανουμε σταγονα! Ειμαστε και οι δυο πολυ χαρουμενες, καθε μα για τους λογους της.Η Εβελινα νιωθει μεγαλη και εγω πολυ περηφανη για αυτην. Κοιτα να δεις πως η χαρα εξαρταται απο ενα γιογιο! Ο παιδιατρος μου ειπε να ξεκινησω την εκπαιδευση οσο το δυνατον νωριτερα, ακριβως για να εχω χρονο ως τον ΙΟυλιο να το συνηθισει.


fS4Kp3.png

ttiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Σεβουλα εχω Πιτ. 25/7.

με το καλό! κοντεύεις!

Καλημέρα σε όλες. Είμαι στη δουλεια και ΄μόνο από εδώ μπορώ να σας γράψω. Στο σπίτι τρέχω.

Ολα καλά, επιτελους βαπτισαμε και τα παιδια. Μια χαρά πηγαν όλα.

να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!

ποιός δεν τρέχει στο σπίτι; πού να είχα δύο!!!!!!!;)

Πάντως κορίτσια αν δεν είχαμε κόψει κι εμείς τόσο νωρίς την πάνα δεν θα με προβλημάτιζε το γεγονός, όλα τα παιδάκια πάνω κάτω στα τρια την κόβουν, ιδίως την ημερήσια (η βραδυνή μπορεί να πάει μέχρι τα 4 και παραπάνω!).

Νικ εσύ θα πρέπει να ρωτήσεις και τον παιδιάτρο αν είναι κατάλληλη εποχή τώρα που έρχεται και το μωράκι προκειμένου να αποφύγετε μελλοντικά πισωγυρίσματα!

Α! Φέφη, φανταστικούς φίλους δεν έχει (κάποιους συγκεκριμένους δηλαδή!) αλλά έχει τεράστια φαντασία,όλη μέρα πλάθει ιστορίες και παίζει με τα μωράκια και τα υπόλοιπα σκυλογατοαρκουδάκια! παίζει και πολύ ρόλους πχ γιατρός, προπονητρια, κομμωτρια, οδηγος ταξι, μάγειρας, ταιζει-κοιμιζει μωρακια, πλαστελινες, τουβλακια, γυμναστικες επιδειξεις, νερά.....χαμός! Γλυκός χαμός!

εμείς έχουμε σταθερά την Νέλλη κ από εκεί κ πέρα παίζουν μπαλαντέρ διάφορα πρόσωπα!!!!

Συγνωμη για τα πιθανα ορθογραφικα πιο πάνω (ειναι λογω κουρασης)

πλάκα κάνεις γι την ορθογραφία έτσι;

εγώ έχω γράφω συχνά άλλ' αντ' άλλα...επειδή γράφω παράλληλα κ άλλα πράγματα, τηλεφωνώ κλπ!

Καλησπερα κοριτσια! Κατερινα ηταν να μην γινει η αρχη. Εδω και 4 μερες τρεχουμε στο γιογιο και δεν χανουμε σταγονα! Ειμαστε και οι δυο πολυ χαρουμενες, καθε μα για τους λογους της.Η Εβελινα νιωθει μεγαλη και εγω πολυ περηφανη για αυτην. Κοιτα να δεις πως η χαρα εξαρταται απο ενα γιογιο! Ο παιδιατρος μου ειπε να ξεκινησω την εκπαιδευση οσο το δυνατον νωριτερα, ακριβως για να εχω χρονο ως τον ΙΟυλιο να το συνηθισει.

μπράβο σας!

κ εμείς, αλλά εμείς ξεκινήσαμε από Παρασκευή απόγευμα. έβαλα πρόσθετο λεκάνης. στον ύπνο δεν φοράει βρακάκι. είναι στεγνή.

το θέμα είναι όμως ότι κρατάει τα τσισάκια της κ δεν θα κάνει παρά μόνο όταν θέλει!!!!κ ας έχει πιεί χυμό ή πολύ νερό!!!!!θα φτάσει στο αμήν κ μετά θα τα κάνει!!!! τις πιο πολλές φορές που μου λέει κ πάμε τουαλέτα, απλά παίζει!!!!

με τον σταθμό έχω ένα θέμα...θα το βρω πού θα μου πάει!

της έβαλαν πάνα, γιατί δεν ήθελε να καθίσει άλλο στη λεκάνη, όπου δεν ήθελε να κάνει τίποτα!:confused:

Link to comment
Share on other sites

φεφι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!πες στον σταθμο να μην της ξαναβαλουν πανα!!!!!!!!!!!!!!!!απαγορευεται απο την στιγμη που την κοβετε.......ελεος δηλαδη εσυ θα σκας να το κοψεις και εκει θα πισωγυριζουν??????


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

είμαστε σε καλή φάση με το βρακάκι!

της αρέσει πολύ κ νιώθει περήφανη που μεγάλωσε! κ εγώ ως μάνα καμαρώνω για την αυτονομία της!

στο σταθμό ζήτησα κ δεν της βάζουν πάνα, παρά μόνο στο λεωφορείο το μεσημερι που επιστρέφει.

είναι χαρούμενη που μετά τη λεκάνη πλένει τα χέρια της όπως η μαμά με το κρεμοσάπουνο, το οποίο λέει σαπουνούλη!!!!!

δεν θέλει να την ρωτάμε αν θέλει τουαλέτα. θέλει να της υπενθυμίζουμε ότι όταν είναι έτοιμη, μπορεί να μας το λέει κ να πάμε μαζί!

μέχρι να το καταλάβω αυτό, έτρωγα συνέχεια "όχιιιιιιιιιιιι!!!!!!!" αγαπημένη της λέξη!!!!!τελευταία!

αν σας πω ότι το βρακί το ξεκινήσαμε γιατί ήθελε να μοιάσει στην λέηντυ γκάγκα που την είδε σε βίντεο κλιπ τί θα μου πείτε; μεγαλώνω μια σταρ!!!!!

έχει απίστευτη ζέστη!!!!

Ιωάννα τέλεια η κοράκλα σου!!!!!

εμείς ακόμα δεν πήγαμε για μπάνιο, καθώς η μικρή έχει ακόμα βήχα πού κ πού! αυτό το ΣΚ θα είμαστε δικ. αντιπρόσωποι στις εκλογές, οπότε μας βλέπω για το μεθεπόμενο ΣΚ! της έχω παρει εδώ κ μήνες μαγιό με την λόλα! ολόσωμο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

fefi μου μπράβο σας! Μεγαλώνουν τα παιδάκια μας! Απίστευτο... Κάπου κάπου το σκέφτομαι και λέω μα πότε ήμουν έγκυος, πότε γέννησα, κοντεύουμε τα τρία χρόνια. Σαν να ήταν χθες...

Ελπίζω όλες οι μανούλες να είστε καλά και οι εγκυούλες ακόμη καλύτερα!

Εμείς καλά, η Αννούλα πέρασε μια ελαφριά γαστρεντερίτιδα αλλά τώρα είναι καλά, δόξα τω Θεώ, και ετοιμάζεται για τη γιορτή του σχολείου την Παρασκευή. Ήδη έμαθε τους στίχους της και τους απαγγέλλει συνεχώς. Ανυπομονώ!

Κατά τα άλλα, άρχισε πια να κοιμάται στο δωμάτιό της, να λέει ότι είναι δικό της και να το απολαμβάνει! Ελπίζω να μην είναι προσωρινό και να κρατήσει. Την πάνα την έκοψε, βάζουμε μόνο το βράδυ και συνήθως ξυπνάει στεγνή. Δεν βιάζομαι για να κόψουμε τη βραδινή, πιστεύω θα έρθει κι αυτό από μόνο του.

Αυτά τα δικά μας νέα. Φιλιά πολλά σε όλα τα παιδάκια σας!


Μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία!!

Link to comment
Share on other sites

τώρα πρόσεξα τί είχα γράψει σε προηγούμενο μήνυμα...από την πρώτη στιγμή στον ύπνο της κοιμάται με βρακάκι! δεν φοράει πάνα.

αλλά στο σχολείο δεν κάνει τίποτα στη λεκάνη που την βάζει η δασκάλα της. τί να πω! ντρέπεται που είναι σε κοινή θέα με τα άλλα παιδάκια;

πάντως στο σπίτι με εμένα κ τον μπαμπά της όλα καλά!

σήμερα έχουμε κ εμείς γιορτούλα το απόγευμα στο σχολείο. ποίημα δεν μας έδωσαν, καθότι είμαστε ψάρακλες! άλλα παιδάκια πήγαιναν από την αρχή του χρόνου στο σχολείο!

αλλά ήδη κανόνισα κερκίδα με γιαγιάδες κ τον έναν παππού! ο άλλος έχει δουλειές στα χωράφια!

έμαθα από τη δασκάλα ότι ένα αγοράκι της έχει αδυναμία κ της δίνει συνέχεια φιλάκια! κ η σύσα μου το χαίρεται! κ του ανταποδίδει αγκαλίτσες!

κατά τα άλλα ζέστη!

νκκ να σκίσετε! θα τραβήξεις φωτό να δούμε! εγώ δεν υπόσχομαι, γιατί ο φέφος δεν φόρτισε τη μηχανή! ανυπομονώ!

μπράβο για το δωμάτιο! μεγάλο βήμα! εμείς θα αργήσουμε κανά χρόνο ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! fefi πώς τα πήγε η φεφούλα στη γιορτή; Πες μας νέα!

Τώρα να δούμε εμείς πώς θα τα πάμε σήμερα... Από χθες της λέω ότι θέλω να πει το ποίημα της δυνατά για να την ακούσει η μαμά και ο μπαμπάς και ότι είναι μεγάλη και δεν θα κλαίει για να της βγάλουμε όμορφες φωτογραφίες που θα δείξουμε στον παππού και τη γιαγιά. Συμφωνεί με όλα βέβαια, ελπίζω να γίνουν πράξη!


Μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χθες πήγαμε στη γιοτούλα, όπως την λέει κ το παιδί! ήρθαν οι γιαγιάδες, ο ένας παππούς! 6.30 η γιορτή έξω στην αυλή, να καίγεται το κάρβουνο! χωρίς τέντα ή σκιά πουθενά!

το παιδί μου δεν ήταν πουθενά! εμφανίστηκε στο τέλος, αφού σκάσαμε, μαζί με όλα τα παιδιά του σχολείου κ ενώ είχαν επιλεγεί κ μικρότερα νωρίτερα κ χωρίς ρόλο!!!!!!!!!!!

έξαλλη! να πω ότι το παιδί μου δεν το 'χει, να πω εντάξει!

μα να επιλέγουν παιδάκια που κλαίνε, που ντρέπονται κ το δικό μου που είναι μέσα στην τσαχπινιά να μην έχει καμιά συμμετοχή!!!!!!

έξω φρενών έγινα η μάνα!

κ στο τέλος που μοίραζαν τα αναμνηστικά...μπαίνω στη σειρά κ ακούω η δασκάλα της να λέει σε κάθε μάνα από έναν καλό λόγο για το κάθε παιδί. φτάνει η σειρά μου κ δεν είπε κιχ!!!!!!!!!!!!!!!ΝΑΔΑ!

που σημαίνει ότι τί μανδάμ; ότι το παιδί μου δεν έχει τίποτα να το παινέψεις; ότι βαριεσαι να μιλήσεις μαζί μου για το παιδί μου; ότι τόσο πίσω είναι από τα άλλα λουλουδάκια που ακόμα φορούν πάνα, που δεν μιλούν, που δεν ανταποκρίνονται σε εντολές ...που βάζεις αυτά κ όχι κ το δικό μου να έχει ρόλο στη γιορτή!!!!!!!!!

κ άντε έμειναν κ άλλα μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού παιδάκια χωρίς εμφάνιση, αλλά δεν είχες να πεις τίποτα καλό για το παιδάκι μου;

άει σοιχτίρ μαρή σαριόλα!!!!!!κ λίγα λέω! ήμουν να σκάσω χθες!

έβλεπα τα μωρούλια να εμφανίζονται χθες, να μην ανταποκρίνονται στο ρόλο τους στη γιορτή, να μην ανοίγουν το στόμα τους κ πάλι να χειροκροτούμε όλοι, γιατί ήταν υπέροχα κ να περνάει όλη η γιορτή κ το δικό μου να το έχουν μέσα μαντρωμένο; έξαλλη!!!!!!!!

το καλό ήταν ότι γνώρισα κ άλλα παιδάκια από το τμήμα της σύσας κ μαμάδες! η μάνα μου με μια φίλη της συνειδητοποίησαν ότι οι εγγονές τους είναι φίλες!

είδα συναδέλφισσές μου που στέλνουν τα παιδιά τους στο ίδιο σχολείο!

χαίρομαι που δεν θα ξαναεπιλέξω το ίδιο σχολείο για το πρόγραμμα, αφού έχει πολύ υψηλά μόρια!

η γιορτή είχε θέμα την τεχνολογία κ ξέθαψαν τον μορμόλη!!!!!!!:rolleyes:

ούτε τους ένοιαξε ούτε σκέφτηκαν να το οργανώσουν έστω μία ώρα αργότερα να έχει πέσει έστω λίγο ο ήλιος!

καλά για τέντα ούτε λόγος! είναι επιχειρηματίας η κυρία! λεφτά υπάρχουν!

να το οργανώσει μέσα...θα της χαλούσε η επιχείρηση!!!!!!

ουστ!

κ πολύ κομψά τα έγραψα σε σχέση με όσα αισθάνομαι!

δεν ξέρω να γλείφω τις δασκάλες! δεν το έκανα ποτέ στους δικούς μου δασκάλους, καθηγητές!

ούτε τώρα σε αφεντικά, σε πεθερικά, σε συναδέλφους, σε φίλες!

δεν θα το κάνω τώρα! δεν θεωρώ ότι είμαι λάθος!

λάθος είναι να περιμένω σωστή μεταχείριση του παιδιού μου από τις δασκάλες με το γλείψιμο!

Link to comment
Share on other sites

Γειαααααααααα σας τρελομανούλες!!!!!!!

Επέστρεψα μετά από καιρό και γω... Δε θα με θυμάστε μάλλον! Είστε καλά;; Τα αγγελοζουζουνάκια σας;; Να μου τα φιλήσετε όλα!!

Ερώτηση:

Ποια παιδάκια βγάλανε την πάνα τους;;

Το δικό μου σχεδόν την έβγαλε, αλλά όταν θέλει να κάνει τσίσα ή κακά λέει: Βάλε μου πάνα μαμα, έ(ρ)χεταιιιιιιι:lol::lol:

Ερώτηση 2:

Ποια παιδάκια θα πάνε παιδικό;

Εμείς το ελπίζουμε!!

Ερώτηση 3:

Τι να κάνω για να μην ιδρώνει τόοοοοσο πολύ όταν κοιμάται; Παιδιά το μισό κρεβάτι μούσκεμα το κάνει.. Τι να βάλω για να προστατευτεί το στρώμα αλλά και να μη τη ζεσταίνει περισσότερο;;


as1cF240g410020MzZkfDQxN2RqfEggQXRoYW5hc2l0c2EgbW95IGVpbmFpLi4.gif
Link to comment
Share on other sites

απαν 1:την βγαλαμε 18 μηνων

απαν 2:παμε ηδη απο τον σεπτεμβριο

απαν 3:και μενα ιδρωνε απο μωρο τον κοιμηζω γυμνο με το βρακι και παλι το ιδιο!!!!δεν υπαρχει λυση........


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites

απαν 1:την βγαλαμε 18 μηνων

απαν 2:παμε ηδη απο τον σεπτεμβριο

:(:( Πόσο πίσω είναι το παιδί μου... Ουφ! Το πείσμα του μπαμπά της πήρε...

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!!


as1cF240g410020MzZkfDQxN2RqfEggQXRoYW5hc2l0c2EgbW95IGVpbmFpLi4.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...