Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Οκτώβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Σαφώς, άλλωστε ξέρω παιδάκια που είναι πλέον 4 και ακόμη τίποτα...

Μέχρι το Σεπτέμβρη λογικά θα το έχουμε κόψει γιατί την πάνα τη φοράμε μόνο όταν κοιμάται ή θέλει κακά, αλλά το λέει οπότε είναι θέμα χρόνου!!


as1cF240g410020MzZkfDQxN2RqfEggQXRoYW5hc2l0c2EgbW95IGVpbmFpLi4.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Σωστά!!! Κόντεψα να το ξεχάσω!!

Θα του φτιάξουμε και δωράκι εμείς!!

Μία καρτούλα από τα χεράκια της μικρής, το σχήμα των χεριών εννοώ, μαζί με ένα μπουκέτο από ...εσώρουχα/καλτσες σε σχήμα λουλουδιών (σοβαρά!:oops:)!!

(έχουμε και κρίση, μη το ξεχνάμε!!:tongue: )

Εσείς ετοιμάσατε κάτι κορίτσια;


as1cF240g410020MzZkfDQxN2RqfEggQXRoYW5hc2l0c2EgbW95IGVpbmFpLi4.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα!

Καιρό έχω να σας γράψω κάτι, αλλά είχα διάφορα θέματα.

Καλά είμαστε και εμείς, μεγαλώνουμε, εδώ και μια δυο βδομάδες κόψαμε την ημερήσια πάνα και στον μεσημεριανό ύπνο. Την άλλη βδομάδα θα προσπαθήσω να κόψουμε και την βραδυνή οριστικά.

Ρία και εμένα στον ύπνο μουσκεμα γίνεται απο τον ιδρώτα ό.τι και να κάνω. Γυμνό κοιμάται, μόνο πάνα, και πάλι...

Φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα σε όλες. Χαθηκα αλλα είχα διάφορα.

Απο που να ξεκινήσω. Ο άντρας μου πάνω απο 1,5 χρόνο ανεργος. Με απολύουν σε 2 μήνες και εμένα.... Αίσχος τα οικονομικά δηλαδή. Εννοειται δεν θα πάμε διακοπες οπως τα τα 3 τελευταία χρόνια! Ουφ!

Τα παιδακι μου καλά. Ο Βασιλάκης ψιλοζητάει τουαλέτα αλλα δεν τον πιέζω. Δεν του έχω γιογιο. Η μικρή περπαταει και λέει λεξουλες.

Αυτα απο μένα. Καλές διακοπές σε όλες και να είναι καλά όλα τα μωράκια!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σε όλες. Χαθηκα αλλα είχα διάφορα.

Απο που να ξεκινήσω. Ο άντρας μου πάνω απο 1,5 χρόνο ανεργος. Με απολύουν σε 2 μήνες και εμένα.... Αίσχος τα οικονομικά δηλαδή. Εννοειται δεν θα πάμε διακοπες οπως τα τα 3 τελευταία χρόνια! Ουφ!

Τα παιδακι μου καλά. Ο Βασιλάκης ψιλοζητάει τουαλέτα αλλα δεν τον πιέζω. Δεν του έχω γιογιο. Η μικρή περπαταει και λέει λεξουλες.

Αυτα απο μένα. Καλές διακοπές σε όλες και να είναι καλά όλα τα μωράκια!!

Καλημέρα. Πωπω βρε Στελλίτσα... Λυπήθηκα για το πώς έχουν τα πράγματα από οικονομικής πλευράς... Ελπίζω κάτι να αλλάξει σύντομα και να βελτιωθεί η κατάσταση. Ευτυχώς τα παιδάκια είναι καλά, καλή δύναμη για τη συνέχεια και ο Θεός είναι μεγάλος!


Μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία!!

Link to comment
Share on other sites

Στέλλα μου εύχομαι σύντομα να βρείτε καλύτερες δουλειές.

χαίρομαι που τα παιδάκια σου είναι καλά κ προοδεύουν!

ούτε εμείς θα πάμε διακοπές, παρόλο που δουλεύουμε. για μένα προσωπικά δεν έχει μπει ο Μάιος ακόμα για να καταλάβεις κ άλλα που δεν έχει νόημα να αναφέρω εδώ.

πάντως σε καταλαβαίνω. κουράγιο!

Link to comment
Share on other sites

http://ibfan.gr/%CE%B4%CE%B9%CE%B5%CE%B8%CE%BD%CE%B7%CF%83-%CE%BA%CF%89%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CF%83/%CF%84%CE%AF-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%BF-%CE%B4%CE%B9%CE%B5%CE%B8%CE%BD%CE%AE%CF%82-%CE%BA%CF%8E%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CF%82/

ψηφίστε σας παρακαλώ, η ψήφος σας είναι σημαντική κ όσες περισσότερες κοινοποιήσεις τόσο καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

να συνταγογραφούνται όταν είναι απαραίτητο κ να μην υπονομεύεται ο μητρικός θηλασμός κατά το πώς συμφέρει τους παιδιάτρους, τις κλινικές, τις εταιρείες παρασκευής ξένου γάλακτος.

δες στο site του ibfan κ τις υπόλοιπες σελίδες, είναι κατατοπιστικές.

δυστυχώς στην Ελλάδα ο Διεθνής Κώδικας δεν είναι νόμος, όπως σε άλλες που ο μητρικός θηλασμός υποστηρίζεται από όλους τους φορείς υγείας, το κράτος κ τον ιδιωτικό τομέα.

αυτό έχει ως συνέπεια την εκμετάλλευση της άγνοιας των νέων γονέων κ την εγκληματική μείωση του μητρικού θηλασμού στη χώρα μας λόγω του ότι τα παρασκευάσματα κυκλοφορούν, επισημαίνονται, διαφημίζονται, παρουσιάζονται, με παράνομο παραπλανητικό τρόπο.

διάβασε κ θα καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


α ρε φεφι βρηκες εμενα τωρα....αρχικα αν θελει ο γιατρος σου γραφει οτι εχεις θεμα και δεν μπορεις να θηλασεις σε χρονο ρεκορ....επισης ειμαι υπερ της επιλογης....αν θελω θηλαζω αν θελω δεν θηλαζω....δεν μαρεσουν τα πρεπει....θηλασα πανω απο 40 μερες και μετα σταματησα....και ειμαι υπερηφανη για αυτο......τελοσπαντων μεγαααααααααλη κουβεντα.....φιλακια πολλα!!!


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα σε όλες. Φεφι συμφωνω.

Σας ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο που μου δίνετε. Με περιμένουν πολλή δύσκολες μέρες. Αχ τα παιδακι μου σκεφτομαι...

Ας αλλαξω κουβεντα γιατι θα κλαιω πάλι.

Διακοπες πήγατε?

Link to comment
Share on other sites

Οοοοοοχι Στέλλα μου δεν είμαστε όλες διακοπές! Και ούτε θα πάμε επίσης! Θα μείνουμε εδώ μιας και ο μπεμπης είναι πολυ μικρός για μετακινήσεις αφ΄ενος αφ΄ εταίρου δεν υπάρχει ρευστοτις! Εδώ και 20 μέρες ζούμε τους ροκ ρυθμους της τετραμελους πλέον οικογένειας και μέχρι στιγμής επιβιώσουμε όλοι! Ρε κορίτσια δεν έχει περάσει και τόσος καιρός, αλλα αυτο το πακέτο ξενυχτι-θηλασμου-δέσμευση μου φαίνεται πολυ βαρύ αυτή τη φορά. Βέβαια , οπως λεει και η Σέβη, νομίζω και εγω πως το μητρικό γάλα είναι ο,τι καλύτερο για τα μωρακια, αλλα άλλο να είναι το πρώτο σου και άλλο να έχεις το ένα στο στήθος και το άλλο να ζητάει ταυτόχρονα ίσο μερίδιο προσοχής. Τέλος πάντων όσο αντέξουμε. Στέλλα γιατι θα σε απολυσουν? έχει να κάνει με την άδεια που πήρες? δεν θέλω να γίνω αδιάκριτη,αν θες άπαντας, η ξαδερφη μου όμως που δουλεύει στον ίδιο όμιλο με σένα και που γέννα Νοέμβρη μου έλεγε αυτο, πως όταν πάρεις άδεια λοχειας μεγάλη μετα σε διώχνουν. Οπως και να έχει λυπάμαι, ελπίζω να βρείτε κάτι άλλο σύντομα. Τα μικρά σου τι κάνουν? θα παει ο Βασιλακης παιδικό σταθμό? κοριτσακια να περάσετε όμορφα όπου και αν είστε. Σας φιλω!


fS4Kp3.png

ttiMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...