Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Cafe Οκτώβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

και μενα εχει σπυρακια αν και γεννηθηκε πεντακαθαρος εβγαλε μετα!ειναι τοξικο ερηθημα ετσι λεγεται θαρρω!!εγω εβαλα 2 μερες φουσικορτ (οχι πανω απο 2 μερες!!)και εφυγαν αλλα ερχονται και αλλα αλλου!!ειναι φυσιολογικα σαν βρεφικη ακμη και 8α φυγουν σιγα σιγα μονα τους!!


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κόρες του γιαλού!

Κι εμείς σπυράκια την παλεύουμε με bepanthol που είπε ο παιδίατρος και χαμομηλόλαδο που θέλει η μαμά (γιατί αντιπαθώ τα χημικά....). Κάτι γίνεται αλλά όχι πολλά πράγματα.

Σκατορουκέτα κάναμε κι εμείς και περιποιηθήκαμε το κομπιούτερ του μπαμπά! (τΗΣ ΜΑΜΆΣ ΕΊΝΑΙ ΜΑΚΡΙΆ ΣΕ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ ΘΈΣΗ ΜΆΚΡΙΆ ΑΠΌ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΙΈΡΑ ΧΕΧΕΧΕ)


sbxre6a2f.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα έχει ο μεγάλος σπυράκια και δεν του βάζω τίποτα. Αφού τους έχουμε τσακίσει στα φιλιά! Εμείς πήγαμε προχθές στην παιδίατρο και μας .. στενοχώρησε. Ενώ είναι και οι δύο άριστοι ο μεγάλος έχει βγει πάνω από τα στατιστικά όρια. Στο βάρος είναι λίγο κάτω από το ανώτατο όριο, είναι 5800, στο ύψος είναι επάνω και ελαφρώς λίγο πιο πάνω 62 πόντους και η περίμετρος του κεφαλιού είναι ένα πόντο πιο πάνω από το ανώτατο όριο. Μας είπε ότι το μωρό είναι μεγαλόσωμο και θα γίνει πολύ ψηλό, όμως να το παρακολουθούμε κι αν σε 10 μέρες πάρει κι άλλο θα πάμε για εξετάσεις. Αφήστε τα είμαι πολύ στενοχωρημένη αν και το ένστικτό μου μου λέει πώς είναι μια χαρά. Εγώ πάντως τον βλέπω πολύ φυσιολογικό και πολύ έξυπνο. 40 ημερών και λέει αγκού, πιάνει και παίζει με τα ζωάκια πάνω από το ρηλάξ και μένει πολλές ώρες ξύπνιος για να του μιλάμε. Ξέρω ότι τα στατιστικά έχουν μια απόκλιση λάθους. Ξέρετε τίποτα σχετικό;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εμένα έβγαλε σπιράκια στο πρόσωπο, περισσότερο στους κροτάφους, σα σπιθουράκια κ η γιατρός είπε να βάζω 3-4 φορές τη μέρα χαμομίλι κ πρωί-βράδυ μπεταντίν. :-(

Καμία ομοιοπαθούσα;

Eγώωωω αλλά ακόμα δεν έχω ρωτήσει τον γιατρό. Θα του βάζω χαμομηλάκι. 134546jbuktdurc1.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και μενα εχει σπυρακια αν και γεννηθηκε πεντακαθαρος εβγαλε μετα!ειναι τοξικο ερηθημα ετσι λεγεται θαρρω!!εγω εβαλα 2 μερες φουσικορτ (οχι πανω απο 2 μερες!!)και εφυγαν αλλα ερχονται και αλλα αλλου!!ειναι φυσιολογικα σαν βρεφικη ακμη και 8α φυγουν σιγα σιγα μονα τους!!

Μας τους ματιασαν! 613297zegamvbcj3.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια. ειμαι κι εγω καινουργια μανουλα, γεννησα 06 οκτωβριου εναν σουπερ παιδαρο. Εγω δυστυχως δε θηλαζω, του δινω το frisolac. Αυτο του διναν και στο μαιευτηριο και ειπα, αφου δεν ειχε καποιο προβλημα το παιδακι, γιατι να του το αλλαξω?

παιδιατρος - μολις τελειωσει το κουτι παρε το almiron

ντορα - για ποιο λογο?

παιδιατρος - εεεεεε, ειναι καλυτερο για τις διαροιες

ντορα - μα δεν εχει κατι το παιδακι, γιατι το frisolac τι εχει? δεν ειναι καλο?

παιδιατρος - καλο ειναι , καλο

και τελικα μου γραφει συνταγη για το almiron .

τι να πω ρε κοριτσια ,το μωρακι μια φορα τη μερα κανει κακα , σαν μουσταρδα (που ειπε και μια μανουλα παραπανω). Και να πω και την αληθεια , μια φορα τη μερα λιγο μου φαινεται

Εγω παντως το γαλα δεν το αλλαξα και τσατιστηκα κιολας με τη γιατρο. Ενταξει , ξερουμε τι γινεται με τους γιατρους που προτιμουν καποιες εταιριες, αλλα τοοοοοοσο ρε γαμ...το? Πολυ με πειραξε? τωρα τη βλεπω καχυποπτα στο οτι μου πει.


kpo44vsvb7d11lye.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια. ειμαι κι εγω καινουργια μανουλα, γεννησα 06 οκτωβριου εναν σουπερ παιδαρο. Εγω δυστυχως δε θηλαζω, του δινω το frisolac. Αυτο του διναν και στο μαιευτηριο και ειπα, αφου δεν ειχε καποιο προβλημα το παιδακι, γιατι να του το αλλαξω?

παιδιατρος - μολις τελειωσει το κουτι παρε το almiron

ντορα - για ποιο λογο?

παιδιατρος - εεεεεε, ειναι καλυτερο για τις διαροιες

ντορα - μα δεν εχει κατι το παιδακι, γιατι το frisolac τι εχει? δεν ειναι καλο?

παιδιατρος - καλο ειναι , καλο

και τελικα μου γραφει συνταγη για το almiron .

τι να πω ρε κοριτσια ,το μωρακι μια φορα τη μερα κανει κακα , σαν μουσταρδα (που ειπε και μια μανουλα παραπανω). Και να πω και την αληθεια , μια φορα τη μερα λιγο μου φαινεται

Εγω παντως το γαλα δεν το αλλαξα και τσατιστηκα κιολας με τη γιατρο. Ενταξει , ξερουμε τι γινεται με τους γιατρους που προτιμουν καποιες εταιριες, αλλα τοοοοοοσο ρε γαμ...το? Πολυ με πειραξε? τωρα τη βλεπω καχυποπτα στο οτι μου πει.

sorry κοριτσια , για δυσκοιλιοτητα μου μιλησε η γιατρος , οχι για διαρροια,, λαθος εγραψα.

Δηλαδη το παιδι ειναι δυσκοιλιο αν κανει κακακια μια φορα τη μερα? Τα δικα σας ποσες φορες κανουν??? Εγω βεβαια δε θηλαζω, μπορει να παιζει κι αυτο ρολο, δεν ξερω...


kpo44vsvb7d11lye.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσακια!!!

Ειμαι η πελαγια και εχω εναν μπεμπη 7 μηνων , μπηκα τυχαια στο τοπικ σας και μου αρεσε τοσο πολυ διοτι τα μωρακια σας ειναι μικρουλικα και τρελεομαι για μωρακια ειστε και τα πιο μικρα στο φορυμ , με θελετε να κατσω στο παρεακι σας?


2iX0p3.png 10hx.jpg10hxp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ ωραίο που μοιραζόμαστε τις σκέψεις, τους προβληματισμούς, τους φόβους κ τις χαρές μας! Είμαστε όλες στην ίδια φάση με τα μωρά μας κ καταλαβαινόμαστε. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Εκτός από γουλίτσες με γάλα, τώρα βγάζουμε κ σαλάκια, π.χ. όταν την κρατάω μπρούμυτα πάνω στο χέρι μου, αυτή η στάση τη βολεύει πολύ μάλλον επειδή έχει πονάκια, πέφτουν τα σαλάκια της στο χέρι μου όπως συμβαίνει με εμάς όταν κοιμόμαστε.

Dora, να σου ζήσει ο μπεμπούλης σου! Όσο για τον παιδίατρό σου...κ μένα κάτι τέτοια με ξενερώνουν, θα άλλαζα αν μπορούσα.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ!!!

Σε αυτη την φαση με λιγους κολικους , καλοι στον υπνο αλλα λιγο ζωηρουλιδες αλλα σε γενικες γραμμες καλα παιδακια δεν μπορω να πω οχι οπως τωρα που ειναι ταρζαν μαζι με σουπερμαν χεχε !!! Κοριτσια οσες μπορειτε ειναι σημαντικο να τα εκπαιδευσεται απο τωρα στον υπνο γιατι αυτο το θεματακι τσουζει λιγο οποτε τα νινακια νωρις για νανι οκ???


2iX0p3.png 10hx.jpg10hxp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑ και κοριτσια μην βαζετε τιποτα στα μωρακια σας για τα σπυρακια αντε λιγο χαμομυλακι τιποτα σε κρεμα απο το φαρμακειο οτι και να λενε οι παιδιατροι και εμεις ειχαμε και δεν του εβαζα τιποτα και φειγαν μονα τους!!!


2iX0p3.png 10hx.jpg10hxp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...