Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Cafe Οκτώβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

κοριτσιαααααααα τα φωτα σας!!!!!!

θηλαζω αποκλειστικα και θα ηθελα να ρωτησω κατι....οταν κοιμαται πρεπει να την ξυπνησω για να φαει?π.χ εφαγε στης 8΄30 και κοιματε ακομα τι να κανω?να την ξυπνησω η να την αφησω νακοιμηθει?


iMLpp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

δεν θα παθει τιποτα ομως που δεν θα φαει ?η το στηθος μου μηπως κανω καμια ζημια στο γαλα!!!!ξερω ειναι χαζα αυτα που ρωταω αλλα φοβαμαι πολυ.

Ασε το μωρό να κοιμηθεί...λες να μην ξυπνήσει όταν πεινάσει;;; δεν ξεχνιούνται αυτά μην ανησυχείς.

Χριστίνα , η παιδ. μου είπε πως το μωρό τρώει τα πρώτα 3 λεπτά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας βρε κοπέλες! Αύριο κλείνουμε κι εμείς μήνα και όλα φαίνεται να κυλούν καλά. Όμως φαίνεται ότι εμένα η λοχεία με "χτύπησε" και με το οτιδήποτε παθαίνω ένα πανικό. Πείτε μου κι εσείς μήπως και ηρεμήσω λίγο... Η μπέμπα κοιμάται ΣΥΝΕΧΩΣ, δηλαδή αν μείνει ξύπνια συνολικά 3 ώρες αλλά μπορεί και μόνο μισή ώρα όλη μέρα. Όταν είναι ξύπνια βέβαια χαζεύει με αντικείμενα και μας κοιτάζει. Έχω συνηθίσει και με τη μεγάλη μου κόρη που δεν κοιμόταν καθόλου, δηλαδή κάθε 10' ξύπναγε και τώρα αναρωτιέμαι.

Πότε άρχισαν τα ΑΓΚΟΥ; Ανυπομονώ να επικοινωνήσω μαζί της!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσιαααααααα τα φωτα σας!!!!!!

θηλαζω αποκλειστικα και θα ηθελα να ρωτησω κατι....οταν κοιμαται πρεπει να την ξυπνησω για να φαει?π.χ εφαγε στης 8΄30 και κοιματε ακομα τι να κανω?να την ξυπνησω η να την αφησω νακοιμηθει?

Να κάνεις .... ΠΑΡΤΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας βρε κοπέλες! Αύριο κλείνουμε κι εμείς μήνα και όλα φαίνεται να κυλούν καλά. Όμως φαίνεται ότι εμένα η λοχεία με "χτύπησε" και με το οτιδήποτε παθαίνω ένα πανικό. Πείτε μου κι εσείς μήπως και ηρεμήσω λίγο... Η μπέμπα κοιμάται ΣΥΝΕΧΩΣ, δηλαδή αν μείνει ξύπνια συνολικά 3 ώρες αλλά μπορεί και μόνο μισή ώρα όλη μέρα. Όταν είναι ξύπνια βέβαια χαζεύει με αντικείμενα και μας κοιτάζει. Έχω συνηθίσει και με τη μεγάλη μου κόρη που δεν κοιμόταν καθόλου, δηλαδή κάθε 10' ξύπναγε και τώρα αναρωτιέμαι.

Πότε άρχισαν τα ΑΓΚΟΥ; Ανυπομονώ να επικοινωνήσω μαζί της!!!!!!

Και εσύ το ίδιο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


βρε κοριτσια, εσεις το μωρακι σας το βαζετε στο ριλαξ? Μου ειπε η παιδιατρος να το βαλω καλυτερα απο το δευτερο μηνα και μετα γιατι ειναι λεει καλυτερα για το μυοσκελετικο σου συστημα να ειναι ξαπλωμενο και οχι σε ριλαξ. Βεβαια αν θελω για λιγη ωρα να το βαζω.


kpo44vsvb7d11lye.png
Link to comment
Share on other sites

εγω δυστυχως την βαζω στο ριλαξ αρκετα.κοριτσια ειμαι ετρελη και παλαβη για την κορακλα μου.θα τρελαθω στο τελος.χριστινα ηρθαν οι δικοι μου και φεραν κατι τελεια φουστανακια για την μπουμπου μου(εμενα με εγραψαν κανονικα....δεν μου εφεραν σχεδον τιποτα)ανυπομονω να τα φορεσουμε...εννοειται με καλσον..........αχ θα τρελαθωωωωωωω!!!!!!!!


g598zf3jl7y3v3ns.png
Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια, εσεις το μωρακι σας το βαζετε στο ριλαξ? Μου ειπε η παιδιατρος να το βαλω καλυτερα απο το δευτερο μηνα και μετα γιατι ειναι λεει καλυτερα για το μυοσκελετικο σου συστημα να ειναι ξαπλωμενο και οχι σε ριλαξ. Βεβαια αν θελω για λιγη ωρα να το βαζω.

εξαρτατε τι ριλαξ εχεις.Εγω πηρα ενα της chicco το οποιο εχει ενα εξτρα μαξιλαρακι που ειναι για 0 μηνων.Οταν ηρθε ο παιδιατρος σπιτι του το εδειξα και μου ειπε οτι μπορω να την βαζω αρκει το πωπουδακι της να ειναι μεσα στην λακουβιτσα που κανει και η σπονδυλικη της στηλη να ειναι σε ευθεια....κανει καλο και σε οσα παιδακια εχουν κολικους γιατι τα ποδαρακια μαζευονται ελαφρως προς την κοιλιτσα και τα ανακουφιζει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...