Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Οκτώβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

φιλουδακι μου μαζι σου ειμαι!!ειμαι υπερ του θηλασμου!ξερω οτι δεν μου φτανει γιατι το βγαζω με θηλαστρο και πινει 100ml σε 2 ωρες παλι το ιδιο εγω βγαζω 140-150ml εκτος αν βγαλω πρωι και βραδυ μονο οπου εχω πιο πολυ και το στηθος τουμπανο!!οταν θηλαζει παλι στο 5 λεπτο κοιμαται και δεν ανοιγει το στομα του οποτε σε 1 ωρα το πολυ πειναει παλι!!!κακα κανει ολη την μερα πανω απο 6 φορες!

σε καταλαβαινω και δεν θα κοψω το γαλα πριν συμβουλευτω τον γιατρο μου!θελω να θηλασω αλλα απογοητευομαι και ποναω παρα πολυ !!!ευχαριστω για τις συμβουλες σου!!


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

κοριτσια ο μπεμπης μου τρωει περιπου καθε 2 -2,5 ωρες!!δεν αντεχετε δεν εχω τοσο πολυ γαλα ετσι αποφασισα να του δωσω συμπληρωμα!!!για να σταματησω τον θηλασμο τι κανω πρεπει να επικοινωνησω με τον γιατρο μου???εσας τι σας εδωσαν και καθε ποτε για να κοπει το γαλα σας????

ευχαριστωωωωωωωωω

Χρηστινάκι το ότι ο μπέμπης σου τρώει και στο πεντάλεπτο κoiμάτai είναι πολύ φυσικό όπως και το ότι θα θελήσει να ξαναφάει σε μια και δύο ώρες.

Η αλήθεια είναι οτι και εγώ στο πρώτο ανησυχούσα πάρα πολύ αλλά όλα ήταν στο μυαλό μου, τα μωρά που θηλάζουν δεν έχουν ώρα.

Για τον πόνο που λες δεν θυμάμαι τι ακριβός έχεις;


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χριστίνα, το στήθος σου πονάει; Κάνε μια υπομονή με το θηλασμό...έχεις έναν παίδαρο που μια χαρά αναπτύσεται! Είναι κρίμα να του δώσεις ξένο γάλα. Αν μπορείς ξεγέλασέ τον λίγο με πιπίλα κ τάιζέ τον ανα 2 ώρες τουλάχιστον. Είναι μεγάλο μωρό για να τρώει κάθε μια ώρα. Εγώ την ταίζω κάθε 3 ώρες τώρα κ το βράδυ ευτυχώς κοιμάται 5 ώρες περίπου συνεχόμενα. Τώρα μπορεί να δυσκολεύεσαι λίγο, αλλά σκέψου τα οφέλει του θηλασμού κ την ευκολία του, ούτε αποστείρωση, ούτε ζέσταμα... Ελπίζω να μη σ έπριξα

mariazante, κ γω γέννησα 14/10 κ έχω ακόμα πολύ λίγα επιλόχεια, μια γνωστή μου που γέννησε φυσιολογικά της ήρθε περίοδος στις 40 μέρες οπότε είναι πιθανό να σου έχει έρθει.

astarti, welcome back!

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια καλησπερα σας!!! Καντε επιμονη και υπομονη με τον θηλασμο πιστεψτε με , εμενα ο οθωνακος μου ανεκαθεν επινε συμπληρωμα αλλα επινε και το γαλατακι της μαμας παντα μεχρι και σημερα που ειναι 7 μηνων!!! Κρατηστε γερα το τιμονι σε αυτη την κουρσα κοριτσια!!!!


2iX0p3.png 10hx.jpg10hxp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια κι εγώ αντιμετωπίζω πρόβλημα με την περίοδο.Τα λόχεια μου κρατάν ακόμα και τώρα και ας έχω γεννήσει από τις 3 Οκτώβρη.Πολύ αίμα είχα την πρώτη μόνο εβδομάδα μετά την γέννα και μετά είχα μόνο καφέ εώς σήμερα.Όταν σαράντησα πήγα στον γιατρό μου και με εξέτασε και μου βρήκε την μήτρα διογκωμένη λόγω του ότι δεν είχα αδιαθετήσει ακόμα και μου έδωσε περιθώριο 1 εβδομάδα για να αδιαθετήσω αλλιώς μου είπε ότι θα μου δώσει χάπια για να κάνει συσπάσεις η μήτρα. Επίσης μου είπε ότι επειδή δεν θήλασα δεν μου ήρθε ακόμα η περίοδος και ότι στην πρώτη περίοδο μετά την γέννα να περιμένω πολύ αίμα.Η εβδομάδα πέρασε κι εγώ ακόμα τίποτα, αφού και το καφέ που έβλεπα έχει σχεδόν εξαφανιστεί.Αύριο λοιπόν θα πάρω τηλ τον γιατρό για να δούμε τι θα γίνει...Η αλήθεια είναι ότι ανησυχώ λιγάκι...Εσάς σας ήρθε κανονικά βρε κορίτσια παρόλο που δεν θηλάσατε???


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες.

astarti τα λόχεια μου έχουν τελειώσει εδώ και 2 εβδομάδες και περίοδος δεν μου έχει έρθει ακόμα :confused: (στις 30μέρες μου κόπηκε το γάλα οπότε δεν θήλασα πολλές μέρες :(), αύριο θα πάω στον γυναικολόγο μου να με δεί.

Η αλήθεια είναι οτι έχω 2 μέρες τώρα πονους περιόδου αλλά δεν έχει εμφανιστεί ακόμα η σιχαμένη.

Ο μπεμπούλης μου εδώ και 4 μέρες έχει πολύυυυυ έντονους κολικούς και υποφέρει ο καημενούλης μου :(, ανυπομονώ να δώ πότε θα τελειώσουν επιτέλους. Απο κιλά πάμε καλά, φτάσαμε αισίως τα 3800kg, την παλλινδρόμηση την κοντρολάρουμε πλέον, το βράδυ ξυπνάμε μόνο κάθε 3 ώρες για να φάμε και μερικές φορές κοιμάται μέχρι και 5 ώρες συνεχόμενα :D.


as1cCt_0g410010MTAwMzNsfDM3OGpsfGVpbWFzdGUgcGFudHJlbWVub2k.gifan1cF1V0g410010Mjg5ZHw1MzM2MTAxZGF8dG8gZ290emlsYWtpIG1hcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλεναδες!!

ακομα θηλαζω και δεν τα παραταω το συμπληρωμα το εδωσα οταν δεν ειχα να βγαλω γαλα αναγκαστηκα!!δεν εχω σκοπο να σταματησω τουλαχιστον μεχρι να σαραντησω!!!ο πονος που εχω ειναι επειδη το στηθος μου ειναι πλεον πολυ μεγαλο την στιγμη που ειχα ενα νορμαλ στηθος ετσι ποναει η πλατη μου απο το βαρος!!πιστευω οτι επειδη ο μπεμπης ειναι τεμπελης τον περνρι γρηγορα ο υπνος και πειναει πιο συχνα!!!υπομονη κανω δεν βαρυγκομαω αλλα θα ηθελα και εγω να κοιμαται αραια και που 5ωρα σαν τα δικα σας!!υπομονη!!ας πουμε σημερα το πρωι εβγαλα 250ml γαλα περιπου 3 μπουκαλια των 80ml !!!αντε να δω!!πρεπει να πω επισης οτι ολα τα μωρα του φορουμ ειναι πανεμορφα!!!!!μπραβο μας!!!!φιλακιαααααααα και μην ξεχνατε να μπαινετε που και που να μα8αινω νεα σας!!!

μπουλα μου δεν με πριζεις αντιθετα μαρεσει να ακουω συμβουλες και απο αλλλες μανουλες συνχρονες και οχι κατι γιαγιαδες εδω που οντως με πριζουν!!!


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites

Μανουλίτσες τί κάνετε;

Εμένα η μικρή τα 2 τελευταία βράδια ρίχνει πολύ κλάμα, αφού κλαίει, τη θηλάζω κ στο καπάκι συνεχίζει το κλάμα:(. Τη μέρα κοιμάται κ μόλις νυχτώσει είναι ανήσυχη. Επίσης, δεν κάθεται μόνη της ξύπνια στον καναπέ ή στο καθησματάκι αυτοκινήτου που τη βάζω, παρα μόνο όταν την αλλάζω. Θέλει συνέχεια αγκαλιά μπρούμυτα στο χέρι μου, βόλτες στο σπίτι κ κούνημα. Αν την αφήσω κάτω κλωτσάει, κουνάει χέρια, αγκομαχάει κ μετά κλαίει. Γιατί είναι τόσο ανήσυχη βρε κορίτσια, απ τους κολικούς; Ευτυχώς με το φαγητό μπήκαμε σε πρόγραμμα. Τρώει 10λεπτά ανά 3ώρες κ 5-6 το βράδυ.

Δυστυχώς, άρχισε να με πονάει κ ένα δόντι κ έχω αύριο οδοντίατρο...:mad:

Χριστίνα, κάνε τράπεζα γάλακτος, βάλτο στην κατάψυξη για να μπορέσεις αργότερα να κάνεις της βόλτες σου ή τις εξωτερικές σου δουλειές ήσυχη. Αν πάλι δε θες, στειλτο στη Θεσσαλονίκη γιατί εγω δεν έχω τόοοοσο γάλα να αποθηκεύσω. Τελικά πήρα ένα θήλαστρο της medela το μίνι ελέκτρικ, αλλά δε βγάζω κ πολύ γάλα. Πόσα ml πίνει ο μπέμπης σου σε ένα γεύμα; Το θήλαστρο το αποστειρώνεις μετά από κάθε χρήση;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...