Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2015!


Dekoglo

Recommended Posts

γεια σας κοριτσια! χαθηκα εντελως αλλα σας διαβαζω! κ εμεισ προσπαθουμε να βγαλουμε δοντακι κ ειμαστε μεσα στην γκρινια.. εχουμε φαει σχεδον ολα τα φρουτα εποχης και λαχανικα! απο κρεας κοτοπουλο κ μοσχαρι εχω δωσει! γενικα η παιδιατρος μας μας ειπε οτι φρουτο εποχης θελω, ολα τα κρεατα γαλακτος εκτος χοιρινο και οτι κηπευτικο εποχης θελω εκτοσ απο αγριοχορτα!

εμεισ τρωμε 8 11 2 5,30 και 9... ε δεν ειμαστε κ ρομποτ.. πανω κατω..

σηκωνεται ορθιοσ στην κουνια... γενικα κοριτσια νομιζω οτι ειναι η πιο δυσκολη ηλικια! ολο χερια θελει χωρισ να εχει μαθει ετσι.. αααα! επισης λεμε μπα και μα!!!!!! ενταξει δεν ειναι συνηδειτο αλλα κ εγω κ ο αντρας μου κατουριομαστε πανω μας!


nSzCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια!τι κανετε;

Και εμεις εχουμε βγαλει τα δυο δοντακια μας τα κατω!

Επίσης οταν θελει κατι φωναζει μαμα...οχι συνειδητά νομιζω...ο πατερας ρου ζηλευει..χαχα!


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια! τι κανουν τα ζουζουνακια σας; να σας ρωτησω κατι.. οταν βγαινετε βολτουλα μεσημερακι που βαζετε το φαγητακι σας για να κρατιεται ζεστο; εγω πηρα ενα φτηνο απο το τζαμπο αλλα δεν κανει καθολου δουλεια.. εχει διαρροες και σε 1 ωρα εχει σχεδον παγωσει.. μαλλον οτι πληρωνεισ περνεις ισχυει κ εδω..


nSzCp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια. γυρισαμε από τις διακοπες μας. ξεσαλωσε το κοριτσι μου παλι.

από φαγητο τρωει τα παντα αλλα της αρεσει πιο πολύ το κοτοπουλο με αστρακι η τραχανα λαχανικων. δεν αφηνει κουταλια. γυρω στα 250-300γρ της φτιαχνω συνηθως κ το τρωει σχεδόν ολο. εν τω μεταξυ εχει αρχισει κατεβαινει από το κρεβατι, καναπε με την οπισθεν στέκεται λιγα δευτερόλεπτα και πεφτει στον πωπω. μ επεσε κ μια μερα απ τον καναπε ενώ ημουν διπλα της γυρισα να δω τον αντρα μου και επεσε. μιλαμε για κλασματα δευτερολεπτου. στεναχωρηθηκα πολύ αυτή ισα που τρομαξε. φαγητο δεν παιρνω μαζι φροντιζω εκεινες τις ωρες να ειμαστε σπιτι. αλλιως γαλατακι και την ταιζω αργοτερα. δοντια δεν εχουμε και πολύ σας ζηλευωωωω


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κοριτσια μου τι κανετε? Γυρίσαμε και εμείς από διακοπές. Περάσαμε πολύ ωραία βέβαια ακολουθουσαμε τους ρυθμούς της. Ξετρελαθηκε με τη θάλασσα έπαιζε και πλατσουριζε αλλά μετά από κάνα τέταρτο 20λεπτο κουράζουν πολύ ίσα που προλάβαινα με να κάνουμε μπανιο να ξεπλυθουμε και νάνι. Εμείς τρώμε το φαγητό πολύ καλά και το γιαούρτι μας το φρουτο δεν μας αρέσει ιδιαίτερα. Βγάλαμε και τα 2 πάνω δοντάκια και πόνεσε παραπάνω από τα κάτω. Βαφτιστηκαμε κιόλας το όνομα μας είναι Κωνσταντίνα. Πολύ κλάμα ευτυχώςτελείωσε και μας έφυγε και το άγχος. Καθόμαστε και εμείς καλά στον πω πω μας αλλά δεν μπουσουλαμε γιατι έχει μάθει πολύ αγκαλιά και δεν βλέπω να μαθαίνουμε γρήγορα δεν κάθεται μόνη της για να μαθει

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες!!

Δωρα μου καλοφωτιστη η μικρη σας...να σας ζησει και να την χαιρεστε!Γερη να ειναι πανω απο ολα!

Κι εμεις καλα ειμαστε..μονο 2 δοντακια ακομη..τα κατω, ποναμε βεβαια πολυ και τα πανω..εχει και γκρινια μπολικη μπορω να πω....

Φαγητα κι εμεις απο ολα ευτυχως..μου ειπε τωρα να του κανω και οσπρια..να δω με αυτα πως θα τα παμε!

Μπουσουλαμε κανονικα μπροστα επιτελους...ολη την ωρα στην κουνια και στο παρκο σηκωνεται ορθιος στα γονατα(μεγαλο μανηκι)ολο τρεμω μην χτυπησει...

Λεμε "μαμα" "μπαμπα" "μαμ" και "αντε" συνειδητα πλεον...

Φωναζει μαμα κι αμα πω σςςς φωναζει μπαμπαααα και το αντιστροφο χαχαχα πεθαινω σας λεω!!

Το μονο που εχω να πω ειναι πως ζωηρεψε πολυυυυυυ και τρεχω οοολη μερα!Μ'αρεσει που μεγαλωνει τρελενομαι με αυτα που κανει...αλλα και μια κουραση παραπανω την εχω!Φιλια πολλα απο εμας!


3ih6p2.png

Glezp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια και μπεμπάκια!

Χάθηκα κι εγώ... πολύ τρέξιμο... έχουμε την βάπτιση σε λίγες ημέρες και ένα άγχος το έχω.. πιο πολύ για το πως θα αντιδράσει η μικρή μου...

Από τα άλλα νέα μας.. βγάλαμε και το ένα πάνω δοντάκι και περιμένουμε το άλλο για να είμαστε λαγουδάκια με τα ούλα τους...! Τα φρούτα δεν τα πολυτρώμε... το μοσχαράκι μας αρέσει πολύ... δεν μπουσουλάμε... αλλά έχουμε μια φατσούλα που όλους τους ξετρελαίνουμε... σε ένα μήνα επιστρέφω στη δουλειά και δεν ξέρω θα κοιμάται η ψυχή μου όταν θα λείπω... διότι μαζί μου κοιμάται με το στήθος... άλλο άγχος αυτό... όσες κοπέλες θηλάζετε και επιστρέψατε στη δουλειά πίνουν τα μικρά σας το γάλα σας όταν λείπετε...???

Σας φιλάμε γλυκά.... καληνύχτα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!!Τι κανετε??

Εμεις εδω τα ιδια!Τελικα σηκωθηκαμε και ορθιοι και τωρα δεν ξανακαθεται!χαχαχα

Μετα απο 2 μερες που εστειλα το προηγουμενο μηνυμα σηκωθηκε και μονος του τελειως και απο τοτε ΤΡΕΧΩ!Ολη την ωρα σηκωνεται παντου..πεφτει και χτυπαει στην κουνια ποτε κλαει ποτε συνεχιζει...τωρα ξεκινανε τα καλα κοριτσια!

Θελει να περπατησει αλλα μονος του δεν μπορει...τον βαζω να μπουσουλισει και κανει τον σπαιντερμαν χαχαχα προσπαθει να σηκωθει χωρις να πιανεται απο πουθενα και φυσικα δεν μπορει...το τι στησιματα κανει δεν φανταζεστε!χαχαχα Μας περιμενουν ΠΟΛΛΑ!!!!Δοντακια αλλα δεν βγαλαμε ακομη...μας ταλαιπορουν ΠΟΛΥ ομως!Αυτααααα...

Πολλα φιλια περιμενω νεα σας!!


3ih6p2.png

Glezp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και από εμάς!

Ωραίες οι διακοπές αλλά κράτησαν λίγο!

Σας διαβάζω και πάνω κάτω από ότι βλέπω όλες στα ίδια είμαστε.

Δώρα να σου ζήσει η Κωνσταντίνα να είναι πάντα γερή, ευτυχισμένη και τυχερή, και εκείνη και εσείς που θα την καμαρώνετε!

Χαρά και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω κοιμάται μόνο με θηλασμό - και μερικές φορές ούτε με θηλασμό και δε ξέρω τι θα γίνει όταν επιστρέψω το Γενάρη στην εργασία. Αν και σκέφτομαι να ξεκινήσω διαδικασίες αποθηλασμού ώς το έτος να το έχουμε σταματήσει.

Μικρή μανούλα ασε... τρεχάτε ποδαράκια μας! ούτε σε κούνια ούτε σε πάρκο πουθενά πλέον δεν θα είμαστε σίγουροι!

Εμείς έχουμε βγάλει δοντάκια, 3 όχι τελείως και βγαίνει σιγά σιγά το 4ο και το μικρό έχει καταφάει τα χεράκια του! Πολύ ζόρι.

Και εμένα σηκώνεται όταν πιάνεται, μετά από πολύ ζόρι όμως, έφαγε και μία τρελή τουμπα - έκανε γκελ το κεφαλάκι του πάνω στο στρωματάκι- αχχχ τρελή προσοχή αλλά όλο και κάπου θα μας ξεφύγει. Αυτό το πράγμα με το που είδε ότι σηκώθηκε μια φορά το κάτω και το καθισιο του ξενίζει! Τον βάζω μέσα στο πάρκο όρθιο και μου κάνει σιγά σιγά γύρω γύρω βηματάκια. Από λέξεις εμείς μόνο άντε και έλα λέμε αλλά και αυτά δε νομίζω συνειδητά. Καμιά φορά ακούω ένα ξέμπαρκο μπαμπά άλλα όχι πολλά πράγματα. Χθες είχε διάρροια - η γιατρός μ είπε ίσως από τα δόντια .

Εμείς θα δοκιμάσουμε αυτήν την εβδομάδα ψάρι. ελπίζω να πάμε καλά και να μην έχουμε κάποιο θέμα.

Αυτά από εμάς κορίτσια, φιλάκια στο ζουζουνάκια σας


Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...

Καλησπερα μανουλες!!Τι κανετε??

Ξεχαστηκε το θεματακι μας τελειως...

Πως ειστε??Σας τρεχουν τα μπεμπινια εεε??

Κι εμεις εδω στην τρελα μας...γυρω γυρω απο ολα τα επιπλα...θελει να περπατησει ο ατιμος αλλα μονος δεν μπορει..χαχαχα..

Φωναζουμε μπαμπα,μαμα,αντε,και κακα ναι ναι..χθες η παιδιατρος γελουσε ωρα με το κακα που το λεει συνεχεια...χαχαχα Και φιλακια αμα του πεις δινει αλλα οχι παντα..σφιγγει τα χειλια και κανει θορυβο..αλλα οταν θελει!

Απο δοντια μονο 2 τα κατω εχουμε κι ειπε πως θα αργησει κι αλλο να τα βγαλει τα αλλα..κι υποφερει πολυυυυυ...πως θα περασει ο καιρος δεν ξερω...μιλαμε για πονο,σαλια...το λυπαμαι το καημενο!

Απο κιλα ειμαστε 10,600 και 74εκ υψος...

Αυτα απο εμας μανουλες...γραψτε μας νεα...αντε να παρουμε λιγο φορα!

Και μια ερωτηση....εσεις απο εκπαιδευτικα παιχνιδακια τι τους εχετε??Γιατι εγω τωρα που μεγαλωσε δεν του εχω παρει...ενα πιανακι εχουμε μονο(εκπαιδευτικο δεν το λες κιολας)και πρεπει να του παρω...για πειτε ιδεες!Πολλα φιλακια..!


3ih6p2.png

Glezp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ερημωσε για τα καλά το ποστ..:/

Εμείς τέλη Αυγούστου καναμε την γαμοβαπτιση μας! Όλα πήγαν τέλεια! Δεν έκλαψε καθόλου ο μικρός μου.

Ακόμα δεν έχουμε βγάλει δόντια! Θα περπατήσει και μετά θα τα βγάλει μου φαίνεται.. Ολη μέρα τον κυνηγάω. Ολα τα ψαχουλευει! Μεγαλώνουν πολύ γρήγορα τελικά..

Οι υπόλοιπες τι κάνετε;


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ερημωσε για τα καλά το ποστ..:/

Εμείς τέλη Αυγούστου καναμε την γαμοβαπτιση μας! Όλα πήγαν τέλεια! Δεν έκλαψε καθόλου ο μικρός μου.

Ακόμα δεν έχουμε βγάλει δόντια! Θα περπατήσει και μετά θα τα βγάλει μου φαίνεται.. Ολη μέρα τον κυνηγάω. Ολα τα ψαχουλευει! Μεγαλώνουν πολύ γρήγορα τελικά..

Οι υπόλοιπες τι κάνετε;

Μπραααβο!Να ζησετε Αντζελα...και να σας ζησει κι ο μικρος σας!:D

Ασε χαθηκαμε οοολες απο εδω!Κριμα..


3ih6p2.png

Glezp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τα ζουζουνια θελουν τοοοσο πολυ χρονο(και καλα κανουν) κ μετα που καιρος για γραψιμο! ο δικος μου εχει βγαλει 4 δοντακια 2 κατω 2 πανω και ακριβως 10 μηνων εκανε τα πρωτα του βηματα! αχ κοριτσια εκλαψα οταν τον ειδα!!!! τωρα μπουσουλαει πολυ και οταν εχει ορεξη μπορει να κανει κανενα βηματακι μονος! μεχρι τα γενεθλια του πιστευω θα περπαταει κανονικα! επισης εχει λιγες μερες που γυρισα στην δουλεια! ξεφευγω ενα τριωρακι απο το σπιτι! καλα ειναι! ξελαμπικαρω! αυτα απο μας! να σας ζησουν τα νεοφωτιστα!!! φιλακια σε ολες!


nSzCp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κορίτσια μου καλημέρα και Χρόνια Πολλά!! Πραγματικά έχει ερημώσει το birth club μας!! Αν "λαμβάνει" καμιά δώστε σημεία χαχα!! Εμείς είμαστε καλά, ξεκίνησα δουλειά πριν κανα τρίμηνο κ προσαρμοζομαστε σιγά σιγά σ' αυτη την καθημερινότητα!! 

Πολλά φιλιά απο μια κρύα Θεσσαλονίκη!! :-*


km1cp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...