Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ζωή περαστικά στο μωράκι!!!

Tzia καλά αποτελέσματα!!!

Να ρωτήσω ξέρετε αν όλο τον Αύγουστο γίνονται βαφτίσεις;

το εψαχνα τωρα και ειδα οτι και τωρα ακομα γινονται βαπτισεις με την κυριακη των βαιων,μονο γαμοι δεν γινονται αρα αυγουστο δεν υπαρχη προβλημα.


fCS8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

Μολις με πηρε ο πατερας μου και μου ειπε οτι η μανα αυριο θα αρχισει ελαφρας μορφης χημειοθεραπεια...αρχισε η αντιστροφη μετρηση κοριτσια...Αλεκουκο σαρκωμα kaposi ειναι αυτο που εχει απο την ανοσοκαταστολη το επαθε...και μη χειροτερα!! :(:(:(:(


hq542ekr5zay08qe.png9j0i668o8xjsckws.png

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γελας???? ΠΙΚΡΑ σου λεω στο παλιο το γραφειο ειχα και το ΟΑΚΑ θεα και το δρομο και ολα καλα τωρα εδω....ασε!! οσο σκεφτομαι οτι αν ημουν σπιτι θα επαιρνα τη μπουμπου και θα πηγαινα να πιω ενα φρεντοτσινο....οχι οχι μαλλον ενα ουζακι με μεζεδακι στην παραλια....ΑΑΑΑΧΧΧΧ!!! να πεθανω τωρα?? ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ???? Αληθεια που θα πατε φετος??? εγω λεω να αναιβω κερκυρα που εχουμε κ το σπιτι κι ελεγα να συναντησω και την ΙΡΙΔΑ αν ειναι εκει....
Μολις με πηρε ο πατερας μου και μου ειπε οτι η μανα αυριο θα αρχισει ελαφρας μορφης χημειοθεραπεια...αρχισε η αντιστροφη μετρηση κοριτσια...Αλεκουκο σαρκωμα kaposi ειναι αυτο που εχει απο την ανοσοκαταστολη το επαθε...και μη χειροτερα!! :(:(:(:(

πηγαινα να απαντησω στο πρωτο αλλα διαβασα το δευτερο και μου κοπηκε η φορα...:-(

δε λεω τιποτα γιατι ο,τι κ να πω θα ειναι λιγο...:-(


qC91p2.pngaQK1p2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπερα!Επιτέλους πήγα και ξανάγινα ξανθιά!!

Καλημερα...

Ειπα να περασω να πω τον πονο μου...εχω χαθει εδω και 3 μερες μιας και η παραγωγη μου εχει μειωθει απιστευτα πολυ και ειμαι ενα με το πατωμα...αντλουσα επι 40 λεπτα σε ενα στηθος που ειχε να αδειασει 3 ωρες και εβγαζα 25ml γαλα με νοσοκομειακο θηλαστρο...το μωρο εκει που κοιμοταν σερι αρχισε να ξυπνα 3 και 4 φορες την νυχτα για να συμπληρωσει γευματα...ειμαι ψυχολογικα ενα κουρελι αφου το μωρο δεν περναει φαση ταχειας αναπτυξης απλα δεν ξερω τι παιζει την παρτη μου.Καθε 1 μηνα δλδ θα γινεται αυτο?!?!?!Ειμαι ενα ορθιο ζομπι κλαιω σαν μικρο παιδι απο τους πονους σε ολο μου το σωμα και απο την ψυχικη κυριως εξαντληση...κλαιω επισης και απο τις τυψεις που ειμαι ενα βημα απο το frezylac και το φαρμακειο...ακομα και τωρα που τα γραφω κλαιω...ειναι ορμονικο...?!?!?!τι να πω τετοια μειωση σε αποκλειστικο θηλασμο? Γιατι?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

1)Εσύ θα απόθηλάσεις από το άγχος σου για να θηλάσεις!Το κατάλαβες;;;;

2)Εμένα η Πατσούρου,η Αγλαια και η καθε μια σαν αυτές δεν μου λένε τίποτα(με το συμπάθειο)!!Εντάξι λένε κάποιουε γενικούς κανόνες που τους παραδέχομαι αλλά τον παράγοντα διαφορετικό οργανισμό από γυναίκα σε γυναίκα το εξετάζουν;;;;

3)Αν δεις οτι συνεχίζει η μείωση κάνε εξετάσεις θυροειδή.Επηρρεαζει άμεσα.

Με την Αγλαία τα είχα πάρει,γιατί συμβούλευε σε μια κοπέλα με το δικό μου πρόβλημα και με τ4 των 150 να θηλάσει!Απαράδεκτο!Δεν είναι γιατρός!

καλημερουδια τι κανετε?

η μπεμπα γκρινια...παιρνουμε κ την αντιβιωση..με το ζορι την πινει εντομεταξυ ειμαι να σκασω η γιατρος ειπε οτι πρεπει να κανουμε κ κυστεογραφημα για να δουμε αν προηλθε η ουρολοιμωξη απο παλινδρομιση των ουρων γιατι αν ειναι αυτο θα πρεπει να κανει θεραπεια μεχρι να φτιαξει το συστημα και αυτη η εξεταση γινεται με ξκαθετηρακι και θα φαει κ λιγο ραδιενεργεια....τι να κανω??? δε ξερω θα τρελαθω...:(:(:(

Το έχουμε κάνει στην Εφη και δεν έπαθε τίποτα!Βέβαια ήταν 8 μηνών.Το αντίθετο!Ηρέμησα!Να το κάνετε!

kimi μου καλή δύναμη στην αδερφούλα σου

Δαλιδά και Γογώ περαστικά στα μικρούλια σας

Μαριάνθη μου θα συμφωνήσω με τα κορίτσια και ειδικά με την Ελένη και μην ξεχνας ότι η ποσότητα που βγάζεις με το θήλαστρο δεν είναι ενδεικτική της παραγωγής σου. Εγώ έχω πολλά σκαμπανεβάσματα στην παραγωγή πάντως.

Να σας πω τώρα και τα δικά μας τα ωραία

Χθες πήγαμε νοσοκομείο....

Η μικρή έβγαζε πηχτό γιαούρτι για μια ώρα και μετά έκανε ρουκέτα γάλα

Ο παιδίατρος τρόμαξε και μου είπε να την πάω νοσοκομείο

Κάναμε υπέρηχο κοιλίας και στομάχου

Έδειξε μικρού βαθμού ΓΟΠ

Επίσης έχουμε διπλό πυελοκαλυκυλικό σύστημα που μάλλον δε σημαίνει τπτ, περιμένουμε να βγει και η καλλιέργεια ούρων για να σιγουρευτούμε ότι όλα καλά.

Επίσης έχει ωοθυλάκιο η σκατούλα, πράγμα που συνήθως συμβαίνει σε ορμονικά υποβοηθούμενες εγκυμοσύνες.Και αυτό μας είπαν δεν είναι τπτ.

Ντοκ Αλέκα ελπίζω να το τσεκάρεις έτσι?

Λοιπόν μας πήραν αίμα και ούρα...Πολύ κλάμα, πιάστηκε η ψυχούλα μου, με κλείδωσαν από έξω

Λοιπόν Ζωή άκου πως μας πήραν ούρα....Με ένεση στην κύστη...΄'αστα πλάνταξε το πουλάκι μου

Και μόνο που το διαβάζω ανατρίχιασα!!Περαστικά σας κοριτσάκι μου!Ευχομαι να πάνε όλα καλά!

Γογουλα ωραιο το Αναστασια...πριγκιπικο και σημαδιακο!! μου αρεσει πολυ!! Εγω αν τη βγαλω Θεοδωρα και Ειρηνη θα τη φωναζω Ντορενα.....???? τι λετε??? αλλιως θα πεισω τους υπολοιπους να τη βγαλουμε Θεοδωρα μπας και προλαβει η καημενη η μανουλα μου να ακουσει το ονοματακι της αν και η ιδια δε θελει γιατι λεει ειναι γκαντεμικο επειδη ειχε μια αδερφη Θεοδωρα και εφυγε νωρις και μετα εβγαλαν τη μανα μου και τραβηξε κ τραβαει ολα αυτα με την υγεια της αλλα εγω τα θεωρω βλακειες ολα αυτα...Θεοδωρα μου αρεσει εξ αλλου η μπεμπα ειναι οντως δωρο θεου για μενα οπως και ο μπαμπας της (Θοδωρης) πλακα θα εχει..παντως..!!!

Εμένα το Θεοδώρα ή το Δωροθέα μου αρέσουν πολύ γι'αυτό που σημαίνουν και που είναι τα παιδάκια μας!Δώρο θεου!!Το Ντορένα δεν μου αρέσει καθόλου!!

Κύριος ο μπεμπης μου στην παιδίατρο!!!

Ενα κίχ εκανε οταν εφαγε την τσιμπιά και αυτο ήταν.

Τον βρηκε μια χαρα , ειναι 7600 ,65 ποντους και 41 κεφαλακι.

Δεν πηρε σχεδον καθολου αυτο τον μηνα αλλα δεν πειραζει θα τα παρει τον επωμενο.

Κύριος και τέλειος ο μπέμπης!!!!

Μολις με πηρε ο πατερας μου και μου ειπε οτι η μανα αυριο θα αρχισει ελαφρας μορφης χημειοθεραπεια...αρχισε η αντιστροφη μετρηση κοριτσια...Αλεκουκο σαρκωμα kaposi ειναι αυτο που εχει απο την ανοσοκαταστολη το επαθε...και μη χειροτερα!! :(:(:(:(

Δεν έχω λόγια!ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μολις με πηρε ο πατερας μου και μου ειπε οτι η μανα αυριο θα αρχισει ελαφρας μορφης χημειοθεραπεια...αρχισε η αντιστροφη μετρηση κοριτσια...Αλεκουκο σαρκωμα kaposi ειναι αυτο που εχει απο την ανοσοκαταστολη το επαθε...και μη χειροτερα!! :(:(:(:(

Πωπώ Ζωή δύναμη και πίστη να έχετε κορίτσι μου

σάρκωμα kaposi το είδα χθες στο τελευταίο επεισόδιο greys anatomy αλλά δεν κατάλαβα πολλά....

το διπλό πυελοκαλυκικό σύστημα είναι διπλος νεφρος-ανατομική ανωμαλία-συνήθως δε δημιουργεί προβλήματα αλλα΄πρέπει αν κάνουμε συχνά καλλιέργειες να τσεκάρουμε αν έχει ουρολοίμωξη. απότι έχω διαβάσει όταν έχει και δευτερο ουρητήρα μαζί μπορει να προκαλέσει περισσότερα θέματα που λύνονται χειρουργικά


byXKp2.png

Link to comment
Share on other sites

πηγαινα να απαντησω στο πρωτο αλλα διαβασα το δευτερο και μου κοπηκε η φορα...:-(

δε λεω τιποτα γιατι ο,τι κ να πω θα ειναι λιγο...:-(

ευχαριστω παρα πολυ δε χρειαζεται να πεις τιποτα ξερω...απλα η μακακια ειναι οτι αυτο που εχει μπηκα στο ιντερνετ κ εψαξα και δεν παιρνει θεραπεια οτι κανουμε ειναι απλα για να μην αισθανεται εκεινη ασχημα....την περιμενω να φυγει απο τοτε που πρωτοαρρωστησε με τα νεφρα της (ημουν 11 χρονων) αλλα με τη μεταμοσχευση πιστευα οτι θα γινοταν γριουλα βεβαια παντα ειχα στο μυαλο μου οτι θα φυγει νωρις αλλα παντα ειναι δυσκολο οτι και να λεμε....οσο κι αν το περιμενεις....τουλαχιστον να μπορεσει να ευχαριστηθει λιγο τη μπεμπουκα...

Ελα ομως απαντα κ στο πρωτο....φτιαξε μου λιγο το κεφι ευανθια μου...που θα πατε διακοπες??


hq542ekr5zay08qe.png9j0i668o8xjsckws.png

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια τωρα ειδα κ τα αλλα ευχαριστω να στε καλα...ρε συ τζια τετοιο εχει η μπεμπα σου η απλα το κοιτας πληροφορικα? κι αν εχει διπλο νεφρο αυτο δε φαινεται προγενετικα??


hq542ekr5zay08qe.png9j0i668o8xjsckws.png

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!

Link to comment
Share on other sites

το σαρκωμα kaposi που με ρωτησες δημιουργειται σε ασθενεις που εχουν χαμηλο ανοσοποιητικο (συνηθως σε ασθενεις με ΗΙV) αλλα η μητερα μου λογω της μεταμοσχευσης νεφρου επαιρνε φαρμακα για να κρατα το ανοσοποιητικο της σε καταστολη ωστε να μην αποβαλει το νεφρο κι αυτο επειδη τα επαιρνε 12 χρονια (τοσα εχει κανει μεταμοσχευση) δημιουργεισε το σαρκωμα το οποιο δεν θεραπευεται...απλα μπορεις να το κρατησεις σε καποια επιπεδα η μανα ομως το εχει στην κοιλιακη χωρα κι αυτο εχει βρει λιπος κ μεγαλωνει...δεν παιρνει χειρουργιο λογω της περιοχης που βρισκεται και τωρα με τις χημιοθεραπειες εχει μεγαλο κυνδυνο να αποβαλει το νεφρο και να ξαναξεκινησει αιμοκαθαρση οπου ειναι πολυ δυσκολο να αντεξει ο οργανισμος και βασικα η καρδια ολα αυτα γιατι ειναι ταλαιπωρημενη πολυ ε περασαν και τα χρονια ειναι 67 χρονων οχι μεγαλη αλλα οταν αρρωστησε ηταν 40 ειχε αλλες δυναμεις...


hq542ekr5zay08qe.png9j0i668o8xjsckws.png

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια τωρα ειδα κ τα αλλα ευχαριστω να στε καλα...ρε συ τζια τετοιο εχει η μπεμπα σου η απλα το κοιτας πληροφορικα? κι αν εχει διπλο νεφρο αυτο δε φαινεται προγενετικα??

Όχι ρε το είδαν χθες στον υπέρηχο -ακου πληροφοριακά-να κλέψω τη δουλειά της αλέκας?????

αποτι κατάλαβα προγεννητικά φαίνεται η διάταση νεφρών και οι κύστες.

Στην περίπτωση μας η ακτινολόγος γράφει: δίδεται η εντύπωση διπλού πυελοκαλυκικού συτήματος.

Τώρα τι να πω....


byXKp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μολις με πηρε ο πατερας μου και μου ειπε οτι η μανα αυριο θα αρχισει ελαφρας μορφης χημειοθεραπεια...αρχισε η αντιστροφη μετρηση κοριτσια...Αλεκουκο σαρκωμα kaposi ειναι αυτο που εχει απο την ανοσοκαταστολη το επαθε...και μη χειροτερα!! :(:(:(:(

Ζωη ειλικρινά λυπάμαι, ευχομαι ότι καλύτερο. Μην εγκαταλείπεις όμως την πίστη σου, η ψυχολογία σε αυτές τις περιπτώσεις παιζει σημαντικό ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααααααα..

Τελικά δεν ξανανεβάσαμε πυρετούλη εχθές,μέχρι 37,7 πήγαμε, ok..

Σήμερα οπως λέει και η συμπεθέρα ειμαστε περδίκιαααα..

Κορίτσια αποφασίσαμε το όνομα της μικρής.. Αναστασία!!

Πώς σας φαίνεται?

Τελειο!!!! Αλλά να τη φωναζετε Αναστασία μη της το αλλάξετε

Link to comment
Share on other sites

Ζηνοβία μου περαστικά ευχομαι και για το δικό σου μπεμπάκι.

Τι έγινε βρε παιδιά? Μηπως μας έχουνε ματιάσει. Γίνεται καλά το ένα μωρό αρρωσταίνει το άλλο.

Αλλά ετσι είναι τα πραγματα, υπάρχουν οι χαρες των παιδιών αλλά και οι αγωνίες μεσα στο προγραμμα είναι. Περαστικά να είναι απλα.

Υγεία πάνω απ' όλα!

Link to comment
Share on other sites

το σαρκωμα kaposi που με ρωτησες δημιουργειται σε ασθενεις που εχουν χαμηλο ανοσοποιητικο (συνηθως σε ασθενεις με ΗΙV) αλλα η μητερα μου λογω της μεταμοσχευσης νεφρου επαιρνε φαρμακα για να κρατα το ανοσοποιητικο της σε καταστολη ωστε να μην αποβαλει το νεφρο κι αυτο επειδη τα επαιρνε 12 χρονια (τοσα εχει κανει μεταμοσχευση) δημιουργεισε το σαρκωμα το οποιο δεν θεραπευεται...απλα μπορεις να το κρατησεις σε καποια επιπεδα η μανα ομως το εχει στην κοιλιακη χωρα κι αυτο εχει βρει λιπος κ μεγαλωνει...δεν παιρνει χειρουργιο λογω της περιοχης που βρισκεται και τωρα με τις χημιοθεραπειες εχει μεγαλο κυνδυνο να αποβαλει το νεφρο και να ξαναξεκινησει αιμοκαθαρση οπου ειναι πολυ δυσκολο να αντεξει ο οργανισμος και βασικα η καρδια ολα αυτα γιατι ειναι ταλαιπωρημενη πολυ ε περασαν και τα χρονια ειναι 67 χρονων οχι μεγαλη αλλα οταν αρρωστησε ηταν 40 ειχε αλλες δυναμεις...

αμαν βρε ζωιτσα μου:-(:-(:-(:-( ο θεος να της δινει δυναμη......και η αιμοκαθαρση ειναι πολυ δυσκολη για την καρδια,τα εχω περασει......

τζια περαστικα στην μπεμπουλα,ευχομαι να εκανε λαθος στον υπερηχο...


fCS8p3.png
Link to comment
Share on other sites

αα.. ρε τζια καταλαβα...που να τα ξερεις αυτα ρε παιδι μου τελος παντων να δουμε κ εμας τι θα μας πει ο υπερηχος την τεταρτη..και βλεπωντας κ κανωντας....

μαρκελακι μου σε ευχαριστω...απλα ολα μαζι..

ειμαι κ μονη μου κ δεν θελω να τρεχω κ τον πατερα μου κι αυτος ο κακομοιρης μερα παρα μερα στα νοσοκομεια εχει παρατησει και δουλεια κ ολα....τωρα την τεταρτη θα πρεπει να παω μονη μου βεβαια αμα του το πω δε θα με αφησει αλλα μαλλον δε θα του πω τιποτα θα βουτηξω τη μπεμπε κ θα παω...θα παρω κ το καροτσι ενταξη θα τα καταφερω αλλα να μωρε πολλα τα μετωπα εχω κι εγω τα δικα μου πρεπει να παω στο νευρολογο γιατι ακομα μουδιασμενα ακρα εχω...οφθαλμιατρο...οδοντιατρο (πρεπει να βγαλω φρονιμιτη) κ.α. πολλα....(κιμι...σου δεινω τροφη βλεπεις ετσι?)


hq542ekr5zay08qe.png9j0i668o8xjsckws.png

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...