Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 18 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      5 ημερών βάλαμε. Ενημερώσαμε την γιατρό έχει δει εγκυμοσύνη με 28.40 να πάει καλά. Πιστεύει ότι είναι νωρίς για 9 ημέρα. Εγώ πιστεύω ότι δεν είναι νωρίς γιατί 9 και 5 =14 . Πρώτη φορά βλέπουμε θετική απλά το 28.40 μασ φοβίζει. Δεν θέλουμε να το χάσουμε το μωράκι μασ . Σκέφτομαι και κάτι άλλο το πρωί την τρύπησαν 5 φορές για να βρούν αίμα και δεν έστειλαν πολύ μήπως παίζει και αυτό τον ρόλο του δεν ξέρω. Εσείς τι λέτε έχετε ακούσει καλή εγκυμοσύνη με χοριακη 28

      Καλημέρα! Μην το υπολογίζεις έτσι, αναφέρομαι στο 9+5 που λες, γιατί δεν ξέρεις πότε έγινε η εμφύτευση. Μπορεί να πέρασαν και κάποιες μέρες από την ετ μέχρι να εμφυτευθεί το έμβρυο, οπότε να είναι πιο μικρό από όσο υπολογίζεις! Υπομονή και καλά αποτελέσματα!

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

αμαν βρε ζωιτσα μου:-(:-(:-(:-( ο θεος να της δινει δυναμη......και η αιμοκαθαρση ειναι πολυ δυσκολη για την καρδια,τα εχω περασει......

τζια περαστικα στην μπεμπουλα,ευχομαι να εκανε λαθος στον υπερηχο...

Ευχαριστώ Μαίρη μου, εμένα η διαίσθηση μου μου λέει ότι όλα καλά


byXKp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

αμαν βρε ζωιτσα μου:-(:-(:-(:-( ο θεος να της δινει δυναμη......και η αιμοκαθαρση ειναι πολυ δυσκολη για την καρδια,τα εχω περασει......

τζια περαστικα στην μπεμπουλα,ευχομαι να εκανε λαθος στον υπερηχο...

Αστα μαρακι και οχι μονο για την καρδια κ η καημενη εκανε 11 χρονια αιμοκαθαρση...κ ουτε να το ακουει δε θελει...παντως οι γιατροι λενε οτι ειναι η μονη απο την ομαδα ασθενων που ειχαν κανει μαζι μεταμοσχευση τοτε που ζει ακομη!!!!:confused::confused:


hq542ekr5zay08qe.png9j0i668o8xjsckws.png

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αστα μαρακι και οχι μονο για την καρδια κ η καημενη εκανε 11 χρονια αιμοκαθαρση...κ ουτε να το ακουει δε θελει...παντως οι γιατροι λενε οτι ειναι η μονη απο την ομαδα ασθενων που ειχαν κανει μαζι μεταμοσχευση τοτε που ζει ακομη!!!!:confused::confused:

πλακα κανεις???καλα ρε ....υποτιθεται οτι κανεις μεταμοσχευση για να ζησεις!!!!!εμενα η πεθερα μου δεν γινοταν να κανει γιατι ειχε και ζαχαρο και αμα εχεις λεει κατι ακομα δεν σε βαζουν στην λιστα μονο τους υγιεις................


fCS8p3.png
Link to comment
Share on other sites

πλακα κανεις???καλα ρε ....υποτιθεται οτι κανεις μεταμοσχευση για να ζησεις!!!!!εμενα η πεθερα μου δεν γινοταν να κανει γιατι ειχε και ζαχαρο και αμα εχεις λεει κατι ακομα δεν σε βαζουν στην λιστα μονο τους υγιεις................

Αφου μας επαιρναν τελευταια απο το συλλογο νεφροπαθων και ρωταγαν αν ζει η κανελλοπουλου και μια φορα το σηκωσε η μανα και επαθε ταρακουλο. Πολλα τα φαρμακα βρε για να αντεξει ο οργανισμος...κορτιζονη, κυκλοσπορινες και ασε που ανα πασα ωρα και στιγμη μπορει να το αποβαλει ο οργανισμος...ετσι λενε ολοι ααα ενταξη εκανε μεταμοσχευση και τερμα δεν ειναι ομως ακριβως ετσι...σιγουρα γλιτωνεις τον γολγοθα της αιμοκαθαρσης...αλλα εχεις αλλα προβληματα τα οποια τα αντιμετωπιζεις γιατι κανεις υπομονη κ κουραγιο αλλα καποια στιγμη.....η πεθερα σου κανει ακομη αιμοκαθαρση? η....γιατι κ το ζαχαρο ειναι πολυ υπουλο...και τρυπα τρυπα για να γινει δουλεια...καταλαβαινω!!

Επεξεργάστηκαν by zouzou78

hq542ekr5zay08qe.png9j0i668o8xjsckws.png

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια σας αφηνω παω ΙΑΣΩ να παρω της απαντησεις τη μπουμπους να τις εχω μηπως χρειαστουν πουθενα και μετα θα παω στο κοριτσακι μου αν ειναι σε φυσιολογικα επιπεδα για την εποχη γκρινιας το απογευμα μπορει να ξαναμπω...φιλακια προς το παρον!!

Κ σας ευχαριστω ολες για την συμπαρασταση!!


hq542ekr5zay08qe.png9j0i668o8xjsckws.png

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αφου μας επαιρναν τελευταια απο το συλλογο νεφροπαθων και ρωταγαν αν ζει η κανελλοπουλου και μια φορα το σηκωσε η μανα και επαθε ταρακουλο. Πολλα τα φαρμακα βρε για να αντεξει ο οργανισμος...κορτιζονη, κυκλοσπορινες και ασε που ανα πασα ωρα και στιγμη μπορει να το αποβαλει ο οργανισμος...ετσι λενε ολοι ααα ενταξη εκανε μεταμοσχευση και τερμα δεν ειναι ομως ακριβως ετσι...σιγουρα γλιτωνεις τον γολγοθα της αιμοκαθαρσης...αλλα εχεις αλλα προβληματα τα οποια τα αντιμετωπιζεις γιατι κανεις υπομονη κ κουραγιο αλλα καποια στιγμη.....η πεθερα σου κανει ακομη αιμοκαθαρση? η....γιατι κ το ζαχαρο ειναι πολυ υπουλο...και τρυπα τρυπα για να γινει δουλεια...καταλαβαινω!!

δυστηχως ζωιτσα το καλιο την εφαγε.....γι'αυτο λεω η καρδια.....μια μερα να μην το παρεις την ρημαζεις την καρδια σου......


fCS8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Πολλα ασχημα ακουω......και λυπαμαι...δεν θελω να ακουω για αρρωστειες... τρελαινομαι, αγχωνομαι.....πολυ χαλιεμαι ρε παδι μου. Ευχομαι να ειναι όλα περαστικα και να εχει ο Θεος τα παιδακια μας καλα πανω από όλα ...

Η μικρή έβγαζε πηχτό γιαούρτι για μια ώρα και μετά έκανε ρουκέτα γάλα

Ο παιδίατρος τρόμαξε και μου είπε να την πάω νοσοκομείο

Κάναμε υπέρηχο κοιλίας και στομάχου

Έδειξε μικρού βαθμού ΓΟΠ

Επίσης έχουμε διπλό πυελοκαλυκυλικό σύστημα που μάλλον δε σημαίνει τπτ, περιμένουμε να βγει και η καλλιέργεια ούρων για να σιγουρευτούμε ότι όλα καλά.

Επίσης έχει ωοθυλάκιο η σκατούλα, πράγμα που συνήθως συμβαίνει σε ορμονικά υποβοηθούμενες εγκυμοσύνες.Και αυτό μας είπαν δεν είναι τπτ.

Ντοκ Αλέκα ελπίζω να το τσεκάρεις έτσι?

Λοιπόν μας πήραν αίμα και ούρα...Πολύ κλάμα, πιάστηκε η ψυχούλα μου, με κλείδωσαν από έξω

Λοιπόν Ζωή άκου πως μας πήραν ούρα....Με ένεση στην κύστη...΄'αστα πλάνταξε το πουλάκι μου

καταρχην να μην ξαναδεχτεις να σε βγαλουν εξω.....Εχεις δικαιωμα να εισαι εκει...πόσο μαλλον σε ιδιωτικο νοσοκομειο....Οτιδηποτε εχει προκυψειάπό τις ορμονες (λογω ορμονικα υποβοηθουμενης εγκυμοσυνης) μεχρι το χρονο θα ειναι ΟΚ. Συμβαινει πολλες φορες. μαλιστε πολλα κοριτσακια νεογεννητα εχουν ακομη και περοιοδο!!!!!!!!!!! (μια σταλια αιματακι εννοειται).

Για το διπλό πυελοκαλυκυλικό σύστημα δεν ξερω...φανταζομαι όμως ότι το εψαξες. Θα ρωτησω σημερα το βραδυ τη νονα του Αγγελου που ειναι γιατρος στο Ιγλαντ!!!!!!!!!

Όπως και να εχει παντως δεν βλεπω να δημιουργει καποιο προβλημα, γιατι αν δημιουργοπυσε θα ειχε ηδη φανει με τυχουσα ουρολοιμωξη. ;)

Καλημέρα κορίτσια!!

Αμάν βρε Τζία, κι εσείς Νοσοκομεία;; Τί έγινε;;

Κορίτσια, τα εμβόλια αν δεν γίνουν ακριβώς πάνω στο μήνα, είναι καλύτερα να γίνονται νωρίτερα ή αργότερα;

Ελένη1 τα ΜΑΜ τα χει και το jumbo; Εύχομαι να ναι ανώδυνο και το σημερινό σας τσίμπημα!

Καλυτερα αργοτερα...γιατι να τα επιβαρυνουμε???

Κορίτσια αποφασίσαμε το όνομα της μικρής.. Αναστασία!!

Πώς σας φαίνεται?

Πολυ ωραιο!! Να ειναι παντα γερη και να χαιρεται το ονομα της!

Εγω εκλεισα για υπερηχο την Τεταρτη το απογευμα στην παιδιατρικη του ΙΑΣΩ..τι ξερεται για αυτην καλη ειναι η να αρχισω να ψαχνω γιατρους στο παιδων???

σουπερ...Ειναι και ο γιατρος μου εκει , ο Κλεανθους.

Γογουλα ωραιο το Αναστασια...πριγκιπικο και σημαδιακο!! μου αρεσει πολυ!! Εγω αν τη βγαλω Θεοδωρα και Ειρηνη θα τη φωναζω Ντορενα.....???? τι λετε??? αλλιως θα πεισω τους υπολοιπους να τη βγαλουμε Θεοδωρα μπας και προλαβει η καημενη η μανουλα μου να ακουσει το ονοματακι της αν και η ιδια δε θελει γιατι λεει ειναι γκαντεμικο επειδη ειχε μια αδερφη Θεοδωρα και εφυγε νωρις και μετα εβγαλαν τη μανα μου και τραβηξε κ τραβαει ολα αυτα με την υγεια της αλλα εγω τα θεωρω βλακειες ολα αυτα...Θεοδωρα μου αρεσει εξ αλλου η μπεμπα ειναι οντως δωρο θεου για μενα οπως και ο μπαμπας της (Θοδωρης) πλακα θα εχει..παντως..!!!

και το Δωροθεα μου αρεσει πολυ....και θα ειναι και λιγο διαφορετικο και από τους αλλους δυο...

Κύριος ο μπεμπης μου στην παιδίατρο!!!

Ενα κίχ εκανε οταν εφαγε την τσιμπιά και αυτο ήταν.

Τον βρηκε μια χαρα , ειναι 7600 ,65 ποντους και 41 κεφαλακι.

Δεν πηρε σχεδον καθολου αυτο τον μηνα αλλα δεν πειραζει θα τα παρει τον επωμενο.

εμ πόσο να παρει βρε Ελενιτσα το παιδι....το χόρτασες βυζι απο τωρα εσυ! :P

Ζωή περαστικά στο μωράκι!!!

Tzia καλά αποτελέσματα!!!

Να ρωτήσω ξέρετε αν όλο τον Αύγουστο γίνονται βαφτίσεις;

29 Αυγουστου μονο δε γινονται λογω κποιας γιορτης...το ξερω γιατι τοτε ηθελα να βαφτισω.

...αρχισε η αντιστροφη μετρηση κοριτσια...Αλεκουκο σαρκωμα kaposi ειναι αυτο που εχει απο την ανοσοκαταστολη το επαθε...και μη χειροτερα!! :(:(:(:(

:-(:sad::-(:sad::-(:sad:

2)Εμένα η Πατσούρου,η Αγλαια και η καθε μια σαν αυτές δεν μου λένε τίποτα(με το συμπάθειο)!!Εντάξι λένε κάποιουε γενικούς κανόνες που τους παραδέχομαι αλλά τον παράγοντα διαφορετικό οργανισμό από γυναίκα σε γυναίκα το εξετάζουν;;;;

3)Αν δεις οτι συνεχίζει η μείωση κάνε εξετάσεις θυροειδή.Επηρρεαζει άμεσα.

Με την Αγλαία τα είχα πάρει,γιατί συμβούλευε σε μια κοπέλα με το δικό μου πρόβλημα και με τ4 των 150 να θηλάσει!Απαράδεκτο!Δεν είναι γιατρός!

!

συμφωνω..η καθε περιπτωση ειναι διαφοερτικη. Με το Τ4 μπορεις να θηλασεις αλλα πρεπει να ειναι σε πληρη ελεγχο και αυτο σημαινει καθε 3 εβδομαδες το ΄πολυ εξετασεις....

το διπλό πυελοκαλυκικό σύστημα είναι διπλος νεφρος-ανατομική ανωμαλία-συνήθως δε δημιουργεί προβλήματα αλλα΄πρέπει αν κάνουμε συχνά καλλιέργειες να τσεκάρουμε αν έχει ουρολοίμωξη. απότι έχω διαβάσει όταν έχει και δευτερο ουρητήρα μαζί μπορει να προκαλέσει περισσότερα θέματα που λύνονται χειρουργικά

αχ ρε κοριτσακι μου στη θεωρια τα παντα μπορουν να παθουν τα παιδια μς...όλων μας...για αυτο μην το πολυψαχνετε. Αν το εχει, τη στιγμη που δεν της δημιουργει προβλημα, καλως το εχει. Αν δημιουργησει προβλημα τοτε θα κανετε επεμβαση...

Εγω καθε μερα ευχαριστω το Θεο που εχει τα παιδια μου γερα....τιποτα αλλο δε μπορει να κανει η μανουλα...να ευχαριστει και να προσευχεται....

βασικα η καρδια ολα αυτα γιατι ειναι ταλαιπωρημενη πολυ ε περασαν και τα χρονια ειναι 67 χρονων οχι μεγαλη αλλα οταν αρρωστησε ηταν 40 ειχε αλλες δυναμεις...

σιγουρα δεν ειναι μεγαλη....ειναι όμως μεγαλη αγωνιστρια που το παλευει 27 χρονια!!!!!!!! Τι να κανεις βρε Ζωη...το σκληρο με τη ζωη ειναι ότι απο τη στιγμη που κανεις παιδια, τα παιρνεις όλα πιο ελαφρυα όταν προκειται για άλλους ανθωρπους ακομη και όταν προκειται για τους γονεις σου.

Αλλά ετσι είναι τα πραγματα, υπάρχουν οι χαρες των παιδιών αλλά και οι αγωνίες μεσα στο προγραμμα είναι. Περαστικά να είναι απλα.

Υγεία πάνω απ' όλα!

ετσι ειναι...


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια σας αφηνω παω ΙΑΣΩ να παρω της απαντησεις τη μπουμπους να τις εχω μηπως χρειαστουν πουθενα και μετα θα παω στο κοριτσακι μου αν ειναι σε φυσιολογικα επιπεδα για την εποχη γκρινιας το απογευμα μπορει να ξαναμπω...φιλακια προς το παρον!!

Κ σας ευχαριστω ολες για την συμπαρασταση!!

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Π....Οτιδηποτε εχει προκυψειάπό τις ορμονες (λογω ορμονικα υποβοηθουμενης εγκυμοσυνης) μεχρι το χρονο θα ειναι ΟΚ. Συμβαινει πολλες φορες. μαλιστε πολλα κοριτσακια νεογεννητα εχουν ακομη και περοιοδο!!!!!!!!!!! (μια σταλια αιματακι εννοειται).

Για το διπλό πυελοκαλυκυλικό σύστημα δεν ξερω...φανταζομαι όμως ότι το εψαξες. Θα ρωτησω σημερα το βραδυ τη νονα του Αγγελου που ειναι γιατρος στο Ιγλαντ!!!!!!!!!

..

Η εγκυμοσύνη μου ήταν φυσιολογική όμως δεν ήταν υποβοηθούμενη.

Ρώτα βρε Αλέκα την κουμπίτσα σου να δούμε τι θα μας πει....


byXKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολλα ασχημα ακουω......και λυπαμαι...δεν θελω να ακουω για αρρωστειες... τρελαινομαι, αγχωνομαι.....πολυ χαλιεμαι ρε παδι μου. Ευχομαι να ειναι όλα περαστικα και να εχει ο Θεος τα παιδακια μας καλα πανω από όλα ...

Δεν μου λες κοπελια,εγώ ξέρω 5 ιατρικά θέματα λόγω παιδιατρικής στη σχολή και πολλών προσωπικών βιομάτων!Εσύ μαρη,που τα ξέρεις τα 1000005 πρ'αγματα;;;Θα μας τρελλάνεις!Και έχεις και ευρή κύκλο γνώσεων!!

29 Αυγούστου είναι η Κοίμησις της Θεοτόκου!!Εχουμε πανηγύρι στο χωριό γι'αυτό το ξέρω!(όρμα Κίμη!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΛΕΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ...θα μεγαλωσουν τα βλασταρια και θα μας ταλαιπωρουν πιο πολυ για σκεφτειται οταν θα αρχιζουν να γκομενιζουν κ θα γυρνανε στα κλαμπ κι εμεις θα ξαγρυπναμε να τα περιμενουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!

αστα...με υπογλωσσια κ πιεσομετρο μας βλεπω:tongue:

kimi μου καλή δύναμη στην αδερφούλα σου

Δαλιδά και Γογώ περαστικά στα μικρούλια σας

Μαριάνθη μου θα συμφωνήσω με τα κορίτσια και ειδικά με την Ελένη και μην ξεχνας ότι η ποσότητα που βγάζεις με το θήλαστρο δεν είναι ενδεικτική της παραγωγής σου. Εγώ έχω πολλά σκαμπανεβάσματα στην παραγωγή πάντως.

Να σας πω τώρα και τα δικά μας τα ωραία

Χθες πήγαμε νοσοκομείο....

Η μικρή έβγαζε πηχτό γιαούρτι για μια ώρα και μετά έκανε ρουκέτα γάλα

Ο παιδίατρος τρόμαξε και μου είπε να την πάω νοσοκομείο

Κάναμε υπέρηχο κοιλίας και στομάχου

Έδειξε μικρού βαθμού ΓΟΠ

Επίσης έχουμε διπλό πυελοκαλυκυλικό σύστημα που μάλλον δε σημαίνει τπτ, περιμένουμε να βγει και η καλλιέργεια ούρων για να σιγουρευτούμε ότι όλα καλά.

Επίσης έχει ωοθυλάκιο η σκατούλα, πράγμα που συνήθως συμβαίνει σε ορμονικά υποβοηθούμενες εγκυμοσύνες.Και αυτό μας είπαν δεν είναι τπτ.

Ντοκ Αλέκα ελπίζω να το τσεκάρεις έτσι?

Λοιπόν μας πήραν αίμα και ούρα...Πολύ κλάμα, πιάστηκε η ψυχούλα μου, με κλείδωσαν από έξω

Λοιπόν Ζωή άκου πως μας πήραν ούρα....Με ένεση στην κύστη...΄'αστα πλάνταξε το πουλάκι μου

αχ το κοριτσακι μας!!!ολα καλα Τζια μου!!

Καλημέραααααααααα..

Τελικά δεν ξανανεβάσαμε πυρετούλη εχθές,μέχρι 37,7 πήγαμε, ok..

Σήμερα οπως λέει και η συμπεθέρα ειμαστε περδίκιαααα..

Κορίτσια αποφασίσαμε το όνομα της μικρής.. Αναστασία!!

Πώς σας φαίνεται?

μπραβο το κοριτσακι μου!!!Μου αρεσει το Αναστασια παρα πολυ!!!

Γογουλα ωραιο το Αναστασια...πριγκιπικο και σημαδιακο!! μου αρεσει πολυ!! Εγω αν τη βγαλω Θεοδωρα και Ειρηνη θα τη φωναζω Ντορενα.....???? τι λετε??? αλλιως θα πεισω τους υπολοιπους να τη βγαλουμε Θεοδωρα μπας και προλαβει η καημενη η μανουλα μου να ακουσει το ονοματακι της αν και η ιδια δε θελει γιατι λεει ειναι γκαντεμικο επειδη ειχε μια αδερφη Θεοδωρα και εφυγε νωρις και μετα εβγαλαν τη μανα μου και τραβηξε κ τραβαει ολα αυτα με την υγεια της αλλα εγω τα θεωρω βλακειες ολα αυτα...Θεοδωρα μου αρεσει εξ αλλου η μπεμπα ειναι οντως δωρο θεου για μενα οπως και ο μπαμπας της (Θοδωρης) πλακα θα εχει..παντως..!!!

Θα συμφωνησω με το Δωροθεα!!!Αλλα κ το Θεοδωρα μου αρεσει..αλλωστε ειναι δωρο Θεου τα παιδακια μας!!

Περαστικα σας!!!!

Ελάφρας μορφης ΓΟΠ εχουν ολα τα μωρακια μεχρι να αρχισουν τις στερεες τροφές!!!!

Δεν ειναι τπτ μην στεναχωριεσε.

Τα ΜΑΜ τα ειχα παρει απο φαρμακειο δεν ξερω αν εχουν τα jumbo ,εχω να παω κατι χρόνια....:tongue:

Μια βδομαδα πανω κατωδεν παιζει ρολο στα εμβολια,το ζητουμενο ειναι να γίνουν!!!!

Τελειο το ονοματακι και της παει κιόλας :wink: !!!!!

Κύριος ο μπεμπης μου στην παιδίατρο!!!

Ενα κίχ εκανε οταν εφαγε την τσιμπιά και αυτο ήταν.

Τον βρηκε μια χαρα , ειναι 7600 ,65 ποντους και 41 κεφαλακι.

Δεν πηρε σχεδον καθολου αυτο τον μηνα αλλα δεν πειραζει θα τα παρει τον επωμενο.

μπραβο το παλικαρι μας σκληρο αντρακι δεν μασαμε βρε απο τσιμπηματα ειμαστε αντρες πια!!

Γελας???? ΠΙΚΡΑ σου λεω στο παλιο το γραφειο ειχα και το ΟΑΚΑ θεα και το δρομο και ολα καλα τωρα εδω....ασε!! οσο σκεφτομαι οτι αν ημουν σπιτι θα επαιρνα τη μπουμπου και θα πηγαινα να πιω ενα φρεντοτσινο....οχι οχι μαλλον ενα ουζακι με μεζεδακι στην παραλια....ΑΑΑΑΧΧΧΧ!!! να πεθανω τωρα?? ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ???? Αληθεια που θα πατε φετος??? εγω λεω να αναιβω κερκυρα που εχουμε κ το σπιτι κι ελεγα να συναντησω και την ΙΡΙΔΑ αν ειναι εκει....

χμμμ εχουμε σκεφτει να παμε Ροδο στη θεια μου η στην Καλαματα...καλα να ειμαστε θα δουμε!!

Μολις με πηρε ο πατερας μου και μου ειπε οτι η μανα αυριο θα αρχισει ελαφρας μορφης χημειοθεραπεια...αρχισε η αντιστροφη μετρηση κοριτσια...Αλεκουκο σαρκωμα kaposi ειναι αυτο που εχει απο την ανοσοκαταστολη το επαθε...και μη χειροτερα!! :(:(:(:(

τι να πω....εγω αυτο που εχω να πω απο προσωπιη εμπειρια κ μαλιστα 2 περιπτωσεις ειναι οτι η ψυχολογια παιζει ΤΕΡΑΣΤΙΟ ρολο...2 ανθρωποι τυ στενου οικογενειακου περιβαλλοντος μου ειχαν πολυ λιγο χρονο ζωης κ ξαφνικα εγινε θαυμα κ ειναι μια χαρα!!!Τα καλυτερα κοριτσι μου στη μανουλα σου!!!μη το βαζετε κατω!!

Κοριτσακια σας αφηνω παω ΙΑΣΩ να παρω της απαντησεις τη μπουμπους να τις εχω μηπως χρειαστουν πουθενα και μετα θα παω στο κοριτσακι μου αν ειναι σε φυσιολογικα επιπεδα για την εποχη γκρινιας το απογευμα μπορει να ξαναμπω...φιλακια προς το παρον!!

Κ σας ευχαριστω ολες για την συμπαρασταση!!

αντε Ζωιτσα μου ολα καλα θα ειναι θα δεις!!!:wink:


PlbZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρη Μεφη, απο ποιο χωριο εισαι;;;; Ερχεται ο αντρας μου αυτη την εβδομαδα Ξανθη για δουλεια, θα ρθει και την αλλη, αμα εχει καλο καιρο μπορει να πεταχτω κι εγω (με τη μπεμπα φυσικα)!

Κοριτσια, μακαρι να περασουν γρηγορα τα προβληματα σε μωρακια γονεις κι αδελφια!!!!

Το καλο με το καφε μας ειναι οτι οταν εχει μία προβλημα, ολες δινουν τη θετικη τους ενεργεια, και ολα περνανε γρηγορα ή πιο ευκολα τελως παντων!! Λεμε και καμια μ@$%κια εδω μεσα και ξεχνιομαστε!!

Αληθεια, ηθελα καιρο να ρωτησω, ποια ξεκινησε πρωτη να γραφει στο καφε Νοεμβριου του προηγουμενου φορουμ;;; Ποιες ειναι οι βετερανοι εδω μεσα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοπελιτσες μου

Ζωη μου στεναχωρηθηκα πολυ με τα νεα σας ευχομαι να γινει ο,τι καλυτερο με την υγεια της μαμας σου και καλη δυναμη σε σας ... :(

Επισης ευχαριστω ολες σας για την συμπαρασταση σας...θα αποθηλασω εβγαλα και το τικερακι μου ελπιζω ο μικρος να με συγχωρεσει εγω δεν θα με συγχωρησω αλλα δεν μπορω με αυτη την ψυχολογια να κανω τπτ διαφορετικο...ο Παυλος δεν ειναι σε θεση να με πολυστηριξει δεν του φαινεται τραγικο να μην θηλασει αλλο ο μικρος η μανα μου το ιδιο οπως και ο πατερας μου...ευχομαι στο επομενο παιδακι μου αν με αξιωσει ο Θεος να τα παω καλυτερα...πανω απο ολα σταματαω γιατι ολη αυτη η ψυχωση που εχω με τον θηλασμο δεν την λες και φυσιολογικη...εννοειται οτι οποιαδηποτε απορια μπορω να λυσω με βαση το βιβλιο της Πατσουρου θα το κανω...μολις ειμαι καλυτερα θα μπω να σας ξανασυναντησω...σας φιλω γλυκιες μου!!!!!

ΥΓ.Περαστικα στα μωρακια σας !!!!


waWmp3.png

9LyAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η εγκυμοσύνη μου ήταν φυσιολογική όμως δεν ήταν υποβοηθούμενη.

Ρώτα βρε Αλέκα την κουμπίτσα σου να δούμε τι θα μας πει....

θα ρωτησω κοριτδακι....κατσε να παει 8-9 να χολαχει απο νοσοκομειο...Ενημερωτικα, η ινσουλινη ειναι ορμονη...εκανες δεν εκανες???

.

Δεν μου λες κοπελια,εγώ ξέρω 5 ιατρικά θέματα λόγω παιδιατρικής στη σχολή και πολλών προσωπικών βιομάτων!Εσύ μαρη,που τα ξέρεις τα 1000005 πρ'αγματα;;;Θα μας τρελλάνεις!Και έχεις και ευρή κύκλο γνώσεων!!

29 Αυγούστου είναι η Κοίμησις της Θεοτόκου!!Εχουμε πανηγύρι στο χωριό γι'αυτό το ξέρω!(όρμα Κίμη!)

από το αγχος μου για τον Αγγελο...εχω διαβασει 2-3 σειρες παιδιατρικης απο εγκυκλοπαιδειες..:D

χμμμ εχουμε σκεφτει να παμε Ροδο στη θεια μου η στην Καλαματα...καλα να ειμαστε θα δουμε!!

:wink:

αν πατε Καλαματα θα σας δουμε κατω..

Το καλο με το καφε μας ειναι οτι οταν εχει μία προβλημα, ολες δινουν τη θετικη τους ενεργεια, και ολα περνανε γρηγορα ή πιο ευκολα τελως παντων!! Λεμε και καμια μ@$%κια εδω μεσα και ξεχνιομαστε!!

Αληθεια, ηθελα καιρο να ρωτησω, ποια ξεκινησε πρωτη να γραφει στο καφε Νοεμβριου του προηγουμενου φορουμ;;; Ποιες ειναι οι βετερανοι εδω μεσα;;;;

Νομιζω πρωτη η Ελενη 1...σιγουρα ηταν και η Ομορφακια...και η Μαριανθη....ποια άλλη?? Εγω γαφτηκα στρις μανουλες Νοεμβριου γυρω στις αρχες Απριλιου....κατα τις 6-7 που εμαθα ότι ημουν εγκυος..


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοπελιτσες μου

Ζωη μου στεναχωρηθηκα πολυ με τα νεα σας ευχομαι να γινει ο,τι καλυτερο με την υγεια της μαμας σου και καλη δυναμη σε σας ... :(

Επισης ευχαριστω ολες σας για την συμπαρασταση σας...θα αποθηλασω εβγαλα και το τικερακι μου ελπιζω ο μικρος να με συγχωρεσει εγω δεν θα με συγχωρησω αλλα δεν μπορω με αυτη την ψυχολογια να κανω τπτ διαφορετικο...ο Παυλος δεν ειναι σε θεση να με πολυστηριξει δεν του φαινεται τραγικο να μην θηλασει αλλο ο μικρος η μανα μου το ιδιο οπως και ο πατερας μου...ευχομαι στο επομενο παιδακι μου αν με αξιωσει ο Θεος να τα παω καλυτερα...πανω απο ολα σταματαω γιατι ολη αυτη η ψυχωση που εχω με τον θηλασμο δεν την λες και φυσιολογικη...εννοειται οτι οποιαδηποτε απορια μπορω να λυσω με βαση το βιβλιο της Πατσουρου θα το κανω...μολις ειμαι καλυτερα θα μπω να σας ξανασυναντησω...σας φιλω γλυκιες μου!!!!!

ΥΓ.Περαστικα στα μωρακια σας !!!!

μμμμμ......ναι μαρη...κουλαρισε λιγο...και εγω ψυχωση με τα κιλα και όλο χοντρη ειμαι...εσυ με το θηλασμο και αποθηλαζεις...σκ...α!

Δεν ειναι τραγικο, ηρεμησε....εχει και τα καλα του;)


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...