Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

ναι και εγω θυμαμαι την ελενη που λεει η συμπεθερα αλλα και την συμπεθερα,τις διαβαζα απο την αρχη και περιμενα να κανω την αυχενικη για να γραφτω:lol::lol::lol:

κι εγω μετα την αυχενικη μπηκα αν θυμαμαι καλα!!!


ο στρατος μου ηρθε στις 24.12.2007

η δομνα και ο κωστας μου ηρθαν στις 2.11.2009

Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ειναι στην μαμα της θα γυρισει 3/3.

αχ.ατιμο!!!μεσα σε ολα εισαι!!


ο στρατος μου ηρθε στις 24.12.2007

η δομνα και ο κωστας μου ηρθαν στις 2.11.2009

Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

.....

μαρακι καλο ειναι να πηγαινετε συμφωνα με τη μεθοδο του παιδιατρου σας..εμας δε μας ειπε τιποτα για αυτο το εμβολιο κ περασε κ ο στρατος μια ηπια γαστρεντεριτιδα...η πρωτη που ειχαμε εκανε τα εμβολια δυο δυο,αυτος το παει λαου λαου..δεν θελει λεει να κανει επιθετικη τακτικη...οποτε μην τον επιμενεις...αλλωστε ειμαι της αποψης για ποιο λογο να βαζουμε εξασθενημενα μικροβια στα παιδια μας αν δεν υπαρχει πραγματικη αναγκη??

τα δικα μας τα νεα ειναι καλα..μολις δωσαμε και τα υπολοιπα 14χιλιαρικα για το αυτοκινητο σε μια ομορφη επιταγη ημερας!!!!χαλαλι ομως!!!μεχρι την αλλη παρασκευη μαλλον θα ειναι εδω..αρκει να μην κανουν αλλη απεργια οι βρωμοτελωνειακοι..ελπιζω σημερα να εκτελωνιστηκε!!!

τελικα επειδη στενευτηκαμε οικονομικα θα κανουμε τραπεζι σε μονο σε συγγενεις...ετσι λεμε..θα φανει...

απο υγεια μια χαρα ευτυχως..ο στρατος εχει ενα βηχαλακι αυτες τις μερες αλλα μαλλον ειναι απο τις μυξουλες που ειχε..κατεβηκαν κ εγιναν φλεμα..εγω εχω φρικαρει παντως ρε κοριτσια..πρεπει οπως δηποτε να ανοιξει ο καιρος να παιρνω τα μωρα κ να κανω βολτες!!δεν παει αλλο..δεν εχω κ ατομο να μου τα κρατησει να ξελαμπικαρω λιγο...ολο στο λουκα μου φορτωνομαι!!!!

ναι βρε λιτσακη μου αλλα εμενα δεν μου ειπε θα το κανουμε αργοτερα,μου ειπε καθολου!!!αλλα εγω λεω γιατι να μην το κανουμε να ειναι προστατευμενα τα παιδια,εστω οσα μικροβια καλυπτει,καλοκαιρι ερχεται και διακοπες θα παμε,να εχουμε και αλλα.....

ουτως η αλλως γι'αυτο δεν ειναι τα εμβολια?

τωρα,με το καλο να το παραλαβεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αντε να βγεις καμια βολτα!!!!!!!!!!!!!!!!!δεν νομιζω να κανουν μεσα στην επομενη εβδομαδα ξανα απεργια,οπωτε λογικα θα το εχεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!


fCS8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΛΕΚΟΥΚΟ στανταρ θα παω Καλαματα καποια στιγμη το καλοκαιρι!!κ κοντα στο σπιτι εχουμε 2 παραλιες που την ξερουν ελαχιστοι...εκει θα κρυβομαι:P:P

εγω θα παω τον Αυγουστο για καμια δεκαρια ημερες γυρω στο 15αυγουστο και το πασχα φυσικα....Μεχρι το καλοκαιρι μπορει να μην ειμαστε κορμαρες αλλα θα βλεπομαστε ...ΟΚ...Εν τω μεταξυ εσενα δεν σε εχω δει, μπορει να εισαι και εσυ υπερβολικη και να μην εχεις σχεση μαζι μου...να εισαι πολυ καλυτερη δλδ;)

Δεν το ειχα ανοιξει εγω καλέ ,μια αλλη ελενη ,elen07 ηταν αλλα δεν ξαναμπηκε απο την αρχη.

Ηταν γυρω στις 10 Μαρτιου γιατι τοτε εκανα το τεστ και βγηκε θετικο και αρχισα να γραφω αμεσως.

νομιζα πως το ανοιξες εσυ....

ασχετο αλλα η Ελενη26 τι κανει??την εχουμε χασει η μου φαινεται?

νομιζω ειναι στο χωριο της το κοριτσουδι

Nαι και κάνω ακόμα, αλλά δεν έχει με τις ορμόνες αναπαραγωγής

Κοίτα το πιο πιθανό είναι να είναι η μικρή μου σαν την ομορφάκια....σεξουλιάρα!!!!

σεξουλιαρα ειναι σιγουρα γιατι ειναι κορη σου...;)...θα ξεχασω εγω?? Που ανασα δυσκολευομουν να παρω και εσυ όλην την ωρα 'προσπαθουσες' να γεννησεις...:tongue::tongue::tongue::tongue:

Εγω πιστευω ότι οποιαδηποτε ορμονη παιρνεις επηρεαζει και όλες τις αλλες. Και εγω λεβοθυροξινη παιρνω αλλα όλες επηρεαζονται..ειναι ανρχοαυτονομες οι δικες μου:rolleyes:

Άσχετο,αλλά εμένα Αλέκα μου είπαν πως όταν παίρνεις Τ4 πάνω από των 90 απαγορεύεται να θηλάσεις!Αυτό μου το είπαν 5 γιατροί και από το κέντρο δηλητηριάσεων στο τμήμα μητρικός θηλασμός!

δεν το ηξερα αυτο....Απο αυτα που εχω διαβασει νομιζω ότι μπορεις να θηλασεις...αρκει να ειναι υπο ελεγχο. Εγω δεν ηθελα να θηλασω...ξερω ξερω τι σκεφτεστε οι θηλαζουσες τωρα....απεταξαμην!:tongue:


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

σεξουλιαρα ειναι σιγουρα γιατι ειναι κορη σου...;)...θα ξεχασω εγω?? Που ανασα δυσκολευομουν να παρω και εσυ όλην την ωρα 'προσπαθουσες' να γεννησεις...:tongue::tongue::tongue::tongue:

Εγω πιστευω ότι οποιαδηποτε ορμονη παιρνεις επηρεαζει και όλες τις αλλες. Και εγω λεβοθυροξινη παιρνω αλλα όλες επηρεαζονται..ειναι ανρχοαυτονομες οι δικες μου:rolleyes:

Συμφωνώ με την προλαλήσασα!!Και μένα το πουτάκι της όταν γεννήθηκε ήταν μώβ μέσα και τα στηθάκια της πρισμένα λίγο και η γιατρός μου είπε οτι σημαίνει ανεβασμένα οιστρογόνα και οτι θα στρώσουν με τον καιρό.όπως και έγινε!Και έπερνα θυροξίνη.

δεν το ηξερα αυτο....Απο αυτα που εχω διαβασει νομιζω ότι μπορεις να θηλασεις...αρκει να ειναι υπο ελεγχο. Εγω δεν ηθελα να θηλασω...ξερω ξερω τι σκεφτεστε οι θηλαζουσες τωρα....απεταξαμην!:tongue:

Εγώ το είχα ψάξει γιατί στο θέμα του θηλασμού ήμουν χειρότερη φανατική και από την Μαριάνθη!!

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε λιτσακη μου αλλα εμενα δεν μου ειπε θα το κανουμε αργοτερα,μου ειπε καθολου!!!αλλα εγω λεω γιατι να μην το κανουμε να ειναι προστατευμενα τα παιδια,εστω οσα μικροβια καλυπτει,καλοκαιρι ερχεται και διακοπες θα παμε,να εχουμε και αλλα.....

ουτως η αλλως γι'αυτο δεν ειναι τα εμβολια?

τωρα,με το καλο να το παραλαβεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αντε να βγεις καμια βολτα!!!!!!!!!!!!!!!!!δεν νομιζω να κανουν μεσα στην επομενη εβδομαδα ξανα απεργια,οπωτε λογικα θα το εχεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τι να σου πω?...την επομενη φορα θα τον ρωτησω τι λεει κ θα σου πω...οσο για το τουτου σας ευχαριστω για τις ευχες κοριτσαρες μου!αμην κ ποτε:tongue::tongue::tongue:
Εγω δεν ηθελα να θηλασω...ξερω ξερω τι σκεφτεστε οι θηλαζουσες τωρα....απεταξαμην!:tongue:
αντε καλε..;)

ο στρατος μου ηρθε στις 24.12.2007

η δομνα και ο κωστας μου ηρθαν στις 2.11.2009

Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω?...την επομενη φορα θα τον ρωτησω τι λεει κ θα σου πω...οσο για το τουτου σας ευχαριστω για τις ευχες κοριτσαρες μου!αμην κ ποτε:tongue::tongue::tongue:

αντε καλε..;)

ρωτα ρωτα εσυ λογικα θα πας λιγε μερες πριν απο εμενα.για να δουμε τι θα πει.


fCS8p3.png
Link to comment
Share on other sites

τωρα ξεμπερδεψα κ εγω προσωρινα...η αδερφη μου μενει στους γονεις μας με αντρα της για λιγες μερες..οταν ειναι μονη την παιρνει απο κατω...τι να πω ολα χαλια ...περαστικα να ναι οσο γινεται..ΖΩΟΥΛΑ υπομονη..τι αλλο να πω??ΤΖΙΑ περαστικα κ σε σας...και σε ολα τα αρρωστουλικα..ΜΑΡΙΑΝΘΗ μη στεναχωριεσαι...χειροτερο κακο κανεις στο γαλα...οτι ειναι να γινει θα γινει.

ΜΕΦΗ καλα μαρη εσυ τα εζησες απο κοντα τα γεγονοτα...δεν τα θυμασαι τωρα.???εμενα μου ειπανε οτι βαφτισια δεν γινονται 1-15 Αυγουστου λογω νηστειας...αλλα θα ρωτησω τον παπουκο να μαθω σιγουρα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Tzia η κουμπαριτσα μου λεει ότι θα πρεπει να επισκεφτειτε εναν παιδοχειρουργο για να επιβεβαιωσετε αν όντως το εχει καταρχην. Σε καθε περιπτωση τοότι δεν εχει κανει ουρολοιμωξη σημαινει ότι και να εχει κατι δεν σημαινει ότι θελει επεμβαση. Μπορει ανετα να ζει ετσι όλη της ζωη χωρις κανενα προβλημα.

Υπαρχουν βαθμοι για παθησεις που εχουν να κανουν με το ουροποιητικο, εξαρταται τι βαθμου ειναι...αλλες φτιαχνουν μονες τους, αλλες δεν φτιαχνουν αλλα δεν προκαλουν τιποτα κακο και αλλες διορθωνονται με επεμβαση.

Τα πολυ σοβαρα προβληματα φαινονται απο τη β' επιπεδου ή απο τη γεννα.

Να συννενοηθεις με τον παιδιατρο να σε παραπεμψει στους καταλληλους γιατρους να δεις αν όντως υπαρχει προβλημα και αν υπαρχει, τι ειδους προβλημα ειναι, τι βαθμου δηλαδη.

Για το θεμα της σεξυ φυσης της μην ανησυχεις, πολλα παιδακια λεει το εχουν.

Εγω βωρηκα και αυτο:

Σίγουρα ακούγεται περίεργη διάγνωση αλλά είναι πιο συχνή απ'όσο νομίζει κανείς. Αρκετές φορές αποτελεί τυχαίο εύρημα μετά από υπερηχογραφική εξέταση της κοιλιάς για άλλο λόγο χωρίς να συνιστά παθολογικό εύρημα. Τις περισσότερες φορές ο διπλός ουρητήρας συνοδεύεται από ουρητηροκήλη, μια σακκοειδή διεύρυνση του τελικού του ενδοκυστικού τμήματος. Αυτή είναι υπεύθυνη για αποφρακτικά φαινόμενα επιβαρύνοντας τον άνω ημίνεφρο και επηρεάζοντας την διηθητική του ικανότητα. Στις περιπτώσεις που το πάνω μέρος του νεφρού διατηρεί καλή ικανότητα φιλτραρίσματος και ικανό πάχος παρεγχύματος τότε η αντιμετώπιση κλίνει προς τη συντηρητική φροντίζοντας να διατηρήσουμε νεφρική μάζα χωρίς επεμβάσεις. Άλλοτε η βλάβη επήλθε ήδη από την ενδομήτρια ζωή και το άνω μισό του νεφρού δεν είναι παρά ένας λεπτοτοιχωματικός σάκκος με πτωχή λειτουργία και παροχέτευση. Τότε η ένδειξη χειρουργικής επέμβασης είναι ισχυρή λόγω της μεγάλης πιθανότητας ουρολοιμώξεων και πυόνεφρου επικίνδυνου για τη ζωή του παιδιού. Η ουρητηροκήλη συνήθως εξαφανίζεται αυτόματα μετά την αφαίρεση του διπλού ουρητήρα μαζί με το πάνω μέρος του νεφρού που παροχετεύει. Επεμβάσεις μετεμφύτευσης του ουρητήρα καλό είναι να αποφεύγονται πριν τον πρώτο χρόνο λόγω του μικρού μεγέθους της ουροδόχου κύστεως και της αδυναμίας κατασκευής ικανού υποβλεννογόνιου τούνελ.

__________________

αν δεν εχει ουρητορηκηλη λοιπον, δεν νομιζω να ειναι τιποτα σοβαρο. Αν ειχε, λογικα θα το εβλεπαν,

Επίσης βρηκα αυτο

http://pediatrikiurologia.gr/


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

ρωτα ρωτα εσυ λογικα θα πας λιγε μερες πριν απο εμενα.για να δουμε τι θα πει.

θα παμε την αλλη βδομαδα,μαλλον τεταρτη η πεμπτη..


ο στρατος μου ηρθε στις 24.12.2007

η δομνα και ο κωστας μου ηρθαν στις 2.11.2009

Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λίτσα,εσύ το έχεις πεί αλλά εγώ δεν το θυμάμαι!Τί αμάξι πήρατε και αν επιτρέπεται πόσο;;Γιατί ψάχνουμε και εμείς.

ford focus πενταθυρο 1600cc,τη νεα εκδοση-οχι c-max η s-max-με κοτσαδορο εργοστασιακο και ραγες για μπαγαζιερα,απο 18500 περιπου που ηταν,με τριτεκνια και μια εκπτωση της φορντ μας βγηκε 14800 περιπου..και χωραει ακριβως ομως τρια καρεκλακια!!!εχει και μεγαλο πορτ παγκαζ..


ο στρατος μου ηρθε στις 24.12.2007

η δομνα και ο κωστας μου ηρθαν στις 2.11.2009

Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ford focus πενταθυρο 1600cc,τη νεα εκδοση-οχι c-max η s-max-με κοτσαδορο εργοστασιακο και ραγες για μπαγαζιερα,απο 18500 περιπου που ηταν,με τριτεκνια και μια εκπτωση της φορντ μας βγηκε 14800 περιπου..και χωραει ακριβως ομως τρια καρεκλακια!!!εχει και μεγαλο πορτ παγκαζ..

Τα κυριότερα!Μια χαρά!!Και πάλι καλορίζικο και καλοτάξιδο!!!Κάντε και καμιά βόλτα προς εδώ επάνω!!1,5 ώρα είναι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...