Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Εγω αυριο εχω εμβρυομεταφορά και μεθαύριο θα ταξιδέψω με αεροπλάνο να επιστρέψω στον τόπο διαμονής μου.. μου ειπαν απλώς προληπτικα να μεινω μια μερα Αθήνα.. νομιζω αλλοι γιατροι σε αφηνουν και την ιδια μερα να φυγεις.. μην αγχωνεσαι, απλως δεν θα οδηγησεις και δεν θα κουβαλησεις βαρος εννοειται! Καλή επιτυχία!!! 

      Καλή επιτυχία εύχομαι να φωλιάσουν τα εμβρυακια για τα καλά στην κοιλιτσα σου🙏🏼

      2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία να κάνετε πολλά εμβρυακια 🙏🏼🙏🏼

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

ναι.. Σε βάζουν σε οτι υπάρχει διαθέσιμο και πληρώνεις πολύ λιγα χρήματα σαν διαφορά.. Η αδελφή μου είχε ζητήσει 6κλινο δεν είχε και έμεινε όλες τις μέρες σε δίκλινο.. Πλήρωσε πολύ λίγα μόνο σαν διαφορά...

Μπορώ να διαλέξω το δικλινο ας πόυμε ?ή με βάζουν στο πρώτο διαθέσιμο?Ε γιατί αν είναι τουλάχιστόν ας είναι δίκλινο.


an1cF3I0g410010NjAzMTNkfDE3NjU1NWRhfG8gcHJpZ2lwYXMgbWFz.gif ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΑΣ ΛΙΩΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΑΣ........!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

Μπορώ να διαλέξω το δικλινο ας πόυμε ?ή με βάζουν στο πρώτο διαθέσιμο?Ε γιατί αν είναι τουλάχιστόν ας είναι δίκλινο.

Δεν νομίζω να μπορείς να διαλέξεις.. εκείνοι σε βάζουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να μπορείς να διαλέξεις.. εκείνοι σε βάζουν!!!

Κρίμααααα!Πλάκα κάνω...ας είναι καλά τα μπέμπακια μας!


an1cF3I0g410010NjAzMTNkfDE3NjU1NWRhfG8gcHJpZ2lwYXMgbWFz.gif ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΑΣ ΛΙΩΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΑΣ........!

Link to comment
Share on other sites

Βρε Ιριδάκι μην αγχώνεσαι τοσο κοριτσάκι μου.. Δεν νομίζω να αλλάξει κατι στις 2 μέρες επιπλέον που θέλεις εσύ να περιμένεις.. Και δεν είναι απαραίτητο η πρόκληση να καταλήξει σε καισαρική.. Εμένα και η αδελφούλα μου και η φιλενάδα που γέννησε εχθες με πρόκληση πήγαν (η αδελφή μου και στα 2 παιδιά μάλιστα) και γέννησαν φυσιολογικά.. Μην αγχώνεσαι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και να ξέρεις οτι στις πρωτότοκες ειναι δύσκολο να σπάσουν τα νερα.. Έτσι μου είπε εμενα ο γιατρός μου..

Ωχ αμάν!Δηλαδή πάμε για Χριστούγεννα????????????????????????????????:tongue:


an1cF3I0g410010NjAzMTNkfDE3NjU1NWRhfG8gcHJpZ2lwYXMgbWFz.gif ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΑΣ ΛΙΩΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΑΣ........!

Link to comment
Share on other sites

Αστα γωγουλα εχω αγχωθει και πλανταξα στο κλαμα μιλαμε..... Δε ξερω γιατι, στεναχωρηθηκα τοσο πολυ οπως μου τα πε για την προκληση.... Συνεχεια μου λεγε οτι πιθανοτερο ειναι να καταληξει σε καισαρικη!!!!!!!! μιας και ειναι σα παρεμβαση, αφου δε σπασαν φυσικα τα νερα κανουμε εμεις κινηση... καταλαβες???????

και δεν ειναι μονο 2 μερες, αν με βαλει για προκληση τεταρτη 18 (η αλλη μπαινει 20) θα μπορουσε να με βαλει σαββατο 21 ή αν δε γινεται σαββατο, δευτερα 23/11 αρα ειναι 5 μερες μετα!!!!!!!!!

Εν τω μεταξυ αυτη ειναι η διαδικασια συνηθως? Γιαυτο και σας την εγραψα γιατι μια φιλη μου που γεννησε στο ΜΗΤΕΡΑ με προκληση, της εβαλαν κατευθειαν ορο με τους πονους (και μαλιστα 38η βδομαδα γιατι δεν ειχε υγρα το μωρο) και γεννησε μια χαρα ΦΤ... χωρις χαπακι στο τραχηλο που μου πε εμενα....


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αστα γωγουλα εχω αγχωθει και πλανταξα στο κλαμα μιλαμε..... Δε ξερω γιατι, στεναχωρηθηκα τοσο πολυ οπως μου τα πε για την προκληση.... Συνεχεια μου λεγε οτι πιθανοτερο ειναι να καταληξει σε καισαρικη!!!!!!!! μιας και ειναι σα παρεμβαση, αφου δε σπασαν φυσικα τα νερα κανουμε εμεις κινηση... καταλαβες???????

και δεν ειναι μονο 2 μερες, αν με βαλει για προκληση τεταρτη 18 (η αλλη μπαινει 20) θα μπορουσε να με βαλει σαββατο 21 ή αν δε γινεται σαββατο, δευτερα 23/11 αρα ειναι 5 μερες μετα!!!!!!!!!

Εν τω μεταξυ αυτη ειναι η διαδικασια συνηθως? Γιαυτο και σας την εγραψα γιατι μια φιλη μου που γεννησε στο ΜΗΤΕΡΑ με προκληση, της εβαλαν κατευθειαν ορο με τους πονους (και μαλιστα 38η βδομαδα γιατι δεν ειχε υγρα το μωρο) και γεννησε μια χαρα ΦΤ... χωρις χαπακι στο τραχηλο που μου πε εμενα....

Βρε Ιριδα μην στεναχωριέσαι γιατι στεναχώρεις κ το μπεμπάκι σου!Ολα θα πάνε καλά!απο περπάτημα τι κάνεις?Εμένα μου είπε να περπατάω κ μου είπε για την πρόκληση αλλά τιποτα για ΚΤ.


an1cF3I0g410010NjAzMTNkfDE3NjU1NWRhfG8gcHJpZ2lwYXMgbWFz.gif ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΑΣ ΛΙΩΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΑΣ........!

Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι στεναχωρω και το μωρο αλλα σ'αυτη τη φαση δε μπορω να μη στεναχωριεμαι!!!! δε τη θελω τη ΚΤ μου χει κατσει στραβα πολυ!!!!! και ολο του λεγα του dr οτι δε θελω να φαω ολους τους πονους της προκλησης και μετα να μου πει οτι δεν προχωραμε και καπακι να κανω ΚΤ και μου πε η μανα μου μηπως με παρεξηγησε και νομισε οτι ειμαι υπερ της ΚΤ γιαυτο μου τα λεγε ετσι....

τι να πω βρε elenie.... σου εξηγησε εσενα τη διαδικασια της προκλησης????

περπατημα δεν κανω καθολου, μου πε οτι δενε χει σημασια, αλλα μετα τα σημερινα λεω απτο απογευμα να παρω τους δρομους!!!!!!!!!! μπας και βοηθησω τη κατασταση και σπασουν μονα τους τα νερα.......


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι στεναχωρω και το μωρο αλλα σ'αυτη τη φαση δε μπορω να μη στεναχωριεμαι!!!! δε τη θελω τη ΚΤ μου χει κατσει στραβα πολυ!!!!! και ολο του λεγα του dr οτι δε θελω να φαω ολους τους πονους της προκλησης και μετα να μου πει οτι δεν προχωραμε και καπακι να κανω ΚΤ και μου πε η μανα μου μηπως με παρεξηγησε και νομισε οτι ειμαι υπερ της ΚΤ γιαυτο μου τα λεγε ετσι....

τι να πω βρε elenie.... σου εξηγησε εσενα τη διαδικασια της προκλησης????

περπατημα δεν κανω καθολου, μου πε οτι δενε χει σημασια, αλλα μετα τα σημερινα λεω απτο απογευμα να παρω τους δρομους!!!!!!!!!! μπας και βοηθησω τη κατασταση και σπασουν μονα τους τα νερα.......

Για ορό μου είπε δεν είπε για χάπι που σου πε εσένα.Πάντως κ λογικά να το δείς με το περπάτημα ή την κίνηση γενικά θα τα βοηθήσουμε να κατέβουν.Εγώ περπάτησα απο τη Δευτέρα κ μετά κ νομίζω οτι είναι καλύτερα.Δεν χάνουμε κ κάτι ....αειντε ξεκίνα και σταμάτα να στεναχωριέσαι!Εγω που είμαι κ πολύ φοβιτσιάρα κ λέω τώρα οτι κ να γίνει ας είναι οτι πιο καλό για το μώρο!Δεν θα είμαστε κ σε χωράφι μέσα στους γιατρούσ θα είμαστε!


an1cF3I0g410010NjAzMTNkfDE3NjU1NWRhfG8gcHJpZ2lwYXMgbWFz.gif ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΑΣ ΛΙΩΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΑΣ........!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αρχικά μην τρελαίνεσαι.. Και εγώ δεν θέλω να κάνω καισαρική αλλα τι να κάνω? Μη το βλέπεις τόσο στραβά... Αν χρειαστεί θα το κανεις και θα πρέπει να εισαι δυνατη χωρις να κλαις και να στεναχωριέσαι..

Κατα δεύτερον ο γιατρός αν επιμείνεις, μπορει να σε αφήσει μεχρι το Σάββατο για να νοιώσεις και εσύ οτι εξάντλησες τα περιθώρια και να στο πάρει μετα.. Παλιά γεννούσαν εως την 42η εβδομαδα.. Τώρα βιάζονται να μας τα πάρουν για να κανονιζουν τις δουλειές τους..

Αλλά σε παρακαλώ, μην αγχώνεσαι και μη τρελαίνεσαι..

Link to comment
Share on other sites

μα το θεμα αυτο ειναι, οτι πιο καλο για το μωρο αλλα οχι να μου λεει οτι ολα ειναι ανωριμα, πλακουντας, μωρο ψηλα κλπ και να με βαζει ΠΡΙΝ την ΠΗΤ (εστω 2 μερες που ειναι πολυ σημαντικες ειδικα για πρωτοτοκες) επειδη εχει ηδη κανονισει με την αλλη για 20.11 γιαυτο στεναχωρηθηκα τοσο......

γωγουλα μαλλον αυτο θα κανω, θα τον παρω τηλ και θα κανω τη χαζη οτι και καλα δεν καταλαβα οτι η ημ/νια που μου πε ειναι πριν την ΠΗΤ να δω τι θα μου πει...

καλα και ολα αυτα που λεω και η στεναχωρια που μ'εχει φαει πολυ πιθανο να ναι τσαμπα και να σπασουν μονα τους τα νερα αυριο μεθαυριο.........


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάρες μου ήρθα και εγώ!!!!!! Τώρα γύρισα, όλα είναι καλά, τον μικρό δεν μπορεί να τον μετρήσει καλά, αλλά περίπου 3500 τον έβγαλε.... συντηρητικά λέει. Οπότε είμαστε ΟΚ, άντε να είναι 3600 στην χειρότερη και 3800 στην καλύτερη.. για να δούμε! . Μου είπε αν θέλω να περιμένω μετά την 23.11 (38 εβδ) γιατί ο πλακούντας και τα υγρά είναι ΟΚ. Του λέω εκτός το βάρος θα κερδίσει κάτι το μωρούλι?? Μου λέει όχι. Πήρα και τον παιδίατρο - νεογνολόγο και τον ρώτησα. ¨οχι μου είπε και εκείνος. Οπότε καταλήξαμε να γεννησω την τετάρτη, 37 εβδομάδων. θα πάω κατά τις 09.30, θα μπω χειρουργειο κατά τις 11.30 και κατά τις 12 πρώτα ο Θεός θα γεννησω. Εγώ ακόμη πάντως δεν το έχω συνειδητοποιήσει.

μανουλες καλησπερα..ακομα εδω....πηρα γιατρο τηλ. και μου ειπε αυριο 9.00-9.30 να ειμαι ιασω.για να δουμε τι θα γινει,αν κ μαλλον θα γεννησω.Μακαρι να σπασουν σημερα τα νερα ή εστω να δω λιγο αιμα.αυτη τη προκληση τοκετου τη φοβαμαι......

Κίμι μου... σε βλέπω αύριο να γεννάς!! Με το καλό βρε κοριτσάρα!!!! Να πάνε όλα καλά (που θα πάνε!). Μη φοβάσαι την προκληση. Η αδερφή μου με προκληση γεννησε, φυσιολογικά στην 40 εβδομάδα.

Αλεκα πάρε στο ΙΑΣΩ να σου στείλουν τον νέο Τιμοκατάλογο..

Απο τη Δεύτερα ισχύουν νέες τιμές.. Και δε ξέρω αν θα το πιστέψεις αλλά οι τιμές ειναι... χαμηλότερες!!!! κατα 400-500 ευρώ παρακαλώ..

Γωγούλα μου το στέλνεις???? το έχεις στο μσν το δικό μου!!
Ισχύουν απο τη Δευτέρα που μας πέρασε βρε..

Τη Τρίτη ανοίγει και η καφετέρια μέσα στο ΙΑΣΩ που είχε κλείσει τόσο καιρο, οπότε είμαστε έτοιμες.. Αργήσαμε λιγάκι αλλά τα βάλαμε όλα σε μια σειρά.. ;) ;)

Αν θέλεις στείλε μου με pm το mail σου να σου στείλω το αρχειακι με τον τιμοκατάλογο που μου έστειλαν..

καφετέρια?? τσιγαράκι??? πω πω... απίστευτο!

Καλησπερα!!!!!!!!Τα νεα μας τωρα, Στο νστ κλασσικα δε φανηκε τπτ, ουτε 1 συσπαση οποτε χαλαρα ακομα......... Πηγα μετα dr και ειδαμε το μωρο στον υπερηχο, 3 κιλακια ειναι η μπουμπου και κανονισαμε αν δε σπασουν τα νερα ή κατι αλλο παμε για προκληση 18 Νοεμβρηηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αχ κοριτσακια τα φωτα σας!!!!!!!!!!!!! Εγω εχω ΠΗΤ 19-20/11 αλλα επειδη εχει αλλη μια που γενναει τοτε με εβαλε εμενα στις 18/11 και εκεινη στις 20/11 (αν και αυτη δεν εχει γεννησει ως τοτε) και εχω σκασει απο τη στεναχωρια μου μιλαμε.... γιατι ακομα και 2 μερουλες ισως ηταν σημαντικες και σπαγαν απο μονα τους τα νερα κλπ και γενναγα μονη μου........ πολυ τη φοβαμαι τη προκληση (κιμιιιιιιιιιιι μαζι σου!!!!!!!!) γιατι μου πε οτι ειναι πολυ πιθανο να καταληξει σε καισαρικη..... Η διαδικασια λεει της προκλησης ειναι, βαζουν καποιο χαπακι για να κανεις διαστολη και μετα το μεσημερι βαζουν τον ορο με τους πονους, αλλα αν ως το μεσημερι διαστολη δεν υπαρχει πας για καισαρικη..........!!!!!!!!!!!!!!

καταρχήν οι φόβοι σου είναι αβασιμοι Ιριδάκι μου!!! η διαφορά θα ήταν αν πήγαινεσ με προκληση στην 37η εβδομαδα. Τώρα που πας στην 40η δεν έχει ιδι'αιτερη διαφορά. παρ΄ όλα αυτά, πιστευω ότι θα μπορούσες να το καθυστερησεις αφού πλακούντας τραχηλος κλπ είναι ανώριμοα... Μη σκας. παρε τηλεφωνο και απαιτησε το. Όχι να κάνεις τη χαζή αλλά να του εξηγησεις!


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

IRIDA μια απο τα ιδια και εγω δεν θελω με τιποτα κτ γι αυτο και παρακαλαω να εχω καποιο αλλο συμπτωμα νερα,διαστολη πονους κτλ για να μην με βαλει με προκληση γιατι την φοβαμε .Δεν σημαινει ομως οτι θα καταληξει σε ΚΤ μην το εχεις σιγουρο.Και εγω σημερα αγχωθηκα πολυ ουτε να κοιμηθω δεν μπορεσα καθολου διαστολη αντε να δουμε την Τριτη τωρα παλι που θα παω.Τι να κανω περπαταω οσο μπορω ρε γαμωτο


it77p2.png
Link to comment
Share on other sites

ευτυχως που ειστε και σεις και με καταλαβαινετε βρε κοριτσια γιατι ειμαι σκασμενη απο κεινη την ωρα......

αλεκακι δηλαδη λες 2 μερες δεν εχουν διαφορα ε??? τι 18 τι 20??? αλλα το 18 με το 23 (που θαμαι 41η βδομαδα???????) ?????????

και για πες κι εσυ boymama, σου πε για τη προκληση οτι πρωτα βαζουν ενα χαπι για το τραχηλο???

αλεκα κι εσυ αν το χεις υποψη σου....


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...