Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ για το ενδιαφέρον αλήθεια. Κάναμε τον πρώτο υπέρηχο την Παρασκευή πάλι καλά είναι μέσα στην μήτρα και είδαμε και την καρδούλα αυτό που μου δημιούργησε άγχος είναι ότι ο υπέρηχος έγραφε 5 εβδομάδων και 1 ημέρα είναι λογικό;;;; Κάναμε μαζί εμβρυομεταφορα εσένα τ έγραφε ο υπέρηχος;;;; Πότε θα πασ ξανά;;; Εμάς μασ είπε την Πέμπτη ξανά.

       

      Ακουσατε καρδια 5η εβδομάδα??? Μπραβο!!!!!  Νομίζω όταν ακούμε καρδια τότε ξεκαθαρίζει και πόσες εβδομαδες είμαστε ακριβώς...εμείς λέμε ότι είμαστε τόσο...αλλά ο υπέρηχος  που ακουγεται καρδια ξεκαθαρίζει την ακριβή εβδομάδα και μέρα. Εμείς δεν ακούσαμε καρδια άρα υπολόγισαμε εβδομάδα βάση εμβρυομεταφορας εγραφε 5 εβδομαδων και και 2 ημερων....επομένως ίσως δεν είναι το ακριβές. Ίσως και γω είμαι πιο λίγο...θα μας βοηθήσουν οι πιο παλιές 😄

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Επίσης, έχω μια απορία, γέννησε καμία φυσιολογικά χωρίς επισκληρίδιο? Διαβάζω όσες έχουν γεννήσει και καμία δε πόνεσε ιδιαίτερα και όλα μια χαρά. Εγω που λεω να γεννησω χωρις επισκληρίδιο μήπως πρεπει να αρχίσω να αγχώνομαι???

Καλησπερα κορίτσια! Τι κανετε? δεν προλαβα να διαβασω όλα τα νεα σας!

Μιτσάκι καο Ιρκα να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!! Παντα γερα και ευτυχισμενα!!!!

Georgiailias εγώ γέννησα φυσιολογικά και χωρίς επισκληρηδιο. Οι δυνατοι πονοι κράτησαν περίπου μιαμιση ωρα, αλλά και πάλι τους άντεχα. Να μην αγχωνεσαι. Να ακους τον γιατρό και την μαία και όλα θα πανε καλα. Εγώ σε όλη την διαρκεια της εγκυμοσύνης αγχωνομουν με το παραμικρό. Την ώρα όμως του τοκετού ήμουν στην κοσμάρα μου. Είχα βάλει καλά στο μυαλό μου ότι αν αγχωθω μόνο κακό θα κάνω και έτσι πήγα να γεννησω με την καλύτερη ψυχολογία. Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου σε σένα και στα υπολοιπα κοριτσια που περιμενουν να εχουν μία γεννα σαν την δική μου και με το καλο να αγκαλιασετε τα αγγελουδια σας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

μανουλες καλησπερα..ακομα εδω....πηρα γιατρο τηλ. και μου ειπε αυριο 9.00-9.30 να ειμαι ιασω.για να δουμε τι θα γινει,αν κ μαλλον θα γεννησω.Μακαρι να σπασουν σημερα τα νερα ή εστω να δω λιγο αιμα.αυτη τη προκληση τοκετου τη φοβαμαι......

Κ εγω χωρις επισκληρηδιο γεννησα.δεν ηταν τοσσσοοοο φοβεροι οι πονοι.Υποφεροντουσαν απλα σε μενα κρατησαν πολλες ωρες,αλλα κ τωρα φυσικα θα γεννησω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!! Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!! Από χτες είμαι στο σπίτι δυστυχώς όμως χωρίς το μωράκι μου. Μου σπάσαμε τα νερά την παρασκευή ξημερώματα και το μεσημέρι ειχα γεννήσει το μωράκι ηταν 2710γρ μπήκε για παρακολουθήσει λόγο δικου μου ζαχάρου αλλα την επόμενη έκανε εμετό και σταματήσαμε την σίτιση τον εχουν με ορό και έχει ένα σωληνάκι από το στομάχι του για να βλεπουν τι βγάζει στην αρχή ήταν σκουρα και τωρα εχει καθαρίσει λίγο αλλα όχι τελείως περιμένουν να καθαρίσει τελείως για να δοκιμάσουν να τον ταΐσουν. κατι εμπόδιζε στο εντερακι του όχι τελείως αλλα περιμένουμε να δούμε πως θα παει δεν μας εχουν πει και συγκεκριμένα πράγματα κάνουμε υπομονή οσο μπορούμε δηλαδή και ελπίζουμε στο καλύτερο!! Τωρα πηγαίνω και τον βλεπω 2 φορες την μερα. Τα ράμματα θα παω την δευτερα να τα κοψω. Το γαλα το βγαζω και ελπιζω συντομα να θηλαζω τον μπεμπη!!

Θελω επίσης να ευχαριστήσω δημόσια την Αλεκα η κοπελα είναι πραγματικά Άνθρωπος δεν γνωριζόμαστε και μου στάθηκε σαν να ήμασταν χρονια φιλες πραγματικα νομιζα ότι δεν υπήρχαν πλεον τέτοιοι άνθρωποι την ευχαριστω παρα μα παρα πολύ για το ενδιαφερον που εδειξε και για την στήριξη!!!!

Ευχομαι σε ολες τις κοπελες που γέννησαν ότι καλυτερο για τα μωρακια τους και με το καλο σε οσες περιμενουν!

Καντε μια προσευχουλα για το μωρακι μου να βγει γρηγορα και να τον παρουμε σπιτι γεματο υγεια!!!

Eleni μου εύχομαι γρήγορα να πάρεις το μωράκι σου στο σπίτι και όλα θα γίνουν ξανα υπέροχα.. Το πάν ειναι όπως λέει και το αλεκάκι μας είναι οτι δεν χρειαστηκε επέμβαση!!Σε λίγο καιρό δε θα θυμάσαι τιποτα απο όλα αυτα, να είσαι δυνατή και να είσαι σίγουρη οτι όλες μας θα προσευχόμαστε για τον πριγκηπάκο σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Αλεκα πάρε στο ΙΑΣΩ να σου στείλουν τον νέο Τιμοκατάλογο..

Απο τη Δεύτερα ισχύουν νέες τιμές.. Και δε ξέρω αν θα το πιστέψεις αλλά οι τιμές ειναι... χαμηλότερες!!!! κατα 400-500 ευρώ παρακαλώ..

Να και ενα καλό σε μας που το αργήσαμε λιγάκι..

Κατα τ'αλλα π'ηρα και εγω μυρωδιές απο μωράκι εχθές και έχω πάθει τη πλάκα μου με τη μπέμπα της φίλης μου..Περιμένω τώρα πώς και πώς τη σειρά μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια ...Ελενη μου κανε υπομονη μια χαρα θα ειναι το μωρακι σου και θα το παρετε γρηγορα σπιτι....

Μολις γυρισα και εγω απο το γιατρο μου εκανε την κλασικη εξεταση ξερετε πια εννοω:mad: και μου ειπε οτι αν εχεις μια δυο σταγονιτσες αιμα να μην ανυσηχησεις οκ αυτο το ηξερα .Αιμα δεν εχω αλλα εχω μπολικα καφε συγνωμη κιολας βρε κοριτσια θα το παρακολουθησω και το απογευμα.

Η μεση μου με εχει πεθαινει εδω και μερες αλλα ρε γαμωτο δεν εχω καθολου διαστολη.........


it77p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να βρε για αυτο δε γενναω..περιμενω να πεσουν οι τιμεςς

και εγω αμα μπω αυριο κ βγω Τριτη τι τιμες ισχυουν?

Ισχύουν απο τη Δευτέρα που μας πέρασε βρε..

Τη Τρίτη ανοίγει και η καφετέρια μέσα στο ΙΑΣΩ που είχε κλείσει τόσο καιρο, οπότε είμαστε έτοιμες.. Αργήσαμε λιγάκι αλλά τα βάλαμε όλα σε μια σειρά.. ;) ;)

Αν θέλεις στείλε μου με pm το mail σου να σου στείλω το αρχειακι με τον τιμοκατάλογο που μου έστειλαν..

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας κ απο μένα.Ακόμα εδώ!!!!Γωγώ μια χαρά με το ΙΑΣΩ βλέπω αν θές στείλε τον κατάλογο και σε μένα . Αργήσαμε αλλα οι διακοπές μας θα είναι 5 αστέρων!!!!!


an1cF3I0g410010NjAzMTNkfDE3NjU1NWRhfG8gcHJpZ2lwYXMgbWFz.gif ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΑΣ ΛΙΩΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΑΣ........!

Link to comment
Share on other sites

Λενακι το πήρες? Στο έστειλα..

Κρατήσου κακομοίρα μου, να είμαστε μαζί το άλλο Σάββατο.. Το νού σου!! :P

Μακάρι τι να σου πω ε φανταζόμαι πως θα κρατηθώ δεν βλέπω φώς!!!


an1cF3I0g410010NjAzMTNkfDE3NjU1NWRhfG8gcHJpZ2lwYXMgbWFz.gif ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΑΣ ΛΙΩΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΑΣ........!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε εξάκλινο με φυσιολογικό πας?

Ναι έτσι ! Τώρα δεν ξέρω αν δεν υπάρχει τι γίνετε?δίνεις την διαφορά που λεεί κ διαλέγεις αλλη θέση?


an1cF3I0g410010NjAzMTNkfDE3NjU1NWRhfG8gcHJpZ2lwYXMgbWFz.gif ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΑΣ ΛΙΩΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΑΣ........!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!!!!!! Να μαστε κι εμεις............

Ελενη μου να σου ζησει ο μπεμπακος σου και γρηγορα να γινει μια χαρα και να πατε σπιτακι σας!!!!!!! Εννοειται οτι οι προσευχες μας ειναι μαζι σας..........

Τα νεα μας τωρα, Στο νστ κλασσικα δε φανηκε τπτ, ουτε 1 συσπαση οποτε χαλαρα ακομα......... Πηγα μετα dr και ειδαμε το μωρο στον υπερηχο, 3 κιλακια ειναι η μπουμπου και κανονισαμε αν δε σπασουν τα νερα ή κατι αλλο παμε για προκληση 18 Νοεμβρηηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αχ κοριτσακια τα φωτα σας!!!!!!!!!!!!! Εγω εχω ΠΗΤ 19-20/11 αλλα επειδη εχει αλλη μια που γενναει τοτε με εβαλε εμενα στις 18/11 και εκεινη στις 20/11 (αν και αυτη δεν εχει γεννησει ως τοτε) και εχω σκασει απο τη στεναχωρια μου μιλαμε.... γιατι ακομα και 2 μερουλες ισως ηταν σημαντικες και σπαγαν απο μονα τους τα νερα κλπ και γενναγα μονη μου........ πολυ τη φοβαμαι τη προκληση (κιμιιιιιιιιιιι μαζι σου!!!!!!!!) γιατι μου πε οτι ειναι πολυ πιθανο να καταληξει σε καισαρικη..... Η διαδικασια λεει της προκλησης ειναι, βαζουν καποιο χαπακι για να κανεις διαστολη και μετα το μεσημερι βαζουν τον ορο με τους πονους, αλλα αν ως το μεσημερι διαστολη δεν υπαρχει πας για καισαρικη..........

Τι να κανω ρε κοριτσιααααααααα? Του πα αν μπορουμε να το καθυστερησουμε ως την επομενη βδομαδα αλλα λεει φοβαται... θα χουν περασει οι μερες......

Αχ δεν ηξερα που αλλου να πω το πονο μου!!!!!!!!!!!!!!!!


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι.. Σε βάζουν σε οτι υπάρχει διαθέσιμο και πληρώνεις πολύ λιγα χρήματα σαν διαφορά.. Η αδελφή μου είχε ζητήσει 6κλινο δεν είχε και έμεινε όλες τις μέρες σε δίκλινο.. Πλήρωσε πολύ λίγα μόνο σαν διαφορά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...