Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

Αμα είναι μεγαλούτσικος καλύτερα στις 37 να ξεμπερδέυεις! Εμένα αυτό ήταν το άγχος μου, μη βγει μικρούλης κ παιδευτώ στον θηλασμό. Τον είχε μετρήσει στις 37 2750γρ. Αρα ήταν η απόκλιση, δεν μπορεί να πήρε 1 κιλό σε μια βδομάδα;;:confused:

Για αυτό δεν πιστευω εγώ τους υπέρηχους!!! Εμένα τον είχε βγάλει 32 εβδ 2500 και στην 35 ήταν 3300. Τώρα ξέρω εγώ... σκεφτομαι ότι αν ισχυει η αποκλιση του 10%, στη χειροτερη να ήταν 2950 στην 35. Σε 15 ημέρες δεν θα έχει πάρει μισό κιλάκι???


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό δεν πιστευω εγώ τους υπέρηχους!!! Εμένα τον είχε βγάλει 32 εβδ 2500 και στην 35 ήταν 3300. Τώρα ξέρω εγώ... σκεφτομαι ότι αν ισχυει η αποκλιση του 10%, στη χειροτερη να ήταν 2950 στην 35. Σε 15 ημέρες δεν θα έχει πάρει μισό κιλάκι???

Γύρω στα 250γρ. την εβδομάδα παίρνουν νομίζω,με μέγιστο το μισό κιλό.


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

γωγουλα ετσι και μενα η μπουμπου!!!!!!!! ειναι λεπτεπιλεπτες οι κορουλες μας!!!!!!!! μη σκας! θα παρουν τα πανω τους μετα....

αααααααααααχ κοριτσια!!!!!!!! πηρα μυρωδια νεογεννητου, 3150 το αγορακι της φιλης μου!!!! (το 3ο με ΚΤ) και τον θηλασε κι ολας.... αλλα κατι λιγο προβλημα με το αναπνευστικο του ειχε πολλα υγρα λογω λεει ΚΤ και τον παρακολουθουν τον μπεμπακο....

αλλα η δικια σου τπτ!!!!!!!!! εκειιιιι βραχος!!!!!!!! σου λεει σιγα μη βγω, εχω βολευτει μια χαρα στη κοιλιτσα!!!!!!!!!!! αυριο εχω νστ και γιατρουκο!!!!!!!!!!!! αρα θα σας εχω και γω νεοτερα και το αλεκακι.......


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πωπω... κοιμήθηκα και ξύπνησα πριν από λίγο και φυσικά νυστάζω!!! Ίριδα να ζησει καιτο μωράκι της φιλεναδίτσας. Γωγούλα, δεν θα είχε μετρήσει καλά ο γιατρός. Είδες αποκλίσεις που συμβαίνουν???


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια γύρισα από το γιατρό.

Στις 37 εβδομάδες και η μπέμπα μου είναι 2700 gr.

Μια χαρά μου φαίνεται. Ο πλακούντας grade 2-3 και τα αμνιακά μια χαρά. Μου είπε όμως να τη φάμε και την 38η από τη στιγμή που πάμε καλά. Χέρι δε μου έβαλε, αλλά θα με δει στις 19/11 ξανά. Μου είπε λοιπόν τελική ημερομηνία σε περίπτωση που δεν έχω γεννήσει μέχρι τότε είναι 26/11 (τελευταία και καταϊδρωμένη λοιπόν!)


byXKp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάκια... μπράβο τζια μου μ9ια χαρά!!!! Τοξοτίνα μάλλον η κοράκλα σου!!!! Άντε να πάω και εγώ σήμερα, να δούμε!! Σήμερα πάει και το Ιριδάκι με τη Μαρλεν. Όπώς και να'χει πάντως, οι του Νοεμβρίου νωρίς ξεμπερδευουμε!!


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Τι τέλεια μέρα σήμερα και εγώ πρέπει να πάω για 2-3 ωρίτσες στη δουλειά...

'Ατιμη κοινωνιααααααααα

Για να δούμε θα γεννήσει καμια σήμερα?

Αλέκα περιμένουμε νέα σου!


byXKp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου,και εγω ακομα εδω ειμαι.ειχα πητ 13/11, θα παρω γιατρο να μου πει τι να κανω.μαλλον θα μου πει να μαι ιασω αυριο να το βγαλουμε.μακαρι να γινοταν κατι σημερα αλλα εχει μουλαρωσει η περδικουλα μου..στεναχωριεμαι λιγο και αγχωνομαι.θα δουμε......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!! Γιατί τα άλλα καφέ έχουν 5 αστεράκια στην αξιολόγηση κι εμείς κανένα;;; Δεν είμαστε εμείς αξιόλογο καφέ; Τί άλλο πρέπει να γράψουμε για να πάρουμε τα αστεράκια μας;;;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου,και εγω ακομα εδω ειμαι.ειχα πητ 13/11, θα παρω γιατρο να μου πει τι να κανω.μαλλον θα μου πει να μαι ιασω αυριο να το βγαλουμε.μακαρι να γινοταν κατι σημερα αλλα εχει μουλαρωσει η περδικουλα μου..στεναχωριεμαι λιγο και αγχωνομαι.θα δουμε......

καλημέρα Κίμι μου... μην αγχώνεσαι βρε! Τι σήμερα, τι αύριο... όλα θα πάνε καλά! Άντε πάρε το γιατρό και πες μας!!!

Καλημέρα κορίτσια!!! Γιατί τα άλλα καφέ έχουν 5 αστεράκια στην αξιολόγηση κι εμείς κανένα;;; Δεν είμαστε εμείς αξιόλογο καφέ; Τί άλλο πρέπει να γράψουμε για να πάρουμε τα αστεράκια μας;;;

έλα ντε??? Τι άλλο πρέπει ν αγράψω δηλαδή και πόσο πιο χαμηλά πρέπει να πέσω????:confused:


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!! Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!! Από χτες είμαι στο σπίτι δυστυχώς όμως χωρίς το μωράκι μου. Μου σπάσαμε τα νερά την παρασκευή ξημερώματα και το μεσημέρι ειχα γεννήσει το μωράκι ηταν 2710γρ μπήκε για παρακολουθήσει λόγο δικου μου ζαχάρου αλλα την επόμενη έκανε εμετό και σταματήσαμε την σίτιση τον εχουν με ορό και έχει ένα σωληνάκι από το στομάχι του για να βλεπουν τι βγάζει στην αρχή ήταν σκουρα και τωρα εχει καθαρίσει λίγο αλλα όχι τελείως περιμένουν να καθαρίσει τελείως για να δοκιμάσουν να τον ταΐσουν. κατι εμπόδιζε στο εντερακι του όχι τελείως αλλα περιμένουμε να δούμε πως θα παει δεν μας εχουν πει και συγκεκριμένα πράγματα κάνουμε υπομονή οσο μπορούμε δηλαδή και ελπίζουμε στο καλύτερο!! Τωρα πηγαίνω και τον βλεπω 2 φορες την μερα. Τα ράμματα θα παω την δευτερα να τα κοψω. Το γαλα το βγαζω και ελπιζω συντομα να θηλαζω τον μπεμπη!!

Θελω επίσης να ευχαριστήσω δημόσια την Αλεκα η κοπελα είναι πραγματικά Άνθρωπος δεν γνωριζόμαστε και μου στάθηκε σαν να ήμασταν χρονια φιλες πραγματικα νομιζα ότι δεν υπήρχαν πλεον τέτοιοι άνθρωποι την ευχαριστω παρα μα παρα πολύ για το ενδιαφερον που εδειξε και για την στήριξη!!!!

Ευχομαι σε ολες τις κοπελες που γέννησαν ότι καλυτερο για τα μωρακια τους και με το καλο σε οσες περιμενουν!

Καντε μια προσευχουλα για το μωρακι μου να βγει γρηγορα και να τον παρουμε σπιτι γεματο υγεια!!!


97ehp2.pngUBTSp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ελένη όλες προσευχόμαστε να βγει γρήγορα το μωράκι σου και να το έχεις δίπλα σου, γιατί είναι παααααααρα πολύ δύσκολο να αναγκαστείς να το αποχωριστείς από τόσο νωρίς!!!! Όταν θα το πάρεις όμως, δεν θα το αφήνεις από την αγκαλιά σου, τόσο ευτυχισμένη θα είσαι!!! Μπράβο στην Αλέκα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!! Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!! Από χτες είμαι στο σπίτι δυστυχώς όμως χωρίς το μωράκι μου. Μου σπάσαμε τα νερά την παρασκευή ξημερώματα και το μεσημέρι ειχα γεννήσει το μωράκι ηταν 2710γρ μπήκε για παρακολουθήσει λόγο δικου μου ζαχάρου αλλα την επόμενη έκανε εμετό και σταματήσαμε την σίτιση τον εχουν με ορό και έχει ένα σωληνάκι από το στομάχι του για να βλεπουν τι βγάζει στην αρχή ήταν σκουρα και τωρα εχει καθαρίσει λίγο αλλα όχι τελείως περιμένουν να καθαρίσει τελείως για να δοκιμάσουν να τον ταΐσουν. κατι εμπόδιζε στο εντερακι του όχι τελείως αλλα περιμένουμε να δούμε πως θα παει δεν μας εχουν πει και συγκεκριμένα πράγματα κάνουμε υπομονή οσο μπορούμε δηλαδή και ελπίζουμε στο καλύτερο!! Τωρα πηγαίνω και τον βλεπω 2 φορες την μερα. Τα ράμματα θα παω την δευτερα να τα κοψω. Το γαλα το βγαζω και ελπιζω συντομα να θηλαζω τον μπεμπη!!

Θελω επίσης να ευχαριστήσω δημόσια την Αλεκα η κοπελα είναι πραγματικά Άνθρωπος δεν γνωριζόμαστε και μου στάθηκε σαν να ήμασταν χρονια φιλες πραγματικα νομιζα ότι δεν υπήρχαν πλεον τέτοιοι άνθρωποι την ευχαριστω παρα μα παρα πολύ για το ενδιαφερον που εδειξε και για την στήριξη!!!!

Ευχομαι σε ολες τις κοπελες που γέννησαν ότι καλυτερο για τα μωρακια τους και με το καλο σε οσες περιμενουν!

Καντε μια προσευχουλα για το μωρακι μου να βγει γρηγορα και να τον παρουμε σπιτι γεματο υγεια!!!

:oops::oops::oops: αλίμονο....δεν έκανα τίποτα...ειλικρινά!

Ελενίτσα μου γλυκειά, όλα θα πάνε καλά!!! Αφού στο μωράκι δεν έχει φράξει το εντεράκι του, και δεν χρειάζεται χειρουργείο, είναι κάτι που θα διορθωθεί εύκολα και γρήγορα. Και χειρουργείο να χρειαζόταν, δεν έιναι κάτι τρομερά δύσκολο. Δυστυχώς τέτοιες επεμβάσεις είναι συχνές απλά εμείς δεν τις πολυξέρουμε.

Όλες οι κοπέλες εδώ, είμαι σίγουρη ότι σου στελνουν την αγάπη τους και πιο πολύ στο μικρό σου ζουζουνάκι...οι προσευχές μας είναι μαζί του και ο Θεούλης θα σου τον στείλει γρηγορα στην αγκαλίτσα σου. Κάνε υπομονή και όλα θα πάνε καλά!!!!


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...