Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      Εγώ πήρα q10 των 200 τρία χάπια  ημερησίως … μας βοήθησαν πολύ αλλά μας φούσκωσαν … εγώ δηλαδή πολύ ο άντρας μ τα σταματησε ένα μήνα πριν την ωοληψια  γιατί τρώγαμε ασύστολα χαχαχα αλλά εδώ στο εξωτερικό είναι πολύ διαδεδομένες με μεγάλα ποσοστά επιτυχίας . 

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

.. μπααα... εσύ τη γλίτωσες!!!! Τι να θαυμάσεις καυμένη???Τώρα αν θα θαυμάσω εγώ εσένα, επιφυλάσσομαι!!!:):):) Θα σου πω όταν σε δω !! χαχα!!!!! Έν απάντως θα σου πω... γράφτηκα κολυμβητήριο!!! ¨ΟΟΟΟΧΙΙΙΙΙΙ μην πάει ο νους σας στο free willy. Γράφτηκα για να πάω μετά τα Χριστούγεννα. Βιάααζοοοομαιιιιι σας λέω!

καλά δεν έχεις το θεό σου!!!

κλείνουν τα ραμματα κανονικότατα ε;;;

άντε με το καλό βρε!! εγώ όυτε άυτό δε μπορώ να κάνω!!! η μαμά είναι μεγάλο πράμα τελικά!! αφήνεις τα παιδάκια σου για λίγο και ζεις τη ζωή σου έστω κ για λίγο βρε αδερφέ!!!!

μαρλεν σε πόσες ωρες γ'εννησες τα παιδάκια σου???

την 1η 4ώρες με πόνους!!! δε βάζω το χαζολόγημα στο ιασώ!!!

τη 2η 5 ώρες και...

την 3η............................... ο θεός είναι μεγάλος!!!!!


170301c7zifsub1b.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

Άντε βρε... στην τρίτη δεν θα πονέσεις καθόλου!!!!! Θα δεις!!!!!! Αυτή ρουφιάνα η μάνα μου πώς στο διάτανο δεν πόναγε χωρ'ις επισκληρίδιο και κανα τετράκιλο η κάθε μια μας... δε μπορώ να καταλάβω. και μιλάμε για χρόνους Dt όχι βλακείες!!!!

Κοίτα στον Άγγελο δεν κάθισα καθόλου στα αυγά μου και στον μήνα είδα κάτι διαρροές από τα ράμματα. αλλά μου είπε ο γιατρός ότι δεν είναι τίπτα και άρχισα γυμναστική από το 2μηνο. Τώρα λέω να το πάω πιο χαλαρά και στο 40ήμερο να είμαι έτοιμη. Το κολυμβητήριο ςίναι δίπλα ακριβώς από το γραφείο μου. Βέβαια σιχαίνομαι για αυτό δεν πήγαινα τόσο καιρό, αλλά δεν έχω άλλη εναλλακική τώρα. Πρέπιει το μέτρο να είνια δραστικό!! χαχα!! Απλά θα ξεκλέβω χρόνο από το γραφείο για να κάνω και μια ωρίτσα εκεί. Γιατί η μανούλα μου δεν θα μου κρατάει τον δεύτερο... κουράστηκε η ακατανόμαστη! έχω μια νταντά για αυτόν τον καυμενούλη!!! είναι 27 χρονών, καλή κοπέλα, μένει απένταντι από το σπίτι μου, και έχει ένα γιο 8 χρονών. Την έβαλα τώρα και έκανε όλα τα εμβόλια, γρίπη κλπ, οπότε είμαστε έτοιμες!!! Μη με ρωτας πώς θα τον αφήσω.... έχω πάααρα πολύ άγχος. αλλά το ίδιο άγχος έιχα και όταν τον άφηνα στη μάνα μου!!!! Πίστεψε με, δε γίνεται αλλιώς!!!!


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Τσα εδώ είμαι και εγώ!!!

Γωγώ να το χαίρεται η φίλη σου το μωράκι της!

Αλέκα και μένα έτσι μου είχε πει ο γιατρός μετά το δίμηνο ότι θέλω, πόσο μάλλον αν ασχολιόσουν με κάποιο σπορ και προ εγκυμοσύνης. Εσύ κάτι έκανες, βόλευ η κάτι τέτοιο;;;

Μόνο που δεν θέλει μούλιασμα στο νερό η πληγή, αλλά για κανά σαρανταήμερο φαντάζομαι! Ρωτησέ τον γι' αυτό!


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τσα εδώ είμαι και εγώ!!!

Γωγώ να το χαίρεται η φίλη σου το μωράκι της!

Αλέκα και μένα έτσι μου είχε πει ο γιατρός μετά το δίμηνο ότι θέλω, πόσο μάλλον αν ασχολιόσουν με κάποιο σπορ και προ εγκυμοσύνης. Εσύ κάτι έκανες, βόλευ η κάτι τέτοιο;;;

Μόνο που δεν θέλει μούλιασμα στο νερό η πληγή, αλλά για κανά σαρανταήμερο φαντάζομαι! Ρωτησέ τον γι' αυτό!

μπααααα εγώ είχα χρόνια να ασχοληθώ ενεργά με άθλημα!!! Μπάσκετ έπαιζα στα νειάτα μου... Και πολεμικές τέχνες παρακαλώ!!! τσ τσ. αλλά μετά τα 25 δεν έκανα τίποτα!!:P Χορο σε κανα κλαμπάκι και πολύ περπάτημα. Βέβαια γυμναστήριο πάντα ψιλοπήγαινα.

Ναι θα ρωτήσω για το κολυμβητήριο... άντε στη χειρότερη να περιμένω λίγο ακόμη.:cool:


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα και εγω εδω ειμαι!!!βλεπω ειστε ολες καλα γεννητουρια δεν βλεπω...αρα ειμαστε στα ιδια!!!εγω εχω ενα τρελο πονοκεφαλο απο χθες αλλο πραγμα!κατα τα αλλα προσπαθω να πεισω τον μπεμπη οτι θηλαζουμε και απο τα δυο στηθη και οχι μονο απο το ενα γιατι μετα το 10λεπτο του ενος αποκοιμιεται και παλευω να τον ξυπνησω να φαει και απο το αλλο γιατι πεθαινω απο τον πονο!κατα τα αλλαν πολυ καλα!

Link to comment
Share on other sites

παιδάκια εγώ περπατάω τουλάχιστον 1 ωρα την ημέρα τώρα που δε μπορω να πάρω τα πόδια μου και μ΄χρι την 32 ή 33 εβδομάδα τουλάχιστον 2 ώρες. Οπότε δεν τα πολυπιστεύω.

Μπράβο Ευάκι και Ασπούλα, πολύ ωραία νέα

Άσπα πο΄σων εβδομάδων ήσουν??? Μεγάλο το μωράκι

χθες μου κοπηκε το ιντερνετ..ημουν 38 και 1 μερα και γεννησα....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και εγω εδω ειμαι!!!βλεπω ειστε ολες καλα γεννητουρια δεν βλεπω...αρα ειμαστε στα ιδια!!!εγω εχω ενα τρελο πονοκεφαλο απο χθες αλλο πραγμα!κατα τα αλλα προσπαθω να πεισω τον μπεμπη οτι θηλαζουμε και απο τα δυο στηθη και οχι μονο απο το ενα γιατι μετα το 10λεπτο του ενος αποκοιμιεται και παλευω να τον ξυπνησω να φαει και απο το αλλο γιατι πεθαινω απο τον πονο!κατα τα αλλαν πολυ καλα!

Ασπούλα θα τον βάζεις να θηλάζει γύρω στα 10' από το ένα στήθος (από αυτό που τελείωσες την προηγούμενη φορά) και αν σου κοιμηθεί στο 10λεπτο θα τον βρέχεις με νερό στο πωπό να ξυπνήσει και μετά στο άλλο στήθος! Αν σου κοιμάται μεσόστρατα του θηλασμού τράβηγμα- πείραγμα το αυτάκι ή δίνε με το δακτυλό σου μπουνίτσες στα πατουσάκια!!!


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ασπούλα θα τον βάζεις να θηλάζει γύρω στα 10' από το ένα στήθος (από αυτό που τελείωσες την προηγούμενη φορά) και αν σου κοιμηθεί στο 10λεπτο θα τον βρέχεις με νερό στο πωπό να ξυπνήσει και μετά στο άλλο στήθος! Αν σου κοιμάται μεσόστρατα του θηλασμού τράβηγμα- πείραγμα το αυτάκι ή δίνε με το δακτυλό σου μπουνίτσες στα πατουσάκια!!!

σ ευχαριστω βρε δαλιδα μου γιατι βασανιζομαι απο τον πονο!μαζευει πολυ γαλα το στηθος μου και το πιεζω για να φευγει γιατι ποναει..

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω βρε δαλιδα μου γιατι βασανιζομαι απο τον πονο!μαζευει πολυ γαλα το στηθος μου και το πιεζω για να φευγει γιατι ποναει..

Τις πρώτες μέρες έτσι είναι μέχρι να βρεί το ρυθμό του το μπεμπέ και να τρώει κανονικά κ από τα δύο!!

Εν τω μεταξύ κ εγώ γέννησα 38+1 κ γεννήθηκε 3650γρ κ αγόρι!! Βεβαια έχασε στο μαιευτήριο, φύγαμε 3400 κ στις 9 μέρες 3270. Την Παρασκευή θα πάμε πάλι γιατρό να τον ζυγίσει να δει αν πήρε!

Εσένα;;;


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τις πρώτες μέρες έτσι είναι μέχρι να βρεί το ρυθμό του το μπεμπέ και να τρώει κανονικά κ από τα δύο!!

Εν τω μεταξύ κ εγώ γέννησα 38+1 κ γεννήθηκε 3650γρ κ αγόρι!! Βεβαια έχασε στο μαιευτήριο, φύγαμε 3400 κ στις 9 μέρες 3270. Την Παρασκευή θα πάμε πάλι γιατρό να τον ζυγίσει να δει αν πήρε!

Εσένα;;;

δεν μου τον ζυγισαν οταν φευγαμε ρε παιδι μου εμενα!γεννηθηκε 3620 παντως και στις 17 του μηνα θα παμε να τον ζυγισει η γιατρος και να τον δει!εν το μεταξυ το στηθος ποτε σταματαει να ποναει???δεν τον αντεχω τον πονο ρε παιδι μου!!πολυ ζορι.αληθεια σταματαει η αδικα ελπιζω?

Link to comment
Share on other sites

δεν μου τον ζυγισαν οταν φευγαμε ρε παιδι μου εμενα!γεννηθηκε 3620 παντως και στις 17 του μηνα θα παμε να τον ζυγισει η γιατρος και να τον δει!εν το μεταξυ το στηθος ποτε σταματαει να ποναει???δεν τον αντεχω τον πονο ρε παιδι μου!!πολυ ζορι.αληθεια σταματαει η αδικα ελπιζω?

Είναι τις πρώτες μέρες έτσι. 3-4 νομίζω. Αν σε ενοχλεί πάρα πολύ, βγάζε το με θήλαστρο όταν σε πιέζει και φυλαξε το να του το δώσεις όταν ξυπνήσει.


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι τις πρώτες μέρες έτσι. 3-4 νομίζω. Αν σε ενοχλεί πάρα πολύ, βγάζε το με θήλαστρο όταν σε πιέζει και φυλαξε το να του το δώσεις όταν ξυπνήσει.

θα στειλω να μου παρουν ενα γιατι δεν ειχα παρει και θα κανω αυτο γιατι πεθαινω σου λεω..

Link to comment
Share on other sites

χθες μου κοπηκε το ιντερνετ..ημουν 38 και 1 μερα και γεννησα....

Εν τω μεταξύ κ εγώ γέννησα 38+1 κ γεννήθηκε 3650γρ κ αγόρι!! Βεβαια έχασε στο μαιευτήριο, φύγαμε 3400 κ στις 9 μέρες 3270. Την Παρασκευή θα πάμε πάλι γιατρό να τον ζυγίσει να δει αν πήρε!

Εσένα;;;

Και εγώ τον Άγγελο τον είχα κάνει 38 εβδομάδων, 3700 και όλοι μου έλεγαν ότι για πρώτη γέννα και 38 εβδομάδων ήταν μεγάλος. και τον είχα πάρει 3450 από το μαιευτήριο. Ο μικρούλης τώρα πρέπει να είναι πιο μεγάλος από τον Αγγελο αλλά θα τον κάνω στην 37 εβδομάδα.


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τον Άγγελο τον είχα κάνει 38 εβδομάδων, 3700 και όλοι μου έλεγαν ότι για πρώτη γέννα και 38 εβδομάδων ήταν μεγάλος. και τον είχα πάρει 3450 από το μαιευτήριο. Ο μικρούλης τώρα πρέπει να είναι πιο μεγάλος από τον Αγγελο αλλά θα τον κάνω στην 37 εβδομάδα.

Αμα είναι μεγαλούτσικος καλύτερα στις 37 να ξεμπερδέυεις! Εμένα αυτό ήταν το άγχος μου, μη βγει μικρούλης κ παιδευτώ στον θηλασμό. Τον είχε μετρήσει στις 37 2750γρ. Αρα ήταν η απόκλιση, δεν μπορεί να πήρε 1 κιλό σε μια βδομάδα;;:confused:


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...