Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 2
      • Δύναμη! 1

Cafe Δεκέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

tza!!!ηρθα...σας ελειψα???????ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ (το ξερω)...

λοιπον η μερα πηγε λιγο καλυτερα σημερα....δεν εκλαιγε σπαρακτικα...ψιλογκρινιαζε αλλα και παλι μπουκαλι γιοκ...ηρθα παλι νωριτερα ...αντε να δουμε...εβιτα θα το δοκιμασω το κολπο να δουμε....τωρα ξεραθηκανε και τα δυο μαζι απο τις 3 το μεσημερι και ακομη κοιμουνται και εγω απο τους πολλους καφεδες το ματι γαριδα....ΓΚΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡρ....

ντορακι ασχετο δε μου απαντησες πως εκανες την ονοματοδοσια που σε ρωτησα....

επισης ρε κοριτσια (ειδα οτι ειστε δυο που το κανατε)...μια απορια...λετε να τα αφησετε να διαλεξουν μονα τους αλλα δε θα ακολουθειτε το πασχα τα χριστουγεννα και ολο το τζερτζελε αυτο???δηλ το πασχα που οι νονοι πανε λαμπαδες και τα ζιζανια στο σχολειο ανταγωνιζονται για την καλυτερη τι θα γινει???ξερω πως το θεμα θρησκεια ειναι προσωπικο...και εγω δεν ηθελα να τα βαφτισω αλλα αφου βαφτισαμε τη μια πρεπει τωρα να γινει και στην αλλη....και οταν εννοειται να διαλεξουν μονα τους θα κανετε ενα τυπου μαθημα ολων των θρησκειων (δε κοροϊδευω ) και μετα θα ψαχτουν μονα τους???πως το εχετε σκεφτει αυτο???εγω σε αυτα καπου κολλησα και λεω αντε να το παμε πατροπαραδοτα και μετα απο εκει και υστερα ας κανουν οτι θελουν...οπως και εγω...παταω εκκλησια τα κλασικα ...σχεδον ποτε...ασχετα στο τι πιστευω πως πιστευω κλπ.....

κιντερτε χαμομηλια κλπ δεν εδωσα ποτε σε καμια ουτε προκειται (η ελενη εφτασε δυομιση και ηπιε σε μια φαση με εμετους.....) ειδικα το κιντερτε που ειναι τιγκα στη ζαχαρη....καλυτερα φυσικο χαμομηλακι βρε κοριτσια οχι κιντερτε.....

οσο για τραπεζι μετα τη βαφτιση...στη μεγαλη επεμεναν τα πεθερικα και ριξαμε τρικουβερτο καυγα και τελικα το πληρωσανε μονοι τους και το καναμε....ειμασταν γυρω στα 70-80 ατομα....και τους ειχα πει οτι ανοιγουν κακο προηγουμενο γιατι εαν κανω αλλο παιδι θα πρεπει να ξανακανω...ε ...και τωρα για να μη μεινει παραπονεμενο το μικρο θα ξανακανω...αλλα αφου θα πληρωσω εγω (ελπιζω εαν δε βρεθουμε κορυδαλλο για τα χρεη) θα γινουνε κατι περικοπες σε θειτσες κλπ κλπ ....τελειεςςςςςςςςς......

αλλα εχω καιρο μεχρι του χρονουυυυυυυ ουυυυυ δεν αγχωνομαι.....

πηγε ο αντρας μου προχτες να τραβηξει μια βαφτιση ( ο θεος να τη κανει βαφτιση)..υπερπαραγωγη λεμε....η μαμα και η κορη ειχανε ιδια ρουχαλακια....μη χασει η μανα ...να μοιαζει με τη κορη....μα ιδια???ειναι η μερα του παιδιου σου κυρα μου οχι δικια σου....(και τωρα θα βγει καμια απο εσας δευτερομανουλες και θα με κραξετε γιατι καποια θα το εχει κανει στανταρ......)....ειχε ενα καρο μπαλονια,παγωτατζηδες,δε ξερω και εγω τι αλλο...και μου φερνει το γλυκο της γλυκο του κουταλιου ε...το βαζακι ζητημα ειναι να ειχε μεσα δυο κουταλιες του γλυκου απο ποσοτητα....αϊ μαρη δε τσιγκουνευτηκε αλλου εκει τσιγγουνευτηκε....

ειμαι κουτσομπολα τι να καμνω....μα υπερπαραγωγη και το γλυκο το εψαχνες με το φακο???προσεχτε τι θα σας κανουνε σας το λεω......

αϊ ξυπνησανε...τελος κουτσομπολιου...

τελικα κανεις δε πηρε χαμπαρι τι ειπα χτες...γεννησα 68 κιλα και ειμαι 72....!!!!μπορει καμια να το εξηγησει???ε?ΕΕ?Ε?Ε?Ε??ΕΕ??Ε

αννια κοπελαμου υπομονη...θα τη βρεις τη χρυση τομη....(ετσι λεω και εγω...που ακομη τη ψαχνω στη σαντορινη)


2U03p3.png

SxMvp2.png nPqtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    1761

  • marina mimi

    1737

  • inaki

    1682

  • Sofia_m

    1464

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γιασεμι μου η μονη εξηγηση για τα κιλακια που πηρες ειναι οτι προφανως τρως το κατιτης παραπανω.....κατα τ αλλα στο θεμα για τις βαφτισεις καπως ετσι τοσκεφτηκα κι εγω!


eNortjK1UjI3MjYxVLIGXDASqAKd20.pngtssdvtdr4k.jpgeNortjK1UjI3MjYxVrIGXDASrgKf99.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κ εγω δεν ειμαι της εκκλησιας.... το αν πιστευω ή οχι το ξερω εγω κ δεν χρειαζεται κανεις αλλος. κ ο Θεος υπαρχει παντου οχι μονο στις εκκλησιες...να παω σε παπα??????? ουτε με σφαιρες!!!! αυτοι εχουν χειροτερες αμαρτιες απο εμενα.... μην αρχισω να αναλυω αυτο το θεμα γιατι θα νευριασω!!!! βαφτιση θα κανω γιατι οπως ειπε κ η Αλεκα ειναι η πρωτη γιορτη των παιδιων μου!!! απο εκει κ περα ας αποφασισουν μονα τους... κ στο σχολιο αν δεν γουσταρουν να παρακολουθησουν τα θρησκευτικα ας μην το κανουν... αν κ θα προτιμουσα να το κανουν εμπεριστατωμενα αυτο κ οχι ετσι στον αερα...


baJfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Yasemi το ίδιο φαγητό είχαμε! Τώρα φτιάχνω μακαρόνια με κόκκινη σάλτσα δικης μου εμπνεύσεως (κοινώς οτι βρήκα έριξα... :-) )

Λοιπόν, όταν είπα νωρίτερα ότι έκανα βάφτιση υπερπαραγωγή δεν εννοούσα κάτι τέτοιο για να μην παρεξηγηθώ... :-) :-) Σιγά μην ντυνόμουν ασορτί με την κόρη μου...!!! Εννοούσα οτι ήταν πολύ ανοικτή. Είχαμε πολύ κόσμο και κάναμε δεξίωση σε ξενοδοχείο. Είχαμε και μερικά μπαλονάκια (χε,χε) αλλά όχι κάτι υπερβολές που βλέπω και πήζει η είσοδος της εκκλησίας από μπαλόνια.

Τώρα για την εν λόγω κυρία, συμφωνώ ότι είναι η μέρα του παιδιού και όχι της μαμάς για να "δειχθεί"... Πάντως για το γλυκό του κουταλιού, δεν την αδικώ. Δεν νομίζω ότι ήταν θέμα τσιγγουνιάς. Λίγο πολύ οι ποσότητες είναι fix και είναι λίγο το συγκεκριμένο γλυκό γιατί είναι πάρα πολύ γλυκό στη γεύση, οπότε σερβίρεται σε μικρές ποσότητες. Εκτός και αν ήταν υπερβολικά λίγο...τι να πω...

Για τα κιλά, δεν ξέρω τι φταίει... Μάλλον εσύ πρέπει να το ψάξεις! Μην αγχώνεσαι όμως. Είμστε ακόμα φρέσκες από τη γέννα, οι ρυθμοί είναι περίεργοι και δικαιολογείται ένα αποσυντονισμός.

Χαμομηλάκι έχω δώσει κάνα δυο φορές μόνο, αλλά το χαμομήλι που πίνουμε και εμείς, χωρίς να προσθέσω ζάχαρη.


XPsop2.png0xFtp2.pngsmiley-char090.gif
Link to comment
Share on other sites

aleca μου,για να σου απαντήσω,δεν είμαι μάρτυρας του Ιεχωβά,όχι όμως και ορθόδοξη,δεν το αναφέρω εδώ για να μην πιστέψει κανείς (όχι από εσάς,αλλά από τους "μεγάλους") ότι το αναφέρω σκόπιμα.Πήραμε ένα χαρτί από την εκκλησία που πηγαίνουμε και μ'αυτό δηλώσαμε το όνομα.οπότε yasemi μου δεν μπορώ να σου πω τι χρειάζεται για την ονοματοδοσία στη δική σας περίπτωση!!


oCxsp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


οσο για τραπεζι μετα τη βαφτιση...στη μεγαλη επεμεναν τα πεθερικα και ριξαμε τρικουβερτο καυγα και τελικα το πληρωσανε μονοι τους και το καναμε....ειμασταν γυρω στα 70-80 ατομα....και τους ειχα πει οτι ανοιγουν κακο προηγουμενο γιατι εαν κανω αλλο παιδι θα πρεπει να ξανακανω...ε ...και τωρα για να μη μεινει παραπονεμενο το μικρο θα ξανακανω...αλλα αφου θα πληρωσω εγω (ελπιζω εαν δε βρεθουμε κορυδαλλο για τα χρεη) θα γινουνε κατι περικοπες σε θειτσες κλπ κλπ ....τελειεςςςςςςςςς......

αλλα εχω καιρο μεχρι του χρονουυυυυυυ ουυυυυ δεν αγχωνομαι.....

πηγε ο αντρας μου προχτες να τραβηξει μια βαφτιση ( ο θεος να τη κανει βαφτιση)..υπερπαραγωγη λεμε....η μαμα και η κορη ειχανε ιδια ρουχαλακια....μη χασει η μανα ...να μοιαζει με τη κορη....μα ιδια???ειναι η μερα του παιδιου σου κυρα μου οχι δικια σου....(και τωρα θα βγει καμια απο εσας δευτερομανουλες και θα με κραξετε γιατι καποια θα το εχει κανει στανταρ......)....ειχε ενα καρο μπαλονια,παγωτατζηδες,δε ξερω και εγω τι αλλο...και μου φερνει το γλυκο της γλυκο του κουταλιου ε...το βαζακι ζητημα ειναι να ειχε μεσα δυο κουταλιες του γλυκου απο ποσοτητα....αϊ μαρη δε τσιγκουνευτηκε αλλου εκει τσιγγουνευτηκε....

τελικα κανεις δε πηρε χαμπαρι τι ειπα χτες...γεννησα 68 κιλα και ειμαι 72....!!!!μπορει καμια να το εξηγησει???ε?ΕΕ?Ε?Ε?Ε??ΕΕ??Ε

εγω κοριτσακι μου δεν δικαιουμαι να μιλησω για κιλα...ειμαι τοφαλος!:?....αλλα διακαιουμαι να μιλησω για υπερπαραγωγη :-D...

Δε θα φοραγα ιδια ρουχα με την κορη που τυχον ειχα γιατι θα ημουν χαλια αλλα πιστευω ότι όλες θελουμε να ειμαστε όμορφες και εκτος απο τα παιδια μας, τη βαφτιση και το χωρο, θελουμε να ειναι ωραια και η αρχοντομουτσουναρα μας....εγω τουλαχιστον θελω...Σιγα μην επισκιασω το παιδι...αυτα ειναι ηλιοι καλε, τιποτα δεν τα επισκιαζει..Απο εκει και περα, το ξαναειπα μου αρεσει να κανω κατι με τζερτζελε και πολυ κοσμο αλλα δεν θα στερηθω κι όλας για να τα καταφερω. Θα κανω το καλυτερο που επιτρεπει η τσεπη μου;)

Γιασεμη, εχει σαιτ ο αντρας σου????

κορτσουλες παω γυμναστηριο..........τα λεμε later
φιλακια
κ οι 2 μπαμπαδες σας ιδιο ονομα εχουν? γιατι νομιζω οτι τον ενα τον λενε μιχαλη?
Μιχαλη του Νικου ( μιχαηλ Αγγελος ή ασχετο αν ηταν κοριτσι), Δημητρη τον δικο μου ( δημητρα αν ηταν κοριτσι)..τωρα αν εκανα δυο κοριτσια, και ηδη ειχα βγαλει ασχετο την πρωτη, ασχετο θα εβγαζα και την δευτερη

Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

aleca μου,για να σου απαντήσω,δεν είμαι μάρτυρας του Ιεχωβά,όχι όμως και ορθόδοξη,δεν το αναφέρω εδώ για να μην πιστέψει κανείς (όχι από εσάς,αλλά από τους "μεγάλους") ότι το αναφέρω σκόπιμα.Πήραμε ένα χαρτί από την εκκλησία που πηγαίνουμε και μ'αυτό δηλώσαμε το όνομα.οπότε yasemi μου δεν μπορώ να σου πω τι χρειάζεται για την ονοματοδοσία στη δική σας περίπτωση!!

καταλαβα βρε τα πιστευω σας απο το ονομα της γλυκειας μπουμπουκας σου ;), απλα ξυπνησα αργα :roll::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:,......Φανταζομαι όμως ότι εισαστε ομοθρησκοι με τον αντρα σου, για αυτο μπορειται και να αποφασιζετε να μη βαπτισετε αλλα και να ακολουθησετε στην πορεια τα ιδια 'τελετουργικα'..(εννοω Χριστουγεννα, Πασχα κλπ)....

Εμενα με αφηνει αδιαφορη τα θρησκευτικα πιστευω του καθενος, απλα ειχα την κουβεντα αυτη με τη νονα του αγγελου. Ειναι χριστιανη ορθοδοξη (γεννημενη στην αγγλια) και χωρισε πριν λιγο ακιρο με μουσουλμανο (γεννημενο στην αγγλια)...και ρωτησε τη γνωμη μου....και ηταν προσφατη η κουβεντα, ειδα και απο κοντα τις δυσκολιες που ειχαν επειδη δεν ηταν ομοθρησκοι, για αυτο ισως ΄τσιμπησα' με τα λογια σου:cool:


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Koritsia mou kala ta lete kai ontws to 8ema "8rhskeia" einai kati to proswpiko..

Auto pou skopeuw na kanw einai na apofugw thn ka8e eidous kathxhsh. H nufh mou einai apo Tourkia kai kata sunepeia Mousoulmana, sto sxoleio edw den kanoun 8rhskeutika alla ma8ainoun oles tis 8rhskeies, sto spiti exw kai eikona alla kai ena Vouda. Koinws 8a ta ahsw ola anoixta kai 8a apanthsw se oti erwthseis mou te8oun stadiaka..Oi logoi pou me odhghsan sto na apofasisw na ta vaftisw einai apo th mia h oikogeneiakh mou katastash kai to oti den adexa pia tous kaugades kai ta klammata (oi giagiades me epairnan thl kai eklaigan sparaxtika..A8anates ellhnides manades) kai apo thn allh mias kai eimaste ektos Elladas, vlepw th vaftish san kati paradosiako pou 8a ta ferei pio konta sthn Ellhnikh tous klhronomia..

Akoma vasanizomai pantws mh nomizete alla xairomai pou xairontai oi dikoi mou kai ta pe8erika kai uparxei ena omorfo klima kai mia hremia..


ZWBep1.pngxvMep1.pngJBlWp1.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς είμαστε ομόθρησκοι και δεν έχουμε πρόβλημα.

Μου κάνει εντύπωση που ο κόσμος πια δεν ασχολείται με το αν αυτός που έχει απέναντί του είναι μουσουλμάνος ή ορθόδοξος ή βουδιστής,όταν στο γυμνάσιο είχα μιλήσει για την εκκλησία που πηγαίνω αφού μου το ζήτησε η θρησκευτικού,είχε πάθει αμόκ,μου κατέβασε βαθμούς κλπ κλπ.

Στο Λύκειο,ο Λυκειάρχης με ρώτησε αν θέλω να παρακολουθώ το μάθημα των θρησκευτικών και του είπα όχι,μόνο και μόνο για να κάνω κοπάνα,ο αδερφός μου όμως το παρακολουθούσε κανονικά.


oCxsp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...