Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Cafe Δεκέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

aleca μου,για να σου απαντήσω,δεν είμαι μάρτυρας του Ιεχωβά,όχι όμως και ορθόδοξη,δεν το αναφέρω εδώ για να μην πιστέψει κανείς (όχι από εσάς,αλλά από τους "μεγάλους") ότι το αναφέρω σκόπιμα.Πήραμε ένα χαρτί από την εκκλησία που πηγαίνουμε και μ'αυτό δηλώσαμε το όνομα.οπότε yasemi μου δεν μπορώ να σου πω τι χρειάζεται για την ονοματοδοσία στη δική σας περίπτωση!!

doraki pes mas ki alla! An 8es vevaia :) Me endiaferoun polu ola auta kai fadazomai pws kai ta alla koritsia 8a sumfwnoun!


ZWBep1.pngxvMep1.pngJBlWp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    1761

  • marina mimi

    1737

  • inaki

    1682

  • Sofia_m

    1464

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μου κάνει εντύπωση που ο κόσμος πια δεν ασχολείται με το αν αυτός που έχει απέναντί του είναι μουσουλμάνος ή ορθόδοξος ή βουδιστής,όταν στο γυμνάσιο είχα μιλήσει για την εκκλησία που πηγαίνω αφού μου το ζήτησε η θρησκευτικού,είχε πάθει αμόκ,μου κατέβασε βαθμούς κλπ κλπ.

:|...ελα...τη βρωμα...τεσπα. Και ο Νικος στην αρχη φοβοταν να μου πει ότι η μαμα του ειναι Ιεχωβιτσα (χα χα ετσι τη λεω και μου λεει 'ειμαι Μαρτυρας', και εγω της λεω 'και εγω κατηγορουμενη' και αυτη γελαει)...Με ειδε και ετσι σοβαρο κοριτσι, με τα κατηχητικα μου κλπ, και φοβηθηκε :tongue::tongue::tongue:....

Εμενα μου κανει εντυπωση που σε αντιμετωπισαν ετσι...για να ειμαι ειλικρινης ελαχιστους ξερω που ειχαν καποιο προβλημα με τετοιου τυπου διαφορετικοτητα.

Εγω το μονο αρνητικο που βλεπω αν παντρευομουν καποιον που ειχε διαφορετικες θρησκευτικες πεποιηθησεις απο εμενα, και ημασταν και οι δυο ιδιαιτερα πιστοι, ειναι το πώς θα μεγαλωναμε τα παιδια μας....και το τι εθιμα θα ακολουθουσαμε...


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς είμαστε ομόθρησκοι και δεν έχουμε πρόβλημα.

Μου κάνει εντύπωση που ο κόσμος πια δεν ασχολείται με το αν αυτός που έχει απέναντί του είναι μουσουλμάνος ή ορθόδοξος ή βουδιστής,όταν στο γυμνάσιο είχα μιλήσει για την εκκλησία που πηγαίνω αφού μου το ζήτησε η θρησκευτικού,είχε πάθει αμόκ,μου κατέβασε βαθμούς κλπ κλπ.

Στο Λύκειο,ο Λυκειάρχης με ρώτησε αν θέλω να παρακολουθώ το μάθημα των θρησκευτικών και του είπα όχι,μόνο και μόνο για να κάνω κοπάνα,ο αδερφός μου όμως το παρακολουθούσε κανονικά.

Kala oligon palavh htan h 8rhskeutikou sas e?


ZWBep1.pngxvMep1.pngJBlWp1.png
Link to comment
Share on other sites

Σαν τι άλλο να πω Εβιτούλα?Ρωτήστε με να σας απαντήσω!Αν αρχίσω να λέω από μόνη μου δε θα τελειώσουμε ούτε του χρόνου!!

Να,ας πούμε όλη μου η οικογένεια εκτός από τον πατέρα μου πηγαίνουμε στην ίδια εκκλησία και του Γιώργου το ίδιο,ο μπαμπάς της μαμάς μου ήταν από τους πρώτους στην Ελλάδα...

sorry,πάω να ταίσω,θα μπω πιο μετά!


oCxsp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σαν τι άλλο να πω Εβιτούλα?Ρωτήστε με να σας απαντήσω!Αν αρχίσω να λέω από μόνη μου δε θα τελειώσουμε ούτε του χρόνου!!

Να,ας πούμε όλη μου η οικογένεια εκτός από τον πατέρα μου πηγαίνουμε στην ίδια εκκλησία και του Γιώργου το ίδιο,ο μπαμπάς της μαμάς μου ήταν από τους πρώτους στην Ελλάδα...

sorry,πάω να ταίσω,θα μπω πιο μετά!

O babas sou den htan omo8rhskos me th mama dhladh?

Epishs les oti den eisaste Or8odoxoi alla eisaste Xristianoi? Kai poia h diafora?

Sorry mwre an ginomai fortikh alla m'aresoun auta! An den 8es mhn apantas :)


ZWBep1.pngxvMep1.pngJBlWp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μέχρι κάποια εποχή ήταν αλλά μετά δεν ήθελε να συνεχίσει,ούτε στην εκκλησία αυτή,ούτε στην οικογένεια και είναι αλλού και μας πολεμάει.

Ο Χριστιανισμός δεν είναι μόνο η Ορθοδοξία,αλλά ας πούμε και οι Καθολικοί είναι χριστιανοί.

Εμείς πηγαίνουμε εκκλησία αρκετές φορές μες στη βδομάδα και γενικότερα όλη μας η ζωή κινείται γύρω από αυτό,δηλαδή υπάρχουν πολλές "εκδηλώσεις" και συναθροίσεις για τους ανθρώπους να βρίσκονται μεταξύ τους.

πχ.Εδώ και 3 χρόνια λειτουργεί κατασκήνωση για τα παιδάκια μας και ο Γιώργος πρόπερσι ήταν ομαδάρχης,εγώ δούλευα :(.

Σε καμία περίπτωση δε γίνεσαι φορτική!Απλά νταντεύω και τη μικρή...


oCxsp2.png
Link to comment
Share on other sites

O babas sou den htan omo8rhskos me th mama dhladh?

Epishs les oti den eisaste Or8odoxoi alla eisaste Xristianoi? Kai poia h diafora?

Sorry mwre an ginomai fortikh alla m'aresoun auta! An den 8es mhn apantas :)

και εμένα μου αρεσουν αυτά εγώ επειδή είμαι από μικρό χωριό δεν έχω ακούσει από κοντά άλλες περιπτώσεις για άλλες θρησκείες, μόνο μια οικογένεια ήταν μαρτυρες του Ιεχωβά και ήταν δαχτυλοδεικτούμενοι (κλασική περίπτωση χωριού), εγώ πάλι τα τυπικά πιστευω οτι υπάρχει θεός αλλά αφού δεν μπορω να είμαι σίγουρη για τιποτά αμφιβάλλω και για πολλά που μας μαθαίνουν στο σχολειο, εκκλησια πάω στανταρ την Ανάσταση αντε σε κανα γάμο καμιά βάφτιση και δυστηχώς στις κηδειες που πέσανε μαζεμένες στην οικογένεια μου, τον Θεό τον θυμάμαι στις δύσκολες στιγμές (κακώς αλλά έτσι είμαι) και μου αρέσει πολύ να διαβάζω και να μαθαίνω για άλλες θρησκείες, δόγματα κλπ. κλπ. νόμίζω οτι έτσι διευρυνονται οι ορίζοντες και πισέύω ότι όλες οι θρησκείες έχουν κάτι σωστό και κάτι λάθος!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια ειχα πολυ δουλεια σημερα και δεν μπορουσα να συμμετεχω..

Σοφου επειδη εχει γεννεθλια η Φαμ θα την συγχωρεσω που δεν μου ειπε προσωπικα ευχαριστω...αλλα της το κραταω :-P

Annia μην μου στεναχωριεσαι...παρε μια μεγαλη αγκαλιτσα απο μενα

Ντορακι οι γονεις σου χωρισμενοι ειναι;

κι εγω σαν γιορτη την βλεπω την βαφτιση...και πιο πολυ ενδιαφερομαι για τον δεσμο νονου βαφτιστηριου

Πηγαμε στον γιατρο σημερα για εμβολιο..απο βαρος ολα καλα...εφτασε 5115γρ !!

Link to comment
Share on other sites

Doraki akougetai polu endiaferon :) M'aresei auth h ais8hsh ths koinothtas pou perigrafeis.

Oles oi 8rhskeies pantws kinountai sthn idia vash kai exoun polla koina..Einai krima na psaxnoun oi anthrwpoi logous gia na xwrizodai se parataxeis afou etsi ki alliws ola an8rwpina dhmiourghmata einai.

Paw na baniarw ta zouzounia, 8a skeftw kai 8a epanel8w!

A! Xristougenna, Pasxa klp ta exete koina me tous Orthodoxous h tous Ka8olikous h exete alles hmeromhnies? Gia pes mas etsi kamia 8emeliwdh diafora me tous Orthodoxous px Agio pneuma klp

smookia


ZWBep1.pngxvMep1.pngJBlWp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας και απο εμάς.ΦΑΜ και angie μου πολύχρονες να είστε και οτι επιθυμείτε να σας χαριστεί απλόχερα.Μπήκα για λίγο για να ευχηθώ στα κορίτσια και έτσι πάλι δεν σας διάβασα:(.Ο μικρός έχει πυρετό απο χθές με τα εμβόλια και καταλαβαίνετε.....


as1cF3H0g410010MTIwZHwwMDQyNTBqZHxteSBiYWJ5IGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου βλεπω εχεται πιασει το θεμα θρησκεια εγω να πω την γνωμη μου με ενοχλει λιγο αυτος ο μοντερνισμος ας πουμε και η επιλεκτικη ελευθερια τι εννοω μπορει να αποφασισει για την θρησκεια που θα ακολουθησει αλλα με αυτη τη λογικη θα πρεπει να τον αφησω να αποφασισει και αν θα παει Αγγλικα ή θα παει σχολειο και γιατι το ονομα θα ου διαλεξω εγω κλπ καλως ή κακως τις αποφασεις ως τα 18 τις περνω εγω ως ενα σημειο καλως ή κακως ζω σε μια ορθοδοξη χωρα γιατι πρεπει να τα αλλαξω αυτα και οκ δεν το βαφτιζω γιατι μως θα γιορταζω τα Χριστουγεννα μου φαινονται λιγο υπερβολικα ολα αυτα δεν ειπα να γινει και παπαδακι

Επεξεργάστηκαν by marina mimi

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ουφ!!! σας πρόλαβα! από την προηγούμενη δευτέρα σας κυνηγάω!!!! γλωσσοκοπάνες!!! :tongue:

Ε λοιπόν μου την έφερε μια "συμπεθέρα" που μένει στο Λουξεμβούργο και είπα να τρώω ένα κουταλάκι τη μέρα,αλλά έχω ένα κόλλημα,να είναι τα πάντα ίσια,έτσι προσπάθησα να ισιώσω και την επιφάνεια της κρεμούλας και κατέβηκε μέχρι τη μέση....

αχ, αυτα τα κολλήμματά μας!!! :):tongue:

πολυ γκρινια ο μικρουλης σημερα ..

εμεις βαφτιση αρχες σεπτεμβρη. να ρωτησω, θα φτιαξει καμια μονη της τις μπομπο? ποσο πριν μπορω να τις φτιαξω για να μην μπαγιατεψουν? 1-2 εβδομαδες?

εγώ θα φτιαξω μόνη μου (με τις φίλες μου, δηλαδή). αλλά τα κουφετα και 2-3 μήνες μια χαρα αντεχουν!!! εγώ, επειδή, θα εχω γαμοβάφτιση σεπτέμβρη, θα τα παρω αρχες σεπτέμβρη γιατί αυγουστο συνηθως κλεινουν αλλά και λόγω ζέστης.

Πώς μπορούμε να φτιάξουμε μόνες μας μπομπονιέρες? Από που μπορούμε να πάρουμε τα διάφορα?

ελενάκι, εχει πολλά site που μπορεις να παρεις ιδεες και να παραγγείλεις υλικά. αν θες, πες μου να σου στειλω. τα εχω βαλει στα "αγαπημένα" :)

Αν σας πω τι κανω τωρα θα παθετε πλακα................πλεκω εσαρπα μοχερ παρακαλω

μιλαμε για τετοια χρυσοχερα

ε, δεν παίζεσαι!!!:P:p:p

άρχισα να νευριάζω για την κοροϊδία....προσπαθούσα εν το μεταξύ να ανοίξω μία logo που δεν άνοιγε....της πατάω κι εγώ μια δαγκωνιά και σε δευτερόλεπτα κόλλησαν η γλώσσα μου και τα δόντια μου !!!!!!!:shock::shock::shock::shock:

ε, ούτε εσύ παίζεσαι!!!:P:p:p

ante na rikso kai kana skoupisma sfougarisma...giati ean de to kano ego kamia de sikoni to xeri tis...akamatres de ntrepeste...ftou sas re paratisate to magazi....oute mousiki oute tipota....3_13_3.gif3_13_11.gif3_2_8v.gif3_11_6v.gif5_2_107.gif

τελεια, τελεια!!!

Kale!

Ksexasa na sas pw to shmantikotero..Rixame purotexnhmata x8es! Teleutaia eixa meinei to xerw..

Me polu organwsh men alla ta kataferame de!

Amhn kai se alla me ugeia :tongue:

μπραβο, μπραβο!!! αντε και σ' ανωτερα!!! :)

κοριτσακια μου καλημερα σας..χτες ειχα ενα πολυ ασχημο βραδυ,εχω πεσει πολυ ψυχολογικα απο διαφορους παραγοντες..και επειδη εχω δεθει με παρα πολλα κοριτσακια απο αυτο το καφε και απο αλλα 2 συγκεκριμενα θα σας τα πω..λοιπον απο τοτε που γεννησα ειμαι μεσα στην στεναχωρια στα νευρα και γενικα ψιχοπλακωνομαι με το παραμικρο..χτες καναμε και μια συζητηση με τον συζυγο και κανονισαμε λογω οικονομικων να καθυστερησουμε κι αλλο τον γαμο και να κανουμε μονο την βαφτιση..επισης τα εχω παρει με τον εαυτο μου γιατι μαλωνω συνεχεια την μικρη και μετα σκεφτομαι οτι και αυτη ηταν μωρακι μικρο και εγω την μεγαλωσα και οτι ηταν το παιδακι που με εκανε μαμα και στεναχωριεμε παρα πολυ με την συμπεριφορα μου..επισης δεν εχω ορεξη για τιποτα απολυτως,με ριχνει και γενικα το σωμα μου που δεν μπορω να χασω τα κιλα και δεν μου κανει κανενα ρουχο και πεφτω ακομα πιο πολυ..τεσπα τουλαχιστον εχω τον αντρα μου που με καταλαβαινει και με αγαπαει οπως ειμαι..συγνωμη αν σας ζαλισα αλλα ηθελα να τα βγαλω απο μεσα μου..

συμφωνώ με τις προλαλήσασες! τελεια θα ειναι τα παιδακια σου παρανυφογαμπράκια!!! αλλά εμείς θα εχουμε μια μπομπονιερα στη γαμοβαφτιση. τι θα κανουμε? θα βγαλουμε ολο τον κοσμο εξω εναν-εναν για να παρουν μπομπονιερα γαμου και μετα ξανα τα ιδια??? απαπα!!! δεν τις μπορώ τις χαιρετούρες με το χαμογελο colgate!!!

Makaronia fournou me piperies kai turia!

γιατι με κολάζεις? εγώ σε κόλασα? εμεις χορτόσουπα φάγαμε σημερα. μια χαρα ζουμακι για να κατεβασει γαλα η καλή μας αγελάδα!!!

λοιπόοοοοοον... τι κάνετε τσούπρες??? ειχα σημειωσει κι αλλα να σχολιασω, αλλά τόσες μερες δεν κραταει quote :):):)

σημερα πηγαμε γιατρο για το τριτο εμβολιο! 6πλο! όλη την ωρα μιλούσαμε και κλαψαμε πολύ λίγο, 10-15 δευτ/τα! ρεκορ!!! ειμαστε 7200 (πηραμε 800γρ) και 64εκ (πηραμε 2,5εκ). τι ειμαστε? κοντοί ή χοντροί??? :D μου ειπε ν' αρχισωνα του δινω νερακι σιγα-σιγα αναμεσα στα γευματα με μπουκαλι ή κουταλάκι και τον αλλο μηνα αρχιζουμε κρεμουλες. yeahhhhhhhhhh!!!!!!!!!!:D:D:D θα την κανουμε χαλια τη μαμααααα!!! στο μπανιο πλέον καθομαστε γιατι ξαπλωμενοι δεν καθομαστε με τιποτα! χτυπαμε τα ποδια μας και γεμιζουμε νερα!!! βεβαια, ξαπλωμενοι ριχνουμε λιγοτερα νερα απ' όσα ριχνουμε καθιστοι χτυπωντας τα χερια μας! σημερα θα βαλω αδιαβροχο!!!

επίσης, η γαμοβαφτιση θα γινει 25/9, και το ονομα αυτου ιορδάνης... ξερω, δεν ειναι ιδιαιτερα ευηχο, αλλα ο αντρας μου ηθελε να βαλει το ονομα του θειου του (ο οποίος ειναι ανυπαντρος και ακληρος) και το ελεγε απο παιδι οτι αν κανει αγορι θελει να δωσει το ονομα του θειου, μιας και εμεναν σε διπλανα σπιτια και ειναι πολύ κοντα - όχι μόνο τα σπίτια :). αλλα ειναι και πολύ καλός ανθρωπος και μας αγαπαει πολύ. ελεγα για υποκοριστικο το "δανης" αλλά όλα ειναι θεμα συνηθειας. τον φωναζουμε και "jordan"!!!

αυτα!!!! παμε βολτούλα σε φιλους τωρα! φιλακια!!!!


15y6xxxv0qx3picm.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...